Menu
Môj denník (blog ?) Hlody ... (Ch. B. Ch.)
Mini Foto Galérie
Diskusia (kniha návštev)
Zaujímavé linky
Cestopis - Južná Amerika
Minibottles - zbierka minifľaštičiek alkoholu
Drevorezba
www.sevcik.sk
www.minibottles.net
www.minibottles.sk
Starinky :-)
28.8.2019 - Minibottles 135 - nové (Absinthe: Verte Douce Angélique, Finn Blanche, Safran, Rouge; Spiritueux à la: Verveine, Vanille; Szilva; Absinthe: La Saugette, La Blanche, La fine, La Verte) a preusporiadané minifľaštičky
24.8.2019 - Hlody (Ch. B. Ch.) - nové vtipy
19.8.2019 - SSaM - info - súťaž o knihy Gin, Rum, Vodka a Whisky na burze minibottles SSaM (Poprad 28.9.2019)
19.8.2019 - SSaM - súťaž o knižky Gin, Rum, Vodka a Whisky vydavateľstva IKAR (a e-shopu www.bux.sk) na burze minifaštičiek alkoholu (Poprad 28.9.2019) 17.8.2017 - Česká republika - video archív - presunuté videá
17.8.2019 - Galéria Praha a Čechy, Morava, Slezsko ... - nové video (Skládka mamutích kostí ...)
3.8.2019 - Minibottles 134 - preusporiadané minifľaštičky
3.8.2019 - Minibottles 78 - nová (Abhainn X Dearg single malt scotch whisky) minifľaštičky
3.8.2019 - Minibottles 128 - nové (Naud: Ron Panamá, Hidden Loot) minifľaštičky
3.8.2019 - Minibottles 56 - nové (Pravda flavored vodka. Peach, Caramel, Cherry, Orange) minifľaštičky
2.8.2019 - Minibottles 34 - nová (Nikka whisky: Super Rare Old) minifľaštičky
2.8.2019 - Archív - uzavretý júl, otvorený august 2019
5.7.2019 - Hlody (Ch. B. Ch.) - uzavretá stránka (júl 2019)
Vyhľadaj
 
Web sevcik.sk
Kontakt
E-mail: maros@sevcik.sk
citizen of
Nutopia
Obrázok z galérie
Vstúpte
Spriaznené weby
Európske ľudové remeslo
Jan K. Myšľanov
SSaM - Spolek Sběratelů alkoholických Miniatur
Reklama
ATLANTIS
Profesionálny web hosting s PHP, MySQL, e-mail hosting, registrácia domén


Booking.com - ubytovanie
Návštevy doteraz:
blog
Kalendár tvrdí: ... toto sa (mi) stalo v 2019. auguste nášho letopočtu ...
Awen Nature - 28. august 2019 -
Spiritueux à la Verveine
minibottles 135Absinthe Safran
minibottles 135 Po menších peripetiách - kým vo francúzskej distillérke aj na základe mojej nulovej francúzštiny boli ochotní odoslať moju objednávku a kým sa kvôli nulovej profesionalite kuriérskej spoločnosti DPD predsa len zásielka dostala do mojich rúk - mám vo svojej zbierke minifľaštičiek opäť nové kúsky. Aj moje veľmi obľúbené absinthy:
 Absinthe Rouge, Absinthe Safran, Absinthe Finn Blanche, Absinthe Verte Douce Angélique, Spiritueux biologique à la Vanille a Spiritueux à la Verveine
Krkonoše - 25. august 2019 -
 Síce nedokonalá, ale aj tak má z mojich 360° fotiek najväčší počet videní - už viac ako 300 tisíc. Asi som bol v Peci pod Sněžkou skôr ako Google Ch.B.Ch.
chňavoviny bez chochmesu
:-):
 
Sněžka - 24. august 2019 -
 Opäť trocha tej samochvály (veď kto iný by to za mňa urobil Ch.B.Ch.
chňavoviny bez chochmesu
:-)) - táto moja 360° fotka sa dostala do mojej Top 10 videní.
 
Burza minifľaštičiek alkoholu - 19. august 2019 -

SSaM
Spolek Sběratelů alkoholických MiniaturBurza minifľaštičiek alkoholu - Minibottles collectors meeting
Poprad - 28.9.2019
SSaM - Spolek Sběratelů alkoholických Miniatur
súťaž o knihy Gin, Rum, Vodka, Whisky
dejiny, výroba, značky
vydavateľstva IKAR - e-shopu www.bux.sk Vážené zberateľky a zberatelia,
 Srdečne Vás pozývame na burzu (výmena / nákup / predaj / ukážka) minifľaštičiek alkoholu (minibottles) do Popradu. Burza Spolku Sběratelů alkoholických Miniatur (SSaM)
sa vďaka TatraVEA - predaj a distribúcia exkluzívnych alkoholických nápojov uskutoční v sobotu 28.9.2019 od 14:00 do 17:00 v bare (pivárni, kaviarni, vinárni) Tatranský Medveď - Tatra Bear, v Poprade, na ulici Ludvíka Svobodu 34.
 Vďaka vydavateľstvu IKAR a jeho e-shopu www.bux.sk budeme súťažiť o 4 knižky o dejinách, výrobe a značkách alkoholu - Gin, Rum, Vodka a Whisky.
 Všetci ste srdečne vítaní.

 Minibottles collectors meeting in Slovakia. 28.9.2019, 14:00-17:00. Pub Tatranský Medveď - Tatra Bear (street Ludvíka Svobodu 34, 058 01 Poprad, Slovakia).
 Your welcome.

 www.ssam.cz - www.tatravea.sk - www.finebottles.sk - www.exkluzivnedestilaty.sk - www.tatranskymedved.sk - FB event: Burza minifľaštičiek alkoholu (by SSaM) - Poprad

Hodnotenie titulu (48) - 17. august 2019 -
 Začiatok diela bol pomerne sľubný (rýchli nástup akcie a prípadu), ešte aj vystupovanie obvineného na súde (sarkazmus a rezignujúci suchý humor) vyznelo pre mňa ako čitateľa nádejne. Celkovo ale dielo začalo postupne upadať do priemeru a ničím sa z neho až do pointy nevyhrabalo.
 Že sa z odsúdeného vraha stala ďalšia obeť nie je síce nič prevratne originálne, ale stavať na tom by sa dalo. Postupné pribúdanie zavraždených, kde sa ale o niektorých prípadoch aj tak ako čitateľ dozviem v podstate až dodatočne, už ale zaujímavé nebolo. Spôsob práce hlavného inšpektora (v podstate by som to zo svojho uhla pohľadu čitateľa detektívok ani nenazval vyšetrovaním), kde sa o zistenia dosť málo delil aj s najbližšími kolegami, ma tiež neveľmi zaujalo. Jeho prehnané (v nedostatku iných podnetov z diela to na mňa takto pôsobilo) podliehanie intuícii na mňa pôsobilo skôr rušivo, než ako logický vývoj v riešení prípadu. Literárne sa mi nezdali dobre zvládnuté ani mnohé dialógy postáv. Tie krátke "prestrihy" z pohľadu páchateľa, keď ho ešte nepozná ani čitateľ ani polícia, keď ešte nejako nezapadajú do dovtedy známeho deja - vo všeobecnosti takýto postup ako čitateľ nemám veľmi rád a v tomto diele sa mi aj tak zdal dosť slabo zvládnutý.
 Aspoň že tá pointa (páchateľ), bol niekto iný, než som si vzhľadom na prostredie (najvýraznejší "zdroj" podozrivých pre políciu) pôvodne myslel. Aj keď teda celé to vysvetlenie / dôvody páchateľa ...
 Možno kritizujem viac, než by bolo zaslúžené. Ono to zase nebolo až také zlé, aj keď celkovo o knihe niet čo zásadné povedať. 2,5 hviezdičky z 5, t.j. priemer.
Hodnotenie titulu (47) - 17. august 2019 -
 Celé je to také ... Nie je to zlé, ale nemôžem povedať ani že by to bolo dobré. To by som si totiž z tej knihy musel niečo pamätať, aj keď dopíšem tento komentár. Mám pocit, že dej tejto knižky som už videl / čítal v rôznych iných tuctových dielach - samé klišé Amíkov (ale asi aj "východu") a vzájomných názorov na obdobie pred / počas / po tzv. studenej vojne, bez reálnej autorovej znalosti problematiky (ale odpúšťam mu/jej, tiež o tom nič relevantné neviem). Aj keď teda profesionálne spracované.
 OK, uznávam, tu autor/ka originálne pracuje s opisom životov viacerých celosvetovo známych postáv: Donald Trump (toho času z "nejakého dôvodu" - viď jeden názor v deji knihy Ch.B.Ch.
chňavoviny bez chochmesu
:-) prezident USA), Ivana exTrumpová Zelníčková (toho času ... vlastne ani neviem, a najmä, je mi to srdečne jedno) - na ktorej autor/ka celý dej knihy zakladá, či Vladimír Putin (síce reálne oscilujúci medzi postami premiéra, ale toho času prezident Ruska). Ale prečo to až tak veľmi skrýva? Kto a prečo vlastne túto knihu písal? Trumpove pletky (keď už takmer mal kľúče od Bieleho Domu) s nejakou podradnou štetkou rozoberal aj náš bulvár. Ale o nejakej knihe o zákulisí, o jeho ex, o ruskom vplyve (OK, uznávam, o tom sa písalo / píše viac než dosť, ale v iných súvislostiach) som nezachytil "ani ťuk". Niečie bombastické odhalenie sa minulo účinkom? Alebo knihu písali právnici (obrazne povedané). Alebo sa do toho celého ešte len "obujú", až keď ju náhodou nájdu na pokraji svojej záujmovej sféry (= na periférii krajín niekdajšej Varšavskej zmluvy)? Prípadne si to dala napísať priamo samotná pani Ivana, v rámci vlastného PR, lebo už nie je až v takom zornom poli, ako bývavala naučená (= $$$)?
 Pretrváva vo mne dojem, že keby autor/ka celú knihu poňal nie ako "životopis" Ivany exTrumpovej Zelníčkovej z niekdajšieho socialistického Československa, ale ľubovoľnej a v ľubovoľnom čase (kľudne až do súčasnosti) tajnou službou naverbovanej naivnej ale ambicióznej dievčinky z ľubovoľného vtedy socialistického štátu, že by to bolo v konečnom dôsledku dôverihodnejšie dielo. Že by sa ľahšie čítalo. Veď tie pomenené rozprávky okolo (iné miesto narodenia / života rodičov, iný profesný pôvod rodiny, iný vykonávaný / predstieraný šport, iný prvý manžel a jeho pôvod, iný Trumpov core business ...) si mohli vymyslieť aj na ľubovoľnú inú viac či menej fiktívnu postavičku. OK, uznávam (už sa opakujem Ch.B.Ch.
chňavoviny bez chochmesu
:-)), také niečo by ale stratilo ten správny marketingový "šmrnc".
 Paradoxne si z knihy pamätám (takmer) len pár nepodstatných pasáží, ktoré sa aj tak nedajú zmeniť. Opis života v Československu v 70. rokoch - síce som vtedy nežil a viem o tom rovnaké reálne nič ako autor/ka, ale aj tak ten opis na mňa pôsobí horšie než umelo. Chcel som si zapamätať z knihy jednu vetu o "Ivane", kde sa cca hovorí, že je už nepodstatná - ale fakt si na ňu nemôžem spomenúť, raz darmo, je už asi skutočne nepodstatná. A popri celej výchove a "francúzskej" nonšalantnosti aj v gastronómii by mohli vedieť aj Rusi neviem prečo pijúci írsky Jameson, že je to whiskey (nie whisky).
 Celá kniha = čistý priemer. Neurazí (ak čitateľ nemá nebodaj nejaké prehnané očakávania na takýto druh literatúry), ale žiaľ ani nenadchne (bez ohľadu na to, či by čitateľ vnímal ex / Trumpovcov ako oživenie alebo naopak príťaž v knihe). 2,5 hviezdičky z 5.
Skládka mamutích kostí ... - 17. august 2019 -
 ... presne tak sa volá jedna časť archeologického múzea - ArcheoPark Pavlov na Južnej Morave, na Pálave:
 
Congr ... - 10. august 2019 -
 ... skôr známejší pod originálnym rakúskym názvom Angern an der March a kompa medzi ním a slovenskou Záhorskou Vsou (malinký kúsok vedľa je najzápadnejší bod Slovenska). Musím sa pochváliť (veď kto iný by to za mňa urobil Ch.B.Ch.
chňavoviny bez chochmesu
:-)) - táto moja 360° fotka dosiahla už cez 100 tisíc videní.
 
Hodnotenia kníh - 9. august 2019 -
Marec mesiac knihy
Knihy pre všetkých :-) Ani v júli som si neodpustil subjektívny pohľad na pár knižiek (môžte si pozrieť moje "Hodnotenie titulu ...") z našej ponuky. Tento raz to boli tieto (v abecednom poradí):
 Bábkové divadlo (Craven M. W.)
 Bludisko stratených duší (Gibneyová Patricia)
 Klamstvá, ktoré hovoríme (Ohlssonová Kristina)
 Majster (Boltonová Sharon)
 Rastarica: Prekliate územie (Forgács Daniel)
 A postupne opäť popridávam aj hodnotenia nejakých tých ďalších knižiek, resp. ich prvotných verzií, ktoré som mal možnosť čítať.
Minibottles.sk - 5. august 2019 -
 Druhé Vianoce v auguste? Opäť áno Ch.B.Ch.
chňavoviny bez chochmesu
:-)
 Doprial som si novú doménu pre svoju zbierku minifľaštičiek alkoholu: www.minibottles.sk
Absinthe - 5. august 2019 -
Absinthe La Blanche
minibottles 135Absinthe La Verte
minibottles 135 Malé Vianoce už v auguste? S novými absinthami do mojej zbierky minifľaštičiek alkoholu kedykoľvek Ch.B.Ch.
chňavoviny bez chochmesu
:-)
 Distillerie Bourgeois Absinthe: La Saugette, La Blanche, La fine, La Verte
 Btw: v zbierke už mám minifľaštičku pod výrazom Bourgeois: XO brandy
Szilva - 3. august 2019 -
Szilva
minibottles 135 Maďari to s ovocnými pálenkami vždy vedeli. Len tie štuple keby používali trvácnejšie:
 Szilva
Abhain X Dearg - 3. august 2019 -
Abhainn Dearg X 10 year old single malt scotch whisky
minibottles 78Abhainn Dearg X 10 year old single malt scotch whisky
minibottles 78 Čas je síce relatívny, ale už relatívne dlho som do svojej zbierky minifľaštičiek alkoholu nepridal novú škótsku whisky v krabičke:
 Abhainn Dearg X 10 year old single malt scotch whisky
 A navyše sa mi vďaka nej podarilo vytvoriť aj už 135. podstránku mojej minibottles zbierky
Naud - 3. august 2019 -
Hidden Loot amber spiced rum
minibottles 128Naud Ron Panamá añejo 15 años
minibottles 128 Francúzska rodina Naud poriešila v Paname dobré rumy a na šťastie nás zberateľov minifľaštičiek alkoholu ich distribuuje aj vo forme minibottles:
 Naud Ron Panamá añejo 15 años
 Hidden Loot amber spiced rum
Pravda - 3. august 2019 -
Pravda Cherry flavored vodka
minibottles 56Pravda vódka
superb flavored vodka miniatures Pravda je len jedna. Vraj.
 Ja tvrdím, že Pravdy sú štyri. Dochutené, ovocné ...
 Imported Pravda flavored vodka: Peach, Caramel, Cherry, Orange
Nikka whisky - 2. august 2019 -
Nikka whisky Super
minibottles 34 Po krajine vychádzajúceho slnka vyšlo slnko aj nad mojou zbierkou minifľaštičiek alkoholu. Japonská whisky:
 Nikka whisky Super Rare old
Hra na zvieratká? - 2. august 2019 -
gorila
... počemu gorila smočila ... V júli nám bolo ešte dobre, to sme mali len spomienky na Gorilu. Ale potom prišiel august a zobudilo sa prehistorickejšie zviera ...
 ... spánombohom idem od Vás strail smer, naštartoval "korzičku" a Veľký Mufti sa hlási späť. Toto asi nebude len také nejaká nepodarená marketingová kampaň na Karikovu novú knihu, ktorá má vyjsť dakedy na jeseň.