Menu
Životopis
Môj denník Hlody ... (Ch. B. Ch.)
Mini Foto Galérie
Diskusia (kniha návštev)
Komunikačné centrum
Zaujímavé linky
Cestopis
Kontakt
E-mail: maros@sevcik.sk
ICQ: ICQ Status 309065393
MSN: maros.sevcik@atlas.sk
Obrázok z galérie
Vstúpte
Spriaznené weby
www.EĽRO.sk
www.miniweb.sk
www.gendzo.sk
Ikona
Kód: <a href=”http://www.sevcik.sk” target=”_blank”><img src=”http://www.sevcik.sk/images/ikonaMS.gif”></a>”
Kód: <a href=”http://www.sevcik.sk” target=”_blank”><img src=”http://www.sevcik.sk/images/ikonaMSt.gif”></a>”
Reklama

ATLANTIS
Profesionálny web hosting s PHP, MySQL, e-mail hosting, registrácia domén

Hlasujte, prosím:
Hlasujte za túto stránku v TOP 100, prosím
Veľké oko :-)
Návštevy doteraz:
Návštevy aktuálne:
Môj denník
Kalendár tvrdí: ... toto sa stalo v 2005. júli nášho letopočtu ...
Horí - 30. júl 2005 -
Fotogaléria Vysoké TatryHoří ! Hoří ! Hoří horní Heršpická hospoda Hrbatý hrozen ...
Žial, nie je to zďaleka také veselé, ako rozpráva Vlasta Redl. Horí naozaj. Horia naše Vysoké Tatry. Protipožiarne zábrany nepomáhajú, vietor oheň rozširuje, uvažuje sa o evakuácii obyvateľov ... pomohol by poriadny lejak.
Len ja nehasím. Kúskujem (snáď na prehľadneie kúsky) svoju mini foto galériu Vysokých Tatier a plánujem, že raz k malým náhľadom pridám aj veľké fotky a doplním galériu aj o tohoročnú sezónu.
Hasta la Vista - 29. júl 2005 -
Hasta la Vista, Windows ... :-)Hurá, sláva ... !
Na svete sú nové widle, wokna, wopruz ...
Hasta la Vista
Mráz - 29. júl 2005 -
Čítal som si dnes záznam z porady. O tom, ako mráz spôsobuje problémy. Ako namŕzajú nakladacie rampy či plošiny. Ako mrzne tovar či zamestnanci ...
Zbožňujem demo databázy s reálnym obsahom :-)
Reportáže o minulosti ... - 29. júl 2005 -
Suvenír z Chaty pod RysmiReportáže sú pekná vec, ak sú teda aktuálne. Ja som svoju on/off-line reportáž z pred 2 týždňov vlastne ani nedokončil. Nebolo kedy písať o potulkách Vysokými Tatrami (aj Tatranskou Lomnicou, aj Starým Smokovcom, aj Popradským plesom, aj Rysmi, aj Skalnatým plesom), Popradom (aj Spišskou Sobotou, aj Veľkou), Kežmarkom (aj Záľubicou) či Spišským hradom, keď som medzi tým už viac-krát otočil štreku Bratislava - Poprad a späť. Rovnako nebolo kedy písať reportáže dôb dávno minulých. Všetky resty voči sebe naprávam len postupne:
15.9.2003 (pondelok) = mali by nám spustiť aj HBO2
16.9.2003 (utorok) = Ivka L. má narodeniny
17.9.2003 (streda) = dohodnúť si s Ondrejom stretnutie v Košiciach, limity Ss2003 a *.dbf
18.9.2003 (štvrtok) = možné slávnostné otvorenie NTC
19.9.2003 (piatok) = 15:00 - opraviť na Štúráku databázy a nastavenie PC
20.9.2003 (sobota) = DavisCup
21.9.2003 (nedeľa) = 9:20 - bus do Nitry na AutoSalón
Návrat - 25. júl 2005 -
Ak sa vraciate („sa vraciate“, nie „vraciate“) z dovolenky, stojí to za ... nestojí to za moc. Najmä ak dovolenka bola pod Vysokými Tatrami a vraciate sa do Bratislavy.
Londýn - 25. júl 2005 -
Olympijský oheň ?Pred časom som sa s kamarátmi motal popod Vysoké Tatry a fotil pozostatky vlaňajšej smršte. Cesta nás priviedla až na Štrbské Pleso, kde som urobil záber na tento „kalich pre olympijský oheň“. Chcel som tým na diaľku podporiť Londýn, ktorý v ten deň získal právo usporiadať letné Olympijské hry (kým tak budem môcť podporiť samotné Vysoké Tatry k nejakým zimným Olympijským hrám).
V tú chvíľu ešte len pár ... (ľuďmi by som teroristov nenazýval) vedelo, že druhý deň prinesie Londýnu i svetu len krv a slzy v kulise nezmyselnej smrti nevinných. V tú chvíľu ešte len pár ... (nezaslúžia si ani niesť mená vlastných otcov) vedelo, že o 2 týždne sa tragédia v Londýne takmer zopakuje.
Nie len ne tejto fotke nehorí olympijský oheň mieru - vo svete totiž zúri vojna voči ľudskosti. Nie len na tejto fotke nehorí olympijský oheň mieru - v túto chvíľu len pár ... (niet mena pre také zlo) vie, či to najbližšie bude Londýn, Šarm aš-Šajch, či ulica u Vás. U nás ?
Rodina - 25. júl 2005 -
Čo je horšie ? Mať rodinu neskonale dementnú alebo prehnane zvedavú ?
Tí s neskonale dementnou rodinou jej vyvolávajú do zahraničia, až kým rodina nepochopí. Doteraz sa jej to nepodarilo.
Tí s prehnane zvedavou rodinou doteraz zisťujú, prečo je Čierne more čierne. Doteraz to nezistili. Ale aspoň, že vymenili učiteľku. Tá pôvodná ich posielala ďaleko, keď študovali diaľkovo.
Pohoda - 25. júl 2005 -
Povinná vojenská služba :-)Niektoré veci skrátka musia vyzrieť. Napríklad ako Liškovo Pohodové vyhlásenie o zrušení povinnej vojenskej služby.
Aj keď nám s modrou knižkou to môže byť jedno :-)
Plnoletá - 12. júl 2005 -
Galéria minifľaštičiekNie je to tak dávno, čo nám Američania odstavili Bratislavský hrad kvôli svojej oslave dňa nezávislosti. Deň nezávislosti by sme mali oslavovať asi aj mi, bratislavský plebs. Od nás v tomto meste už skutočne nič nezávisí.
Aspoň že naša plnoletosť začína už v osemnástich a nie ako u tých nezávislých Američanov až keď majú 21 rokov. Inak by som mohol len jeden z prírastkov do mojej zbierky minifľaštičiek prehlásiť za plnoletý :-)
Takmer on-line 3 - 5. júl 2005 -
Z takmer on-line reportáže sa stáva seriózne (ale určite nie seriózna :-)) off-line reportáž. Minuli sme Žilinu i 2 tunely za ňou (tunelári všetkých krajín - spojme sa). Je to na počudovanie, ale EDGE v tuneli nie je :-). Ani v tom treťom.
Technické problémy prináša aj elektrika vo vlaku. Ani v elektrickom vlaku nie je elektrika stále ! Ešte, že mám v notebooku baterku (tá teda dostáva riadne zabrať). Aj IC asi občas vyradí rýchlosť a ide dole kopcom na neutrál. Nemal by som si pýtať späť časť cestovného ? :-)
Než sa prekonali technické problémy a off-line reportáž sa opäť zmenila na on-line, úspešne sme minuli Ružomberok, Bešeňovské termálne kúpalisko (také množstvo ľudí na jednej kope som videl naposledy v prvomájovom sprievode :-)) a Liptovskú Maru.
Takmer on-line 2 - 5. júl 2005 -
Opúšťame Trenčín (konečne orientačný bod, dokazujúci že ideme správnym smerom). Rušňovodič sa neprejavil radostným zatrúbením (z elektrickej lokomotívy sa para vypúšťa dosť ťažko), tak som sa prejavil aspoň ja nostalgickým zamávaním na pozdrav parkovisku pre Billou. Vždy, keď idem okolo, podržím minútu ticha za starú červenú Daciu. Česť jej pamiatke :-).
Na vlastnú škodu som si v Trenčíne nevšimol, ako je na tom Trenčiansky hrad a jeho múry. Kedysi sa po nich prechádzal ex-prezident Rudolf I. Aj tie spadnuté múry sa však držali hesla - múdrejší ustúpi.
Za nami je už aj Ilava. Basa stojí tam kde má a keďže dnes sa nikto neprepúšťa, žiadne mafiánske (sorry, veľkopodnikateľské) limuzíny nie sú na obzore. Nudný deň.
Takmer on-line - 5. júl 2005 -
Čítali ste už niekedy „Reportáž psanou na oprátce“ od Júliusa Fučíka ? Taký zážitok poskytnúť neviem, hoc svoje momentálne zážitky z cesty na dovolenku popisujem takmer on-line (ešte že mám pomarančové EDGE).
Už sú za mnou tie časy, keď som viac-menej týždeň čo týždeň jazdil vlakmi najmä do Žiliny a Košíc, tak sa teraz len on-line divím :-). Opäť však sedím vo vlaku (IC Tatran, 1. trieda) a na stolíku pred sebou mám roztiahnutý firemný notebook. Spolucestujúci neprotestujú, hoc sa zjavne divia, čo som to za cvoka, keď aj v štátny sviatok (Konštantín, Cyril, Metod ... či kto všetko) pracujem (oni si to myslia).
Môj vlak, koľká to vymoženosť, prišiel až z kapitalistickej Viedne. Také za mojich mladých čias nebývalo (a za tých veľmi mladých sa ani moc nemohlo :-)).
Podľa miestnej hlásateľky (sprievodkyne, letušky ... doplňte si, čo uznáte za vhodné) zastavuje IC už aj v Leopoldove. Asi dôsledok tých nových zmien na železnici, keď vlaky z Blavy na východ putujú divnou krajinou, ktorej však našinci stále hovoria Slovensko. Nie že by som mal niečo proti Leopoldovu - už som tam raz v staničnej krčme pil (kofolu, na pivo som vtedy nemal vek ani chuť) - a pri ceste z Bratislavy v podstate kamkoľvek nemáte inú možnosť, len cez Leopoldov ísť. Ale načo aj tam zastavovať ?
Chybička se vloudila. Zastavili sme v Galante. Hlásateľka bude mať zjavne celú cestu dosť roboty, lebo to zastavenie ospravedlňuje dopravnou situáciou a to hneď v troch jazykoch (tak ostatne komentuje všetko, čo povie). Vzdelaná teta. Chybička se vloudila i druhý krát. Na vedľajšej koľaji stojí tiež IC Blava - Košice (Alebo Košice - Blava ? Všetko je len uhol pohľadu.) Od toho momentu ideme naopak - predkom do zadku - tak ostáva len dúfať, že to skutočne my podľa pôvodných predpokladov pokračujeme smer Poprad a nie to konkurenčné IC vedľa nás. V konečnom dôsledku aj tak vraj všetky cesty vedú do Ríma, tak načo predčasne stresovať :-).
Cesta pokračuje viac menej úspešne. Už nás navštívil aj pojazdný bufet (reštauračný vozeň je síce na dohľad, ale kto by chodil pešo tak ďaleko ?) a okrem iného priviezol aj pivo v plechovke. Žiadna sláva, tej jedinej ponúkanej značke sme hovorili biskupský moč. Dosť zúfalo začínam plniť pitný režim tejto dovolenky.
XV. EĽRO - 1. júl 2005 -
Európske ľudové remesloStrihám meter - EĽRO začne už o týždeň (konečne je známy aj oficiálny program - to najzaujímavejšie z neho však nájdete aj na mojich „fan site“), moja dovolenka až o štyri dni.
Vysvedčenie - 1. júl 2005 -
Ak ste boli dobrí, dostali ste včera vysvedčenie. Ak ste boli zlí, dostali ste k vysvedčeniu aj poza uši. Ak ste (nie boli, ale skutočne ste) starí, nedostali ste nič (na Vás už Fronc kašle). Aj ja som Vy. Tak mi treba.
Deckám včera skončil školský rok, nám len prvá polovica roka kalendárneho. Otočením listu v kalendári je mnohé už minulosťou. Aj minulomesačné Hlody i Môj denník sú už minulosť a odpočívajú v archíve.