Menu
Životopis
Môj denník Hlody ... (Ch. B. Ch.)
Mini Foto Galérie
Diskusia (kniha návštev)
Komunikačné centrum
Zaujímavé linky
Cestopis
Kontakt
E-mail: maros@sevcik.sk
ICQ: ICQ Status 309065393
MSN: maros.sevcik@atlas.sk
Obrázok z galérie
Vstúpte
Spriaznené weby
www.EĽRO.sk
www.miniweb.sk
www.gendzo.sk
Ikona
Kód: <a href=”http://www.sevcik.sk” target=”_blank”><img src=”http://www.sevcik.sk/images/ikonaMS.gif”></a>”
Kód: <a href=”http://www.sevcik.sk” target=”_blank”><img src=”http://www.sevcik.sk/images/ikonaMSt.gif”></a>”
Reklama

ATLANTIS
Profesionálny web hosting s PHP, MySQL, e-mail hosting, registrácia domén

Hlasujte, prosím:
Hlasujte za túto stránku v TOP 100, prosím
Veľké oko :-)
Návštevy doteraz:
Návštevy aktuálne:

Kalendár tvrdí: ... toto sa stalo v 2005. máji nášho letopočtu ...
Show must go on ... - 28. máj 2005 -
... zjavne tak si napriek absencii show povedali niekde na pol ceste medzi Perešom a Záhorskou Bystricou. A tak budú mať Tvojsejovci postarané o nové inšpirácie z „cvokhausu“. Raz darmo - každý vraj chce byť v dome :-)
Úplatky - 28. máj 2005 -
Dnes klepli po prstoch jednému dobrákovi - priplietol sa mu do cesty úplatok jeden a pol milióna korún. Hrozí mu 3 až 8 rokov v lapáku.
Keby Vás zaujímalo to auto, čo dostal na Kórei Miki - to nebol úplatok, to bol dar.
Most anonym - 28. máj 2005 -
Anonymný mostNaši ne/kompetentní sa stále nie a nie dohodnúť, ako sa bude volať Most Košická. Alternatív je stále dosť:
Názov „Most Košická“ jednoznačne odmietajú jazykovedci ako gramatickú, štylistickú, slovensko-jazykovú a neviem ešte akú blbosť. Názov „Most The Beatles“ (Johna, Paula a tých dvoch :-)) tiež neprešiel. Názov „Most chýbajúcich miliónov“ by bol síce trefný, ale zjavne preto neprijateľný. Názom „Most Apollo“ síce vzišiel z hlasovania, ale je o ničom. Tak nám ostane iba ak názov „Most Anonym“.
Tekutý týždeň - 28. máj 2005 -
Týždeň sa neniesol iba v znamení dopĺňania zbierky minifľaštičiek. Dopĺňala sa aj moja vínna pivnička. Veď čo už môže byť príjemnejšie ako dať si za pohár správne vychladeného bieleho ? Leda ak pohár červeného za dobrou večerou :-)
Prvú várku z Vinotéky Petra Podolu z Kopčian doniesol „kolega“ - Rizling rýnsky, Alibernet a medailové (Vino Tirnavia 2005) Veltlínske zelené (striebro) a Sauvignon (zlato). Druhú várku „kolega“ doniesol od Petra Sámela z Rače - Frankovka modrá. Po tretiu várku zo Sonberku (Vinařství Drápal Pouzdřany) som si zašiel sám do OneTwoSold - Ryzlink rýnský a Sauvignon. Zatiaľ poslednú várku osobne priviezli z Wineshopu - Tramín červený (Chateau Belá) a zlatou medailou z Vínnych trhov v Pezinku 2004 ovenčené Rulandské biele (Ján Paták, Víno Harmónia).
Športka - 28. máj 2005 -
Tak som sa rozhodol, že zajtra vyhrám v športke jackpot. Dosť by sa mi to hodilo na doplnenie mojej alkoholickej zbierky (k tým novým kúskom, čo som dostal pred týždňom). V jednom z bratislavských obchodov som totiž našiel fľaštičku pravého XO cognacu za „mizerných“ 1300 korún (tá druhá bola lacnejšia, len za čosi okolo 800 korún).
Čechomor - 21. máj 2005 -
Ak nebudem inde, budem 30. mája v Inchebe na koncerte Čechomoru. Napríklad aj v piesni Michálek si spomeniem na „100 jarných kilometrov“ po Uníne (nájsť odtiaľ správny smer na Radimov je fakt umenie).
Keby som nebol dnes doma, mohol som byť inde. Napríklad na párty v Záľubici. Tam si ale urobíme koncert a „100 letných kilometrov“ v iný mesiac.
Miliónový porotca - 21. máj 2005 -
V Miliónovom tanci bude piateho miliónového porotcu robiť miliónový Petr Horáček. Aj môj niekdajší miliónový dejepisár z miliónového gympla. Takže - tancuj, tancuj, vykrúcaj :-)
Na hlavu - 21. máj 2005 -
Tiež máte pocit, že je tu všetko postavené na hlavu ? Tak si otvorte austrálsky Merlot (ak dražíte na OneTwoSold, pridajte aj španielsky Cabernet Sauvignon a východoslovenský Tramín červený z Tibavy) a relaxujte.
Výročie www.sevcik.sk - 21. máj 2005 -
www.sevcik.skAž s „krížkom po funuse“ som si uvedomil, že máj je aj mesiacom, kedy môžem oslavovať prvé výročie existencie týchto svojich stránok. Hurá, sláva mne :-)
Už v 2004. máji som obťažoval web svojím denníkom i pozbieranými hlodmi.
Ministerské rošády - 21. máj 2005 -
Jeden chcel reformovať školstvo. Podarilo sa mu však viac-menej nemožné. On ho nezreformoval, ale zdeformoval, ak nie priamo zdefroncoval. Zbaviť ho ministerského postu je ale, žiaľ, zatiaľ nemožné. Aspoň, že to spoplatnenie vysokoškolského štúdia mu nevyšlo.
Druhý chcel zo svojho ministerského postu zdrhnúť dobrovoľne (teda vraj dobrovoľne). Mal na ministerstve kultúry relatívne kultúrne tendencie, hoc patrí do nekultúrnej strany. Jeho demisiu ale starý ...ujo prezident prijal až dnes. Že by sa bál, aký „buta toth“ sa to tam snaží dostať ?
F1 - 21. máj 2005 -
Naštartujte vrtuľník a hajde do Monte Carla zalietať si v obývačke. Že nerozumiete ? Že nemáte vlastnú obývačku v Monaku ? Ani Nelson Piquet Vám nepozval do tej jeho ? Tak teda preložím:
Zájdite si do Monaka na zajtrajšiu Grand Prix F1. Zasa bude trocha srandy.
Kúty, Kúty ... - 20. máj 2005 -
Keď neubrzdíte, ste v ... prdeli... to je pjekné mjestečko,
Kúty, Kúty, tam jsem nechal srdéčko ...
Našťastie nie srdéčko, ale ... Ale nemusíte byť ani Santa - ak raz neubrzdíte, ste pekne v prdeli. To Vám pomôže leda ak Bošácka slivovica.
Slintám :-) - 13. máj 2005 -
Blaho človeka sa prejavuje rôzne. Ja dnes, výnimočne kvôli Markíze, takrečeno slintám blahom. Opäť totiž vysielajú film Pár správnych chlapov (A few good men), ktorý už viem takmer naspamäť.
No asi by som sa konečne mal naučiť po anglicky, aby som si film pozrel v origináli, keďže rozdiely medzi slovenským a českým dabingom sú, prinajmenšom, desné.
Tik-tak, tik-tak ... - 13. máj 2005 -
... a čas beží podobne ako v minulosti, hoc je dnes piatok trinásteho:
18.8.2003 (pondelok) = zabehnúť do Napri a overiť si možné obmedzenia webu voči Ss2004
19.8.2003 (utorok) = so Sabkom na pivo
20.8.2003 (streda) = nudný pracovný deň :-)
21.8.2003 (štvrtok) = príde Miňo - kvôli Ss2004, Linux-servrom, backupom ...
22.8.2003 (piatok) = 13:00 - konkurz do Riskuj v TV JOJ
23.8.2003 (sobota) = nudný nepracovný deň :-)
24.8.2003 (nedeľa) = 14:00 - GP Maďarska
Čísla - 11. máj 2005 -

Sú čísla, ktorým sa prisudzujú určité prívlastky. Napríklad „nešťastných 13“ či „Misia 21“. Niekto si skrátka nedá pokoj :-)

Padnú Vám sánky ... - 11. máj 2005 -
V máji na sánkach ?Mal som svojho času taký sen. Mať do tridsiatky (vlastnej) Jaguar (tiež vlastný). Úplne ma to síce neprešlo, ale ...
... mám nový sen. Mať do tridsiatky (stále tej vlastnej) Volvo (vlastné, aké iné ?). Ale aj to ma asi veľmi rýchlo prejde, keďže mi hrozia nanajvýš tak tieto volvo-sánky. Určite by sa mi hodili, lebo tohto roku je tu ešte aj v polovici mája zima ako na Sibíri. Veď zo Švédska je asi aj tá zmrznutá trojica - Pankrácson, Servácson a Bonifácson.
Pochybná hra - 11. máj 2005 -

Keby som bol veľká sviňa, zahrám sa hru:
... letí, letí, všetko letí, čo má krídla, všetko letí ... vojenský vrtuľník (ani helikoptéra) krídla nemajú, preto z neba na zem padajú ...
Ale keďže až taká veľká sviňa nie som:
... úprimnú sústrasť všetkým pozostalým ... a bývalým spolubojovníkom ...

ZOO dilema - 11. máj 2005 -
Najkrajšie zviera = aligátorKliknite myškou na Miškine stránky a stretnete sa s vážnou dilemou dneška. Je najkrajšie zvieratko netopier, alebo hyena ?
Moju protitézu, že najkrajšie zvieratko je aligátor, podporuje aj „Palino z vnútra“. Ten svojím aligátorom rozháňa pohrebné sprievody.
Víno z Mendozy - 7. máj 2005 -
Fotogaléria Južnej AmerikyIn vino veritas - vo víne je pravda.
Na túto starú a večne platnú múdrosť som si spomenul, keď som opäť o pár fotiek doplnil fotogalériu záberov z Južnej Ameriky cestovateľov Ľubky a Iva.
In vino veritas - vo víne je pravda.
Túto starú pravdu si opäť pripomeniem, keď dostanem objednané fľaše vína od Petra Podolu z Kopčian a Petra Sámela z Rače.
Borci - 6. máj 2005 -
Majstrovstvá SR v kulturistike 2005 v Dubnici nad Váhom a náš zlatý piaty borec Martin SpálMinulý víkend nie je zas až tak dávnou minulosťou. V rámci udržiavania kolektívneho ducha sme si urobili výlet do Dubnice nad Váhom - na Majstrovstvá Slovenskej Republiky v kulturistike, fitness a bodyfitness mužov 2005. Mali sme totiž veľmi silné želiezko v ohni - kolegu Martina. Pre nás zlatý, pre rozhodcov piaty.
Dobrá „korba“ istí Noris :-)
Majstrovstvá sveta ... - 5. máj 2005 -
MS v hokeji 2005 - Viedeň :-)Viedeň vstúpila do hokejovej siene slávy. Dostali šancu usporiadať Majstrovstvá sveta v hokeji 2005 - usporiadali však len Majstrovstvá sveta v plávaní na korčuliach. Ešte, že sa našim aj tak darí, tak nech sa im darí minimálne do 15. mája.
Spomienky - 5. máj 2005 -
FotkySpomínať sa dá „všelibársjak“ (hoc tých pár vytrhnutých strán sa už nevráti), ak niet s kým, tak aspoň s čím (starým diárom a fľašou Müller Thurgau):
12.8.2003 (utorok) až 17.8.2003 (nedeľa) = Šunky som si váľal, bo dovolenku som mal. Kežmarok, Poprad, Vysoké Tatry, Slovenský Raj či Pieniny som svojou prítomnosťou oblažoval. Moc dobre som sa mal ...
Reportáže na doraz - 5. máj 2005 -
Dostal kameru tam, kde na Slovensku ešte nik iný. Dostal do Novín život. Dostal tým seba na ARO. Jozef Kubáni, nevzdávaj to !
Kolem oči - 5. máj 2005 -
Vraj som pri dražbách vína na OneTwoSold až príliš hyperaktívny a tak poniektorým kolem oči. A môžem ja za to, že som taký smädný a nehanbím sa za to (aj zaplatiť) ? Aj tých zatiaľ posledných pár kúskov od Tibavy ako dobre padlo.
Meniny - 1. máj 2005 -
Oslávi ich gólom, neoslávi ich gólom ? S Bielorusmi to Žigovi nevyšlo, snáď to bude s Rusmi lepšie.
Úprimnú sústrasť - 1. máj 2005 -
Všetky cesty vraj vedú do Ríma, ale niektoré tam vedú cez Poprad ... Aby nad rakvou mohli podržať minútku ticha všetci pozostalí. z ktorých sa snáď aspoň niekto tej stovky dožije.
Michal Tučný - 1. máj 2005 -
Troška som do seba opäť investoval a kúpil som si DVD Michala Tučného. Môžem ho len a len doporučiť aj Vám. Len neviem prečo mi jedna pieseň:
... pověste ho vejš, ať se houpá, pověste ho vejš, ať má dost,
pověste ho vejš, ať se houpá, že tu byl nezvanej host ...

evokuje premiéra, v súvislosti so snahou Smeru, KSS a SF odvolať ho, keď sú aj efektnejšie riešenia :-)
Apríl - 1. máj 2005 -
Apríl, snáď aj s aprílovým počasím, je už pár hodín definitívne v ... archíve. List v kalendári je obrátený (teraz sa na mňa usmievajú barrikové sudy). Začal máj - lásky to čas.
Sviatok práce - 1. máj 2005 -
Sviatok práce - 1. májSviatok práce, inak povedané 1. máj, nám načim oslavovať ničnerobením. Nakoľko tento rok padli oslavy na nedeľu, neukrátime národné hospodárstvo o 1 voľný deň a požiadavku oslavného ničnerobenia naplníme podstatne jednoduchšie.