Menu
CV
Môj denník (blog ?) Hlody ... (Ch. B. Ch.)
Mini Foto Galérie
Diskusia (kniha návštev)
Komunikačné centrum
Zaujímavé linky
Cestopis - Južná Amerika
Minibottles - zbierka
Chata Mlynčeky
Drevorezba
Starinky :-)
31.1. - Hlody (Ch. B. Ch.) - nové vtipy
23.1. - Kežmarok 2008 - nová stránka a nový článok (Rybník v Mlynčekoch)
20.1. - Vysoké Tatry 13 - nové (Tatranská káva) foto
20.1. - Minibottles 30 - nová stránka a nové (Spirytus rektyfikowany, Tatranský čaj, Zbojnícky čaj, Tatranská káva, Bošácka slivovica, Angelika bitter, vodka Old Herold, Trenčianske brandy špeciál, Slovenská borovička Juniperus) minifľaštičky alkoholu
17.1. - NAJnovší článok (Mládek z bažin :-))
16.1. - Študentský servis - Hľadáme spolupracovníkov z týchto miest: Okres Spišská Nová Ves, okres Poprad, okres Levoča, okres Bardejov, okres Stropkov, okres Medzilaborce, okres Nitra, okres Stará Ľubovňa
13.1. - SSaM - fotky z jesennej burzy
12.1. - XVIII. EĽRO - nová stránka (XVIII. ročník - Európske ľudové remeslo)
12.1. - XVII. EĽRO - uzavretá stránka (XVII. ročník - Európske ľudové remeslo - tkáčske remeslá)
12.1. - EĽRO - nový ročník
12.1. - Minibottles 13 - nové (ríbezľovica, ražovica, vínovica) minifľaštičky alkoholu
12.1. - Minibottles 29 - nové (Tatranský čaj, Stark, absinth, abisinthe, absenta, absinthe, pastis, calvados, vodka) a preusporiadané minifľaštičky alkoholu
9.1. - Študentský servis - nové voľné pracovné miesta (Anglicko)
Vyhľadaj
 
Web sevcik.sk
Kontakt
E-mail: maros@sevcik.sk
ICQ: ICQ Status 309065393
MSN: maros.sevcik@atlas.sk
Skype: maros.sevcik
Obrázok z galérie
Vstúpte
Spriaznené weby
Európske ľudové remeslo
www.miniweb.sk
NAJ . Ten NAJsampodivnejší Zhluk Písmeniek v Doméne, Aký Si Len Viete Predstaviť . sk
www.gendzo.sk
Jan K. Myšľanov
Welcome to portal vazan.blogspot.com
SSaM - Sdružení Sběratelů alkoholových Miniatur
Slovenskedovolenky.sk - chaty, chalupy, penzióny, hotely, kúpele
Pieniny & Dunajec - Váš virtuálny sprievodca po regióne
Ikona
Kód: <a href=”http://www.sevcik.sk” target=”_blank”><img src=”http://www.sevcik.sk/images/ikonaMS.gif”></a>”
Kód: <a href=”http://www.sevcik.sk” target=”_blank”><img src=”http://www.sevcik.sk/images/ikonaMSt.gif”></a>”
Reklama


ATLANTIS
Profesionálny web hosting s PHP, MySQL, e-mail hosting, registrácia domén

Veľké oko :-)
Návštevy doteraz:
Návštevy aktuálne:
blog
Kalendár tvrdí: ... toto sa stalo v 2008. januári nášho letopočtu ...
Koncesionárske poplatky - 31. január 2008 -
televízia Už dlho sa na Slovensku nedialo nič zaujímavé, tak s páni Richard Sulík a Peter Pažitný (btw: stále nemôžem prísť na to, či je to môj niekdajší "spolužiak" zo škôlky v Krasňanoch) vymysleli referendum na zrušenie koncesionárskych poplatkov. Keby im to aj hneď vyšlo, referendum nás bude stáť nekresťanské peniaze a prachy na STV a SRo nám stiahnu rovno z daní, takže vo co go ?
 Názory sú rôzne. Založenie novej strany a priori neodmietajú, ale k personálnym otázkam sa stavajú jasne. A To nemá chybu:
 ... v klietkach tupo prežívajú zajace
 Na nás čeká za dverami veľa ciest
...
Víchrica - 27. január 2008 -
Lanovka na Skalnaté Pleso po víchrici - Vysoké Tatry Vo Vysokých Tatrách - a nie len tam - opäť fúka viac, než je zdravé. Dávajte si preto všetci bacha, veď dobre vieme, čo tam víchrica dokáže narobiť so stromami ...
Cviká z fyziky - 25. január 2008 -
 Na dnešných praktických cvičeniach z fyziky zablúdime do odvodených (odvedených ?) jednotiek SI:
 - jednotka polčasu rozpadu ĽS -HZDS sa volá 1 TM (Tibor Mikuš) Ch.B.Ch. = chňavoviny bez chochmesu :-)
Opäť pranier - 25. január 2008 -
pranier Každý den připisuji na tento seznam jména lidí, kteří mně serou !
 Už je to tu zas. Napriek tomu, že vyrovnávanie disku (btw: nekúpite štyri 17 palcové elektróny, 4 x 100, s pneumatikami Yokohama 205/40 ZR 17 84W) dopadlo napokon OK, asi si predsa len zavediem na webe samostatnú sekciu na všetkých, čo ma dokážu vytočiť (mňa, neviniatko Ch.B.Ch. = chňavoviny bez chochmesu :-)). Opäť ma totiž ktosi vraj veľký (veľký, ale ...) vytočil.
 Kúpil som si dobíjací kupón za 250 papierov slovenských, zlatom v Národnej banke krytých (vraj). Najskôr som kredit na mobile chcel dobiť cez *133*..............#, no nešlo to ani na 2-krát (reku, preklepol som sa, opravím sa), po neúspechu cez plechovú hubu (hlasovú službu 0949949949) a napokon cez živého chlapíka na infolinke. Ani nebol prekvapený, keď som mu povedal o svojom probléme, ale že to vraj (zasa to škaredé vraj, už ma tie vraj začínajú štvať) opraví, keď im zasa začne fungovať patričný systém. Tak čakám, čakám, čakám ... snáď sa dočkám skôr, než mi prepadne kredit - aj ten novo kúpený, aj starý.
Minister obrany - 25. január 2008 -
Hľadá sa nový minister obrany :-) Najlepšia obrana je útok. To si asi uvedomil už de-facto exminister obrany František Kašický (alebo si to uvedomil exexexpremiér Vladimír Mečiar ?) a podal demisiu.
 Každopádne zarobí podstatne viac, keď si založí nejakú malú zelenú firmičku a za ťažké miliardy (ak tie nuly z údajného omylu nikto neškrtne) bude upratovať kasárne, než keby tam naďalej sedel ako minister. Pre nás radových obyvateľov a daňových poplatníkov ostane aktuálna len výzva:
 občania, ktorí ešte neboli ministrami, nech sa hlásia u súdruha Žinčicu
Zbojnícky čaj - 20. január 2008 -
Karloff - minibottlesOld Herold - minibottles Mám ho. Konečne.
 Napriek nie príliš ochotnej obchodnej zástupkyni (už tam zjavne nepracuje) som sa konečne dostal aj k miniatúrke najsilnejšieho na Slovensku vyrábaného alkoholu - Zbojníckeho čaju (72%). A to nie len jeho, ale hneď celej sady miniatúrok z Karloffu - Tatranského čaju, Zbojníckeho čaju a Tatranskej kávy.
 Aby toho nebolo málo, tak som si na výstave Danubius Gastro kúpil hneď aj sadu miniatúrok z Old Herold.
Spirytus rektyfikowany - 19. január 2008 -
Spirytus rektyfikowany - minibottlesvodka Štefánik - minibottles Ďalší splnený sen zberateľa minifľaštičiek alkoholu. Spirytus rektyfikowany - najsilnejší alkohol v mojej zbierke.
 Mari - veľmi pekne ďakujem, vodka Štefánik je už na ceste.
Google AdSense - 18. január 2008 -
 Využite šancu, kým je to také jednoduché. Zarábajte aj Vy svojou web-stránkou, svojím blogom. Zarábajte cez Google AdSense. Využite šancu zaregistrovať sa, kým ešte Google AdSense takto pekne sprostredkuje spoluprácu.
Vybrali sme sa - 17. január 2008 -
NAJ . Ten NAJsampodivnejší Zhluk Písmeniek v Doméne, Aký Si Len Viete Predstaviť . sk Vybrali sme sa na vybrali.sme.sk. Vybrali sme sa na vybrali.sme.sk s tým najlepším, čo máme. Vybrali sme sa na vybrali.sme.sk s našou stránkou NAJ . Ten NAJsampodivnejší Zhluk Písmeniek v Doméne, Aký Si Len Viete Predstaviť . sk.
 Keď sa aj Vy vyberiete na NAJ . Ten NAJsampodivnejší Zhluk Písmeniek v Doméne, Aký Si Len Viete Predstaviť . sk, vyberte si nás, prosím, nech sme vybratí Ch.B.Ch. = chňavoviny bez chochmesu :-)
 Sme Vám vopred vďační.
Pranier - 15. január 2008 -
pranier Každý den připisuji na tento seznam jména lidí, kteří mně serou !
 Väčšinou som kľudný človek a aj keď ma niekto vytočí, len nad jeho (ich) konaním mávnem rukou a viac na neho (ich) už len z vysoka kašlem. Niekedy som dokonca až tak pozitívne naladený, že dám aj druhú šancu. Ak to však poserú aj potom, alebo ma chytia vo výnimočne negatívnej nálade, zapíšem ich na pranier (a vymažem si ich telefónne číslo z mobilu Ch.B.Ch. = chňavoviny bez chochmesu :-)).
 Tú česť byť ako prvý zapísaný na pranierFUN Taxi. Blava je relatívne malé mesto, taxikárov s licenciou i bez licencie je tu viac než dosť, vraj sa pri toľkej konkurencii ani neuživia ... Viac-krát sa mi stalo, že som chcel taxík do Krasňan, ale "nemáme tak ďaleko auto, nemám Vám koho poslať ...". Veď ja som nepovedal, že to chcem zadarmo. Šancu mali, ale už sú zmazaní.
 O druhú priečku na pranieri si výrazne koleduje firma, vyrovnávajúca disky (elektróny). Zatiaľ nemenujem, zatiaľ nelinkujem, zatiaľ z mobilu nemažem (zatiaľ totiž stále ten disk nemám vyrovnaný) ... ale majú na mále. "Do konca týždňa" je už 4. termín, ktorý som od nich počul.
 Do tretice všetko dobré, takže kto sa mi najbližšie pripletiete do cesty ? Ch.B.Ch. = chňavoviny bez chochmesu :-)
4:3 - 14. január 2008 -
SkiPark MHK KežmarokHK AquaCity ŠKP Poprad HK AquaCity ŠKP Poprad 4:3 SkiPark MHK Kežmarok
 Opäť prehra. Tento-krát v riadnom hracom čase, tento-krát v podtatranskom derby. Efekt - 0 bodov, 8. miesto v extraligovej tabuľke, MsHK Žilina sa už na nás dotiahla (máme na ňu síce zápas k dobru, ale ...) a HK ARDO Nitra od toho nemá ďaleko.
 Páni, Vás play off vážne neláka ?
Tokaj - 14. január 2008 -
In vino veritas - J. & J. Ostrožovič Jeden "vinársky odborník" v našej rodine označil chuť tokajského vína za chuť kompótovej šťavy - ale keď niekto nevie čo je dobré ... Ch.B.Ch. = chňavoviny bez chochmesu :-)
 Moja vínna skrinka ešte pár fliaš tokajského skrýva. Aj nejaké slovenské, aj nejaké maďarské. Len od Ostrožoviča momentálne nič nemám. Jeho putňové výbery či iné vína z tokajských odrôd som už s veľkou radosťou popúšťal dole hrdlom. Budem musieť dokúpiť a vyskúšať aj niečo nové - napríklad tie nové slamové vína. Alebo tam ako agroturista zájsť osobne, keď aj v rozhovore nepriamo "degustátorov" láka.
Krvesaj - 13. január 2008 -
Krvesaj (SSaM) krvesaje pití,
 bacily jsou v řiti

 ... zbieranie minifľaštičiek alkoholu, police plné tekutých pokladov, burzy a súťaže Sdružení Sběratelů alkoholových Miniatur ...
 to je poézia Ch.B.Ch. = chňavoviny bez chochmesu :-)
Ražovica - 12. január 2008 -
ražovica - minibottles Hudobná skupina Elán bude mať svoju novú televíznu šou na TV Markíza. Televízna šou nie je pri hudobných kapelách zas nič extrémne výnimočné, ani keď má byť výsledkom šou (v prenesenom či pravom slova zmysle ?) nový muzikál.
 Trošku výnimočnejšie by už bolo, keby mala hudobná skupina nie vlastnú televíznu šou, ale napríklad vlastný alkohol. V skromných podmienkach slovenského šoubiznisu (alebo showbusinessu - napriek tomu že na Slovensku to ešte stále nie je žiadna "show" a už tobôž nie "business" ?) by sa ale nemohol volať po kapele, ale stačilo by len po frontmanovi Jožovi Rážovi - Rážovica.
 Tak vysoko ale nerúbem ani ja. Netreba začínať hneď z hurta rážovicou, keď by mohla stačiť klasická ražovica - pravý obilný destilát z s52 Ch.B.Ch. = chňavoviny bez chochmesu :-)
Spravodlivé rozhorčenie - 10. január 2008 -
Havana club ron rum minibottles Takmer celý intelektuálne založený národ (česť výnimkám) sa spravodlivo rozhorčuje, že premiér Róbert Fico išiel oslavovať výročie Kubánskej revolúcie. Alebo že si tam dal len jedného panáka kubánskeho rumu, hoc na recepciách predsa treba vychlastať a zožrať všetko čo sa len dá ?
 Aj ja som týmto konaním spravodlivo rozhorčený - mňa totiž ako vždy nepozvali :-(
Option Globetrotter 3G/EDGE - 10. január 2008 -
OneTwoSold  Chcete ju ? Tak dražte !
 Slúžila dobre, ale už ju nahradila Wi-Fi a doplní to iná dátová karta. Moja Option Globetrotter 3G/EDGE - dátová karta pre mobilný internet, pôvodne od Orange Slovensko, zasúvajúca sa do PCMCIA slotu na notebookoch - sa týmto dostáva do dražby na OneTwoSold.
 No nekúp to Ch.B.Ch. = chňavoviny bez chochmesu :-)
Dvojkríž - 9. január 2008 -
Dvojkríž - Kriváň, Vysoké Tatry Drevený kríž, to je pomerne starý vynález. Na jeden onehdá pritĺkli aj nejakého Krista. Mohli ho síce aj utopiť, ale našťastie to neurobili - veď si len predstavte tú cenu za vodu, keby mali doma mnohí nad dverami akvárium namiesto kríža. Kríž je praktická vec.
 Kríž je ale málo, dvojkríž je podstatne viac (trojkríže snáď už nebude navrhovať nikto - už by príliš pripomínali rebrík a takú dehonestáciu cirkevného ani štátneho symbolu by už asi autor trojkríža nepredýchal). A keďže "podstatne viac" je aj Janko, rozhodol sa ich - tie dvojkríže - vysádzať po Slovensku ako huby po daždi.
 Ak nájde také pekné miesto ako Kriváň a odvlečie tam ten dvojkríž na vlastnom chrbte, nie som proti, ale inak sa držím myšlienky, že všetkého veľa škodí, od politika obzvlášť.
Zlatý týždeň - 5. január 2008 -
 Hotelierom vo Vysokých Tatrách už de-facto o pár hodín skončí zlatý týždeň. Turisti z Ruska oslávia s Novym godom a poberú sa domov. Našťastie aj tam ich budú sprevádzať spomienky na Slovensko, ku ktorým som aj ja skromne prispel svojím videom východu slnka na Lomnickom štíte:
ŠK Slovan ... - 5. január 2008 -
MHK SkiPark Kežmarok na štadióne HC Slovan BratislavaCheerleaderky HC Slovan Bratislava ... skurvená Bratislava ... !
 Môže zísť našincovi na um niečo iné, keď z náprotivnej tribúny (vraj belasých fanúšikov, no to musí byť človek riadne primrznutý, keď už je celý belasý) počuje skandovanie "skurvený východ" ? Kričíme, "ŠK Slovan, skurvená Bratislava !", ale dvaja našinci medzi 6065 platiacimi divákmi nemajú šancu. A že vraj: bavme sa hokejom. Trúfnu si to tie belasé zadky ziapať aj na našom štadióne v Kežmarku ? Alebo v Poprade, v Košiciach ... ?
 Jedna pesimisticko-realistická prúpovídka hovorí: čo dobre začína, zle sa skončí; čo zle začína, skončí ešte horšie. Začali sme až podozrivo dobre. Viedli sme 2:0, po 2. tretine dokonca 3:1, ale to už viac-menej len náhodou, nechali sme sa zbytočne posielať na trestnú lavicu a slušne povedané neustáli sme to. Napokon sme prehrali v trestných strieľaniach, samostatných nájazdoch ... či ako sa tej lotérii hovorí 3:4.
 ŠK Slovan, skurvená Bratislava ! Aspoň že tie cheerleaderky majú krajšie, než my (u nás totiž žiaľ o žiadnych neviem) Ch.B.Ch. = chňavoviny bez chochmesu :-)
Trzy Korony - 2. január 2008 -
 Nápad prečistiť si hlavu výšľapom na Trzy Korony (keď už sú Tri Koruny v Poľsku, tak im doprajem originálny názov) dostalo na môj vkus nejak podozrivo mnoho ľudí (teda, oproti vlaňajšiemu letu). Že by to bolo aj tým alkoholom skvele zásobeným obchodíkom rovno oproti lávke cez Dunajec Ch.B.Ch. = chňavoviny bez chochmesu :-) ? Širší výber všakovakého alkoholu než tam v Červenom Kláštore som už dlho nevidel
Tri Koruny - 2. január 2008 -
 Na silvestrovskej chate človek dostane všakovaké nápady. Nebol som výnimkou a hoc ten môj nápad bola v konečnom dôsledku dosť veľká hovadina, myslel som to celý čas len dobre - ono, hlavu si občas vyvetrať treba, rovnako ako využiť príležitosť keď už som poblíž.
 Cesta hore na Tri Koruny v Pieninách bola ešte ako-tak v pohode, aj keď pri chýbajúcej kondičke sa do prudkého kopca (napriek občasným schodom či serpentínam) šliape dosť zle, ale zostup po ľade a snehu si kolená dosť odtrpeli. Keby som navyše parkoval ako v lete na Poľskej strane a nenechával auto v Červenom Kláštore túžic vyskúšať si lávku cez Dunajec, ušetril by som cca kilometer. Škoda len toho zamračeného počasia a biednej viditeľnosti, asi budem musieť o rok skúsiť vystihnúť nejakú peknú inverziu.
Jezersko - 2. január 2008 -
 Bol jasný deň, na oblohe pochopiteľne ani mráčka, ani hviezdičky ... ale aj tak som mal pocit, že som narodený pod šťastnou hviezdou. Opäť sa mi totiž podarilo pobudnúť pár chvíľmi s ľuďmi, ktorých mám rád ... v horách, ktoré sú blízke našim srdciam ... nasýtiť a napojiť naše hladné krky ... rozlúčiť sa so starým rokom a v dobrom privítať ten nový ...
 Aj tento rok sme silvestrovali na chate v Jezersku, v Zamagurí, v Pieninách:
PF 2008 - 2. január 2008 -
zbierka vášní :-) Pch 2008. Na PF 2008 je už kus neskoro. "S krížkom po funuse" sa mi ale darí v mnohých veciach, tak prečo nie aj s novým a Novým rokom a prianím len toho pozitívneho do neho (nich).
 Na zdravie Ch.B.Ch. = chňavoviny bez chochmesu :-)