Menu
Môj denník (blog?) Hlody ... (Ch. B. Ch.)
Mini Foto Galérie
Diskusia (kniha návštev)
Zaujímavé linky
Cestopis - Južná Amerika
Minibottles - zbierka minifľaštičiek alkoholu
Drevorezba
www.sevcik.sk
www.minibottles.net
www.minibottles.sk
Starinky :-)
12.1.2024 - Minibottles 159 - preusporiadané minifľaštičky
12.1.2024 - Minibottles 131 - nové (rum: Compañero Extra Añejo; Rammstein) a preusporiadané minifľaštičky
3.1.2024 - Minibottles 80 - nová (Nestville Dry Gin) a preusporiadané minifľaštičky
3.1.2024 - Minibottles 48 - nová (Marhuľovica Reserva) a preusporiadané minifľaštičky
3.1.2024 - Minibottles 47 - nová (Slivovica Reserva) a preusporiadané minifľaštičky
3.1.2024 - Archív - uzavretý december 2023, otvorený január 2024
3.1.2024 - Hlody (Ch. B. Ch.) - nová stránka (január 2024), nové vtipy
3.1.2024 - Hlody (Ch. B. Ch.) - uzavretá stránka (december 2023)
3.1.2024 - Marošov denník či blog - uzavretá stránka (december 2023)
28.12.2023 - Minibottles 158 - nové (Medovina; Schlitzer single whisky: malt, grain, wheat malt, Pedro Ximénez, Peaty, Woody; Carpathian single malt whisky) a preusporiadané minifľaštičky
28.12.2023 - Minibottles 146 - nové (Nisskosher vodka: Purim, Jon Teff, Anatevka) a preusporiadané minifľaštičky
27.12.2023 - Minibottles 144 - nová (Cornix Absinth) a preusporiadané minifľaštičky
27.12.2023 - Minibottles 136 - nové (Absinthe: Purple Haza, Cthulhu Blanche) a preusporiadané minifľaštičky
Vyhľadaj
 
Web sevcik.sk
Kontakt
E-mail: maros@sevcik.sk
Obrázok z galérie
Vstúpte
Spriaznené weby
Reklama
blog
Kalendár tvrdí: ... toto sa (mi) stalo v 2024. januári nášho letopočtu ...
Hodnotenie titulu (156) - 12. január 2024 -
 Toto dielko vo mne vyvoláva dosť nesúrodé dojmy. Svižne sa to číta, je to chvíľami aj uvoľnená sranda, ale aj pomerne zaujímavo stavaná takmer až hororová poviedka, resp. dobre zvyšované napätie. Ale ako celok mi to nejak neladí, dosť nahrubo sú tam premiešané štýly a zdanlivo dôležité i nedôležité prvky a pointa ... Neviem poradiť, čo by sa muselo zmeniť aby som knižku ako celok mohol vnímať pozitívnejšie, resp. aspoň nájsť nejakú skupinu ktorej by som ju odporučil / vedel si predstaviť, že by si ju vôbec chcela prečítať, nie to kúpiť.
 Začína to na psychiatrii, takže je takmer jasné, že by to tam aj malo skončiť. Ale vyvstane mi otázka - je hlavná postava (rozprávač), vlastne dakým úplne iným z príbehu, než sa snažil pôvodne vykresliť? Toto má byť pointa?
 Ku koncu sa stratila jedna postava. Aspoň mám ten pocit. Alebo som sa úplne stratil ja? Desivé je na tom len to, že ani neviem či by ma to vlastne malo trápiť - za seba či za autora?
 Trochu som sa strácal v miestopise, kedy / kde vlastne boli na maďarskej a kde na slovenskej strane Dunaja. Kde by mali vlastne hľadať pomoc / nahlásiť trestné činy, u záchranky / polície ... Ale OK, beriem to ako prvok dotvárajúci príbeh a ja si asi pohľadám podrobnejšiu a aktuálnejšiu mapu. A rád by som si tie ramená pozrel aj naživo (s nejakou dôveryhodnou a bezpečnou spoločnosťou a bez potreby celodenného pádlovania Ch.B.Ch.
chňavoviny bez chochmesu
:-)) - alebo aspoň nejaký splav Hrona u nás či Sázavy v Česku.
 Rambo Pagi - neviem ako inak tú druhú "hlavnú" postavu opísať. Všetko ovláda, všade bol, má neurčitú neodtajnenú minulosť, prežije aj takmer utopenie, ťažké fyzické krvavé rany, zdolá presilu (síce "len" tupé zmanipulované sfetované stádo, ale nekontrolovateľná presila davu bývava jedna z najnebezpečnejších) len mačetou / nožom a holými rukami ... Nemôžem si pomôcť, ale minimálne takéto postavy, ak nie celé diela kde sa vyskytujú, na mňa pôsobia až parodicky a vyslovene nepatrične.
 Niektoré minipríbehy / minipointy sa mi zdali nedotiahnuté. Pekne ich nastolil na dotvorenie komplexného pocitu budovania temného príbehu - ale zostali také nedokončené / nedopovedané a nejak mám pocit, že by k tomu ešte pár slov odznieť mohlo. Vzťah postáv Vlada a Katky - aký mal vlastne reálny dopad na príbeh? ŠTB deptala jedného miestneho minidisidenta, tak ten preniesol svoje aktivity do Maďarska a tam sa v novej dobe bez "kontroly" úplne v pohode sebarealizoval až na ... eko / nazi / hippie / ... nadprirodzeného cvoka? Áno, pomsta najlepšie chutí studená - ale po desiatkach rokov na rodinnom príslušníkovi (ktorý síce tiež nie je bez viny, z rôznych uhlov pohľadu)? Sociálne siete, hybridné vojny, ich námezdní žoldáci, ktorí si myslia že sú neviditeľní a nad vecou a len za prachy manipulujú manipulovateľnými idiotmi. Všeobecne facebook - 2 týpci bez preukázanej minulosti a nejakej firmy, osvedčení, dôkazov o bezpečnosti, jasných kontaktov ... a hneď sa na ich "služby" dobrovoľne prihlásia a zaplatia nie až tak malé financie dôverčiví klienti (ale to nie je chyba knihy, len asi doby ktorej nerozumiem).
 Asi hľadám zasa len problémy tam, kde nie sú. Z knihy si zapamätám aspoň chvíľu dobré prvky, lebo v podstate to nebolo až tak zlé, ale ... Ale kopa tých väčších či menších prešľapov to celé v mojich očiach rozlaďuje, disharmonizuje, že fakt to ako celok nemôžem ohodnotiť pozitívne (dám 2 hviezdičky z 5). Že neviem nájsť komu by som to takto dokázal odporučiť. A sebakriticky si priznávam, že neviem čo by vlastne autor s dielom mohol urobiť, aby sa to u mňa preklopilo na pozitívnu stranu. Čiste teoreticky, keby to trochu preškrtal na skrátenie celého diela a keby pridal ešte 1 (alebo aj 2) ďalšie poviedky v podobnom duchu a s podobným skráteným rozsahom, tak vydať to ako 1 knihu, s prižmúrením oka (oboch) by som si aj predstaviť dokázal.
Hodnotenia kníh - 12. január 2024 -
Marec mesiac knihy
Knihy pre všetkých :-) Ani v decembri som si neodpustil subjektívny pohľad na nejaké tie knižky (knižku) - (môžte si pozrieť moje „Hodnotenie titulu ...“) z našej ponuky (btw: v ponuke máme aj e-knihy) i z ponuky ...
 Pavučina klamstiev (Julie Clark)
 ... a postupne (snáď aj budúci mesiac) opäť popridávam aj hodnotenia nejakých tých ďalších, ďalších, ďalších a ďalších knižiek, resp. ich prvotných verzií, ktoré som mal možnosť čítať ... aj keď nemuseli byť vydané
Du hast ... - 12. január 2024 -
Rammstein rum
minibottles 131Rammstein rum ... du hast mich ...
 Aj Rammstein má svoj "vlastný" rum:
 Rammstein rum
1423 - 12. január 2024 -
Compañero Extra Añejo
minibottles 131 Už to tu mám, ale opakovanie je matkou múdrosti (vraj). S malou kozmetickou zmenou pozdrav z Dánska či z Panamy?
 Compañero Extra Añejo
Dry Gin - 3. január 2024 -
Dry Gin
minibottles 80 Od Starej Ľubovne je do Hniezdneho len na skok. Aj tak to majú celé pod jednou strechou.
 Nestville Dry Gin
Spišská Pálenica - 3. január 2024 -
Slivovica Reserva
minibottles 47Marhuľovica Reserva
minibottles 48 Konečne sa aspoň pomaly začína napĺňať aj ich niekdajší marketingový predpoklad s ponukou minifľaštičiek - Spišská Pálenica:
 Slivovica Reserva

 Marhuľovica Reserva
Reparát? - 3. január 2024 -
 Bude lepší? Máme celý rok, aby sme to zistili. Ten starý sme totiž s koncom decembra poslali do ... dejín