Menu
Môj denník (blog ?) Hlody ... (Ch. B. Ch.)
Mini Foto Galérie
Diskusia (kniha návštev)
Zaujímavé linky
Cestopis - Južná Amerika
Minibottles - zbierka minifľaštičiek alkoholu
Drevorezba
www.sevcik.sk
www.minibottles.net
Starinky :-)
29.4.2019 - SSaM - info - burza Praha 18.5.2019; fotky z Výročnej členskej schôdze SSaM (Kácov 6.-7.4.2019)
29.4.2019 - SSaM - burza minifaštičiek alkoholu (Praha 18.5.2019)
19.4.2019 - SSaM - fotky z Výročnej členskej schôdze SSaM (Kácov 6.-7.4.2019)
16.4.2019 - Minibottles 125 - nová (J&B 15 year old reserve blended scotch whisky) minifľaštičky
16.4.2019 - Minibottles 132 - nová stránka, nová (Šljivovica prepečenica Servo Mihalj) a preusporiadané minifľaštičky
13.4.2019 - Hlody (Ch. B. Ch.) - nové vtipy
13.4.2019 - Galéria Rakúsko - nové videá (Kühlteich, Loď Baden)
12.4.2019 - Minibottles 117 - nová (Domaća šljivovica Brka) minifľaštičky
11.4.2019 - Minibottles 113 - nové (Absolut vodka: Raspberri, Lime, Vanilia, Citron, Pears) minifľaštičky
11.4.2019 - Minibottles 104 - nové (Danzka vodka: original, apple, citrus, cranraz) minifľaštičky
10.4.2019 - Minibottles 79 - nová (Slivovitz prirodna prepečenica) minifľaštička
10.4.2019 - Minibottles 64 - nová (Slovak minibottles collection - Black currant - Pálenka z čiernych ríbezlí) minifľaštička
9.4.2019 - Minibottles 39 - nové (Kácovka ovocný lihovar - Kácovská Pivní pálenka: Hubertus, Světlý Hubertus, Tmavý Hubertus) minifľaštičky
Vyhľadaj
 
Web sevcik.sk
Kontakt
E-mail: maros@sevcik.sk
citizen of
Nutopia
Obrázok z galérie
Vstúpte
Spriaznené weby
Európske ľudové remeslo
Jan K. Myšľanov
SSaM - Spolek Sběratelů alkoholických Miniatur
Reklama
ATLANTIS
Profesionálny web hosting s PHP, MySQL, e-mail hosting, registrácia domén


Booking.com - ubytovanie
blog
Kalendár tvrdí: ... toto sa (mi) stalo v 2019. apríli nášho letopočtu ...
Burza minibottles - 29. apríl 2019 -

SSaM
Spolku Sběratelů alkoholických Miniatur Vážený kolego sběrateli,
 rádi bychom Vás pozvali na pravidelné setkání - burzu "Spolku Sběratelů alkoholických Miniatur", která se uskuteční 18.5.2019 v Praze, od 10:00 do 12:00, v kulturním domě Krakov, v předsálí malého sálu, v přízemí přímo proti hlavnímu vchodu (Těšínská 600, Praha 8 Bohnice).
 Těšíme se na Vaší účast.

 Minibottles collectors meeting
 Prague (cultural house Krakov, Těšínská st. 600, Praha 8 Bohnice), 18.5.2019, 10:00-12:00
 You are welcome

Hodnotenie titulu (35) - 20. apríl 2019 -
 Dávam ** (2) hviezdičky. Ja to vnímam negatívne (ale určite sa necítim cieľovou skupinou podobnej literatúry). Širšie vysvetlenie:
 Nič moc. Ako detektívka nepoužiteľné, "vražda" ľahko odhaliteľná. Pomalý spád deja, zdĺhavé. Téma, interné problémy cirkvi, ktorými už stáročia iba ohlupujú a celé je to písané tak, že sme pre nich (cirkev, Vatikán ...) iba plebs – keby to nebolo čítanie v dome, odložím to po pár stránkach. Keby to aspoň malo svetový marketing ako Dan Brown (ale ten mňa tiež nezaujal), že by sa na ňom dalo zviezť.
Hodnotenie titulu (34) - 19. apríl 2019 -
 Čerstvé dojmy hneď po dočítaní, bez patričného odstupu. Autor začal ako kráľ Ch.B.Ch.
chňavoviny bez chochmesu
:-) no skončil ako dvorný šašo :-(
 Dielo začína skvelo. Akcia chytí hneď od začiatku, autor drží u čitateľa správnu dávku napätia a aj napriek baseballovým úletom, ktorým asi nie veľa našincov rozumie, drží až pokiaľ nezavraždia "vraha". V podstate mi ani nevadí, že ten americký policajný systém (polícia miestna, štátna, šerif ...) asi nikdy nepochopím a že sa nezbavím pocitu, že tam ľavá ruka nevie, čo robí pravá a že práve tým si pri vyšetrovaní spôsobujú problémy. Plus taká rozvláčnosť textu. Nie že by tam bola omáčka prázdnych slov, ale zhustenie textu / deja by vôbec nebolo na škodu.
 Potom sa však dej odkloní od vecnej reality a začína skĺzavať k nejakej mystérií, či ako to pomenovať. Ja som nemal o titule vopred žiadne info, do akého žánru sa pôvodná detektívka preklopí, ale platiacim čitateľom by sme ho mali dať, aby sa vyhli prípadnému sklamaniu. Detektív / vyšetrovateľ, či kým vlastne je, síce relatívne dlho, na rozdiel od ostatných, drží v sebe zdravú mieru skepticizmu - čo mi ako čitateľovi dávalo nádej, že to autor ešte ustojí a vo finále sa vráti k racionálnemu vysvetleniu všetkých prípadov vrážd - ale jeho podľahnutím väčšine a ich staromexickým poverám ma definitívne sklamal. Úplná fraška, zlý vtip, nepodarená paródia na horor ... Celé zle.
 Možno keby autor držal v celom diele viac-menej rovnaký žáner, a čitateľ by bol o ňom vopred v nejakej anotácii informovaný, akceptoval by som to. Detektívku / thriler by som bral, mystérii by som sa ja osobne vyhol - ale 100 ľudí, 100 chutí. Takáto zmeska je podľa mňa ale na škodu všetkému. Z môjho pohľadu to autor napriek svojim obrovským skúsenostiam prehnal a nezvládol.
 Keď som si v úvode diela s nadšením hovoril, že s radosťou dám až 4,5 boda z 5, vo finále je aj 2 a pol bodu veľa (aj keby som vopred vedel, čo cca mám očakávať).
Hodnotenie titulu (33) - 19. apríl 2019 -
 Skutočne ho skúsila zabiť lopatou, zakopala ho, no on sa z toho potom nejako vyhrabal? Alebo aj tu išlo len o jednu z hrdinkiných fikcií v predstavách / spomienkach / strachu v snahe vyrovnať sa s neľahkou minulosťou?
 Nejako som sa v celom diele postupne začal strácať, čo tam je vlastne realita, čo retrospektíva a čo len fantazijné strachy. Nie že by to bola zlá kniha, ale autorke voči mne chýbal ten posledný krôčik, ktorým by ma skutočne zaujala, kvôli ktorému by som sa do knihy viac zažral a snažil sa v nej poriadne zorientovať. Takto to boli len hodne zamotané ťažké témy, ktoré ale vzhľadom na podanie potrebujú asi inú cieľovú čitateľskú skupinu, než do ktorej by som zaradil sám seba.
 Keď sa už po 1/4 knihy hrdinka prizná manželovi k vražde, ale telo (pozostatky) napriek snahe nenájdu, je jasné, že nič nebude tak, ako by sa na úvod mohlo zdať. Nebolo, ale žiadny z následných zvratov už, ako píšem, nebol pre mňa. Stredoškolská "láska", obťažovanie od učiteľa, veľmi zavčasu chýbajúca matka a svojim spôsobom aj sestra (do určitého momentu, potom ...), chorý otec, pokus o samovraždu pre upútanie pozornosti, v podstate obojstranný stalking, paranoja, dieťa s iným a manželovo odhalenie, samozrejme nejasnosti a tajnosti v manželstve, požiar aj na záver (aj keď ten už pre zmenu s podľa mňa zbytočne tragickým koncom), väčšinou situované na anglickej vidieckej de-facto samote ... Ženy čitateľky dielo podľa mňa skôr ocenia.
 Aj tak ale dávam pomerne slušné 3 hviezdičky z 5.
Hodnotenie titulu (32) - 19. apríl 2019 -
 Z tejto knižky mám hodne rozpačité dojmy.
 Zdĺhavý úvod. Autor naháňa strany knihy, ale pritom nič zásadné nepíše. Potom sa dej konečne aspoň mierne rozbehne, vzbudí v čitateľovi nádej ... a skutek utek (resp. neutiekol, lebo sa ešte nedostavil). Unesená doturistikovala s jedným z únoscov do "cieľa" (base camp pre očakávané rozvinutie príbehu, ktoré ale viac-menej neprichádza). V civilizácii policajt / detektív rozmýšľa ako nájsť unesenú. FBI ako chytiť únoscov. Do toho postupné ukazovanie problémov v rodine unesenej, ale i v rodinách policajtov ... melodráma.
 Absurdne náhodná smrť únoscu; tajomný takmerzáchranca s Purpurovým srdcom a marihuanovým políčkom, nastupuje druhý únosca v divočine, ktorý si tiež už dlho nepožije ... a potom čiastkový opis údajne ľahšej útekovej trasy (príchod za 6 hodín, odchod za odhadované 1-2 dni, v konečnom dôsledku ...) unesenej (ktorú rôznymi spôsobmi hľadá množstvo aj dobrovoľníkov i vrtuľníky a po ktorej nachádzajú v podstate len stopy v zruboch), ale podané spôsobom "toto sa stalo pred 2 dňami". Medzi tým útek a havária ďalšieho v podstate ani nie až tak podozrivého, ktorý spanikári pri náhodnom zhliadnutí policajtov; daňové podvody rodiny unesenej a jej vonkajšie pozlátko ... a v plynutí času, keď autor asi ani nevie čo vlastne napísať, si policajt / detektív dá v poslednej chvíli dokopy 2 a 2, v rodinnej reštaurácií začne naháňačku za treťou z hlavných podozrivých; unesená nájde na pokraji síl (čo to vlastne jedla? čo reálne pila? ...?) po 2 týždňoch konečne cestu, na ktorej ju nájdu a zachránia ... Happy end, aj keď podľa mňa z mnohých prázdnych a zbytočných slov, ktorým autor nevedel dať nejakú zjednocujúcu myšlienku.
 Povedzme, že to má aj svoje svetlé momenty (skôr tak pocitovo, ale spomeniem si napr. na znalosti unesenej o rastlinách a mieste ich výskytu, ktoré jej pomohli rozpoznať v močarine tečúcu vodu a tým snahu držať sa jej pri postupe), nečíta sa to najhoršie (ale ešte to nebolo finálne zredigované?), ale celkovo je to taký autorsky nedokončený polotovar. Priemer. 2,5 hviezdičky z 5.
Hodnotenie titulu (31) - 19. apríl 2019 -
 Výrazne lepšie čítanie, než som predpojato predpokladal. Ešte nie až tak dobré, ako Dominik Dán (zasa je pravda, že na neho som už zvyknutý a už nejako výrazne neprekvapí), ale dovolím si tvrdiť že lepšie, než František Kozmon. Nespomínam si, či som už od autora čítal niečo staršie (tak mi treba), určite sa k tomu ale budem musieť vrátiť - či je stále tak dobrý, alebo sa dokázal zlepšovať až po túto knihu (a dúfam, že si úroveň minimálne udrží).
 Autor z môjho pohľadu správne namiešal detektívny aspekt príbehu, akciu, postupy polície (skôr sa z môjho pohľadu zameriaval viac na akčnú prácu v teréne / postupy / techniku, než kriminalistické vyšetrovanie ako také - ale nepodceňoval ho, čím sa podľa mňa dobre vymedzil Dánovi - ale je jasne cítiť, že aj on je policajt a vie o čom píše; ostatne jeho identita je známa). A aj ten "marketing" v diele bol na prijateľnej úrovni - "marketingom" tu rozumiem zamiešať pre predajnosť do diela aktuálnu politiku, alebo mafiu, alebo ŠtB. Zvolil si a zdravo pracoval s postupmi a dozvukmi pôsobenia ŠtB, politiku len na marginálnej úrovni - oboje podľa mňa ideálne do diela pasovalo.
 Kniha je ľahko čitateľná, v podstate nič v nej čitateľsky z môjho pohľadu "nedrhne". Zo začiatku sa mi síce zdalo, že mu ešte až tak dobre nejdú dialógy - ale alebo sa priamo v diele zlepšoval, alebo som si na jeho štýl podvedomo zvykol. Popis technických postupov, zbraní, ale i Bratislavy a okolia je prirodzený - nič neskrýva, ale ani príliš nepreháňa (aj keď teoreticky najmä čitateľkám - ženám sa to môže zdať zbytočne podrobné). Dobre používa policajný žargón, len niektoré skratky (písané výslovnosťou) by si možno zaslúžili vysvetlenie - čitatelia detektívok ich síce väčšinou dosť poznajú, resp. sa dajú z kontextu domyslieť, ale predsa by vysvetlivky nemuseli byť na škodu na úplný záver diela (nespomeniem si konkrétny príklad, nerobil som si poznámky pri čítaní, ale tuším niektoré oddelenia kriminalistických ústavov, spracovania / overenia biologických stôp ...?).
 Možno len páchateľa prezradil čitateľom skôr (bez jeho menovania, ale náznaky boli jednoznačné aby to čitateľ detektívok uhádol - zdá sa mi, že väčšina autorov odhaľuje pointu až neskôr; Columbo tým začína; len tuná to bolo poznateľné tak nejak v polovici), než by sa v rámci stupňovania napätia a čakania na pointu hodilo. Na druhú stranu, dobre podal priebeh príbehu, ako sa polícii darí skladať si myšlienky a indície, smerujúce k páchateľovi, aby boli schopní získať dôkazy. Aj "okorenenie" príbehu iným prípadom a ukážke práce na ňom dobre zapracovalo s mojimi čitateľskými očakávaniami.
 Snáď to priveľmi nepreháňam, ale dám až 4 hviezdičky z 5.
 Btw: Napriek obligátnemu infu na záver, aby čitatelia zbytočne nehľadali niektoré reštaurácie / podniky / ... v Krasňanoch krčma U špinavca neexistuje výrazne dlhšie, než je datovanie príbehu; Lokotka mala tiež inú históriu a Slovenskú Sporiteľňu tam pokiaľ si pamätám tiež nikdy lúpežne neprepadli (na rozdiel od susednej stávkovej kancelárie, kde sa to deje viac-menej v pravidelných intervaloch Ch.B.Ch.
chňavoviny bez chochmesu
:-). A tie trampské chaty a cesty medzi Rovinkou / Borinkou / Peknou cestou / Račou a v začiatkoch aj Pezinkom by ma tiež zaujímali, aj keď fakt len z čírej zvedavosti, čo bola len inšpirácia a čo realita.
Hodnotenie titulu (30) - 19. apríl 2019 -
 Príjemné čítanie, skutočne sa mi to ako celok páčilo a určite odporúčam aj ďalším čitateľom. Autor dobre skombinoval prvky z psychoterapeutického pohľadu, resp. celkovej psychiky postáv; s thrilerom bez nejakých extra rušivých výmyslov i troškou cynického humoru.
 Úvod je síce taký trochu mätúci. Začína veľmi akčne (únos, zamurovanie obete zaživa, priznane že obeť pozná páchateľa) a vzápätí objavanie sa mŕtvoly v kostole, kde mi začiatok / spôsob vyšetrovania pripadal príliš laxný a bál som sa, že to autor ďalej nezvládne. V zmysle - nepoznám štruktúru policajných vyšetrovateľov v Nemecku z iných kníh ani z filmov (napr. u nás som poznačený Dominikom Dánom, iné zahraničie reprezentuje "Hollywood", kde tomu síce tiež nerozumiem, ale kvantita sa pretláča) a v knihe mi to k ničomu nezapadalo. Na mieste vraždy / nálezu sa mi zdá len minimálny vyšetrovací tím, aj policajtka (hlavná hrdinka) ho musí v kostole hľadať; na obhliadku bytu zavraždenej ide len 1 technik, ku ktorému sa pridá "na tajno" a aj to len z osobných dôvodov ... Začnú strašiť tlakom nie len cirkvi pred pápežovou návštevou ... Ale autor z toho dobre vykorčuľoval, že nepotrebuje stavať dej na operatíve policajného vyšetrovania (lebo ju reálne nepozná a nehrá sa na všeználka) a aj ten pápež tam bol skôr len ako nutná marketingová vsuvka. Prerod deja do kombinácie policajného vyšetrovania a psychoterapeutického pohľadu na páchateľa a jeho pohnútky bol dobrý nápad (škoda, že nie autorov - ako priznáva v epilógu - ale vnímam pozitívne, že si nechal všetkými okolo seba dobre poradiť; plus otázka pod čiarou - vyšla tá "detská" knižka niekedy aj v slovenčine?). Rovnako sa mi páčilo, že vinník je v deji dosť zavčasu známy a že autor nemal potrebu na poslednú chvíľu robiť nejaké dejové kotrmelce / postaviť všetko na hlavu a dať do deja novú postavu, čo za všetko môže (čo sa neraz v lacných "detektívkach" stáva).
 Áno, pár vecí, čo sú mi povedzme vo všeobecnosti proti srsti, si autor neodpustil, ale tú moju pomyselnú hranicu neprekročil, resp. v celom kontexte diela mu to verím / akceptujem (možno len viac "chcem" po predchádzajúcom titule?).
 Hlavný policajt / profilovač / analytik / vyšetrovateľ ... či čím všetkým ten "Holanďan" bol, mal až nereálnu moc. Všetci okolo neho skákali, ako on pískal; reálne proti nemu nikto nič nepodnikol; všetko zariadil takmer okamžite tak ako potreboval - a to nie len v domácom Nemecku, ale aj v nezávislom Rakúsku. Plus kombinácie jeho záľuby v jointoch, akupunktúre, kradnutí knižiek vo veľkom knihypredávajúcom reťazci (všetko ale relatívne akceptovateľne vysvetlené), cynický humor a minimálne emócie - postava ktorú čitateľ znenávidí alebo si ju "zamiluje". Autor dobre pochopil, že nemastných / neslaných hrdinov na kladnej strane nemôže mať dvoch (lebo tá policajtka mi presne taká nemastná / neslaná prišla - na to, že jej zavraždili mamu, takmer celým dejom prechádzala až priveľmi vyrovnane a profesionálne, povedal by som až že s nemeckou strohosťou).
 Medzi psychoterapeutmi musel byť nepriamy konkurenčný boj i zneužitie postavenia lekára vo vzťahu k pacientovi - ale na druhú stranu, nebolo to samoúčelné ale išlo o prvok, ktorý rozohráva podstatu celého diania. Kto chce, nájde si v knihe aj dostatok šťastnej i nešťastnej lásky. Občasná nepozornosť polície pri prehliadkach, vybitý mobil a problém / nemožnosť komunikácie, ako vrah dostal obete nepozorovane do kostolov, zatknutie nesprávneho človeka bez stotožnenia, búrka vo finálnej scéne ... to všetko beriem len ako nutný folklór, bez ktorého dnes dielo, ktoré má zaujať masy, asi nik nevie / nechce napísať. Ale už vyššie som písal, že stále je to ako celok v tomto prípade pre mňa ešte akceptovateľné / uveriteľné.
 Dávam 4 hviezdičky z 5 - takmer bez problémov Ch.B.Ch.
chňavoviny bez chochmesu
:-)
Hodnotenie titulu (29) - 19. apríl 2019 -
 Také mierne rozpačité čítanie. Najskôr dielo vyzerá ako zbierka vzájomne nesúvisiacich poviedok (to by ale predstavením knihy odpadlo - čitateľ by vedel, čo si vlastne kupuje). Potom kniha začne naberať príjemný spád, humorne rozoberá viac i menej absurdné i uveriteľné situácie a v rámci toho zamotáva a zamotáva dej pomaly až do absurdna a paroduje tým domáce i zahraničné dianie v súčasnosti i v nie až tak dávnej (OK, + 2. svetová vojna) minulosti. Autor v sebe skrátka nezaprie spomienku na humoristické obdobie v audiovizuálnych médiách (keď poslucháč / divák rýchlo vnímal ponúkaný dej a nemal sa ako vrátiť k textovej podobe) - aspoň tak ho vnímam a týmto dielom môj dojem nemení.
 Celé dielo ale z môjho pohľadu kazí záver knihy. Ako keby autor už nezvládal spracovať zmesku, ktorú si namiešal a potreboval sa toho celého rýchlo zbaviť (nepustia termíny, alebo nik nezaplatí väčší rozsah diela?). Tak volí postavám smrť (z môjho pohľadu zbabelá a nič neriešiaca samovražda, vraždy z pomsty / vypočítavosti / či z akého dôvodu vlastne ...), výrazné zhoršenie zdravotného stavu (infarkt / mŕtvica, psychiatria / závislosť ...) a na záver si ešte vymyslí jednu tajomnú postavu ako v B-čkovom hollywoodskom filme.
 Dávam tak 2, max 2,5 hviezdičky (z 5). Nemám nič proti vydaniu, len keby ten záver zjemnil - hneď by to bolo príjemné oddychové čítanie, s veľmi pozitívnym dopadom na bránicu Ch.B.Ch.
chňavoviny bez chochmesu
:-)
Hodnotenia kníh - 19. apríl 2019 -
Marec mesiac knihy
Knihy pre všetkých :-) Ani v marci - mesiaci knihy - som si neodpustil subjektívny pohľad na pár knižiek (môžte si pozrieť moje "Hodnotenie titulu") nie len z našej ponuky. Tento raz to boli tieto (v abecednom poradí):
 Hriechom poznačení (Marian Janik)
 Chobotnička (Miro Hrubjak)
 Jony Ive – Geniálny dizajnér z Apple (Leander Kahney)
 Mona (Dan T. Sehlberg)
 Posledný policajt (Ben H. Winters)
 Rande naslepo (Marek Zákopčan)
 Zlo (Anton Heretik)
 A postupne opäť popridávam aj hodnotenia nejakých tých ďalších knižiek, resp. ich prvotných verzií, ktoré som mal možnosť čítať.
J&B - 16. apríl 2019 -
J&B scotch whisky
minibottles 125J&B scotch whisky
minibottles 125 Tá krabička už zažila zjavne všeličo, ale tá škótska v nej pekne doplní moju zbierku minifľaštičiek alkoholu:
 J&B (Justerini & Brooks) 15 year old reserve blended scotch whisky
Kühlteich - 13. apríl 2019 -
 Oblasť na pozorovanie vtákov:
 
Šljivovica prepečenica - 12. apríl 2019 -
Šljivovica prepečenica
minibottles 132 Slivovice nie je nikdy dosť. Napríklad aj taká:
 Šljivovica prepečenica Servo Mihalj
Domaća šljivovica - 12. apríl 2019 -
Domaća šljivovica Brka
minibottles 117 Viete, aká je najsmutnejšia potravina? Slivkový lekvár (povidla) - lebo slivky tajne dúfali, že z nich spravia slivovicu Ch.B.Ch.
chňavoviny bez chochmesu
:-):
 Domaća šljivovica Brka
Absolut vodka - 11. apríl 2019 -
Absolut Citron
minibottles 113Absolut
Raspberri - Lime - Vanilia - Citron - Pears Opäť sada minifľaštičiek. Opäť ochutená vodka:
 Absolut - Raspberri, Lime, Vanilia, Citron, Pears
Danzka vodka - 11. apríl 2019 -
Danzka vodka Apple
minibottles 104Danzka Kovové minifľaštičky? A prečo nie? Táto sada je síce v papierovek krabičke, ale minifľaštičky sú z hliníka (napriek tomu, že "Hliník se odstěhoval do Humpolce" Ch.B.Ch.
chňavoviny bez chochmesu
:-)):
 Danzka vodka - original, apple, citrus, cranraz
Slivovitz - 10. apríl 2019 -
Slivovitz
minibottles 79 Vitamíny sú základ. Napríklad aj tie obsiahnuté v slivkách. A v tekutej forme sa prijímajú najľahšie:
 Slivovitz prirodna prepečenica
Black currant - 10. apríl 2019 -
Slovak minibottles collection
Black currant
Pálenka z čiernych ríbezlí
Kácovka
minibottles 64 Kamarát - zberateľ minifľaštičiek zo Slovak minibottles collection - pozdvihol slovenské zberateľstvo na vyššiu úroveň. Fľaštičky nie len zbiera, ale aj si niektoré sám vyrába (túto v spolupráci s Kácovkou). Na šťastie nás ostatných zberateľov v SSaM, nemá problém podeliť sa (ďakujeme):
 Slovak minibottles collection - Black currant - Pálenka z čiernych ríbezlí
Kácovská Pivní pálenka - 9. apríl 2019 -
Kácovská Pivní pálenka
Hubertus
minibottles 39Kácovská Pivní pálenka
Tmavý Hubertus
minibottles 39 Určite nie len tak mimochodom, ale úplne seriózne, si na výročných členských schôdzach SSaM, konávaných poväčšine v Pálenici Kácovka - Ovocnom lihovare, môžete kúpiť minifľaštičky (ale aj klasické veľké fľaše) miestnych destilátov. Napríklad aj:
 Kácovská Pivní pálenka: Hubertus, Světlý Hubertus, Tmavý Hubertus
SSaM - 9. apríl 2019 -
Alkoholická SSaM whisky
11. výroční členská schůze
Kácov 6.4.2019
Calvados, víno, porto, zelená, fernet vodka,
Malibu, Metaxa, tequilla, whiskey, gin a Becherovka
Koňak, slivovička, Myslivec, borovička,
Martini, Cinzano, šampáňo, punč, grog, pivo a rum
Upozornění !!!
Dávka whisky je určena pro jedného Valacha nebo čtyry Pražáky.
Lék je zároveň prevenca proti:
- sračce
- břuchabolu
- depresám
- absťákom
- a na ostatní hajzle co sa vás pokúšajú zlomit
Ešte jedno upozorňení:
Dávat si kurva majzlana to, že whisky obsahuje aj vodu, tož užívat túto dobrotu s rozumem !!!
minibottles 37Pálenka z Mandarinek
Kácovka ovocný lihovar
SSaM 2018
minibottles 37 Vďaka SSaM (Spolek Sběratelů alkoholických Miniatur) sa zberateľ minifľaštičiek alkoholu môže dostať aj k skutočne exkluzívnym minibottles, vyrábaným výhradne len pre členov. Napríklad na posledných výročných schôdzach (11. a 10.) to boli:
 Kácovka ovocný lihovar Czech whisky Panorama Golf Resort Kácov a Alkoholická SSaM whisky (viď aj inšpiráciu Ch.B.Ch.
chňavoviny bez chochmesu
:-))
 A okrem nich aj k ročníkovým klubovým minifľaštičkám, za vlaňajšok to bola:
 Kácovka ovocný lihovar Pálenka z Mandarinek

 Na najbližšej burze dostanú členovia možnosť získať aj ďalšie limitované SSaM minibottles. Pridajte sa ku nám aj Vy.
Grey Goose - 8. apríl 2019 -
Grey Goose
L`Orange
minibottles 15Grey Goose
La Collection
Vodka & flavored vodkas
Cherry Noir - L`Orange - Le Citron - La Poire Sympatická sada satinovaných minifľaštičiek - poväčšine ochutených vodiek, pôvodom z Francúzska (aj keď z Francúzska by našinec predsa len čakal nejaký iný chlast):
 Grey Goose - Cherry Noir (Cherry flavored vodka), L`Orange (Orange flavored vodka), Vodka, Le Citron (Lemon flavored vodka), La Poire (Pear flavored vodka)
 A btw: popri tomto všetkom sa mi podarilo založiť si už aj 132. podstránku svojej zbierky minifľaštičiek alkoholu
Slivovice - 7. apríl 2019 -
Slivovice
minibottles 4 Cestou z Výročnej členskej schôdze SSaM nie je občas na škodu pozrieť aj nejaké obchody, či sa nenájde ešte niečo na doplnenie zbierky minifľaštičiek alkoholu. Našlo sa. Napr.:
 Slivovice - aged 3 years
Aprílové počasie ... - 7. apríl 2019 -
 Marec - mesiac knihy (na nové recenzie knižiek ale ani tento mesiac nezabudnem) - máme za sebou, apríl - mesiac bláznivého počasia - máme všade okolo seba.