Menu
CV
Môj denník Hlody ... (Ch. B. Ch.)
Mini Foto Galérie
Diskusia (kniha návštev)
Komunikačné centrum
Zaujímavé linky
Cestopis - Južná Amerika
Minibottles - zbierka
Chata Mlynčeky
Drevorezba
Kontakt
E-mail: maros@sevcik.sk
ICQ: ICQ Status 309065393
MSN: maros.sevcik@atlas.sk
Obrázok z galérie
Vstúpte
Spriaznené weby
Ikona
Kód: <a href=”http://www.sevcik.sk” target=”_blank”><img src=”http://www.sevcik.sk/images/ikonaMS.gif”></a>”
Kód: <a href=”http://www.sevcik.sk” target=”_blank”><img src=”http://www.sevcik.sk/images/ikonaMSt.gif”></a>”
Reklama

Kvetinová pošta - urobte radosť svojim blízkym
ATLANTIS
Profesionálny web hosting s PHP, MySQL, e-mail hosting, registrácia domén

Hlasujte, prosím:
Hlasujte za túto stránku v TOP 100, prosím
Veľké oko :-)
Návštevy doteraz:
Návštevy aktuálne:

Kalendár tvrdí: ... toto sa stalo v 2004. júli nášho letopočtu ...
Verejný záujem ... - 31. júl 2004 -
... neexistuje. Je len veľa súkromných záujmov. Takže prachy z našich daní narve Minister Televízia do zadku nie len Kii/Hyundaiu.
Wettingen - 31. júl 2004 -
Kežmarská anabáza skončila - willkommen in Wettingen. Tož Ľubka, nech sa Ti darí.
Sťahovanie národov ... - 31. júl 2004 -
... máme za sebou už pekných pár storočí. Dnešné sťahovanie kancelárskeho vybavenia (žial nie toho z Hlodov :-) je pre mňa minulosťou len pár hodín. Pomáhal som sťahovať servis a servis a popri tom som si triedil spomienky - aj na chatu z Hornej Maríkovej.
Aspoň že spoločnosť, Plzeň z plechovky a pizza pridali na nálade.
Už sa rozliezli - 30. júl 2004 -
... a to hodne dávno. Červy. Od Mimikry. Z 30 prípadov majora Zemana.
Seriál pomaly končí, ale rozum nemáme dodnes. Zjavne nad sebou potrebujeme pevnú ruku niekoho, kto ešte skutočne verí v to, čo robí a nezapredá seba ani svoju krajinu.
Správy - 30. júl 2004 -
Nebaví Vás sledovať správy ? Ani sa Vám nedivím - čumieť na autohavárie, exotov, zvieratká (myslím skutočnú faunu, nie tú zvolenú) sa nedá každý deň. Aj tak je zaujímavé, že sa cez deň vo svete stane len toľko udalostí akurát tak na jedny správy (len TA3 asi majú lepšie zdroje :-).
Ale aby sme ostali v obraze, vždy máme jeden obrázok dňa.
Fenomén doby - 26. júl 2004 -
Bránil som sa tomu, ale nemám dostatok morálnych síl. Panenkomariepodcepenská - vidíš to ? Fenomén Martina Jakubca - „inéhoalžbetínskeho trubadúra, pred ktorým „sme“ všetci úbohé nuly, zasiahol aj mňa. Stal sa zo mňa virtuálny člen jeho fanklubu :-)
Na salaši ... - 25. júl 2004 -
... pod Veprom, tramtária rom, boli dneska preteky v hode oštiepkom ...
a niekde u kolegov sa tam ako servírovacia misa na bryndzové halušky či žinčicu osvedčil aj Stanley cup. Ďakujeme Martinovi Cibákovi za zážitok.
Buďte slušní ... - 25. júl 2004 -
... lebo dostanete poza uši. Konečne dostali správcovia Tatranského Národného Parku možnosť rázne zasiahnuť voči neprispôsobivým „turistom“. Obuškovú narkózu by občas mohla použiť aj Horská záchranná služba, keď si niekto svojou neúctou k horám spôsobí úplne zbytočné zranenie a blokuje tým záchránarov v dôležitejších zásahoch.
$$$ :-) - 21. júl 2004 -
Si študent/-ka (alebo niekto im podobný) ? Ovládaš MS SQL, PowerBuilder a php (a pár ďalších drobností) ? Chceš si privyrobiť programovaním šablón (nie len) v systéme LCS Noris ? ...
Kontaktuj mňa alebo Študentský servis.
Šport - 21. júl 2004 -
Svetlým príkladom športového ducha mi ide starý ...ujo. Aj keď preteky áut teda nie sú mojou parketou - pokiaľ nejde o sledovanie WRC či F1 v telke.
Ja som si dohodol po dlhšom čase opäť pár setov v bedmintone a dokonca som si k tomu kúpil raketu i košíčky. Naviac som večer potrápil bicykel i seba (teda seba podstatne viac než bicykel) v kopcoch nad Račou. A pri návrate cez miestnu milionársku štvrť som si vybral, kde chcem bývať :-)
Dražba ... - 20. júl 2004 -
... je tak krásná, přepychová věc, ale štěstí si za ni nekoupíš ...
Ale aj tak sa z nej dá vyťažiť Chardonnay (2003, s prívlastkom kabinet, južnoslovenská vinohradnícka oblasť Dulovce, Mrva & Stanko), Devín (2003, s prívlastkom neskorý zber, malokarpatská vinohradnícka oblasť Šenkvice, Karpatská Perla) a Rizling Rýnsky (2003, s prívlastkom neskorý zber, južnoslovenská vinohradnícka oblasť Mužla, Karpatská Perla).
Obnova - 20. júl 2004 -
www.obnova.sk Netradičný formát obrázku do weblogu, ale určite zaslúžený. Zbierka alkoholu sa začína dostávať do sveta :-). Oslovil ma Harp z tejto nanajvýš zaujímavej stránky, že by mali radi link na moju zbierku aj u seba. Tak hľadajte. A možno k nej pribudnú aj nejaké fotky Pražskej architektúry či texty.
Pohoda - 17. júl 2004 -
Byť dnes v Trenčíne, to by bola Pohoda :-)
Čo už - hudobnofestivalovú atmosféru si vynahradím o 3 týždne v Poprade na OkeyLete. Nebudú tam síce kovboji z Leningradu (ani sľubovaný traktor na pódiu), ale Zdob si Zdub mi náladu určite tiež spravia.
A nejaký traktor splaším o čosi neskôr v Nitre na Agrokomplexe :-)
EĽRO - 17. júl 2004 -
Niekto múdry už povedal, že dejiny sa opakujú. Dnes dejiny tvorila STV - opakovala minulotýždňový prenos z Kežmarského festivalu Európske ľudové remeslo. A tak som si pozrel, ako naša rodina vyzerá v telke.
Náhodné stretnutie - 17. júl 2004 -
Mám rád náhodné stretnutia s dávnymi známymi. Vzájomné pohľady sú vtedy srdečnejšie, než pri dlho plánovaných akciách, z ktorých žiaľ napokon aj tak často zíde.
Stretli sme sa pri Lagúne. Chystala sa na pracovný pohovor, ale príliš nadšená z toho nebola. Narýchlo sme prebrali spoločných známych, posledné osobné novinky i stretnutie. Zanadávali na nepodarený partnerský život a iróniu osudu. A na záver nechali pozdravovať pozdravovateľných :-)
Teším na na najbližšie náhodné stretnutia - a nie len s Luciou.
Verchuška - 14. júl 2004 -
Starý ...ujo a Mufti si dnes podiskutovali na najvyššej úrovni. Až sa raz staneme národnou menšinou medzi národnostnými, bude nám sveta žiť :-)
Kráľ je mŕtvy - 14. júl 2004 -
Elvis je už definitívne mŕtvy. Česť Tvojej pamiatke, Karel Zich.
Križiaci - 14. júl 2004 -
Naši križiaci pod Palinkovým vedením spôsobili Slovensku faux pas. Chcú švédskemu súdnictvu diktovať, ako rozhodovať. Našťastie na švédskom veľvyslanectve (sťažoval sa priamo veľvyslankyni) pracujú skutoční diplomati. Nenakopali ho do ... prdele (ešte by si to nebodaj zle vysvetlil :-).
XIV. EĽRO - 12. júl 2004 -
XIV. EĽRO Kežmarok 2004 Na Kežmarok a festival Európske ľudové remeslo (už 14. ročník, tentokrát venovaný cechu spracovateľov kože) ostali iba nádherné spomienky.
Zruční remeselníci ani folklórne súbory z rôznych kútov sveta sa po 3 dni nedali zahanbiť, návštevníci hradu sa cez deň bavili rozprávkou a v noci nadchýňali krvavými dejinami, zábavychtiví sa očarili ohňostrojom, smädní sa napojili nie len pálenkou, hladní zasýtili aj pirohmi, neprítomní atmosféru nasali priamym prenosom na STV2, meteorológovia zažehnali búrky, nikto sa nedal odradiť nepopulárnymi politikmi ...
O rok sa zídeme opäť.
Prihrievam si vlastnú polievočku - 8. júl 2004 -
Dostal som ponuku zúčastniť sa ďalšieho zaujímavého internetového prieskumu - on-line dotazníku, zameraného na zistenie Vašich skúseností s hľadaním práce na internete a využívaním internetu v komunikácii so štátnou a verejnou správou. Zaujímavého pre mňa jednak pre to, že pre organizátora som už čo-to robil, no najmä pre to, že jednu zo spomínaných stránok si dovoľujem považovať takpovediac aj za svoje dielo.
Peniaze nesmrdia ... - 7. júl 2004 -
... tomu, kto ich má. V Rusku ich pár bankárov má, ale klientom nedajú. Banková kríza sa prebúdza k životu.
Ostáva len veriť, že nedôjde k medzinárodnej spolupráci.
Odpočuté v električke - 7. júl 2004 -
Ten Rehakles :-) skvele naučil Grékov ako vyhrať, ale do budúcna by ich mohol naučiť aj hrať, aby sa na to dalo dívať.
A tak som si uvedomil, že ME i s futbalom sú už v ... preč..
Chateau Kovarce - 5. júl 2004 -
Chateau Kovarce :-) Po roku sa opäť obnovila výroba v Chateau Kovarce :-)
Najskôr nezavadziate, keď sa oberajú ríbezle. Následne si dáte namontovať mlynček tak, aby sa za ním ako tak dalo stáť. Meliete do zblbnutia na striedačku s ostatnými. Šťavu dávkujete do pripravených demižónov (10 l šťavy na 50-litrový demižón). Podľa množstva čiernych a červených ríbezlí a stupňa ich zrelosti určíte správny pomer cukru ku šťave (orientačne na 1 l šťavy 1 kg cukru). Cukrový sirup (kryštálový cukor rozpustený vo vode) prilejete kvôli správnemu kvasnému procesu ku šťave. Demižóny dolejete pramenistou vodou (po ich najširšie miesto). Čakáte 6 týždňov na výsledný produkt - Ríbezľák 2004.
Kocháte sa fotkami z výrobného procesu :-)
Teším, teším ... - 2. júl 2004 -
Program XIV. ročníka Medzinárodného festivalu remesiel - Európske Ľudové Remeslo - v Kežmarku (9. - 11. júla 2004) je konečne známy.
Stretneme sa tam ?
A potom U Jakuba na pive ?
Koncert Čechomoru - 1. júl 2004 -
Oficiálne stránky kapely o tom ešte mlčia. Bratislavské noviny však už priniesli informáciu, že 24. júla sa na bratislavskom hradnom nádvorí uskutoční unplugged koncert Čechomoru, že k lístkom sa dosteneme v BKIS, u Dr. Horáka či na Ticketportáli (po 250 Sk) a že navyše ich kúpou podporíme Hodinu deťom.
A to sa predsa oplatí :-)
Študentský servis - 1. júl 2004 -
Milý darček, chvíľková spomienka, podarená recesia, neškodný vtip, nemá otázka, náplasť duše, neskorá výčitka, test všímavosti mocných ... alebo len obyčajná web-ikona, jedna z mnohých na stránke partnerov ? Mňa potešila.
Dražba - 1. júl 2004 -
Kto nedraží s nami, draží proti nám. Našťastie pre mňa, nemal som veľa protivníkov. Inak by si už Mrva & Stanko - Rulandské biele (neskorý zber 2003) a Tokaj - samorodné suché, samorodné sladké a 4-putňové (všetko 1990) nehoveli v mojej „vínnej pivničke“. Mám rád dražby s pozitívnym výsledkom.
Čas letí - 1. júl 2004 -
Niekomu začali prázdniny, iným uhorková sezóna. Mne prelom mesiacov priniesol novú Che Guevarovu fotku v kalendári a ďalšiu archívnu stránku Môjho denníka a Hlodov.