Menu
CV
Môj denník (blog ?) Hlody ... (Ch. B. Ch.)
Mini Foto Galérie
Diskusia (kniha návštev)
Komunikačné centrum
Zaujímavé linky
Cestopis - Južná Amerika
Minibottles - zbierka
Drevorezba
www.sevcik.sk
Starinky :-)
31.5.2009 - Minibottles 13 - nové (mirabelkovica, malinovica) minifľaštičky
31.5.2009 - Minibottles 45 - nová stránka, nové (rum, whisky, vodka, víno, fernet tuba) a preusporiadané minifľaštičky
30.5.2009 - In vino veritas - nové linky (Chateau Modra, Pegas Častá, Modranský krokodíl)
30.5.2009 - Zo života 3 - nové foto (in vino veritas)
30.5.2009 - Z našich zbierok - fotky a videá zbierok minibottles členov SSaM (Jarda Rozehnal, Vláďa Křen, Karel Klepl)
29.5.2009 - Hlody (Ch. B. Ch.) - nové vtipy
24.5.2009 - Protokol výroční schůze pořádané 18. dubna 2009 v Kácově
22.5.2009 - KOKTEJL.cz - č. 1/2009 - obsah časopisu / sumary
22.5.2009 - KOKTEJL.cz - obálka časopisu (oficiálneho spravodaja SSaM)
21.5.2009 - Sběratelské burzy SSaM - Pravideľná výmenná burza SSaM - fotky
19.5.2009 - Kežmarok 2009 - nová stránka (www.EĽRO.sk)
17.5.2009 - Domáci miláčikovia 11 - nové foto (potemník brazílsky (zophobas morio) :-)
17.5.2009 - Minibottles 44 - nové (slivovice, frťan borovička, poldecák borovička, vodka a Napoleon brandy, červovice - worm spirit) a preusporiadané minifľaštičky
Vyhľadaj
 
Web sevcik.sk
Kontakt
E-mail: maros@sevcik.sk
ICQ: ICQ Status 309065393
MSN: maros.sevcik@atlas.sk
Skype: maros.sevcik
Obrázok z galérie
Vstúpte
Spriaznené weby
Európske ľudové remeslo
www.miniweb.sk
NAJ . Ten NAJsampodivnejší Zhluk Písmeniek v Doméne, Aký Si Len Viete Predstaviť . sk
www.gendzo.sk
Jan K. Myšľanov
Welcome to portal vazan.blogspot.com
SSaM - Sdružení Sběratelů alkoholových Miniatur
Slovenskedovolenky.sk - chaty, chalupy, penzióny, hotely, kúpele
Pieniny & Dunajec - Váš virtuálny sprievodca po regióne
Top 1 Clothing
Ikona
Kód: <a href=”http://www.sevcik.sk” target=”_blank”><img src=”http://www.sevcik.sk/images/ikonaMS.gif”></a>”
Kód: <a href=”http://www.sevcik.sk” target=”_blank”><img src=”http://www.sevcik.sk/images/ikonaMSt.gif”></a>”
Reklama
ATLANTIS
Profesionálny web hosting s PHP, MySQL, e-mail hosting, registrácia domén

Veľké oko :-)
Návštevy doteraz:
Návštevy aktuálne:
blog
Kalendár tvrdí: ... toto sa (mi) stalo v 2009. máji nášho letopočtu ...
Mirabelkovica ... - 31. máj 2009 -
mirabelkovica - minibottlesmalinovica - minibottles Nemám rád na súkromnom mobile telefonáty z neznámeho čísla, najmä keď prichádzajú v nedeľu podvečer. Tento však bol nanajvýš pozitívny.
 Z s52 mi priviezli 2 nové minifľaštičky do zbierky - mirabelkovicu a malinovicu. Už sa teším, keď zavolajú opäť Ch.B.Ch. = chňavoviny bez chochmesu :-).
 Výroba minifľaštičiek s alkoholom na Slovensku sa konečne opäť začína rozbiehať - po dávnych začiatkoch Frucony (napr. Spišská borovička) a Slovliku (napr. Borovička) sa postupne pridali aj v Prelike (napr. Štefánik vodka), St. Nicolause (napr. Demänovka), Old Herolde (napr. Vodka), Karloffe (napr. Tatranský čaj), Fruit Distillery (napr. Čučoriedku lesnú), zaniknutej Likérke Kežmarok (napr. Whisky First) a po novom aj v Senáte (napr. Frťan borovička), Vanape (napr. Rusínska borovička) a novinky popri Karloffe ohlásila aj Gas-Família.
Pupok sveta :-) - 26. máj 2009 -
 Kovarce sa nám pomaly ale isto začínajú opäť stávať pupkom sveta (pôvodne kvôli koreňom Audrey Hepburn a teraz ...).
 Nuž čo už - aspoň budú fotky z novej ZOO Ch.B.Ch. = chňavoviny bez chochmesu :-)
Ilďo na hrad :-) - 24. máj 2009 -
 Brigád je menej. Hľadať preto treba čo najskôr
Jarná olympiáda ZNN - 23. máj 2009 -
Jarná olympiáda ZNN (netuším, ako to tí Amíci robia, ale takto nás videli cez GPS) Tisne sa mi na jazyk: veni, vidi, vici ...
 ... alebo: prišiel som, videl som ... a to bolo všetko Ch.B.Ch. = chňavoviny bez chochmesu :-)
Potrebujem dovolenku ? - 19. máj 2009 -
Záľubica - niekdajší vojenský výcvikový priestor Javorina V rámci večerného relaxu som si opäť pozrel na JOJ Plus seriál Chlapci a chlapi. Na ich zimnom cvičení (btw: také BVP by bolo ideálnym vozidlom do mestskej dopravy v Blave) som mal pocit, že v niektorých záberoch spoznávam Javorinu - vojenský výcvikový priestor nad Záľubicou, nad Kežmarkom.
 Zjavná kravina, vidím zasa len to čo chcem a nie to, čo je realitou. Nepotrebujem už dovolenku ?
Zemepisné okienko - 17. máj 2009 -

Červovica (worm spirit) - minibottlesCradle Mountain whisky - minibottles Vďaka novým prírastkom do zbierky minifľaštičiek alkoholu som si zasa raz zopakoval zemepis a tak trocha aj biológiu.
 44. podstránku zbierky minibottles som uzavrel Červovicou (worm spirit) - tequilou z Česka, obsahujúcou červíka (zophobas morio) až z Brazílie. A keďže sa na výmennej burze zberateľov minifľaštičiek zasa raz zadarilo, založil som už aj novú - už 45. podstránku mojej zbierky minifľaštičiek alkoholu.
 Začal som ju pomerne zostra - 80% rumom Stroh z Rakúska a keďže rumu nie je nikdy dosť (... beru se sebu bandasku s rumem, bo rum nemuže uškodit když pije se s rozumem ...), pridal som aj rum El Dorado z Guyany i rum Captain Morgan z Puerto Rica (... Puerto Rico, you lovely island ...). Zahanbiť sa nedali ani Brazília a Tasmánia (Austrália) - prispeli po fľaštičke whisky (Drury`s blended whisky a Cradle Mountain single malt whisky). A čakať z Rusku či Bieloruska nejaké iné tekutiny než vodku (Stoličná) by asi bolo márne ...

Ročníkový alkohol - 17. máj 2009 -

hruškovice s živým ovocem - minibottleshruškovice s živým ovocem - minibottles Ročníkový alkohol je skvelá vec a napríklad pri víne aj pomerne samozrejmá (taký Tramín červený z Tibavy, ročník 2003 môžem len a len doporučiť) pre kohokoľvek. Domáca pálenka sa tiež archivuje podľa ročníkov jej vypálenia (len potom nesmiete zabudnúť, kde ste ju zakopali - svadba či promócia by boli ochudobnené, kar sa tiež odporúča robiť až po prečítaní závetu s uvedeným miestom zakopania slivovice).
 Ročníkový alkohol je krásny aj pri minifľaštičkách (a pri tých veľkých, z ktorých sa pije, je to ešte krajšie) škótskych whisky - rok fľašovania, roky vyzrievania v sudoch ...
 Ja som teraz vďaka burze zberateľov minibottles, klubu SSaM a ovocnému liehovaru Kácovka doplnil svoju zbierku aj o nové hruškovice ročníkov 2005, 2006 a 2007 - hruškovice s živým ovocím, fľašované každý rok len v limitovanej edícii 20 ks.

Eurovízia - 16. máj 2009 -

 13 (nový Zdob Shi Zdub ?) alebo 20 (nový Čechomor)
 keď to našim - Nele a Kamilovi - žiaľ nevyšlo

Organizovaný chaos ? - 16. máj 2009 -

SSaM - burza zberateľov minibottles cez Personal Tracking v softvéri TDM na mapách Navteq (by Genetech - monitoring vozidiel) Taká burza zberateľov minifľaštičiek alkoholu (minibottles) je hodne zaujímavá vec - a vďaka novému miestu stretnutia aj taký malý organizovaný chaos Ch.B.Ch. = chňavoviny bez chochmesu :-). Minifľaštičky niekedy menili majiteľov rýchlejšie, než by si nezasvetení vôbec dokázali predstaviť.
 Ako tento „organizovaný chaos“ reálne vyzerá nájdete čoskoro aj na fotkách na stránke SSaM (zatiaľ sú fotograficky / videom zdokumentované len staršie burzy), ale ako to vyzerá z pohľadu Personal Trackingu ... stopa môjho pohybu po tesnom okolí vinárne, s detailom zaznamenanej pozície a POI bodu v Navteq mape.

Predpoveď počasia :-) - 10. máj 2009 -

Mazda 323fMazda 323f Dnes večer, v priebehu noci a počas najbližších dní sa očakávajú intenzívne zrážky, miestami búrky aj s krúpami, silný nárazový vietor so stopami piesku a iných prachových častíc ...
 ... umyl som si totiž auto Ch.B.Ch. = chňavoviny bez chochmesu :-)

Nová hračka :-) - 10. máj 2009 -

Genetech - monitoring vozidiel, telematika, telemetriaLCS Slovensko Kvôli ešte výraznejšie lepšiemu poskytovania našich služieb - GPS monitoringu vozidiel, telematiky a telemetrie, sledovaniu prevádzkových parametrov vozidiel a ich prídavných zariadení a komunikácie vodič vs. dispečer - a popri novej Zákazníckej zóne na našom webe implementujeme aj ďalšiu novú „hračku“ - informačný systém Helios Green.

Burza minibottles - 9. máj 2009 -

Valašská Hillova slivovice - minibottlesBošácka slivovica (Slovak plum brandy) - minibottles Pravidelná sběratelská burza SSaM už na novom mieste: ve vinárně Na Zlaté vyhlídce (Klapkova 1126/104, Praha - Kobylisy)

 Vážený kolego sběrateli,

 rádi bychom Vás pozvali na pravidelné setkání „Sdružení Sběratelů alkoholových Miniatur“, která se uskuteční 16. května 2009 v Praze, na novém místě ve vinárně Na Zlaté vyhlídce (Klapkova 1126/104, Praha - Kobylisy). Začátek setkání se vrací opět na desátou hodinu a konec je plánován kolem čtrnácté.

 Vinárna je součástí restaurace Na Zlaté vyhlídce, asi 50 m od konečné zastávky tramvaje číslo 14 a 25. Nejrychlejší spojení metrem (trasa C) do stanice Kobylisy a dále tři zastávky již zmíněnými tramvajemi na konečnou - Vozovna Kobylisy. Parkovat se dá přímo na ulici před vinárnou, nebo na nedalekém parkovišti Penny marketu.

Těšíme se na Vaší účast   

Lásky čas - 9. máj 2009 -
Kvietky ... z láskyZvonky štěstí ... Tak nejak nenápadne začal máj - lásky čas. A ja (ako správny narcis zamilovaný sám do seba Ch.B.Ch. = chňavoviny bez chochmesu :-)) nepíšem a nepíšem ...