Menu
CV
Môj denník (blog ?) Hlody ... (Ch. B. Ch.)
Mini Foto Galérie
Diskusia (kniha návštev)
Komunikačné centrum
Zaujímavé linky
Cestopis - Južná Amerika
Minibottles - zbierka
Chata Mlynčeky
Drevorezba
Kontakt
E-mail: maros@sevcik.sk
ICQ: ICQ Status 309065393
MSN: maros.sevcik@atlas.sk
Obrázok z galérie
Vstúpte
Spriaznené weby
Ikona
Kód: <a href=”http://www.sevcik.sk” target=”_blank”><img src=”http://www.sevcik.sk/images/ikonaMS.gif”></a>”
Kód: <a href=”http://www.sevcik.sk” target=”_blank”><img src=”http://www.sevcik.sk/images/ikonaMSt.gif”></a>”
Reklama

ATLANTIS
Profesionálny web hosting s PHP, MySQL, e-mail hosting, registrácia domén

Hlasujte, prosím:
Hlasujte za túto stránku v TOP 100, prosím
Veľké oko :-)
Návštevy doteraz:
Návštevy aktuálne:

Kalendár tvrdí: ... toto sa stalo v 2004. máji nášho letopočtu ...
Športový víkend - 30. máj 2004 -
Piatkový večer začal bedmintonom. Dochádzala mi para a to pomýšľam aj na squash.
Sobotu som venoval vytrvalostnému spánku :-). Presne 47880 sekúnd. Popoludní som si v rámci regenerácie musel dať malého šlofíka.
Nedeľnú F1 vyhral Barrichello, kategóriu stíhačiek samozrejme M. Schumacher. K večeru som na zahrievacej trati cez Raču, Vajnory, Báger, Zlaté, Žabák a Dimitrovku späť do Krasňan otestoval bicykel i seba, či sa vládzem hýbať.
Pekný víkend v ... preč.
Prší a venku se setmělo ... - 28. máj 2004 -
... Tato noc nebude krátká, Beránka vlku se zachtělo, Bratříčku ! Zavřel jsi vrátka ?
Keď nám spieval pán Karel Kryl, obsadili nás Rusi. Keď ho citujem ja, sme obsadení NATOm.
Prší prší, len sa leje ... - 28. máj 2004 -
Dážď ako taký mi až tak nevadí. Z čoho ma šľak ide trafiť sú dáždniky (a ich netolerantné nositeľky).
Vykročia z budovy a roztvoria dáždnik na hlavou - ostré špice na ňom chlapovi takmer vypichnú oko. Otáčajú sa po výkladoch a iných zbytočnostiach - špice dáždnika trhajú všetko na okolo. Vzájomne sa vyhýbajú na úzkom chodníku - dáždniky sa zakliesnia do seba a majiteľky blokujú premávku. Zastavia sa pred priechodom pre chodcov - dáždniky blokujú výhľad. Vstúpia do MHD a zložia dáždnik - ten Vám zamáča topánky i batožinu.
Šľak ma ide trafiť (pán Satinský - česť jeho pamiatke - prepáči) z dáždnikov a ich netolerantných nositeliek.
Milá návšteva - 28. máj 2004 -
Rybníčkovcov“ Štefana Hríba a Milana Markoviča poctil návštevou Jarek Nohavica. Ďakujeme.
Letí, letí, všetko letí ... - 27. máj 2004 -
... igelitová taška plná plastickej trhaviny letí.
Kým chcú antiglobalisti zriadiť na Parlamentnom zhromaždení NATO letecký deň, principiálne nie som proti. Keď však chcú učiť lietať Redutu a nevinných „zoširokaokoloidúcich“, resp. pristrihnúť krídelká letisku, už ma chytá strach.
Vodu kážu, víno pijú - 27. máj 2004 -
Farári sa nám vyfarbujú (koľká to novinka). Nehľadiac na autorský zákon premietajú Umučenie Krista. Triptych Klaňanie sa Troch kráľov ich tiež predávalo viac než je aj SIS milé. Čím sa vyfarbia najbližšie ?
Mapa - 27. máj 2004 -
Uveril som mape. Namiesto prechodu cez Šturec (služobka Ba-Za-Zv-Ba predsa len bola) som zvolil vraj hlavný cestný ťah. Na vojne som síce nebol, ale na tankodróm by som to odhadol aj bez zelenej skúsenosti. Zasa som bohatší - o skúsenosť. Našťastie krajina mimo ciest je nádherná.
Maturantom - 24. máj 2004 -
Gratulujem. Najmä Tebe - Palacinka.
... tak sa tešte krásavice ... - 24. máj 2004 -
... keď nám „jebnúBohunice :-).
Ale nebojte sa. Minister Televízia sa zviditeľňuje snahou o dostavbu Mochoviec, tak Bohuniciam snáď nik a nič nehrozí. Škoda len, že iným snahám o dostavbu Mochoviec sa doteraz takmer nik príliš seriózne nevenoval.
Tunelári - 24. máj 2004 -
Včera sa konečne dalo dívať na prenos z F1. Našťastie sú všetci živí a zdraví. Len Schumacherovci to dajako nevedia - Michaela v tuneli skončil Juan Pablo Montoya a Ralf v tuneli skončil Fernanda Alonsa.
Rovnica - 22. máj 2004 -
X = 450 :-)
DJ vs. MC - 22. máj 2004 -
Mal som po nočnej pozitívne vstávanie. Prebúdzal ma klip DJ Vasile, ktorý nahradil klip Everybody in the casa mare s MC Vasily. No najmä: Zdob Si Zdub prídu aj na Slovensko (7.8. Poprad Okey leto a 20.8. Pezinok Hodokvas)
Maturity - 21. máj 2004 -
V pondelok držím palce - Palacinka.
Prekonávam (sa) - 21. máj 2004 -
Prekonal som 495 minút plného pracovného nasadenia počas dňa, prekonal som chaos na Račianskom mýte (vypadli semafory) a idem prekonať ďaľších X minút plného pracovného nasadenia počas noci. Prekonanie zajtrajšieho bedmintonu ma dorazí úplne.
Zvíkendnieva sa ... - 20. máj 2004 -
... mobil sa mi vrátil z opravy (opravený), „tiger“ sa umravnil (aspoň na chvíľu), služobka bola presunutá na dobu neurčitú (budúci týždeň), banka mi dala novú kreditku - no čo viac od života chcieť ?
MHD je ako smrť ... - 20. máj 2004 -
... nikdy neviete kedy príde. Dnes popoludní opäť smerom na Raču nechodila. Človek by si myslel, že sa to po začiatkotýždňovej zrážke električky s kamiónom naučili zachrániť, ale oni nič. Jedna dlhá Karosa za tri električky nie je dobrý pomer. Nuž, v DPB nie sú ako šimpanz - učenliví.
Americké šťastie - 17. máj 2004 -
Zopár občanov USA je o krok bližšie ku ich vlastnému blahu. Jedna časť z toho, že v Iraku konečne našli chemickú zbraň. Druhá z toho, že aspoň v Massachusetts im povolili homosexuálne sobáše.
Za čem bukvy ? Vsjo jasno ! - 17. máj 2004 -
Dostal som milú výtku, že vraj Môj denník stagnuje. Že by to bolo jeho lenivým majiteľom ? Ale keď sa nič nemení (počasie aprílové, mobil stále v háji, „tiger“ v zajatí základných pudov, ja duševne sa pripravujúci na služobku do Žiliny a Zvolena ...), tak niet o čom písať.
Veľký malý Slovák - 15. máj 2004 -
Z najväčšieho Slováka - Jána - je odo dneška na jeho vlastnú žiadosť o čosi menší Slovák - Janko. Pravá, ľavá, horná, dolná a neviem ešte aká SNS sa chystajú na eurovoľby. Show must go on.
Jar - 15. máj 2004 -
Definitívne prišla jar. Náš „tiger“ má ruju. Opäť sa s ňou nedá vydržať :-)
Klérokracia - 15. máj 2004 -
Zapredali sme našu budúcnosť. Ako banánová republika sme cirkvi aj pod pláštikom vyučovacieho procesu dovolili vymývať mozgy nevinným deťom už aj na 1. stupni štátnych základných škôl. Nech žije tupé stádo. Amen.
Zadosťučinenie - 15. máj 2004 -
Nepriamo, ale poďakovali mi. Predsa len tá robota nebola tak márna, ako to ku koncu vyzeralo. Ja ďakujem im.
Minister televízia - 12. máj 2004 -
Prišiel som o Čínu. Tak mi treba, keď neudržiavam diplomatické styky ani s Ruskom.
Príslovia a porekadlá - 12. máj 2004 -
Jedna z múdrostí našich starých materí hovorí: Trafená hus zagága !
Prečo potom viacerí poslanci toľko penia na výrok prvého viceprezidenta PZ o podsvetí ? Že by pichol do osieho hniezda ?
Už odlieta - 12. máj 2004 -
Ešte pár dní prezident si dnes vyskúšal, aké to je odletieť. Alebo namiesto služobného BMW dostane ex-služobnú vzducholoď ?
Imunita nepomáha - 11. máj 2004 -
Parlamentní poslanci dokazovali svojim voličom, že si zvolili samých IT odborníkov. Najskôr sa vzájomne presviedčali, že ide o vírus (na ktorý nestačí ani doktor Zajac s dvadsaťkorunáčkou), napokon to uhrali na chybu grafickej karty. Aspoň majú výhovorku, prečo zasa nič zmysluplné nevykonali.
Reklamy - 11. máj 2004 -
Cestou domov som sledoval reklamy pri cestách. Nedoporučujem nikomu :-).
Pár X miliónov amerických dôchodcov myslí ... Ak myslia obdobne ako ich vnuci, ktorí v Iraku týrajú aj deti - ruky preč od zadávateľa tej reklamy.
Ktosi ďaľší (ľudovo sa mu hovorí „op“) vstúpil do EÚ nízkymi cenami telefonátov. Škoda len, že na mobily jeho domáceho konkurenta (ten druhý „op“) voláme za drahšie. Ale asi som jediný, ktorému to vadí.
Ksichtíky našich tiežpolitikov radšej nekomentujem. Zasa sa nám zvolebnieva.
Ale aspoň jedna reklama aj potešila: dve vlajky - na červenom podklade 12 hviezdičiek, ma modrom kosák a kladivo. Len či sa nezľakneme, keď odhalia pointu.
Prihrievam si vlastnú polievočku - 10. máj 2004 -
Ešte to nie je hotové, ale pomalilinky pracujem na doplnení svojej fotogalérie. Nájdete v nej okrem už zverejnených obrázkov zo Švajcu aj krásne zákutia Slovenska - špeciálne Vysoké Tatry, Slovenský Raj a Kežmarok. A čo to zo života a kúsoček Prahy.
Tým, čo majú depresie zo spomienok na FunTopFuj doporučujem niečo skutočne počúvateľné.
Mobil - 10. máj 2004 -
Mám chvíľu svätý pokoj - pokazil sa mi (sám sa mi sám :-) mobil. On odpočíva v servise a ja na gauči.
Pasívnym športovcom - 9. máj 2004 -
Pri telke som „prešportoval“ celý víkend. Ďakujem aktívnym účastníkom za pekné predvedené výkony.
Naši zlatí hokejoví chlapci z Prahy privážajú medailu. Zemiakovú. Buďme radi - veď len 3 mužstvá boli tento rok lepšie (alebo len šťastnejšie ?) než my.
V pretekoch F1 vyhral Barichello. Vo výsledkovej listine síce na 1. priečke nájdete nejakého Michaela, ale ja kategóriu stíhačiek nemusím.
V NTC sa hral bedminton - na slovenskomajstrovskej úrovni. Moja morálna podpora patrila VIP turnaju.
A mamičkám a oteckom, ktorí so svojimi ratolesťami v kočíkoch okolo štadióna Slovana naháňali nejakého Guinnessa. No najmä zdravý rozum nás ostatných - aby sme už toľko nebránili Vstupu s dieťaťom.
Zháňam sekeru - 8. máj 2004 -
Nejak som prestal mať rád maličkosti a všetko, čo sa hrdí listami - javorovými.
Víkend - 7. máj 2004 -
Čakal som naň dlhočizných 5 dní. Ale dočkal som sa. Teším sa z maličkostí (veľkolepé víťazstvo nad Kanadou príde až zajtra).
Blýska sa - 5. máj 2004 -
Niekto sa nám rozhodol „ukovať” novú hymnu. Prečo sa snaží zviditeľňovať, netuším. Veď do eurovolieb ho nik nenominoval (dúfam) a všetky ostatné sú našťastie (či bohužiaľ ?) v nedohľadne.
Vnimánie, vnimánie - 5. máj 2004 -
Chcete byť odo mňa pozvaný na pivo ? Ak vlastníte starší Peugeot, Renault, Opel či Škodu a ste ochotný telefonicky odpovedať na anketové otázky spoločnosti TNS SK, s.r.o., dajte o sebe vedieť, prosím. Určite sa dohodneme.
Fun Top Fuj - 5. máj 2004 -
Pamätníkom isto nemusím pripomínať, čo to bolo Fun Top Fuj. Geniálna Mravcova na Fun Rádiu vysielaná hitparáda takmer nepočúvateľných šlágrov, hitov, evergreenov a iných hudobných chuťoviek. Človek až žasol, čo všetko bolo na hudobnom poli vyprodukované.
A prečo o tom hovorím ? Lebo mnohé súčasné hudobné výtvory by ospravedlnila len znelka Fun Top Fuj :-)
Učiť sa, učiť sa, učiť sa - 4. máj 2004 -
Vladimír Iljíč ani minister školstva a neviem čoho ešte teda zajtra príliš veľkú radosť mať nebudú. Študenti budú protestovať.
Sám som onehdá študoval, nejaký ten piatok som si odkrútil v Študentskom servise medzi vysokoškolákmi a v neposlednom rade vypil pán panákov s teraz už diplomovanými kamarátmi - preto sa súčasným študentom nedivím. Len Ťa prosím mládež, ktorás držiteľkou rána: neštrngaj kľúčami - to tu už raz bolo a ako to dopadlo ? Alebo doštrngaj až do konca.
No a keď sa ku Tebe pridá aj minister so svojimi kľúčikmi od vládneho BMW, si v ... centre diania.
A nastala tma - 4. máj 2004 -
Hľadím z okna a nič pozitívne nevidím. Že by to bolo tým zatmením mesiaca ?
Račianske hody - 2. máj 2004 -
Bol som dnes na Račianskych hodoch. V tej Rači, ktorej starosta (vraj kresťan a demokrat) je podozrivý z prevzatia úplatku (len mne nikto nič nechce dať :-). Nebyť tam kamarát (ktorému vďačím za existenciu týchto stránok) a jedna pizzéria (nebudeme robiť reklamu, zasa až tak geniálna nebola), tak by tam nebolo o čom. Ešte že podvečer istil biliardový klub a 8:0 nad Dánskom.
A čo som tým chcel povedať ? Že nie je každý deň nedeľa, aj keď dnes to náhodou vyšlo.
Ch.B.Ch. - 2. máj 2004 -
Chňavoviny bez chochmesu - ako inak nazvať tento laický prístup k vlastnému sebazviditeľňovaniu sa ?
Leda ak: Dámy a páni, držte sa ! One man show práve začína :-)
Ak máte pocit, že musíte, tak mi niečo napíšte.