Menu
CV
Môj denník (blog ?) Hlody ... (Ch. B. Ch.)
Mini Foto Galérie
Diskusia (kniha návštev)
Komunikačné centrum
Zaujímavé linky
Cestopis - Južná Amerika
Minibottles - zbierka
Chata Mlynčeky
Drevorezba
www.sevcik.sk
Starinky :-)
26.4.2009 - Sběratelské burzy SSaM - Výroční členská schůze SSaM - fotky
26.4.2009 - Minibottles 44 - nové (slivovice, frťan borovička, poldecák borovička a vodka) minifľaštičky
26.4.2009 - Hlody (Ch. B. Ch.) - nové vtipy
20.4.2009 - Minibottles 43 - nové (sada Macleod`s scotch whisky trail, Sina absinthe, borovička) a preusporiadané minifľaštičky
19.4.2009 - Minibottles 41 - nová (Clynelish scotch whisky) a preusporiadané minifľaštičky
19.4.2009 - Minibottles 38 - nová (DYC whisky) a preusporiadané minifľaštičky
19.4.2009 - Minibottles 35 - nová (The Bruichladdich scotch whisky) a preusporiadané minifľaštičky
19.4.2009 - Minibottles 31 - nová (Absinth Fruko Schulz) a preusporiadané minifľaštičky
19.4.2009 - Minibottles 30 - nová (Bošácka slivovica) a preusporiadané minifľaštičky
19.4.2009 - Minibottles 22 - nová (Tomintoul Glenlivet scotch whisky) a preusporiadané minifľaštičky
19.4.2009 - Minibottles 20 - nová (The Famous Grouse scotch whisky) a preusporiadané minifľaštičky
19.4.2009 - Minibottles 17 - nová (The Macallan scotch whisky) a preusporiadané minifľaštičky
19.4.2009 - Minibottles 8 - nová (Hill`s Absinth) a preusporiadané minifľaštičky
Vyhľadaj
 
Web sevcik.sk
Kontakt
E-mail: maros@sevcik.sk
ICQ: ICQ Status 309065393
MSN: maros.sevcik@atlas.sk
Skype: maros.sevcik
Obrázok z galérie
Vstúpte
Spriaznené weby
Európske ľudové remeslo
www.miniweb.sk
NAJ . Ten NAJsampodivnejší Zhluk Písmeniek v Doméne, Aký Si Len Viete Predstaviť . sk
www.gendzo.sk
Jan K. Myšľanov
Welcome to portal vazan.blogspot.com
SSaM - Sdružení Sběratelů alkoholových Miniatur
Slovenskedovolenky.sk - chaty, chalupy, penzióny, hotely, kúpele
Pieniny & Dunajec - Váš virtuálny sprievodca po regióne
Top 1 Clothing
Ikona
Kód: <a href=”http://www.sevcik.sk” target=”_blank”><img src=”http://www.sevcik.sk/images/ikonaMS.gif”></a>”
Kód: <a href=”http://www.sevcik.sk” target=”_blank”><img src=”http://www.sevcik.sk/images/ikonaMSt.gif”></a>”
Reklama
ATLANTIS
Profesionálny web hosting s PHP, MySQL, e-mail hosting, registrácia domén

Veľké oko :-)
Návštevy doteraz:
Návštevy aktuálne:
blog
Kalendár tvrdí: ... toto sa (mi) stalo v 2009. apríli nášho letopočtu ...
Ľuboš Bartečko - 26. apríl 2009 -
Web Fanklubu MHK Kežmarok Ľuboš Bartečko - blahej to pamäti (ešte na začiatku našej poslednej extraligovej sezóny) sa rozohrával v Kežmarku.
 Včera to proti Maďarom (aspoň že jedného brankára z Kežmarku poznal) na poslednú chvíľu (13 sekúnd) ešte vydrel, dnes proti Bielorusom už žiaľ toľko hokejového šťastia ani v riadnom hracom čase a ani v samostatných nájazdoch nemal. Škoda.
Dedovizeň - 26. apríl 2009 -
vodka poldecákborovička frťan Nedali nám páleného, kázali nám spievať. Bolí hrdlo, bolí hrdlo, treba ho polievať ...
 Dedovizeň, Ty otčina naša, čo za svinstvá sa to pijú na Tvojich ťažko obrábaných úbočiach ? Napríklad taká paródia na vodku či borovičku, len tak v sáčkoch či téglikoch ako od jogurtu balená.
 Cestou zo služobky, preplietajúc sa tým našim krásnym Slovenskom po krivoľakých rozbitých cestách (kým nemáme hotové diaľnice, rýchlostné cesty, kým vláda či PPP projekty nepustia prachy na ne) človek nájde v kadejakých miestnych potravinách (bol to Kriváň ?) veci, nad ktorými sa už radšej ani nediví.
 Na druhú stranu je ale veľmi pozitívne, že popri cestách sa objavujú upútavky (smerové šípky) na rôzne pamätihodnosti a iné kultúrne či prírodne zaujímavé miesta v okolí (zaregistroval som ich cca od Moldavy nad Bodvou po cca hlavný cestný ťah pod Banskou Štiavnicou - ale pozornejší než ja ich snáď po celom Slovensku budú nachádzať čím ďalej tým viac). Raz budem musieť ísť na služobku tak, že sa nájde čas aj na nejaké tie výlety.
Slivovice - 20. apríl 2009 -
slivovice - minibottlesslivovice - minibottles Nebolo by od veci, dať si jedno pol deci ...
 ... také pekné mi zišlo na um, keď som vďaka novým slivoviciam (slivovice, szilva pálinka, szilva, slivka) založil už 44. podstránku svojej zbierky minifľaštičiek alkoholu.
Okres Kutná Hora - 20. apríl 2009 -
Hill`s AbsinthSpišská borovička Len toť nedávno (víkendová výročná schôdza SSaM) som z okolia Kutnej Hory prišiel a čochvíľa (zajtra) tam opäť idem. Pre zmenu pracovne ...
 ... odprezentovať, ako sa náš systém monitoringu vozidiel so svojou komunikačnou konzolou GT3 (a aj GT2) cez softwér Truck Data Memory prepojí na aplikácie od Hobl & Pech.
 Ale aj súkromne, keďže som si doniesol za hrsť nových minifľaštičiek (absinthy, scotch whisky, slivovice, borovičky ...), to stálo za to.
Výročná schôdza - 19. apríl 2009 -
 Keď má ovocný liehovar (Kácovka) družbu s pivovarom, úspech akejkoľvek akcie SSaM je zaručený Ch.B.Ch. = chňavoviny bez chochmesu :-)
GPRS ... - 12. apríl 2009 -
mobilný dátový signál :-)video mobil :-) Predstavte si takú vec:
 Máte nejaké mobilné zariadenie, ktoré s Vami (s inými obdobnými zariadeniami) komunikuje dátovými prenosmi cez GPRS (EDGE, 3G, HSDPA/HSUPA ...). Na SIM-karte v zariadení máte nejaký predplatený dátový balík na X MB [iks megabajtov Ch.B.Ch. = chňavoviny bez chochmesu :-)] a keď sa pohybujete viac v cudzine než doma, tak máte aj nejaký ten dátový balík pre roaming, napr. Y MB [ypsilon megabajtov Ch.B.Ch. = chňavoviny bez chochmesu :-)]. Zariadenie sa cez ten GPRS (EDGE, 3G, HSDPA/HSUPA ...) prenos na protokole TCP/IP pripojí na sieť a pakety dát lietajú hore/dole.
 Ale zariadenie si okrem jedného pripojenia (1. connect) vytvorí tých connectov (pripojení) viac - cca šesť, sedem ... Pakety dát od Vás cez tie ďalšie connecty neodchádzajú (nemajú aké), ale nejaké stále prichádzajú, prichádzajú, prichádzajú ... Falošné pakety dát, ktoré Vám posiela mobilný operátor, ktoré jeho nedokonalý (alebo až príliš dokonalý ?) firewall prepustí ... Vaše zariadenie ich síce po správnosti ignoruje ...
 ... ale operátor nie. Ten Vám ich zaúčtuje (nekresťanskými cenami). PDP kontexty sú svine Ch.B.Ch. = chňavoviny bez chochmesu :-)
 Nemožné ? Pozrite si svoje účty za dátové prenosy (a podrobný výpis dátových prenosov) za cca pol-rok dozadu. Ak ste zbadali zmenu pozitívnym smerom, je to ten lepší prípad. Ak ste ju nezbadali, ojebabráva Vás Váš mobilný operátor (pravdepodobne) stále. Alebo Vám gratulujem.
Slnečné škvrny - 12. apríl 2009 -
koronograf v otvorenej kupole observatória - Lomnický štítkoronograf v otvorenej kupole observatória a odtienené slnečné lúče - Lomnický štít Misia nebola márna. Konečne, po vyše 11-ročnom cykle začali reklamy na čistiace prostriedky (s alkoholom i bez alkoholu) fungovať.
 Slnečné škvrny zmizli a neobjavili sa, ani keď ich astronómovia od koronografu z Lomnického štítu podľa dlhodobých skúseností očakávajú. Zasa to bude musieť byť ruská družica, ktorá ich nájde (na Slnku pristanú samozrejme v noci, veď taký vysoký UV-faktor, aby to inak rozdýchali žiaľ nemajú Ch.B.Ch. = chňavoviny bez chochmesu :-)).
Škótsko vo Viedni ? - 12. apríl 2009 -
Ledaig - single malt scotch whisky - minibottlesAberfeldy - single highland malt scotch whisky - minibottles Väčšina ľudí chodí do Viedne za kultúrou. Ja chodím do Viedne na nákupy - aj to len preto, že Viedeň je predsa len o kus bližšie než Škótsko. Hold, keď nepríde škótska whisky za mnou, musím ísť ja za škótskou whisky (hoc aj s medzipristátím na Schwechate Ch.B.Ch. = chňavoviny bez chochmesu :-)).
 Hneď v pasáži vedľa katedrály je malí obchodík so sypanými čajmi a s alkoholom. Raz za rok tam mám vždy nakúpené veľmi rýchlo (skoro tak rýchlo, ako potom v jednej vinotéke priamo na námestí). Prioritne som síce zháňal škótske whisky (scotch whisky), ale našla sa aj whisky z Indie (indian whisky Amrut), rakúska whisky (K1), írska whiskey (irish whiskey John Power) a pár ďalších drobností typu vodka, hruškovica, likér ...
 Vďaka svojej nákupnej horúčke tohto veľkonočného predĺženého víkendu som uzavrel nie len 41. podstránku svojej minibottles zbierky alkoholu, ale plynule cez 42. som založil hneď aj 43.
 O týždeň idem cez Brno na výročnú členskú schôdzu Sdružení Sběratelů alkoholových Miniatur (SSaM) - načim mi na fľaštičky novú policu prihotoviť.
Luxus z Poľska - 10. apríl 2009 -
Chopin a Belvedere vodka - minibottlesPolish luxury vodkas - minibottles Poľsko je pomerne fajn krajina - robia tam totiž luxusný tovar, ktorý ja rád. Miniatúrky fľaštičiek s alkoholom.
 Kazetu Polish luxury vodkas, s vodkami Chopin a Belveder som dostal do daru (+ dve vodky zlatej kolekcie Debowa). Ďakujem, ďakujem, ďakujem. A len tak do foroty som si kúpil zopár koňakov (Leyrat) a vydražil nejaké škótske a novozélandskú whisky.
Bláznivý apríl - 10. apríl 2009 -
 Nie, že by do dnes o apríli nebolo čo písať (a nahradiť tak marcové kydy), ale v tak bláznivý mesiac nebolo doteraz jednoducho času.
 Sťahovali sme sa (síce len krížom cez hlavnú cestu, ale sťahovali), začala Formula 1 a to aj na jej pomery pomerne prekvapivo, starý ...ujo je stále starý ...ujo a navyše aj prezident, sneh sa nám na dolniakoch roztopil a už chodíme len v tričkách (dokonca už aj bicykel som vytiahol), auto má pre zmenu dojebabratú spojku, vypadli sme z hokejovej extraligy, mobilný operátor prestal na GPRS odrbkávať, začíname oslavovať narodeniny ...
 ... nuž, takto si my v apríli žijeme.