Menu
CV
Môj denník Hlody ... (Ch. B. Ch.)
Mini Foto Galérie
Diskusia (kniha návštev)
Komunikačné centrum
Zaujímavé linky
Cestopis - Južná Amerika
Minibottles - zbierka
Chata Mlynčeky
Drevorezba
Kontakt
E-mail: maros@sevcik.sk
ICQ: ICQ Status 309065393
MSN: maros.sevcik@atlas.sk
Obrázok z galérie
Vstúpte
Spriaznené weby
www.EĽRO.sk
www.miniweb.sk
www.gendzo.sk
Ikona
Kód: <a href=”http://www.sevcik.sk” target=”_blank”><img src=”http://www.sevcik.sk/images/ikonaMS.gif”></a>”
Kód: <a href=”http://www.sevcik.sk” target=”_blank”><img src=”http://www.sevcik.sk/images/ikonaMSt.gif”></a>”
Reklama

Kvetinová pošta - urobte radosť svojim blízkym
ATLANTIS
Profesionálny web hosting s PHP, MySQL, e-mail hosting, registrácia domén

Hlasujte, prosím:
Hlasujte za túto stránku v TOP 100, prosím
Veľké oko :-)
Návštevy doteraz:
Návštevy aktuálne:
Môj denník
Kalendár tvrdí: ... toto sa stalo v 2005. auguste nášho letopočtu ...
Tak to každopádně ! - 31. august 2005 -
VyVolení - priečelie vily :-)Nepoznám ich bratov, no spoznávam nepoznané, ochutnávam zakázané, ide (mi) o život, šmírujem ich ...
Už s nimi zdieľam ich pocity, súkromie, pokušenia, slzy, dojmy, náreky, nadávky, smiech, nahotu, úprimnosť, emócie, nálady, chyby, omyly, pokusy, intrigy, úškľabky, nerváky, fóbie, prešľapy, výhovorky, sny, názory, predsudky, očakávania, hádky, nádeje, blbosti, zúfania, dúfania, smútok ...
... s VyVolenými českej Primy. Než budem mať VyVolených z Jojky. Reality show - už ma majú.
Karma ... - 31. august 2005 -
... alebo Poznaj svojho nácka 2.
Našťastie nie každý má rád, keď ho „Doma vítajú fakľonosiči“. Najvyššia karma posledných 7 dní blogu.sme Andreja je skutočne zaslúžená.
Ďakujem. Za seba. Aj za svojho dedka.
Poznaj svojho nácka - 29. august 2005 -
Je to veľmi smutné, že aj včera - v predvečer výročia Slovenského národného povstania - sme mali možnosť „spoznať svojho nácka“. Asi máme až príliš benevolentnú demokraciu, keď sa fašistickí hajzli stále môžu slobodne prechádzať po námestiach, navyše v gardistických uniformách.
„     “ = bez nadpisu - 29. august 2005 -
MlynčekyZa čem bukvy ? Vsjo jasno !
Nemalo poslednou dobou vôbec žiadny zmysel písať. Sem, ani nikam inam. Nie uhorková sezóna, ale pretrvávajúca nuda čiernych čudlíkov notebooku deprimovala v každodennom pracovnom stereotype.
Z takých prípadov „nadšenia“ pomôže leda ak prekladať vínko s návštevami shoppingparkových butikov (až sa sám sebe divím, kde všade som sa to dostal :-)) a v dobrej spoločnosti spomínať na lesy a vody pri Mlynčekoch. A občas buchnúť do squashovej loptičky.
Ďakujem.
Spod nánosu prachu ... - 29. august 2005 -
... nie prachov (veď o tie mi ide vždy až na prvom mieste :-)) opäť vyťahujem nezaujímavé spomienky:
1.10.2003 (streda) = ŠS Ke - s JD Software montujeme server
2.10.2003 (štvrtok) = Ss2004 - zmluvy, požiadavky, pracovné lístky ...
3.10.2003 (piatok) = 7:30 - akcie Poštová banka a Slovnaft
4.10.2003 (sobota) = výstava psov (Incheba)
5.10.2003 (nedeľa) = výstava psov (Incheba)
Zrazy mládeže - 20. august 2005 -
Dokážem pochopiť zraz mládeže a jej následný výstup na Rysy. Dokážem pochopiť celú ideológiu okolo i jej súčasné zaznávanie.
Nedokážem pochopiť zraz katolíckej mládeže a pápeža. Nedokážem pochopiť celú ideológiu okolo i jej cezdvetisícročný vzostup.
Vytrhnuté z kontextu - 20. august 2005 -
Blúdením siahodlhým netom občas nachádzam zaujímavé myšlienky zaujímavých ľudí o zaujímavých témach. Zaujíma ma však, ako budú pôsobiť absolútne vytrhnuté z kontextu:
„... Ako svätá trojica. Veselý je Duch svätý, Kristus je smutný a chudák starý Otec: to je cynik ! ...“
Ak Vás zaujíma pôvodná myšlienka pôvodného autora, pozrite si jeho sme-blog.
August 68 - 20. august 2005 -
Vtedy to nebolo „... do tankoch na Budapešť ...“, hoc Janíček by neprotestoval (teraz by mu namiesto na Budapešť tanky stačili aj na nespokojných majiteľov pôdy pod slovaKiou).
Vtedy to bolo o „... hranatých železných maringotkách ...“, ktorými do ČSSR prišli „... bratři z krve Kainovy poslové noci ...“ ... a chvíľu vraj aj o Dubčekových rohlíkoch.
Uhorkový červený týždeň - 20. august 2005 -
Červený kostol v KežmarkuPosledné dni za veľa nestoja. Uhorková sezóna zúri a z nudy ju (ani nás) nevtrhne ani Ruskových (či čích vlastne) 100 miliónov bubáčikov v zmenkách. Uhorkovú sezónu oživujú farby. Napríklad taká červená.
Nemusí ísť ani o polčas rozpadu jednej strany (KSS) na frakcie. K vytrhnutiu z letargie môže postačiť málo. Červená farba vo vlasoch. Fľaše červeného vína alebo priamo Tramínu červeného (doporučujem Ostrožovičov, minimálne kým nepríde objednaný Podola). Schumacherovo červené ferrari na konci štartového poľa F1 ...
... alebo aspoň spomienky na Kežmarok cez jeho Červený kostol.
Ak nie si moja ... - 20. august 2005 -
... tak potom neviem čia si ...
A nie je to ani o Zuzane, ani o fontáne ...
Brno - 14. august 2005 -
... Brno je zlatá loď, za děvčaty z Brna choď, hm, jsou hezké, hm, a mladá ...
Jeden človek na nete „Hledá dívku z autobusu do Brna“. Presne tak sa aj volá jeho web: www.hledamdivkuzautobusudobrna.com. Ak nájdete tú dievčinu, dajte mu vedieť. Ak nájdete web-stránku s dlhšou adresou, dajte vedieť mne.
Gorali - 14. august 2005 -
Pieniny... mám v kapse jeden frank, jsem nejbohatší z bank, nad Seinou ...
... mám vo vrecku tri koruny, som najbohatšia z bánk, nad Dunajcom ...
Aj takto to môže vyzerať pri prerábaní fotogalérie Pienin, kde nie je frank (či €) ako 3 Sk (Tri koruny) a Seina ako Dunajec :-)
Stověžatá matička - 14. august 2005 -
Matička stověžatáVraciam sa trocha v spomienkach do „stověžaté matičky“ - do Prahy. Je to už pekných pár mesiacov, čo som sa tam školil, prechádzal starými uličkami a koštoval české pivo. Teraz len prerábam svoju pražskú fotogalériu.
Je to len pár hodín, čo tam nedoletelo cyperské lietadlo. Teraz len súcitím s pozostalými.
Sobáš - 14. august 2005 -
... beriete si tu prítomnú ? ... áno ! ...
Lucka, gratulujem.
Lev - 13. august 2005 -
Lev :-)Mám na svojej strane leva. Dovolil som mu, nech mi fušuje (popri iných veciach) aj do sporenia na dôchodok. Veď už to nepotrvá ani 50 rokov, než tam (do dôchodku) pôjdem. Celé je to taká pekná ľudová (či Ľudova ?) akcia, že by bolo škoda ostávať bokom. Len keby bokom neostávala „aSociálka“ a poslala viac než len príspevok za prvé 3 mesiace. Od začiatku roka by sa už aj patrilo.
Veľvyslanec - 13. august 2005 -
Tak vraj máme na Slovensku opäť nového Bushovho veľvyslanca. Snáď bude za tým svojím plotom na Hviezdoslavovom námestí dobre skrytý.
Čo bolo, bolo ... - 8. august 2005 -
... ale 2 dni históriu predsa nezmenia :-)
29.9.2003 (pondelok) = prerobiť ponuku Moravy z úvodnej stránky - včera išiel posledný turnus
30.9.2003 (utorok) = čakať prachy za prieskum pre TNS
Spišský Hrad - 7. august 2005 -
Fotogaléria Spišský HradKamže je to zo Švajcu kliknutím myši len na skok ? Napríklad na Spišský Hrad. Pre zmenu treba brzdiť už pred Spišským Podhradím.
Ku podivu sa mi tentokrát podarilo pridať i nové malé fotky z tohoročnej sezóny. Tie veľké popridávam snáď skôr, než popod Spišský Hrad postavia sľubovanú diaľnicu.
Švajčiarsko - 7. august 2005 -
Fotogaléria ŠvajčiarskoAko rýchlo sa dá dostať z Važeckej jaskyne do Švajčiarska ?
Jedným kliknutím myši :-) - najmä ak to beriete skratkami medzi mojimi fotogalériami. Len nezabudnite vždy pred Wettingenom, Zurrichom či Bernom pribrzdiť.
Važecká jaskyňa - 7. august 2005 -
Fotogaléria Važecká jaskyňaUž je to takmer rok, čo som sa po stopách jaskynných medveďov potuloval po Važeckej jaskyni. Teraz sa mi podarilo jej fotogalériu troška preusporiadať. Ešte rok a možno sa mi konečne podarí k malým náhľadom pridať aj veľké fotky :-).
Oskar - 6. august 2005 -
Čochvíľa má meniny Oskar. Keď zasvieti na nás Mesiac - hovoríme mu Vinco. keď na nás zasvieti Slnko - hovoríme mu Oskar. Vždy keď na nás niekto zasvieti, dostane meno (nelichotivé) ...
Keď pred 60 rokmi „zasvietili“ v Hirošime, zasvietili tam „ďalšie slnko“. Desaťtisíce obetí mu už meno nikdy nedajú. Tí, čo prežili, majú preň len tie nelichotivé mená ... Nie len Robert Oppenheimer, mi všetci „sme sa stali smrťou, ničiteľmi svetov“.
Wanted 2 - 6. august 2005 -
Stále niečo hľadáme. Niečo, niekoho, svoje vlastné ja ... A keď už máme pocit, že by sme opäť mohli byť s hľadaním v cieli (čo je vlastne cieľom hľadania ?), zľakneme sa ?
Bojím sa hľadať rozprávku ? Rozprávku o niečom, o niekom, o sebe ... o princeznej Wendy ?
„Smažky“ - 6. august 2005 -
Duc - duc - duc ... Pred týždňom CzechTek, tento víkend SlovTek a zvuky (hudbou by som to nenazýval) technoparty sa rinú po lúkach. Duc - duc - duc ...
Duc - duc - duc ... Pred týždňom CzechTek (SlovTek má pohov - zatiaľ ?) a zvuky úderov policajných pelendrekov na telá „smažiek“ (zaujímavý výraz vymysleli bratia Česi) sa rinú po lúkach. Duc - duc - duc ...
Čo si o tom myslieť, dnes hovorí kde - kto. Najmä tí, čo nestáli ani na jednej strane obuškov. Čo si o tom myslieť Vám nepoviem ani ja (úprimne priznám, nie len že neviem, čo si mám o tom myslieť, ale či si vôbec mám chcieť o tom niečo myslieť). Ale Jaromír Nohavica má v tejto veci jasno. Počúvajte, ako „Už zase bijou děti“.
Hav, hav ... - 6. august 2005 -
Psi brešú, karavána ide ďalej :-)Život prináša každý deň nové a nové situácie, ale niektoré sa neustále vracajú. Deja-vu šuviks. Zmení to však niečo na fakte, že
psi brešú, karavána ide ďalej ... ?
hm, asi nič ... :-)
Wanted - 2. august 2005 -
Hľadá sa - (radšej živý ako mŕtvy) - byt.
V Bratislave (kto by chodil na Divoký západ ?). 2-izbový (plus/mínus). Na prenájom (alebo do daru). Lacno (t.j. lacno) ...
Ak o niečom viete, nehanbite sa a dajte vedieť, prosím (vopred ďakujem).
Kronika :-) - 2. august 2005 -
Čo je praktickejšie ? Písať si kroniku, diár, viesť si kartotéku, či to všetko držať v databáze ? Pred 2 rokmi (takmer) u mňa vyhral diár.
22.9.2003 (pondelok) = opäť si zháňať električenku
23.9.2003 (utorok) = Ľubka - narodeniny
24.9.2003 (streda) = 12:00 - vybaviť InfoTel
25.9.2003 (štvrtok) = vyúčtovať MP v Trnave ľudí z DavisCupu
26.9.2003 (piatok) = 8:00 - že vraj generálny štrajk (LoSoS ho ignoruje :-))
27.9.2003 (sobota) = Kovarce
28.9.2003 (nedeľa) = GP USA
Prázdniny - 2. august 2005 -
Keď som bol malý a krásny, komentoval som zmenu júla na august takto:
polka prázdnin v p...
teraz len poviem:
polovica leta preč :-) (alebo v archíve).