Menu
Životopis
Môj denník
Hlody ... (Ch. B. Ch.) Mini Foto Galérie
Diskusia (kniha návštev)
Komunikačné centrum
Zaujímavé linky
Cestopis
Kontakt
E-mail: maros@sevcik.sk
ICQ: ICQ Status 309065393
MSN: maros.sevcik@atlas.sk
Skype: maros.sevcik
Obrázok z galérie
Vstúpte
Spriaznené weby
Ikona
Kód: <a href=”http://www.sevcik.sk” target=”_blank”><img src=”http://www.sevcik.sk/images/ikonaMS.gif”></a>”
Kód: <a href=”http://www.sevcik.sk” target=”_blank”><img src=”http://www.sevcik.sk/images/ikonaMSt.gif”></a>”
Reklama
Hlasujte, prosím:
Hlasujte za túto stránku v TOP 100, prosím
Veľké oko :-)
Návštevy doteraz:
Návštevy aktuálne:
PF 2005 - 31. december 2004 -
Aký ste mali rok ?Aký ste mali rok 2004 ? Stihli ste dobehnúť až do konca ?
Ak áno: PF 2005 :-)
Božie prikázania - 23. december 2004 -
Príde novomanžel za farárom:
 - Viete, vzal som si svoju ženu a milujem ju. Viete, ale moja svokra, tá by stála za hriech.
 - Zadrž ! - zdesí sa farár.
 - Nebojte sa, - vraví novomanžel - prikázanie predsa vraví jasne: Nezabiješ !
Zelené mozgy - 20. december 2004 -
Generál slovenskej armády píše list generálovi ruskej armády:
 - Tie rakety zem-vzduch, čo ste nám poslali na testy fungujú vynikajúco, ale na budúce nám pošlite rakety zem-lietadlo.
Na prijímačky z matematiky - 15. december 2004 -
Matematika po slovensky - nové príklady na prijímačky pre študentov :-)
 - 1. Sudca zoberie 500 000 Sk za to, že spôsobí procesnú chybu, po ktorej prepustia mafiána z väzby a 100 000 Sk za prekvalifikovanie trestného činu kvôli nižšej sadzbe odňatia slobody.
Koľko mafiózov musí pustiť a koľko paragrafov prepísať, aby si mohol kúpiť stavebný pozemok na Slavíne rozmerov 50 x 20 m, keď 1 m2 stojí 15 000 Sk ?
 - 2. Poslanec berie 100 000 Sk za hlasovanie o návrhu zákona. Za členstvo v rôznych dozorných radách poberá mesačne: 50 000 Sk, 50 000 Sk, 100 000 Sk a 40 000 Sk. K tomu navyše týždenne za lobing 50 000 Sk.
Čo sa mu viac oplatí: sedieť v parlamente alebo sa venovať len svojim kšeftíkom, keď o dôležitejšom zákone sa hlasuje priemerne raz za týždeň ? (Poslanecký plat neberte do úvahy - beží mu v obidvoch prípadoch).
 - 3. Súkromný podnikateľ - majiteľ menšej stavebnej firmy sa uchádza o štátnu zákazku za 5 miliónov Sk, o udelení ktorej rozhodujú traja úradníci.
Vypočítajte:
a) Aký veľký úplatok musí dať každému úradníkovi za predpokladu, že všetkým dá rovnako a že na to obetuje 10 % z celkového objemu zákazky ?
b) O koľko Sk musí dať úradníkom druhý podnikateľ viac, ak chce pretromfnúť predchádzajúceho staviteľa o 5 % ?
c) Koľko Sk ostane každému zo súkromníkov z objemu zákazky po odrátaní úplatkov ?
d) O koľko Sk musí prvý podnikateľ oklamať daňový úrad, aby vykompenzoval stratu z úplatkov ?
 - 4. Gejza V. má na starosti 3 prostitútky.
Keď každý obslúžený zákazník zaplatí 2 000 Sk, koľko klientov potrebuje zohnať jedna baba, aby si mohol Gejza zaplatiť 10 000 Sk za svoju dennú dávku koksu, pričom každá štetka si nechá 20 % zo zárobku ?
 - 5. Taxikár predá denne 2 kradnuté autorádiá, z čoho má províziu 1 000 Sk za kus. Navyše má týždenne ďaľšie 2 tisícky za tipy pre vykrádačov bytov a 1 000 Sk, keď prešacuje vrecká opitému zákazníkovi.
Vypočítajte, ako dlho mu potrvá, kým dá dokopy 200 000 Sk na výpalné pre taxikársku mafiu za to, že dostane flek na lepšej ulici ?
 - 6. Babička poberá mesačný dôchodok vo výške 5 350 Sk. 1 100 Sk mesačne ju stojí garsónka, ďaľších 1 500 Sk strava a 400 Sk lieky. 500 Sk dá na kostol a vnuk ju pri návšteve každý mesiac pumpne o 1 000 Sk.
a) Ako dlho bude babke trvať, kým našetrí 5 000 Sk do obálky pre primára, aby jej predpísal injekcie na reumu ?
b) Koľko takýchto obálok musí primár zobrať, aby mohol ísť na 2-týždňovú dovolenku na Havajské ostrovy ? (Cenu zistíte z prospektov cestovnej kancelárie).
 - 7. Starosta povolí na pozemku pred základnou školou výstavbu a prevádzku pohostinstva s hracími automatmi, pričom mu v tomto rozhodnutí výrazne pomôže 1 500 € od jej budúceho prevádzkovateľa.
Vypočítajte koľko ďaľších krčiem musí žiadať o povolenie prevádzky, aby starosta postavil rodinný dom pre svoju dcéru.
Poznámky:
a) cena stavebného materiálu na dom je 1 000 000 Sk
b) stavebné práce nepočítajte - tie mu vykoná grátis stavebná firma, ktorej starosta dohodil výstabu nového domu smútku a požiarnej zbrojnice bez verejnej súťaže
c) o cene za pozemok taktiež neuvažujte, stavebná obecná parcela bola oficiálne prekvalifikovaná na smetisko a následne odkúpená za symbolickú cenu
d) kurz € berte aktuálny v deň riešenia úlohy
Skloňovanie v slovenčine - 14. december 2004 -
Po zásahoch uja ministra dostáva skloňovanie v slovenskom jazyku ťažkú ranu. Maturanti - pripravte sa na to, že slovenčina má už 17 pádov:
1. pád - kto čo - nominatív
2. pád - koho čoho - genitív
3.pád - komu čomu - datív
4. pád - koho čo - akuzatív
5. pád - koho čo - vokatív
6. pád - o kom o čom - lokál
7. pád - s kým s čím - inštrumentál
8. pád - kto z koho - korytatív
9, pád - koho ako - buzeratív
10. pád - koho kam - deliminatív
11. pád - kto koho - likvidatív
12. pád - ako na koho - intrigatív
13. pád - komu čo - podmazatív
14. pád - čo za čo - korupcionál
15. pád - ako komu - protekcionál
16.pád - kto s kým - kopulatív
17. pád - čo na čo - prezervatív
Mr. Olympia - 14. december 2004 -
Tréning v posilňovniUvažovali ste, že začnete posilňovať. Tu máte konečne dobrý dôvod prekonať vlastnú lenivosť :-)
Zo školských lavíc - 5. december 2004 -
- Dežko, máš urobenú domácu úlohu ?
- Ta ne ?
- Odpovedaj celou vetou !
- Ta nemám !
Deň matiek ? - 2. december 2004 -
Slohová úloha žiaka ZŠ na tému: „Moji rodičia“
Rodičia sa delia na dve časti: matku a otca. Matka sa ešte rozdeľuje na ženu v domácnosti a v zamestnaní. Doma sa potom ešte skladá z manželky, matky, kuchárky, upratovačky, práčky, nakupovačky, účtovníčky, vychovávateľky ... ostatné si nepamätám, ale mama toho vie vymenovať viac, ako napr. slúžka, otrok a iné. Matka sa vyznačuje tým, že sa zázračne nachádza na viacerých miestach naraz, vie v jednej chvíli myslieť na sto vecí, pričom desať vecí robí súčasne. Vidím na vlastné oči, ako po návrate zo zamestnania dá variť vodu na sporák, zatiaľ čo zamiesi cesto na rezance. Pritom jej ide práčka, do ktorej chodí vymieňať bielizeň, mne vymýšľa vety oznamovacie, rozkazovacie, opytovacie a našu Olinku skúša z veľkej násobilky. Že potom prebalí malého Karolka a zarobí mu na Sunar s krupicou, to ani nezbadám. Dve oči mi na to nestačia. Lebo keď potom zasadnem k večeri, už je namletý mak aj orechy na varené rezance a ja mám na kolenách teplákov zašité nové diery. Olina má umyté vlasy a bielizeň je rozvešaná na balkóne. Darmo si mamu potajme obzerám. Mama má naozaj len dve ruky ... a predsa, keď príde domov z roboty, má v jednej veľkú a malú kabelku, v druhej dve sieťovky s nákupom a v tretej ... nie, veď som už povedal, že má len dve ruky, ale nesie aj Karolka s fusakom.
Otec sa neskladá ani nerozdeľuje. Nachádza sa v zamestnaní a doma, ale doma ho nájdete málokedy. Okrem raňajkovania a večerania, keď sedí pri stole, vyskytuje sa v obyčajne v kresle, alebo na gauči a býva zakrytý novinami. Zanecháva po sebe vždy tie isté stopy: roztvorené, prevrátené noviny a cigaretový popol, niekedy aj v popolníku. Na rozdiel od mamy, hoci má tiež dve ruky, prichádza domov s rukami prázdnymi. Či vie násobilku, neviem, ale písať asi nevie, lebo žiacku knižku mi ešte ani raz nepodpísal. Ani to ešte nie je preskúmané, prečo patrí do skupiny rodičov, keď na rodičovské združenie vôbec nechodí.
Súdruh učiteľ povedal, aby sme sa pri písaní tejto úlohy zamysleli nad prácou svojich rodičov. V škole prideľujú žiaka, ktorý riadne nepracuje, čiže neučí sa, dobrému a usilovnému žiakovi, aby sa pri ňom niečo naučil. A tak si myslím, že pri sobáši prideľujú mužov ženám, aby ich ženy niečomu dobrému naučili a mali na nich dobrý vplyv. Mojej mame sa to zatiaľ žiaľ nepodarilo.
Softwérová firma :-) - 1. december 2004 -
Správna softwérová firma :-)Čítali ste môj životopis a aj tak neviete, čo si máte myslieť ?
Tak toto pre istotu nie :-)