Menu
Životopis
Môj denník Hlody ... (Ch. B. Ch.)
Mini Foto Galérie
Diskusia (kniha návštev)
Komunikačné centrum
Zaujímavé linky
Cestopis
Kontakt
E-mail: maros@sevcik.sk
ICQ: ICQ Status 309065393
MSN: maros.sevcik@atlas.sk
Skype: maros.sevcik
Obrázok z galérie
Vstúpte
Spriaznené weby
www.EĽRO.sk
www.miniweb.sk
www.gendzo.sk
myslanov.blog.sme.sk
Ikona
Kód: <a href=”http://www.sevcik.sk” target=”_blank”><img src=”http://www.sevcik.sk/images/ikonaMS.gif”></a>”
Kód: <a href=”http://www.sevcik.sk” target=”_blank”><img src=”http://www.sevcik.sk/images/ikonaMSt.gif”></a>”
Reklama

ATLANTIS
Profesionálny web hosting s PHP, MySQL, e-mail hosting, registrácia domén

Hlasujte, prosím:
Hlasujte za túto stránku v TOP 100, prosím
Veľké oko :-)
Návštevy doteraz:
Návštevy aktuálne:
Môj denník
Kalendár tvrdí: ... toto sa stalo v 2005. októbri nášho letopočtu ...
Rafting na Iguazú ? - 31. október 2005 -
Na Slovensku máme taký pekný zvyk - vítať hostí chlebom a soľou. Ja tento zvyk porušujem - vítavam hostí vínom. Aj pre tých, čo dnes priletia, sa už niečo chladí.
Práve vďaka nim mám na stránkach cestopis z Južnej Ameriky. Po čase sa mi podarilo k nemu opäť podopĺňať pár fotiek. Najmä fotografie vodopádov Iguazú a raftingu z Argentíny (preto to spojenie do divnej otázky v titulku). Zatiaľ ide o dosť veľkú fotogalériu, ale keď v nej raz budú všetky fotky k cestopisu z Južnej Ameriky, podelím ju na viac stránok.
Čierne pivo - 30. október 2005 -
Mnohé debaty o pive sa zvrtnú (alebo zvrhnú ? ) na jeho kvalitu. A vtedy začnú nastupovať spomienky, kde bolo aké pivo dobré a kde aké skvelé. Mám rád čierne pivo. Napríklad Hubertus v reštaurácii U Jakuba (Kežmarok) či čierny Kozel kdekoľvek v Prahe.
Na Prahu mám vo všeobecnosti dobré spomienky nie len kvôli pivu. Tie fotky, čo som konečne popridával do fotogalérie snáď o tom hovoria (aj keď popisy žiaľ nie vždy musia zodpovedať realite, preto ma keď-tak opravte, prosím).
Detská riekanka: - 27. október 2005 -
Kolo, kolo mlynské, za štyri rýnske,
kolo sa nám polámalo a do vody popadalo,
urobilo bác !
Všetkými milovaný pajzlík Koliesko v Krasňanoch je už minulosťou (ako čiernu stavbu nám ho zbúral bager). Česť jeho pamiatke (Kolieska, nie bagra) .
Koljajczyk - 27. október 2005 -
Keď som čítal o novom poslancovi NRSR, pretekárovom náhradníkovi, spomenul som si na toto meno zo Sadomaso, fetiš a Tony (copyright © Jan K. Myšľanov).
Vlastne ani neviem prečo.
Pokus o vraždu - 27. október 2005 -
Chodím tam minimálne. Mäso tam nekupujem vôbec. Čerstvé, balené, ani nijak tepelne upravované. Našťastie som nemal možnosť ním priotráviť rodinu, priateľov ani seba. Keby sa mi to podarilo, bol by to z ich strany pokus o vraždu. V organizovanej skupine.
3-krát hurá mafii supermarketov :-(
Tá so šatkou cez oči ... - 27. október 2005 -
... mečom v jednej a váhami v druhej ruke. Teta. Slepá, ale spravodlivá. Vraj.
Nevidela, ako ma v marci okradli. Bolo to v noci. Neuvidí, ako v novembri odčinia krivdu. Vrátia mi tú ukradnutú hodinu, opäť mi vrátia normálny stredoeurópsky čas.
Vadí / nevadí ? - 25. október 2005 -
Vadí Vám, čo vysielajú v „bedni“ ? Ak áno, prečítajte si celonárodnú výzvu Tomáša Bellu a sami sa rozhodnite, čo ďalej .
Nohavicove koncerty - 24. október 2005 -
Náhoda je občas skutočný blbec. Len vďaka nej (blbej náhode) som pri hľadaní podrobností o Exkluzívnom vianočnom koncerte Čechomoru (9.12.) zistil, že v novembri bude mať v Bratislave 3 koncerty aj Jaromír Nohavica. Prvé 2 koncerty v Babylon Clube (20.11. a 23.11.) sú už žiaľ (žiaľ pre mňa) vypredané, tretí koncert ešte nemá určené miesto.
Ak je náhoda skutočne taký blbec, ako sa mi dnes javí, budem snáď mať sťastie na lístky aspoň na ten posledný (24.11.) koncert.
Duch minulosti - 23. október 2005 -
Duch minulosti opäť nenápadne načiera do svojich spomienok:
1.11.2003 (sobota) = nová verzia Ss2004, porovnať výstupy podľa príloh
2.11.2003 (nedeľa) = že by TatraBanka Open ?
EĽRO diskusia - 23. október 2005 -
Kde bolo, tam bolo, bolo raz jedno EĽRO. Teda, nie raz. Toho roku v júli sme mali už 15. ročník. Než príde nový rok a nový ročník, pridal som na www.EĽRO.sk fan site Diskusiu (knihu návštev). Tak ak chcete, diskutujte.
3-krát a dosť ! - 23. október 2005 -
Na slovenských VyVolených kašlem, ale českých VyVolených priebežne sledujem. Škoda len, že u nich neplatí zásada 3-krát a dosť ! To by to mal Vladko s návratom do vily podstatne ťažšie.
Starosta - 23. október 2005 -
Kradol ? Fuj ... Aby viac nekradol ...
Máme v našej mestskej časti takého „milého“ starostu Bielika. Úplatky si nepokryte pýta (aspoň že je za to už obžalovaný pred Špeciálnym súdom), odmeny nepriznáva ... S drzosťou sebe vlastnou sa na nás vyškiera na nových predvolebných billboardoch (že niet hanby ani tým ďalším dvom po jeho boku). No úplný ideál čestného politika . Jeho rodná strana si už s ním nevie poradiť (ako keby s niečím iným áno) a tak teraz zmenila stanovy, aby sa ho mala možnosť zbaviť. Ale podarí sa ho zbaviť aj nám, obyvateľom Rače ?
... odťať !
Domáci miláčikovia - 22. október 2005 -
Dívať sa do očí niekomu, kto Vás má rád, je úžasné. Veď psovi vôbec nevadí, že ste len človek .
A tak som konečne zaviedol novú galériu Domácich miláčikov, ku ktorej som sa už pár mesiacov odhodlával. Sebecky síce začínam našim „tigrom“, ale najväčší priestor má (minimálne zatiaľ) Baski. V zálohe však už čakajú králik, korytnačka ...
Vtáčia chrípka - 22. október 2005 -
Svojho času (t.j. ešte pred Zajacovou 20-korunáčkou) prišiel k jednému doktorovi chlapík so slovami: „Pán doktor, ja mám vtáka ohniváka“. Sestrička úplne vo vytržení sa podujala vec skontrolovať a následne oznamuje doktorovi: „Neklame, fakt mu ohníva.“
Začneme po novom chodiť k doktorom so slovami: „Ten môj má asi chrípku“, alebo s decentnejším: „Asi mám vtáčiu chrípku“ ?
Vôl Paráda - 22. október 2005 -
Celé je to postavené na hlavu. Dvaja „dobráci“ si lezú na nervy už od svojich školských čias a bulvár nás nimi zásobuje do omrzenia. Ale Kočnerova vetička o Ruskovi: Rusuľa pre truľa (škoda, že tú kravu sa mi odfotiť nepodarilo), zaujímavo hovorí o akcii Cow Parade .
Ja len čakám, či aj z Vôl Parády pôjde aspoň pár korún na charitu.
Tiger útočí - 22. október 2005 -
Náš „tiger“ útočí na prvenstvo v súťaži domácich miláčikov. Pomôžete mu, prosím ?
Ak áno, pošlite SMSku v tvare ZVIE 9016 na číslo 0915-489244.
Ďakujem.
Chuťové poháriky - 22. október 2005 -
Slimáky nás opať dali dokopy. Na kus reči, spomienok a fľašu vína v Brite. Pri tých spomienkach som si tak nejak mimovoľne, dodatočne a ani vlastne neviem prečo spomenul na svoju obľúbenú skratku: Ch. B. Ch. (chňavoviny bez chochmesu) .
Slimáky boli možno z Francúzska a možno boli nazbierané po daždi na poli za mestom. Víno bolo v podstate zo Svätého Jura - André barrique (2004) od Chowanieca & Krajčíroviča.
Nie len mi sme chuťovým pohárikom včera dopriavali víno. Aj dvaja prezidenti našich dvoch republík, ktoré boli ešte nie až tak dávno jedna (hovorí Vám ešte niečo dátum 28.10.1918 ?), si dnes dopriavali dobré víno - Pezinské. Ja si ale večeru na rozdiel od nich doplním o nejaké Limbašské od kolegu.
Múdrejší ustúpi ? - 21. október 2005 -
Dnes sa po uliciach Bratislavy motali kone. Ušli mestským policajtom. Že by platilo: „múdrejší ustúpi“ ?
Greenpeace - 21. október 2005 -
Máte pocit, že sa v tom všetkom topíme až po uši ? Nie je veľa lodí, čo by nás zachránilo. Ak teda pre nás nepríde Žltá ponorka, pomôže už len Arctic Sunrise - loď Greenpeace.
Tehotná mníška - 17. október 2005 -
Videl som dnes ráno tehotnú mníšku.
Ešte som spal, alebo má dnes niekto recesistický deň, alebo ide o nové nepoškvrnené počatie a treba informovať Vatikán ?
O komunikácii - 17. október 2005 -
Komunikácia je vraj jedna zo základných schopností takmer každého človeka. Veď nemému ani vlastná mater nerozumie. Tak teda aj ja rozširujem komunikačné možnosti so mnou, hoc stále pamätám na fakt, že „hovoriť je striebro, mlčať je zlato“.
Prvá komunikačná novinka u mňa je Skype. Ani neviem, prečo som ho vlastne pred časom zrušil, ale pod menom maros.sevcik som tu opäť.
Druhá a nateraz aj posledná z komunikačných noviniek je Diskusia (kniha návštev), aj vľavo v základnom menu. Vznikla vďaka čiernemu pivu v LongBenne, Mišovi a BlueBoard.cz. Ak uznáte moje drísty za hodné komentára, nech sa Vám páči.
Viac-menej reality show - 16. október 2005 -
Pod pojmom reality show si môže ktokoľvek predstaviť v podstate čo len chce. V poslednej dobe sa ale v bližšom i širšom okolí Slovenska pod pojmom reality show vykresľuje viac-menej dobrovoľne zozbieraná skupina osôb, ktoré je viac-menej dobrovoľne zavretá na viac-menej luxusnom mieste. Túto viac-menej dobrovoľnosť konania skúsim zovšeobecniť.
Z úvah musím vypustiť väzenský a justičný systém. Tam žijúca skupina nie je zozbieraná na báze dobrovoľnosti, hoc každý odsúdený sa rozhodol porušiť zákon viac-menej dobrovoľne (ak teda nejde o spolupáchateľstvo, organizovanú skupinu, tzv. bieleho koňa, justičný omyl či idiota - možnosti sa vzájomne nevylučujú). Miesto pobytu síce luxusom tiež neprekypuje, ale majú tam teplo, svetlo, televízor, pravidelnú stravu a väčšinou nepohnú ani prstom (rozumejte - v práci, prstami hýbu pri športových aktivitách na ktoré majú vytvorené podmienky). Btw: to všetko aj z Vašich daní (19%).
Dobrovoľne zozbieraná partia indivíduí (150 kusov) sa schádza v parlamente. Na vytvorenie viac-menej dokonalej ilúzie reality show ich stačí v budove na Hradnom kopci zamknúť (zvonka) a zahodiť kľúč (naporúdzi je Dunaj). Kamier je tam viac-menej dosť, mikrofónov (aj ploštíc a iných odpočúvacích zariadení) zjavne ešte viac. Aj napriek potenciálne silnej podpore Rádia Expres (že vraj „otca“ nápadu) s veľkou sledovanosťou nepočítam. Btw 2: okrem Rádia Expres je aj toto všetko aj z Vašich daní (19%).
S viac-menej rovnakým cieľom sa dobrovoľne na jednom mieste necháva zatvárať aj iná mocenská partička. Diskriminačne síce zo svojho kruhu vytesnili ženy, ale zjavne im to na mozog nelezie viac, než keď sú vonku. Táto reality show má už viac-menej 2 tisícročia najvyššiu sledovanosť. Hoc cez hrubé múry síce dnu nevidí žiadna kamera ani oko a žiadny mikrofón či ucho nepočujú žiadny zvuk. Pridajme voľbe pápežov na konkláve kardinálov skryté kamery aj s infrapohľadmi, mikroporty, kufrík s obálkami či magnety s obrázkom palca otočeného dolu. V bigotnej časti sveta Vám garantujem viac-menej 100% sledovanosť i skvelý predaj reklamných blokov.
Zlez ZNN - 15. október 2005 -
Opäť zas raz som nebol tam, kde som mohol byť. Tak mi treba, keď sedím v robote ešte vtedy, keď slušní ľudia rozbiehajú party.
Nespoznal som osobne nikoho z topmeneždementu, žiadneho spolufunkcionára ani členov. Nespoznal som „präcädajúceho polobocha“, „rádytela zemegule“, „kronikárku a príležitostnú vlajkonosičku“ ani „riaditeľa pre styk (s verejnosťou)“ - ja, tiežfunkcionár, t.j. „vymetač vínnych (i nevinných) pivníc“.
Opäť zas raz som nebol na zleze ZNN. Zrejme Nemám Nárok .
Flarion - 15. október 2005 -
Po slovensky „rýchly internet“. Vďaka T-Mobile by od 14:00 pondelka 17. októbra 2005 mal byť realitou. Vraj.
Čo bolo, bolo ... - 15. október 2005 -
... terazky som ... magorom. Nie že by to niekedy bývavalo výrazne lepšie:
27.10.2003 (pondelok) = poslať veci do Sk-Nicu
28.10.2003 (utorok) = komplexne overiť stav inštalácie Ss2004 a siete
29.10.2003 (streda) = overiť si potreby napojenia Štúráku
30.10.2003 (štvrtok) = po víno do OneTwoSold
31.10.2003 (piatok) = keď dnes dám výpoveď, od 1. januára mám svätý pokoj
Z ICQ: Mafia ! - 14. október 2005 -
- Mafia, Mafia !!!
Neprovokujem, len po večernej diskusii na ICQ bezvýsledne hľadám mačičku z maďarského kresleného seriálu Miazgovci .
Invex 2005 - 14. október 2005 -
Brno je zlatá loď,
za děvčaty z Brna choď,
hm, jsou hezká,
hm, a mladá ...

Ideme tam koncom mesiaca na Invex, ponúkať Noris.
Slimáky - 14. október 2005 -
Bez ohľadu na to, či chcete obedovať či večerať (vždy len v dobrej spoločnosti), vyberte si reštauráciu (či pizzériu) kde neobsluhujú slimáci ...
Už som v živote pojedol všeličo - kurence, kačky, husy, morky, bažanty či holuby (ešte skôr, než začal ošiaľ s vtáčou chrípkou), hovädzie i teľacie, prasa domáce i diviaka, daniela, jeleňa, srnu a aj medvedie laby, králiky i zajace (ministra nežeriem), kapre, pstruhy, slede, sardinky, tuniaky, tolstolobiky, šťuky či sumce, chobotnice, homáre, sépie, kraby i krevety - a mnohé chcem ešte vyskúšať (napríklad jahňacinu či kozľacinu, žabie stehienka, pštrosa či klokana).
... a dajte si slimáky. Ako ja dnes.
Zmiešané pocity - 14. október 2005 -
A už je to tu. Prvý krát v tejto sezóne sme doma prehrali. Dokonca na nulu (0:2). Kamzíci HK Tatravagónky ŠKP Poprad budú skákať o čosi nižšie.
Mám z tej prehry zmiešané pocity. Podľahli sme totiž Zvolenu. Ako nadovšetko lojálny zamestnanec (hlbšie to už nejde ) by som totiž mal držať stranu tým, ktorých sponzorujeme. Veď aj držím, ak náhodou nehráme my s našimi .
Děckam čokoládu, griotku mamičke,
a my staří chlópi, dejme po borovičke ...
Zlomenina - 14. október 2005 -
Môže nejaký hlavolam spôsobiť zlomeninu hlavy ? Asi áno, inak by sa predsa nevolal hlavolam .
Aby ste ale predišli možným komplikáciam: Tento Siemensácky, potulujúci sa nejaký čas po Slovenskom webe, vedie priamo do týchto končín.
Vytrhnuté z kontextu - 14. október 2005 -
Páčia sa mi vetičky úplne vytrhnuté z kontextu. Napríklad táto:
„... jiná věc je, že zákony a právničina nejsou nijak spojeny s reálným světem a selským rozumem ...“
z diskusie o doméne Google.cz vs. Google.com.
DavisCup - 11. október 2005 -
Už vieme čo - finále Davis Cupu medzi Slovenskom a Chorvátskom. Už vieme kde - v Sibamac aréne NTC. Ešte nevieme - za koľko.
Podľa neoficiálnych cien, čo som počul, však vidím celý športový zážitok na pobyt niekde pred veľkoplošnou obrazovkou s fľašou vína v ruke.
Turecko - 11. október 2005 -
Leto je v ... je preč a s ním i doba last minutov či all inclusive dovoleniek.
Na oplátku. Už sme zabudli na „hosť do domu, boh do domu“ a nechceme si u nás pripustiť Turkov k telu. Všetci máme neskutočne silnú potrebu vyjadrovať sa na tému, či Turecko patrí do Európy, do Európskej únie či do „kerej márie“ ... Najmä my, ktorí sme v tiež len akosi omylom. Len ako akési 5 kolo na voze, nesvojprávni, s mnohými prístupovými a prechodnými obmedzeniami (najmä na trhu práce).
Ale na takú podstatnú vec, čo na Turecku skutočne môže vadiť, že trať Rally of Turkey (Phaselis, Silyon, Antalya, Silyon R) v hre WRC na PSP je takmer nezjazdná, sa okrem mňa nesťažuje nik . Čo už, darovanému koňovi na zuby nehľaď.
Prišli Rusi - 11. október 2005 -
Aká nevinná vetička. Keď sa ale brutálne vytrhne z kontextu, môže byť veľmi zle pochopená.
Inak sme ju chápali po roku 1944, inak po roku 1968 a dnes ... dnes je to len o príchode futbalistov na rozhodujúci zápas kvalifikácie o postup na MS.
Charakter - 8. október 2005 -
Odstúpil, lebo by bol odstúpený. Keby bol Ľudo zo Štiavnice skutočne charakter, odstúpil by už hodne dávno a zobral si celú Mikiho vládu so sebou. Takto sa len správa charakteristicky pre súčasnú garnitúru.
Halucinácie - 8. október 2005 -
Boh mu povedal ...
Džordžo z Buša musí mať poriadne halucinácie (alebo fajčí všetku dobrú trávu čo zabaví FBI ?), keď dokáže tresnúť podobnú hovadinu. Hoc to potom Biely Dom dementuje. Ako u dementov.
Ono už rozpútanie akejkoľvek vojny pod akoukoľvek zámienkou svedčí o úbohosti „vojvodcu“.
Alkoholické prírastky - 8. október 2005 -
Svet je plný menších či väčších zázrakov, len im treba dať šancu preraziť na povrch. V snahe doplniť svoju zbierku miniatúrnych fľaštičiek alkoholu aj o domácu produkciu som oslovil slovenských výrobcov s otázkou, či miniatúrky alkoholu vyrábajú, za koľko priamo predávajú, alebo akého svojho predajcu v Bratislave by doporučili.
Veľmi pekne zareagoval St. Nicolaus. Svojich 5 fľaštičiek (brandy, 2 x demänovka, vodka a slivovica) mi daroval a zároveň pridal aj oficiálne veľké fotografie. Veľmi pekne ďakujem. Pridá sa k darcom ešte niekto ?
Aby nebolo zázrakov na jeden deň málo, pribudli do zbierky aj dva „panáky“ konzumnej liehoviny.
Televízny program - 7. október 2005 -
Televízny program najskôr načmárajú do časopisov, potom si ho zavesia na web i na teletext ... A napokon ho aj tak úplne rozhádžu kvôli reklamám, reality chujovinám či vykopávkovým reprízam.
Nahral som si na Markíze Apocalypse Now. Už poznám vôňu napalmu za rána, no nepoznám konce osudov Willarda ani Kurtza. „Vďaka“ neskutočným posunom vysielacej doby.
Neskoro som na internete zachytil info o začiatku 2. série seriálu 24 na STV. Len vďaka tomu som neostal v koži iných znechutených divákov, ktorí sa začiatku vysielania ani len nedočkali.
Asi je najvyšší čas prestať čumieť na bedňu a začať žiť.
Po víne ... - 2. október 2005 -
Priebežne čítam „Sheika Yerboutiho“ a teším sa na premiéru jeho filmu. V auguste 2010. V amfiteátri na Šírave. S chladeným Veltlínskym zeleným z Pivnice Tibava.
A rozmýšľam, kedy a ako doplním moju zúfalo sa stenšujúcu zásobu vo vínnej pivničke. Že by opäť pomohlo OneTwoSold, kde sľubujú novinky z PD Mojmírovce, alebo kolega s dobrotami z Limbachu, alebo tá vinotéka na Kramároch, čo som ju pred pár dňami náhodou objavil ? Aby bolo čo piť, keď prídu hostia (alebo keď príde smäd, chuť, splín, spomienky).
... je každý básnikom (btw: Robo Grigorov vraj plánuje čoskoro vydať novú „dosku“)
Pohľady spiatky - 2. október 2005 -
Jednou z pekných vlastností „nášhoERP systému LCS.Noris (ktorý by sme na najbližšej prezentácii pre verchušku nemali menovať :-)) sú tzv. pohľady. Škoda, že možnosť definovať si pohľad som nepoznal už pred 2 rokmi. Môj pohľad na niektoré veci by bol asi iný.
20.10.2003 (pondelok) = Mišovi dať Zdob si zdub
21.10.2003 (utorok) = dať si doviezť víno
22.10.2003 (streda) = pripraviť sa na TatraBanka Open
23.10.2003 (štvrtok) = Košičania dotrepú Balu
24.10.2003 (piatok) = 16:34 - EC Csárdás do Prahy (pre mňa zrušené)
25.10.2003 (sobota) = odprevadiť Palacinku, kde bude treba
26.10.2003 (nedeľa) = Praha padla, tak som si šunky váľal doma
AutoSalón Nitra - 1. október 2005 -
Škoda octávia 1962Sledujem si priebežne štatistiky, ako a kvôli čomu sa vlastne Vy - ctení čitatelia - dostanete na moje stránky. Dáte si v Googli či inom vyhľadávači nájsť nejaký výraz a s dôverou klikáte na linky, čo Vám to nájde. Hoci mi je to pomerne divné, na mňa najčastejšie klikáte kvôli výtazom „auto“ a „motorka“.
Že by skutočne len fotky z múzea veteránov v Mlynici a pokusy o predaj Octávie a Mazdy stačili na taký úspech Chňavoviny bez chochmesu :-) na tomto mojom neautomobilovom webe ?
Tak to sa sám nechám prekvapiť, ako zareagujete na fotografie z AutoSalónu z Nitry. Okrem áut a motoriek pribudli k pôvodnej fotogalérii aj trucky, autobusy a traktor.
Babie leto - 1. október 2005 -
Koncom septembra skončilo aj leto. Zjavne. Môj denník i hlody sú už len v archíve.
S októbrom snáď nastúpi babie leto.