Menu
Môj denník (blog ?) Hlody ... (Ch. B. Ch.)
Mini Foto Galérie
Diskusia (kniha návštev)
Zaujímavé linky
Cestopis - Južná Amerika
Minibottles - zbierka minifľaštičiek alkoholu
Drevorezba
www.sevcik.sk
www.minibottles.net
www.minibottles.sk
Novinky
18.9.2019 - Minibottles 135 - nové (Navy Island Rum; Absinthe: Verte Douce Angélique, Finn Blanche, Safran, Rouge; Spiritueux à la: Verveine, Vanille; Szilva; Absinthe: La Saugette, La Blanche, La fine, La Verte) a preusporiadané minifľaštičky
17.9.2019 - Minibottles 133 - nové (Ron summum: Malt whisky cask finish, Reserva especial) minifľaštičky
14.9.2019 - Minibottles ... ... ktoré sú mojim takmer snom
8.9.2019 - Minibottles 48 - nová (Bošácka slivovica) minifľaštičky
5.9.2019 - 29. EĽRO - fotogaléria - fotografie z festivalu Európske Ľudové Remeslo 2019
5.9.2019 - Archív - uzavretý august, otvorený september 2019
5.9.2019 - Hlody (Ch. B. Ch.) - nová stránka (september 2019) a nové vtipy
5.9.2019 - Hlody (Ch. B. Ch.) - uzavretá stránka (august 2019)
5.9.2019 - Marošov denník či blog - uzavretá stránka (august 2019)
19.8.2019 - SSaM - info - súťaž o knihy Gin, Rum, Vodka a Whisky na burze minibottles SSaM (Poprad 28.9.2019)
19.8.2019 - SSaM - súťaž o knižky Gin, Rum, Vodka a Whisky vydavateľstva IKAR (a e-shopu www.bux.sk) na burze minifaštičiek alkoholu (Poprad 28.9.2019) 17.8.2017 - Česká republika - video archív - presunuté videá
17.8.2019 - Galéria Praha a Čechy, Morava, Slezsko ... - nové video (Skládka mamutích kostí ...)
Vyhľadaj
 
Web sevcik.sk
Kontakt
E-mail: maros@sevcik.sk
citizen of
Nutopia
Obrázok z galérie
Vstúpte
Spriaznené weby
Európske ľudové remeslo
Jan K. Myšľanov
SSaM - Spolek Sběratelů alkoholických Miniatur
Reklama
ATLANTIS
Profesionálny web hosting s PHP, MySQL, e-mail hosting, registrácia domén


Booking.com - ubytovanie
Návštevy doteraz:
blog
Dnes má sviatok Eugénia, Ariadna, zajtra Konštantín, Trofín, Konstancia, Konštantína a pozajtra Ľuboslav, Ľuboslava, Eustach, Filibert, Liboslav, Eustachia, Liboslava. | Kalendár tvrdí: 18. 09. 2019
Navy Island - 18. september 2019 -
Navy Island
minibottles 135 Rum z ostrova Jamajka, cez Holandsko ... až do mojej zbierky minifľaštičiek alkoholu:
 Navy Island Rum XO reserve
Ron summum - 17. september 2019 -
Ron summum Reserva especial
minibottles 133Ron summum Malt whisky cask finish
minibottles 133 Dobrý rum nikdy nie je zlý. Ron obzvlášť Ch.B.Ch.
chňavoviny bez chochmesu
:-)
 Napríklad 12-ročné solery Ron summum: Malt whisky cask finish a Reserva especial
Neznáme Slovensko? - 14. september 2019 -
Jubilejná Hruška s medom
minibottles ...
... ktoré sú mojim takmer snomBowten
minibottles ...
... ktoré sú mojim takmer snom Na Slovensku je veľa neznámych. Aj neznámych minifľaštičiek alkoholu. Neznámych žiaľ pre mňa. Neznámych a preto hľadaných. Ak ich poznáte a viete mi doplniť teoretické znalosti o nich, alebo ešte lepšie, viete mi ich pomôcť zohnať ... určite sa viem revanšovať aj viac, než len neskonalou vďakou Ch.B.Ch.
chňavoviny bez chochmesu
:-)
 Napríklad doteraz mojej pozornosti unikali minifľaštičky destilátov od Bowtenu (zjavne sú to len nepredajné vzorky) a Jubilejné od St. Nicolausu
Hodnotenie titulu (50) - 13. september 2019 -
 Nuda, ktorá ale nepustí? Zborník protizbrojárskych úvah, na pozadí neexistujúceho deja? Alebo len nepodarený náznak demonštrácie sily?
 Zjavne nezapadám do cieľovej skupiny tohto diela. Má síce pár svetlých stánok, dokonca nejakú vnútornú silu, ktorá mi bránila knihu odložiť skôr než som ju dočítal, ale s tým zmätočným príbehom si skutoče neviem predstaviť, pre koho by mala byť určená.
 Začína to nádejne akčne, aj keď ako tomu hovorievam - v hollywoodskom štýle. Opisy jadrového kufríka prezidenta USA, z pohľadu človeka čo mu je s ním stále za pätami, zaujme. Stručná história vzniku jadrových zbraní a celého fyzikálneho výskumu je podaná pomerne pútavo (popravde, toto ma asi na celej knihe zaujalo najviac - ale pre istotu by som si to konfrontoval s odbornou literatúrou). Náznaky kryptografie (aj keď v podstate len pár základných metód; a ani na kontrolu presnosti pri preklade šifier / ich zmyslu do slovenčiny som ako čitateľ nemal náladu) čitateľa trilerov upútajú. Aj nejaký ten náznak zákulisia činnosti na vojenských základniach s aktívnymi jadrovými zbraňami vyznie zaujímavo. Info o ne/zabezpečení celej tej mašinérie prinútia zamyslieť sa, kam vlastne ľudstvo speje a či je vôbec ešte šanca na návrat, ale ...
 ... ale kým dielo núti uvažovať čitateľa, vnímam to pozitívne. Keď však v samotnej knihe začnú prevládať filozofické úvahy "nosiča" a dej vlastne zanikne, tak sa v diele ako v celku začínam strácať. Čo ním vlastne autor sledoval? Chce skutočne varovať svet pred jadrovými hrozbami? Alebo len niekto mocný potrebuje nepriamo (podprahovo) strašiť, že tie jadrové zbrane tu stále sú a budú, lebo do nich tečú neskutočné prachy - a každý si sám môže vybrať, či ho viac straší to, ako sú zabezpečené (napr. viacstupňová kontrola ...) alebo naopak nezabezpečené (v podstate zastaralý systém riadenia po stránke ľudskej, hardvérovej i softvérovej ...). Ja vôbec nie som paranoidný, len by som sa raz rád dozvedel, či ma sledujú len cez internet, alebo aj osobne Ch.B.Ch.
chňavoviny bez chochmesu
:-)
 A do toho kopa rôznych "drobností", ktoré robia dielo ešte neuveriteľnejším, ba pre mňa až absurdnejším. Zmizne im jadrový kufrík, ale aj dlhé mesiace je stále aktívny - to sa fakt nedá deaktivovať a nahradiť iným kusom? Obdobne nejaký veliteľský laptop? Všetko, aj mobily, má signál bez problémov aj v hlbokom kamennom podzemí? Žiadne tajné služby odpadlíkov z tých ešte tajnejších (všetci sú vlastne tak tajní, že nikto nevie kto je kto, kto je / bol / bude s kým a proti komu) podľa toho nevedia vypátrať a keď sa im to podarí, náhodou, tak ich opäť nechajú ujsť, aby ... aby vlastne čo sledovali? Podzemné tunely / sály a labáky, na rôznych koncoch sveta, nepoužívané desiatky rokov, takmer nikto o nich nevie ... ale je v nich energia i strava, fungujú vstupné kódy ... a keď treba, nájde sa ochotný kamarát, ktorý nemá zbytočné otázky. Cca 50-ročný "nosič" a 70-ročná šéfka - ale kondičku im môže závidieť každý druhý olympionik. Plastické operácie takpovediac "na kolene". Základne s jadrovými zbraňami - ani nik netají, že patria len USA a že sú skryté po celom svete (v cudzích krajinách), len občas sa spomenie, že by niektorá z nich bola ukrytá v rámci nejakej základne NATO - ale aj tak viac-menej nemajú problémy pustiť si tam niekde davy ľudí, popri ktorých prekĺznu hlavné postavy diela, ktorí ... čo to vlastne bolo ich cieľom? Desaťročia budovaný plán ako bez toho, že by si to niekto vôbec všimol, poprepájať jednotlivé základne / jadrové silá a naraz všetky rakety odpáliť alebo naopak deaktivovať bez možnosti opäť ich dostať pod kontrolu armády?
 V tejto knihe som sa stratil. Čo bolo cieľom postáv? Čo vlastne bolo cieľom autora? Čo ma prinútilo dočítať ju do konca, hoc som ju chcel viac-krát nenávratne zmazať? Nenapadá mi dôvod, prečo / komu by som mal jej prečítanie si odporučiť - ale ak ju niekto dočíta, zaujímali by ma jeho názory / postrehy, čo si o nej myslí. Asi potrebujem výrazne väčší odstup a iný uhol pohľadu (pohľad niekoho iného).
 2 hviezdičky z 5 - preháňam, alebo podceňujem?
Hodnotenie titulu (49) - 13. september 2019 -
 Už dlho sa mi nestalo, že som mal tendenciu knihu nenávratne odložiť. Nie, že by sa mi to od začiatku zdalo zlé ... bola to skôr len priveľká nuda, vôbec nič originálne, rozťahané nič nehovoriace prázdne slová. Len zatmenie slnka vyvolá v nejakom cvokovi potrebu uniesť malé dievčatko? A po rokoch si to zopakovať? Alebo sa ním inšpiroval iný cvok? Podanie príbehu ani nie detektívka, ani psychologická dráma, len neurčitý pokus o pár zmysluplných slov.
 Hlavná hrdinka ma tiež vyslovene odrádzala od samého začiatku. OK, beriem že je aj ona obeťou a že autorka sa snažila samotný zmysel príbehu stavať na podaní z jej pohľadu. Voči mne ako čitateľovi sa to ale autorke nepodarilo. Dokonca sa mi stalo čo ešte asi nikdy - doslova som znenávidel hlavnú postavu. Sú samozrejme rôzne knihy, rôzne charaktery, aj tie negatívne postavy stavajú dej a dá a s nimi svojim spôsobom stotožniť a nešlo by to bez nich ... O iných novinároch hovorí ako o supoch, ale sama je z môjho pohľadu ešte horšia - novinárska hyena je slabý pojem. Drzo sa votrie všade, zneužije situáciu a slabosť rodinných príslušníkov obetí a ne/priamo zneužíva svoju situáciu (aj ako sestra obete, aj ako milenka policajnej vyšetrovateľky), do všetkého pchá nos, pátra na vlastnú päsť ako keby boli všetci ostatní neschopní a nekompetentní, vo finále sa nedelí s políciou o informácie (to je trend v súčasnej literatúre, takto vykresľovať postavy / ich konanie?) - snažím sa neprepadať podobným emóciám, ale doslova som ju ako postavu znenávidel.
 V konečnom dôsledku som ale rád, že som čítal ďalej - keď už je to čítanie v dome Ch.B.Ch.
chňavoviny bez chochmesu
:-). Svoj negatívny postoj ku knihe som postupne prekonal, už to nebolo čítanie nasilu, už to bola len zotrvačnosť a mierna zvedavosť, akú pointu autorka dielu dá. Vzhľadom na malý priestor príbehu a relatívne málo predstavených postáv a ich vek sa pointa v podstate dala čakať. Našťastie sa to už autorka nesnažila zamiešať páchateľom zvonka a už mi nepriniesla vyslovene negatívne prekvapenie.
 Celkovo ale nedokážem dať knihe viac než 2 hviezdičky z 5. Podľa mňa má kniha skôr šancu zaujať čitateľky - ženy, u mužov osobne ktovieaký úspech neočakávam.
Hodnotenia kníh - 13. september 2019 -
Marec mesiac knihy
Knihy pre všetkých :-) Ani v auguste som si neodpustil subjektívny pohľad na pár knižiek (môžte si pozrieť moje "Hodnotenie titulu ...") z našej ponuky (btw: už tam máme v ponuke aj e-knihy). Tento raz to boli tieto (v abecednom poradí):
 Čajka (Anonymous)
 Sieť (Håkan Nesser)
 A postupne opäť popridávam aj hodnotenia nejakých tých ďalších knižiek, resp. ich prvotných verzií, ktoré som mal možnosť čítať.
Bošácka slivovica - 8. september 2019 -
Bošácka slivovica
minibottles 48 Ďalšia verzia minifľaštičky Bošáckej slivovice
EĽRO - fotogaléria - 5. september 2019 -
EĽRO
XXIX. Európske Ľudové Remeslo - Kežmarok 2019
cech Pivovarnícky a cech DebnárskyEĽRO
XXIX. Európske Ľudové Remeslo - Kežmarok 2019
cech Pivovarnícky a cech Debnársky
Liptovar Tento rok mi to kupodivu ani netrvalo tak dlho a podarilo sa mi na moju fanúšikovskú web-stránku festivalu Európske Ľudové Remeslo pridať fotky z tohto ročníka (pre pripomenutie, bol venovaný cechu Pivovarníckemu a cechu Debnárskemu) už teraz.
 29. EĽRO - 1 - 29. EĽRO - 2 - 29. EĽRO - 3 - 29. EĽRO - 4 - 29. EĽRO - 5 - 29. EĽRO - 6 - 29. EĽRO - 7
Burza minifľaštičiek alkoholu - 5. september 2019 -

SSaM
Spolek Sběratelů alkoholických MiniaturBurza minifľaštičiek alkoholu - Minibottles collectors meeting
Poprad - 28.9.2019
SSaM - Spolek Sběratelů alkoholických Miniatur
súťaž o knihy Gin, Rum, Vodka, Whisky
dejiny, výroba, značky
vydavateľstva IKAR - e-shopu www.bux.sk Vážené zberateľky a zberatelia,
 Srdečne Vás pozývame na burzu (výmena / nákup / predaj / ukážka) minifľaštičiek alkoholu (minibottles) do Popradu. Burza Spolku Sběratelů alkoholických Miniatur (SSaM)
sa vďaka TatraVEA - predaj a distribúcia exkluzívnych alkoholických nápojov uskutoční v sobotu 28.9.2019 od 14:00 do 17:00 v bare (pivárni, kaviarni, vinárni) Tatranský Medveď - Tatra Bear, v Poprade, na ulici Ludvíka Svobodu 34.
 Vďaka vydavateľstvu IKAR a jeho e-shopu www.bux.sk (btw: už sú k dispozícii aj e-knihy) budeme súťažiť o 4 knižky o dejinách, výrobe a značkách alkoholu - Gin, Rum, Vodka a Whisky.
 Všetci ste srdečne vítaní.

 Minibottles collectors meeting in Slovakia. 28.9.2019, 14:00-17:00. Pub Tatranský Medveď - Tatra Bear (street Ludvíka Svobodu 34, 058 01 Poprad, Slovakia).
 Your welcome.

 www.ssam.cz - www.tatravea.sk - www.finebottles.sk - www.exkluzivnedestilaty.sk - www.tatranskymedved.sk - FB event: Burza minifľaštičiek alkoholu (by SSaM) - Poprad

Škola volá - 5. september 2019 -
 Niekoho škola volá, lebo skončili prázdniny. Niekomu skončila uhorková sezóna. A niekomu len skončil august ...