Menu
CV
Môj denník (blog ?) Hlody ... (Ch. B. Ch.)
Mini Foto Galérie
Diskusia (kniha návštev)
Komunikačné centrum
Zaujímavé linky
Cestopis - Južná Amerika
Minibottles - zbierka
Chata Mlynčeky
Drevorezba
Starinky :-)
29.5. - Galéria Rakúsko - nové video (Steirischer Jockl)
28.5. - Galéria domácich miláčikov - nové videá (Slony, Medvieďa)
28.5. - Hlody (Ch. B. Ch.) - nové vtipy
26.5. - Galéria domácich miláčikov 11 - nová stránka a nové foto (ZOO Brno)
26.5. - Galéria domácich miláčikov 10 - nové foto (ZOO Brno a ZOO Praha)
25.5. - SSaM - nový článok (To nejlepší z Tyrolska)
25.5. - SSaM - obsah časopisu KOKTEJL.cz 1/2008
25.5. - SSaM - nová obálka časopisu KOKTEJL.cz 1/2008
25.5. - Minibottles 21 - nové (scotch whisky Old St. Andrews and glass gift set) minifľaštičky alkoholu
25.5. - Minibottles 33 - nová stránka a preusporiadané (scotch whisky Mackinlay, Glen Scanlan, King Edward, Yacht club; irish whiskey Connemara, Locke`s) minifľaštičky alkoholu
19.5. - NAJnovší článok („Najdôležitejšie“ udalosti 21. (cca) týždňa ...)
22.5. - Galéria domácich miláčikov 9 - nová stránka a nové foto (ZOO Praha)
22.5. - SSaM - sběratelské burzy - video a foto (burza minibottles zo 17.5.2008)
Vyhľadaj
 
Web sevcik.sk
Kontakt
E-mail: maros@sevcik.sk
ICQ: ICQ Status 309065393
MSN: maros.sevcik@atlas.sk
Skype: maros.sevcik
Obrázok z galérie
Vstúpte
Spriaznené weby
Európske ľudové remeslo
www.miniweb.sk
NAJ . Ten NAJsampodivnejší Zhluk Písmeniek v Doméne, Aký Si Len Viete Predstaviť . sk
www.gendzo.sk
Jan K. Myšľanov
Welcome to portal vazan.blogspot.com
SSaM - Sdružení Sběratelů alkoholových Miniatur
Slovenskedovolenky.sk - chaty, chalupy, penzióny, hotely, kúpele
Pieniny & Dunajec - Váš virtuálny sprievodca po regióne
Ikona
Kód: <a href=”http://www.sevcik.sk” target=”_blank”><img src=”http://www.sevcik.sk/images/ikonaMS.gif”></a>”
Kód: <a href=”http://www.sevcik.sk” target=”_blank”><img src=”http://www.sevcik.sk/images/ikonaMSt.gif”></a>”
Reklama


ATLANTIS
Profesionálny web hosting s PHP, MySQL, e-mail hosting, registrácia domén

Veľké oko :-)
Návštevy doteraz:
Návštevy aktuálne:
blog
Kalendár tvrdí: ... toto sa stalo v 2008. máji nášho letopočtu ...
Alpy - 29. máj 2008 -
 Rozhľad po Alpách môže znamenať aj prázdno v mútnych očiach notorika, ktorý nepohrdne takými vyberanými lahôdkami ako denaturovaný lieh, okena alebo alpa. V tomto prípade však ide o seriózny (aspoň ako tak) rozhľad po rakúskych Alpách nad chatou Steir Jockl, nad Medveďou tiesňavou (Bärenschützklamm) pod vrchom Hochlantsch.
Wawel - 28. máj 2008 -
 Tuším, že som už dávnejšie sľúbil fotky z Poľska. Budú, budú ... raz, keď bude čas. Dovtedy aspoň ako taký malý predkrm 2 videá z Krakova - zo zámku Wawel:
ZOO - 28. máj 2008 -
 Konečne sa mi podarilo hodiť na YouTube videá z návštevy zoologických záhrad v Prahe a v Brne, takže sa aj Vy môžete pozrieť na slonice:
a na malé medvieďatá ľadového medveďa:
Knut - 26. máj 2008 -
ľadové medvieďaľadový medveď (mláďa) Meno Knut je už pre ľadové medvieďatá obsadené. Tie brnenské (z miestnej ZOO) sa volajú nejak inak. Než sa mi podarí pridať aj ich video, tak si snáď spomeniem.
Dvojchvostý lev - 22. máj 2008 -
Od Tatier k Dunaju ... (sorry, od Hradčian ku Vltave ...) :-)žirafa - ZOO Praha Výlet do Prahy sme napokon zakončili v Brne. Veď prečo nie ?
 Začali sme na burze zberateľov minifľaštičik alkoholu (okrem fotiek sú aj nejaké videá), prešli cez reštauráciu s talianskymi jedlami až do ZOO v Prahe (žiadneho dvojchvostého leva tam v klietke nemali, asi im dopriali slobodu). Večer sme preliezli klasiky starého mesta a búrku prečkali v krčme v spoločnosti fínskej fanúšičky pri sledovaní zápasu MS v hokeji o bronz. V nedeľu sme na Petříne pre lejak radšej ani nevystúpili z auta a pri "úteku" pred prívalmi dažďa sme sa úspešne skrývali až v moravskej ZOO v Brne.
Opäť pranier - 16. máj 2008 -
pranier Každý den připisuji na tento seznam jména lidí, kteří mně serou !
 Takmer by som uveril sebaklamu, že nik nový na pranier nepribudne. Sklamal som sám seba. Aj keď som si kúpil svoje Najdrahšie CD ...
Golfová sezóna - 14. máj 2008 -
Old St. Andrews - minibottlesOld St. Andrews - minibottles Začala sa golfová sezóna. Teda aspoň pre "Starého Svätého Andreja" (scotch whisky Old St. Andrews) a jeho 3 kamarátov z Open Champions - Tony Lema, Arnold Palmer a Bobby Locke.
 "Porazení" skončili aj na novej, už 33. stránke, zbierky minifľaštičiek alkoholu.
Foto súťaž - 13. máj 2008 -
Lomnický štít - východ slnka Zasa pokúšam šťastie, ale tento-krát sa na veci dívam z nadhľadu ...
 Priamo z Lomnického štítu pri východe slnka. Ak sa aj Vám ten pohľad páči, zahlasujte v Canon Misii, prosím, za moju fotku "Na horách býva ..."
Vážna hudba - 13. máj 2008 -
Chopin vodka - minibottles Asi prejdem na počúvanie vážnej hudby. Taký Frederic Chopin nemusí byť zlý.
 Alebo ostanem pri klasike ? Vážna hudba je totiž vážna hudba ale klasika - to je Chopin potato vodka (jedna z tých ohlásených z Krakova).
Dátová sieť - 13. máj 2008 -
Bentley Dnes od cca 5:00 je nepoužiteľná dátová sieť T-Mobile. T-Mobile chybu nepriznáva ani nám ani priamo zákazníkom. Termín, kedy sa opäť rozbehne kvôli nefunkčnému T-Mobilu (zariadenia s ich SIM-kartami cez protokol TCP dáta iba prijímajú, nie sú ich však schopné odosielať) monitoring vozidiel je neznámy - žiaľ.
Whisky minibottles - 12. máj 2008 -
Aberlour - minibottlesGordon & MacPhail - traditional miniatures Ďalšia do zbierky - v poradí už 32. stránka s fotkami minifľaštičiek alkoholu.
 Začínam ju s pár fľaštičkami škótskych whisky pozháňaných v Česku, potom príde na rad zopár vodiek a absinthov z Poľska (Poľsko je zaujímavá téma aj v ďalších fotografiách - najskôr Krakov a keď to duševne rozchodím, možno aj Osvienčim - Auschwitz a Brezinka - Birkenau), slovenská borovička a absinth, pár škótskych whisky a amerických whiskey vymenených so zberateľom z Ruska.
Pastiersky list - 7. máj 2008 -
pastieri (Európske ľudové remeslo - Kežmarok) Hvorecký napísal, Shooty nakreslil, Marenčin vydal ...
 ... ja prečítam, ja okomentujem ...
 Nová kniha Michala Hvoreckého: Pastiersky list
Cestou po schodoch ... - 4. máj 2008 -
Naturlehrpfad BärenschützBärenschützklamm (Medvedia tiesňava) Zmenil som cestovnú kanceláriu (z Adren Tour na Irbis), ale víkendovú turistiku v Rakúskych Alpách som si neodpustil. Keď som posledne Klausgraben a Salzaklamm označil len za slabý odvar Slovenského raja, tak v sobotu prešliapaný Bärenschützklamm (Medvedia tiesňava) je pre Slovenský raj minimálne rovnocenná konkurencia.
 Zabrať dá už výstup k nej - vyše hodiny síce po lesnej ceste vhodnej aj pre subaru, ale strmej o dosť viac, než je na nástup na túru zdravé. Potom zaplatenie vstupného (mýta, výpalného Ch.B.Ch. = chňavoviny bez chochmesu :-), udržiavacieho poplatku ... ako si to nazvete) a už sa šliape po drevených rebríkoch a schodoch. Cestou po schodoch, po schodoch ... celkové prevýšenie Medvedej tiesňavy (Bärenschützklamm) je 350 m ale každý jeden z nich stál za to. Nad tiesňavou chata (hostinec) Dobrý pastier, horské lúky a les až po hostinec (chatu) Štajerský Jokl a napokon vrchol Hochlantsch, na ktorý som už žial nemal. Tak aspoň malý relax pri kostolíku Schüsserlbrunn, sacherova torta a prudký zostup späť do obce Mixnitz.
Víno ako dar - 4. máj 2008 -
In vino veritas - Slovenské víno a vináriIn vino veritas - Slovenské víno a vinári Dostal som od kolegov poukážku na odber vína podľa vlastného výberu vo vinotéke Hotela Matyšák. Dnes som sa tam zastavil, pokochal sa v ponuke a vybral som si Rulandské šedé. Archívne. Ročníky 1995 a 1996.
 Také darčeky ja rád. Ďakujem. (Aj nabudúce Ch.B.Ch. = chňavoviny bez chochmesu :-), prosím)
Víkendová turistika - 1. máj 2008 -
Greith (Rakúsko)Klausgraben (Rakúsko) Podľahol som čaru víkendovej turistiky v Rakúsku. Zatiaľ síce len raz, ale už o 2 dni sa chystám opäť obuť turistické topánky (Medvedia tiesňava – Bärenschützklamm).
 Najskôr sme si prešli Klausgraben. Taký slabý odvar Slovenského raja, ale ako úvod turistickej sezóny pri nulovej kondičke dobré. Dolina (kaňon ?) Klausgraben končila pri dedinke Greith. Greith je hodne zaujímavá dedina - dodnes neviem, kde má vlastne začiatok a kde koniec Ch.B.Ch. = chňavoviny bez chochmesu :-). Potom sme sa odviezli na Salzaklamm a ten si prešli až po Mariazell. Tam som bol zasa zaujímavý ja - ako asi jediný som si nefotil katedrálu najvýznamnejšieho (vraj) pútnického miesta v Rakúsku, ale výhľad spred nej.
Pre veľký záujem - 1. máj 2008 -
cena v soutěži o Absinth Havel`scena v soutěži o Absinth Havel`s Havel`s Alpen Absinth + miniatura Havel`s Absinth
 Súťaž o tieto ceny sme v klube SSaM (Sdružení Sběratelů alkoholových Miniatur) vďaka veľkému záujmu predĺžili až do 15.5.2008, tak ešte kľudne hľadajte správne odpovede, pošlite nám ich e-mailom a prídite si na našu zberateľskú burzu po výhru.
Vychádzajúce Slnko - 1. máj 2008 -
Four Roses - minibottlesNikka whisky Tsuru - minibottles Pohľad na vychádzajúce Slnko je vždy (teda, takmer vždy, ak Vás nevytrhli kvôli nejakej blbosti z teplej postele) nádherný - či už ide o východ slnka nad Lomnickým štítom, alebo ide priamo o Krajinu vychádzajúceho Slnka - Japonsko.
 Tento-krát vďaka Mari vyšlo slnko aj nad mojou zbierkou minifľaštičiek - japonská whisky, japonské jablkové brandy, exportný bourbon určený na japonský trh ...
Máj - 1. máj 2008 -
 Je aj stavanie májov prácou ? Ak áno, tak zasa Sviatok práce oslávim ničnerobením Ch.B.Ch. = chňavoviny bez chochmesu :-)