Menu
Môj denník (blog ?) Hlody ... (Ch. B. Ch.)
Mini Foto Galérie
Diskusia (kniha návštev)
Komunikačné centrum
Zaujímavé linky
Cestopis - Južná Amerika
Minibottles - zbierka
Chata Mlynčeky
Drevorezba
Starinky :-)
30.4. - Minibottles 31 - nové (japan whisky Nikka, Suntory a Robert Brown, apple brandy, plum a russian vodka, borovička, absinthe, hruška, slivka, tuzemský ru) a preusporiadané (absinth) minifľaštičky alkoholu
30.4. - Minibottles 12 - nové (bourbon Four Roses) a preusporiadané minifľaštičky alkoholu
30.4. - Sdružení Sběratelů alkoholových Miniatur - Pravidelná sběratelská burza SSaM (pozvánka na burzu 17.5.2008) + Netradiční setkání členů SSaM (fotky)
29.4. - Študentský servis - Letné brigády 2008 na Morave
29.4. - Hlody (Ch. B. Ch.) - nové vtipy
27.4. - Galéria Autá a Motorky 18 - nové foto (yamaha, Múzeum dopravy, Autosalón Bratislava 2008)
27.4. - Galéria Autá a Motorky 17 - nové foto (yamaha, Múzeum dopravy, Autosalón Bratislava 2008)
27.4. - Galéria Autá a Motorky 16 - nové foto (yamaha, Múzeum dopravy, Autosalón Bratislava 2008)
23.4. - Sdružení Sběratelů alkoholových Miniatur - nové info
22.4. - Sdružení Sběratelů alkoholových Miniatur - poďakovanie sponzorom
9.4. - Anton Budzák - Drevorezba - nové info (súťaž)
4.4. - In vino veritas - nový link (Food Farm)
2.4. - Bratislava 5 - nové foto
Vyhľadaj
 
Web sevcik.sk
Obrázok z galérie
Vstúpte
Spriaznené weby
Európske ľudové remeslo
SSaM - Spolek Sběratelů alkoholických Miniatur
Reklama
blog
Kalendár tvrdí: ... toto sa stalo v 2008. apríli nášho letopočtu ...
Minibottles burza - 30. apríl 2008 -
SSaM - Sdružení Sběratelů alkoholových MiniaturSSaM - soutěž o exklusivní láhev Havel`s Alpen Absinth + miniaturu Havel`s Absinth Vážený kolego sběrateli,
 burza SSaM se koná v sobotu 17. května 2008 v hotelu "Bílý Lev" na Žižkově, Praha 3, Cimburkova 20. Začátek je v 11:00. Těšíme se na Vaši návštěvu.
Pltníci - 27. apríl 2008 -
pltníci na Dunajci - Pieninypltníci na Dunajci - Pieniny V Pieninách, na rieke Dunajec, otvorili pltníci novú sezónu.
 Ak ste sa ešte neplavili na pltiach (na slovenskej strane začínajú plte plavbu v pltniciach nad Červeným Kláštorom a končia v Lesnici pred slovensko-poľskou hranicou), choďte to vyskúšať - tento zážitok vrelo doporučujem. Prípadne sa pozrite na Pieniny a Dunajec z nadhľadu - priamo z Troch korún.
AutoSalón - 27. apríl 2008 -
modelky - autosalón Bratislava 2008modelky - autosalón Bratislava 2008 O tohoročnom autosalóne v Bratislave sa toho už narozprávalo hodne. Napísalo ešte viac a pofotilo snáď úplne najviac. S krížkom síce hodne po funuse, ale ani ja nemôžem čo sa fotiek a nejakých tých kecov ostať pozadu. Takže hľaďte, hľaďte, hľaďte ...
 Trocha ma mrzí neúčasť Mazdy - čo už, snáď na jeseň v Nitre. Modelky boli poväčšine pekné (väčšina návštevníkov autosalónov aj tak na nové auto nemá, tak chodia obkúkať aspoň ladné krivky - modeliek a štvorkolesových miláčikov). Pojem "Made in China" zavítal na autosalón verejne (aj keď bez cenoviek a výsledkov crash-testov). Maybach sa kupodivu nevyrába vo verzii N1 (s mrežou, kvôli odpočtu Dph) a to vraj urobia pre zákazníka prvé-posledné Ch.B.Ch. = chňavoviny bez chochmesu :-). Najkrajšie (podľa mňa) auto autosalónu nebolo nové ale veterán.
 Inak príjemne strávený deň (najmä keď sme ho s partiou začínali v KGB).
Cyklosezóna - 27. apríl 2008 -
bicykel Alfa Romeo Na bicykli som síce tento rok sedel už niekedy koncom februára (to keď sa počasie zblázdnilo a pár dní bolo pomerne dosť teplo), ale svoju cyklosezónu som tak serióznejšie začal až dnes. Nebol som sám, kto dnes trápil bicykel (resp. seba na bicykli): okolie Partizánskej lúky, Železná studnička, U Slivu, Spariská, Červený kríž - tam všade bolo ľudí ako na Václaváku. Odvykol som cez zimu od takého dvojkolesového davu ...
 ... a aj od šliapania do pedálov a kopcov (priemerná rýchlosť 17,2 km/hod je bieda, najmä pri 50 km/hod dole kopcom).
Plastové poháriky - 26. apríl 2008 -
SlivkaTuzemský RU Nie som v minibottles zbierke zas až tak ortodoxný - nemusia to byť fľaštičky, beriem aj priehľadné plastové poháriky (0,04 l) s potlačenou alobalovou fóliou, pôvodne určené na čo najjednoduchšie a najmä čo najrýchlejšie vypitie.
 Btw: "Tuzemský RU" je fakt originálny názov pre liehovinu, ktorej sa ešte prednedávnom hovorilo "rum" (teraz je rum len to, čo sa robí z cukrovej trstiny).
Okupácia alebo oslobodenie ? - 22. apríl 2008 -
 ... Bullshit. Bullshit. Bullshit ...
 Toľko z kontextu a z článku Okupácia alebo oslobodenie ? Jana K. Myšľanova vytrhnutý citát. Konečne mi došlo (že mi to trvalo), od čoho je "Bush" skratkou.
Minibottles 4 - 22. apríl 2008 -
 4. diel - posledný. 5. totiž nebude - došli mi baterky. Niet mi čo závidieť Ch.B.Ch. = chňavoviny bez chochmesu :-).
Minibottles 3 - 22. apríl 2008 -
 Stále závidím Ch.B.Ch. = chňavoviny bez chochmesu :-). 3. diel:
Minibottles 2 - 22. apríl 2008 -
 Začínam závidieť Ch.B.Ch. = chňavoviny bez chochmesu :-). 2. diel:
Minibottles 1 - 22. apríl 2008 -
 Víkendový výlet na "netradiční setkání členů SSaM" bol veľmi príjemným spôsobom na drobné rozšírenie vlastnej minibottles zbierky a veľké rozšírenie palety zážitkov - tento-krát z prehliadky zbierky minifľaštičiek podpredsedu Sdružení Sběratelů alkoholových Miniatur (SSaM) - Vláďu Křena. 1. diel:
Fotosúťaž - 22. apríl 2008 -
Pivo na sekeru nedávam :-)Chata pod Soliskom ?
Štrbské pleso ?
Šariš ! Načrel som do svojho fotoarchívu (nie len toho zverejneného) a poslal pár fotiek do súťaže Chello. Ak sa Vám páčia, zahlasujte mi za ne, prosím (ak sa Vám nepáčia, napíšte mi do diskusie - negatívne hlasy neposielajte Ch.B.Ch. = chňavoviny bez chochmesu :-)).
 Fotky "Na sekeru nedávam", "Pohľad na Tatry, pohľad z Tatier :-)" a "Ako žena loví muža :-)" mám aj priamo u seba, tie 3 ostatné ("Padla mu do oka", "Man at work" a "Na horách býva ...") nájdete na Chello fotosúťaži.
Múzeum dopravy - 20. apríl 2008 -
trojkolkaJeep Willys Overland M Prvým dopravným prostriedkom mladého človeka bývava najčastejšie kočík. Prvým na vlastný pohon je trojkolka. Potom mladý naivný chlapec cez bicykel, skúter a motorku presadne do jeepu, keď ho povolajú na vojnu ...
 ... a keď vydrží, zaobíde sa aj bez často krát poslednej záchrany.
Foto resty - 20. apríl 2008 -
Tovaritch ! - rusian vodka - minibottlesborovička - minibottles Privet tovariši.
 Na HDD (preklad jazykovedného ústavu "tvrdý disk" sa kupodivu neujal Ch.B.Ch. = chňavoviny bez chochmesu :-)) sa mi hromadia fotky a videá z posledných akcií, z ktorých niektoré sú zverejniteľné, ale potrebuje to čas ...
 Z Rakúska (sekciu Viedeň rozšírim na celú krajinu) mám z dvoch malých túr jedného väčšieho dňa fotky slabého odvaru prielomu Hornádu zo Slovenského Raja. Dopravné múzeum exponáty ktovie ako často nemení, ale pár nových fotiek sa do fotogalérie pridá. A keď sa zmestí (zmestí, web-hosting je dostatočne dimenzovaný), pridám aj niečo z Bratislavského autosalónu (okrem áut aj nejakú tú hostesku). Zo stretnutia zberateľov miniflaštičiek alkoholu skončí viac fotiek a videí na našich SSaM stránkach, ale nejaký ten absint (absinthe), vodku a borovičku už mám aj priamo u seba.
Líná huba ... - 18. apríl 2008 -
mazda 323fmazda 323f ... hotové neštěstí ! - takto komentujú trápne ticho bratia Česi. Líná prdel, ešte väčšie nešťastie - takto som komentoval posledných pár dní ja.
 Že som lenivý ako pes je stará známa pravda. Kde sa len dá si vyvážam prdel v aute a až na útraty na benzínových pumpách sa mi to maximálne páči. Ale ... nastala taká doba (posledné 3 dni), že 5. element išiel do servisu (vďaka Maťko za skorú opravu) a ja som sa musel spoľahnúť na bratislavskú MHD. Na ceste do práce (i z práce) som vyskúšal električku, autobus i trolejbus a to aj napriek tomu, že si z bytu de-facto priamo vidím do kancelárie (ešte že mám všetko na najvyšších poschodiach). Okrajové časti Blavy MHD spája len cez "stred" mesta, polhodinový lístok na cestu nestačí a tak náklady na benzín (autom sa predsa len dá ísť "skratkou") predčia cenu cestovného.
 Ale to pohodlie pre línou prdelí ... aj keď tie krásne študentky z Mladej Gardy čo človek v električke postretá ...
Švestková vodka - 18. apríl 2008 -
plum vodka - minibottlesslivovitz - plum brandy - minibottles Slivkový lekvár vymysleli ženy len preto, aby chlapi nenapálili zo všetkých sliviek slivovicu.
 Rudolfovi Jelínkovi a asi aj vizovickému rabínovi sa podarilo zachrániť aspoň časť na lekvár určených sliviek, vypálený mok nadstavili vodkou (obilným liehom kosher, cukrom kosher, prírodnou arómou kosher ...) a vyrobili tak kosher švestkovou vodku.
 Ku kosher slivovici skvelý prírastok do mojej minibottles zbierky.
Sex ... - 18. apríl 2008 -
 - Všetko najlepšie, veľa ... sexu, sexu, sexu, sexu ...
 Aj takéto priania som včera počúval. Ale asi tým nikto nemyslel, aby som sa na všetko vyjebal Ch.B.Ch. = chňavoviny bez chochmesu :-)
Autosalón Bratislava - 15. apríl 2008 -
mercedesmercedes Bratislava od dnes opäť hostí autosalón. Chystám sa ísť pozrieť, aké novinky si zasa nekúpim (svoj 5. element Ch.B.Ch. = chňavoviny bez chochmesu :-) za nič iné nevymením, aj keď teraz ložiská, tlmiče ani čapy príliš neposlúchajú) ale aspoň si ich nafotím.
 No pre tých, čo si idete na autosalón nájsť niečo nové aspoň jedna rada: Chceš-li šetřit na meďáka, zanech kurev, hoň si ptáka !
Miesto činu - 10. apríl 2008 -
 Takmer som si dnes povedal, že "páchateľ sa vracia na miesto činu".
 Ale aj napriek služobnej ceste do Zvolena som toto nestihol. Ale veď aj niekedy nabudúce je deň Ch.B.Ch. = chňavoviny bez chochmesu :-)
Umelecké diela - 9. apríl 2008 -
Anton Budzák - Drevorezba - BoginkyAnton Budzák - Drevorezba - Oblievačka Máte radi umenie ? Poznáte portál Umelecké diela ?
 Ak nie, práve teraz je ideálny čas spoznať ju. Keď už pre nič iné, tak pre možnosť vyhrať v súťaži Umelecké tvorba Seniorov (s portálom Senior.sk).
 Prihláste nejaké svoje umelecké dielo do niektorej z kategórií kresba / maľba - grafika / 3D objekty - fotografia. Niečo z drevorezby Antona Budzáka už v súťaži je - hlasujte, prosím.
Narodeniny - 8. apríl 2008 -
in vino veritasin vino veritas Páni,
 na zdravie
 a všetko najlepšie !
Netvor - 4. apríl 2008 -
televízia Och joj Ch.B.Ch. = chňavoviny bez chochmesu :-)
 Dnes v bedni zasa takmer nič nie je. Z toho nič má jeden film názov "Mama, smiem spať s netvorom ?". Podľa názvu predpokladám, že okrem Tori Spelling(ovej) tam niekto hrá aj jej frajera. Kto iný by sa totiž pýtal:
 - Mama, smiem spať s netvorom ?
Oslobodenie - 4. apríl 2008 -
Slavín (Bratislava) Dnes si pripomíname výročie oslobodenia mesta Červenou armádou.
 Keby krasnoarmejci čo i len tušili, ako to s Bratislavou celé dopadne, vykašľali by sa z vysoka na nás Ch.B.Ch. = chňavoviny bez chochmesu :-)
Hnedá šťava - 4. apríl 2008 -
kotlíkový gulášgrilovanie mäsa Keď je človek hladný a nie je lenivý, zájde do kuchyne a urobí si niečo na zjedenie. Ak je lenivý, môže ísť do ... alebo do obývačky a tam si v telke pustiť nejaký program o varení (bývava ich v ponuke nadbytok, najmä na káblovke). Výsledky môžu byť len dva - alebo ho hlad prejde, alebo predsa len zájde do tej kuchyne.
 Programy o varení pozerávam v telke často. Niekedy sa aspoň teoreticky inšpirujem, ale niekedy mi vezmú všetky ilúzie. Najčastejšie sa im to podarí na TVA, keď ukazujú čo sa varí v Au Cafe (a nie je to veľkými cenami a malými porciami). Keď kuchár dopĺňa ingrediencie dovtedy zaujímavého jedla o "hnedú šťavu" (inde som už počul aj prenádherný výraz "UHO" - univerzálna hnedá omáčka), okamžite prepínam.
 Čo to je tá "hnedá šťava" ? To kulinárske umenie bez škrupúľ priznáva nejakú čistú chémiu, splašky z lakovne alebo len vlastnú neschopnosť ? Veď ak by to mal byť hustý mäsový vývar alebo výpek, prečo sa tým nepochvália ?
 Uznávam, neviem variť, nepoznám gastronomické technológie, som neefektívny a vyhýbam sa náhražkám ... ale keď už pre mňa máte variť z "hnedej šťavy" alebo z "univerzálnej hnedej omáčky", prosím Vás, aspoň mi to nehovorte. Aj keď ... "hnedá šťava" znie pozitívnejšie, ako by znela "zelená šťava" Ch.B.Ch. = chňavoviny bez chochmesu :-)
Bratislava a doprava - 2. apríl 2008 -
čoskoro jediná možná doprava po Bratislave  :-)lietajúci tanier / UFO - druhý alternatívny spôsob dopravy po Bratislave :-) Bratislava a bezproblémová doprava - dva pojmy, ktoré už dlho nejdú k sebe. Správne by sa malo hovoriť o Bratislave a dopravnom kolapse (permanentnom - a bude väčší).
 Dostať sa v pondelok do Bratislavy a v piatok z Bratislavy je problém. Kvôli diaľnici sú upchaté všetky ostatné "staré" cesty a diaľnica je upchatá okrem iného kvôli výstavbe križovatky pri Voderadoch a presmerovaní dopravy z dvoch 2-pruhových (kto to tu sníva o 3-pruhovej diaľnici ?) do jedného pásu (btw: podľa aktuálnych informácii z monitoringu vozidiel je prejazdná rýchlosť áut v zúženom mieste 38, 9, 7, 3, 12, 1, 0, 1, 11, 7, 5, 7, 5, 5, 7, 20, 0, 7, 7, 5, 3, 14, 3, 7, 9, 9, 9, 40 km/hod - merané v minútových intervaloch podľa GPS). Čoskoro ku kolapsu prispeje aj uzavretie tunela Sitina (obe rúry naraz, ale veď zdravý rozum neopúšťaj nás, Patrónka to zvládne) a obmedzenie na moste Hrdinov Dukly (v poslednej a predposlednej dobe známejšom ako Prístavný most).
 Dopravu v Bratislave bude treba riešiť alternatívnym spôsobom (a to nie len pri budove J&T). A keď nie vlastná helikoptéra, tak aspoň lietajúci tanier pre každého Ch.B.Ch. = chňavoviny bez chochmesu :-)
Deň vtákov - 1. apríl 2008 -
bocian Konča marca, začiatkom apríla ... to sa dá začať len dňom vtákov.
 Napríklad aj "šmírovaním" bocianov.