Menu
Môj denník (blog?) Hlody ... (Ch. B. Ch.)
Mini Foto Galérie
Diskusia (kniha návštev)
Zaujímavé linky
Cestopis - Južná Amerika
Minibottles - zbierka minifľaštičiek alkoholu
Drevorezba
www.sevcik.sk
www.minibottles.net
www.minibottles.sk
Starinky :-)
30.4.2024 - Minibottles 160 - nová (Mezan X.O. extra old rum) a preusporiadané minifľaštičky
30.4.2024 - Minibottles 57 - nová (Becherovka) a preusporiadané minifľaštičky
24.4.2024 - SSaM - pozvánka: Burza SSaM (Praha) - 18.5.2024
20.4.2024 - Minibottles 39 - nová (Old Well Destilérka Svach - Divize degustačních specialistů, Degustace #6 - SSaM) a preusporiadané minifľaštičky
20.4.2024 - Minibottles 38 - nové (Pálenka z Datlí - SSaM - Kácovka Ovocný lihovar, Jarda s lidskou tváří - SSaM) a preusporiadané minifľaštičky
20.4.2024 - Minibottles 37 - nová (Posázavská Zlatá Slivovice - SSaM - Kácovka) a preusporiadané minifľaštičky
19.4.2024 - Archív - uzavretý marec, otvorený apríl 2024
19.4.2024 - Hlody (Ch. B. Ch.) - nová stránka (apríl 2024), nové vtipy
19.4.2024 - Hlody (Ch. B. Ch.) - uzavretá stránka (marec 2024)
19.4.2024 - Marošov denník či blog - uzavretá stránka (marec 2024)
29.3.2024 - Minibottles 50 - nové (Frucona: Slovenská Borovička, Vodka, Fernet Amaro Bitter, Hruška) a preusporiadané minifľaštičky
22.3.2024 - Minibottles - Hľadám / Wanted - čo by sa mi hodilo do zbierky ...
20.3.2024 - Minibottles 120 - nová (Pirate Queen Prarum) a preusporiadané minifľaštičky
Vyhľadaj
 
Web sevcik.sk
Kontakt
E-mail: maros@sevcik.sk
Obrázok z galérie
Vstúpte
—Spriaznené weby
Reklama
blog
Kalendár tvrdí: ... toto sa (mi) stalo v 2024. apríli nášho letopočtu ...
Mezan - 30. apríl 2024 -
Mezan X.O.
extra old rum
minibottles 160 Trocha (doslova 50 mililitrov Ch.B.Ch.
chňavoviny bez chochmesu
:-)) Jamajky:
 Mezan X.O. Jamaica Extra old rum
Becherovka - 30. apríl 2024 -
Becherovka
minibottles 57 Okrúhla minifľaštička, fľašovaná v Španielsku:
 typická česká Becherovka Ch.B.Ch.
chňavoviny bez chochmesu
:-)
Hodnotenie titulu (158) - 20. apríl 2024 -
 Nie nezaujímavé, podľa mňa keď dá autor dielu ešte nejaký čas (už možno aj dal - vzhľadom na historické reálie Slovenska - ale nepomohlo), môže ho lepšie prepracovať. V tomto stave na mňa ale napriek pár dobrým myšlienkam, vtipom, či zdravej dávke cynizmu paradoxne zapôsobili najmä negatíva (subjektívny pocit).
 Záber autora je až priveľmi široký. Ako by sa chcel vyrovnať so všetkými spoločenskými (a osobnými?) traumami súčasnosti. Pochybné rozbroje pre pôvod / národnosť / etnikum. Zbytočné konflikty pri rôznom náboženskom vyznaní / otázkach a racionálnom ateizme. Umelý svet korporátov a ich nerovnomernej hierarchie. Politika / konexie / oligarchovia / úplatkárstvo / kamarátšafty ... Hoaxy, trolie farmy, vymývanie mozgov, konšpirátori, dezoláti a ďalšie nuly každého druhu, ovplyvňovanie ľahko manipulovateľných más. Z veľa kociek skladá dielo, ktoré na relatívne malej ploche kvôli tomu pôsobí na mňa nesúrodo, ale aj napriek veľa témam má hodne hluchých pasáží.
 Autor sa zbytočne zameriava na detaily (napr. adresy) ale zasa skrýva mená politikov a ďalších verejne neslávne známych ľudí. Vychádza z nedávnych spoločensko politických pohybov, ale pretáča si ich na nejakú nazvem to alternatívnu realitu. A v nej akoby prechádzal v deji knihy od povedzme že ako-tak reálnych situácií až ku priveľmi hyperbolizujúcemu vyvrcholeniu, k paródii či nebodaj fraške. Tomu nepomáhajú ani postavy diela. Hlavný hrdina je priveľmi zakrýknutý a len tým že nevie povedať nie sa dostáva do situácii, ktoré okolo neho len tak plynú (čo by si predtým nikdy ani nevšimol). No jeho spoločník v Pohrebníctve, ich právnik ... Celý čas som si ako čitateľ nevedel k nikomu nájsť vzťah, neveril som či skutočne chcú konať z počestných morálnych princípov a ctiť si pozitívne hodnoty, alebo sledujú dačo iné (aj vzhľadom na ich postupne čiastočne odkrývanú minulosť v zahraničí) - a že nejdú po ranu ďaleko, že násilie, vydieranie či priamo vraždy im nie sú proti srsti, lebo ... lebo oni majú ušľachtilý cieľ a obete si to aj tak zaslúžili?
 Neviem sa nejak hodnoverne s dielom zžiť a odporučiť ho ďalej, ale tak nejak cítim že určitý potenciál v ňom predsa len je a dalo by sa ešte prepísať na niečo čitateľnejšie - lebo malo by čo povedať, poukázať na stále rastúce problémy aj dneška. Teraz ale za mňa len 2 hviezdičky z 5, ľahší podpriemer.
Hodnotenie titulu (157) - 20. apríl 2024 -
 Príjemné čítanie. Žiadne zásadné zbytočnosti, ak teda nerátam klasický autorský zámer odvádzať pozornosť v detektívke falošnými stopami / vyšetrovateľskými linkami. Reálna páchateľka a náboženský fanatizmus ako dôvod jej konania sa objaví v deji až ku koncu, predchádzajúci podozriví tiež poväčšine nie sú úplné neviniatka a zdanlivá súvislosť zločinov je len malé-veľké pochybenie a falošná stopa vo vlastných radoch. Až sa divím, aký vie byť Nórsky vidiecky zapadákov "akčný". Nezvestný chlapec, zavraždená tínedžerka ... a zrazu si neviem spomenúť ako / prečo vlastne odstránili aj toho "ufo-chudáka" ... A pomedzi to bulvárna svadba miestneho miliardára s "Popoluškou" ...
 Spomenul som si, že s hlavnou vysetrovateľskou dvojicou som už minimálne 1 knihu čítal. Našťastie nie je nevyhnutné si ich špeciálne pamätať / poznať (aspoň nemám pocit, že by som svojou zábudlivosťou teraz dačo zásadné prehliadol), kniha je samostatné dielo. Len ten formát - čo veta (takmer), to samostatný odsek - toto sa mi práve zdá už aj z minula, že ma zarazilo. Ale dá sa na to pozitívne zvyknúť.
 Celkovo hodnotím ako lepší priemer - 3 a pol hviezdičky z 5.
SSaM - 20. apríl 2024 -
Pálenka z Datlí
SSaM
Kácovka Ovocný lihovar
minibottles 38Old Well
Destilérka Svach
Divize degustačních specialistů - Degustace #6
SSaM
minibottles 39 Minulý víkend sme mali Výročnú členskú schôdzu SSaM (Spolek Sběratelů alkoholických Miniatur) a trocha sme si opäť zaspomínali na naše predchádzajúce stretnutia, členov, degustácie ... A ako inak si zberatelia minifľaštičiek alkoholu zaspomínajú lepšie, než novými vlastnými minifľaštičkami (a degustáciou Ch.B.Ch.
chňavoviny bez chochmesu
:-))?
 Posázavská Zlatá Slivovice - SSaM - Kácovka
 Pálenka z Datlí - SSaM - Kácovka Ovocný lihovar
 Jarda s lidskou tváří - SSaM

 Old Well Destilérka Svach - Divize degustačních specialistů, Degustace #6 - SSaM
Apríl ... - 19. apríl 2024 -
 ... zbláznilo sa nie len počasie.
 Kde že marcové "istoty" sú?