Menu
Môj denník (blog ?) Hlody ... (Ch. B. Ch.)
Mini Foto Galérie
Diskusia (kniha návštev)
Zaujímavé linky
Cestopis - Južná Amerika
Minibottles - zbierka minifľaštičiek alkoholu
Drevorezba
www.sevcik.sk
www.minibottles.net
www.minibottles.sk
Stariky :-)
24.1.2020 - Minibottles 139 - nová stránka a nové (Xiaman Mezcal Artesanal; Francis De Luxe scotch whisky) minifľaštičky
22.1.2020 - Minibottles 138 - nová (Yeni Raki) a preusporiadané minifľaštičky
22.1.2020 - Minibottles 117 - nová (Haig scotch whisky) a preusporiadané minifľaštičky
22.1.2020 - Minibottles 34 - nové (Nikka whisky: Maltbase whisky, Hi De Luxe, Hi Deluxe Mild) a preusporiadané minifľaštičky
22.1.2020 - Minibottles 33 - nové (Crest Suntory whisky aged 12 years; Nikka whisky: Kingsland Premier, G&G) a preusporiadané minifľaštičky
21.1.2020 - Minibottles 32 - nové (Suntory whisky: Royal) a preusporiadané minifľaštičky
21.1.2020 - Minibottles 23 - nová (The Glenlivet Founder`s reserve single malt scotch whisky) a preusporiadané minifľaštičky
20.1.2020 - SSaM - info: 12. výroční členská schůze SSaM (Kácov 28.3.2020)
20.1.2020 - SSaM - pozvánka: 12. výroční členská schůze SSaM (Kácov, 28.3.2020)
4.1.2020 - Minibottles 91 - nová (Nikita Lemon) a preusporiadané minifľaštičky
4.1.2020 - Archív - uzavretý december 2019, otvorený január 2020
4.1.2020 - Hlody (Ch. B. Ch.) - uzavretá stránka (december 2019)
4.1.2020 - Hlody (Ch. B. Ch.) - nová stránka (január 2020) a nové vtipy
Vyhľadaj
 
Web sevcik.sk
Kontakt
E-mail: maros@sevcik.sk
citizen of
Nutopia
Obrázok z galérie
Vstúpte
Spriaznené weby
Európske ľudové remeslo
Jan K. Myšľanov
SSaM - Spolek Sběratelů alkoholických Miniatur
Reklama
Webglobe Yegon
Hosting pre Vaše podnikanie. Pre vás.

Návštevy doteraz:
blog
Kalendár tvrdí: ... toto sa (mi) stalo v 2020. januári nášho letopočtu ...
Xiaman - 24. január 2020 -
Xiaman Mezcal Artesanal
minibottles 139 Mezcal je vraj v podstate taká zaúdená tequila (resp. tequila so zaúdenou chuťou). Mal som síce možnosť trocha okoštovať, ale skutočne tú chuť popísať nedokážem. Ak máte možnosť, skúste Vy. Ja sa uspokojím s prírastkom do mojej zbierky minifľaštičiek alkoholu:
 Xiaman Mezcal Artesanal
Francis ... - 23. január 2020 -
Francis scotch whisky
minibottles 139Francis scotch whisky
minibottles 139 Ďalšia škótska v krabičke do mojej zbierka minibottles:
 Francis De Luxe scotch whisky
 A vďaka nej už 139. podstránka mojej zbierky minifľaštičiek alkoholu.
Haig - 22. január 2020 -
Haig Gold label scotch whisky
minibottles 117Haig scotch whisky
minibottles 117 Minifľaštička škótskej whisky, pekne v krabičke ... to som tu už dnes mal. Pre veľký úspech ale svoju zbierku minibottles naďalej rozširujem:
 Haig Gold label scotch whisky
Nikka whisky - 22. január 2020 -
Hi Nikka whisky De Luxe
minibottles 34Kingsland Nikka whisky Premier
minibottles 33 Tenkrát podruhý - japonská whisky. Pre zmenu ale Nikka whisky:
 Kingsland Nikka whisky Premier
 G&G Nikka whisky

 The Blend of Nikka Maltbase Whisky
 Hi Nikka whisky De Luxe
 Hi Nikka whisky Deluxe Mild
Suntory whisky - 22. január 2020 -
Suntory whisky
minibottles 32Crest Suntory whisky
minibottles 33 Krajina vychádzajúceho slnka vyniesla na slnečné svetlo Ch.B.Ch.
chňavoviny bez chochmesu
:-) mojej zbierky minibottles aj nové minifľaštičky japonskej whisky Suntory:
 Suntory whisky
 Royal Suntory whisky

 Crest Suntory whisky aged 12 years
The Glenlivet - 22. január 2020 -
The Glenlivet
Founder`s reserve single malt scotch whisky
minibottles 23The Glenlivet
Founder`s reserve single malt scotch whisky
minibottles 23 Dobrá whisky nikdy nie je zlá. Celiatici síce hovoria, že sa kvôli intolerancii / alergii nemá piť nič z obylia ... Ale chemici zasa hovoria, že pálením sa predsa lepok nemá ako dostať do výsledného destilátu ... Nuž a pragmatici radšej pijú rum Ch.B.Ch.
chňavoviny bez chochmesu
:-)
 Do zbierky minifľaštičiek alkoholu sa mi však každá škótska, obzvlášť taká v krabičke, krásne hodí:
 The Glenlivet Founder`s reserve single malt scotch whisky
Hodnotenie titulu (64) - 21. január 2020 -
 Také rozporuplné dielko - knihou by som to ani nenazval, skôr by som si to dokázal predstaviť ako na viac častí vychádzajúcu prílohu nejakého pseudomienkotvorného denníka. Nemám z toho pocit, že by som sa dozvedel dačo nové a zásadné - len autor zhrnul "skazky", čo o Putinovi už roky kolujú a trochu sa popri tom pochválil, že v Rusku určitú dobu žil a že s pár ľuďmi okolo Putina (Rusko je veľké a tak pojem "okolo" je hodne relatívny) hovoril a preto si robí nároky niečo o téme vedieť. Chýbali mi relevantné zdroje politických informácií (pár spomenutých kníh je málo - a to že niečo bolo v médiách ... keď si každá strana prikrášľuje veci po svojom, je asi istejšie neveriť už nikomu) a celkovo sa mi zdalo, že sa autor viac venuje starším záležitostiam okolo Putina, než tým najaktuálnejším.
 Neviem, kam dielo zaradiť, komu by malo byť určené. Putinových zástancov to nepoteší, jeho oponentom - ani laikom ani politológom (resp. aj v našich médiách skôr politológom amatérom) / ani v Rusku ani na Západe to neprinesie zmenu v názore (ale to nebol autorov cieľ). Možno som úplne mimo, ale skutočne nemám predstavu, kto by si toto dielo kúpil (aby si knižka u nás na seba zarobila).
 Mám taký pocit, že autor vlastne len hovorí, že ak by sme sa prestali na jednej strane báť a na druhej strašiť, neverili neovereným správičkám ("informáciami" by som to ja osobne ani nenazýval), skrátna sa nesprávali ako idioti a aspoň trošičku rozmýšľali, tak by vlastne táto nová studená vojna (či v akej ére to vlastne žijeme) ani nemusela byť. A je jedno, či tento princíp vztiahneme na nejakú malú lokálnu oblasť alebo komplexnú geopolitickú situáciu, či sme na jednej či druhej strane a či vôbec hovoríme z globálneho pohľadu celého ľudstva, nejakého národa / štátu alebo len bezvýznamného jednotlivca. Ale bez mena Putin, Ruska a pár aj bulvárne pôsobiacich riadkov by to autor nepredal nikde.
 Nemôžem povedať, že by sa mi to nepáčilo alebo sa to zle čítalo ... ale celkovo ma autor dielom nezaujal, nepresvedčil, nepriniesol nič nové, nenašiel (neurčil?) si adresáta svojej výpovede (aspoň teda mne vôbec nie je zrejmý, keďže autor chce chvíľu pôsobiť ako analytik tajných služieb a chvíľu pôsobí len ako bulvárny pisálek) ... prišlo mi to takmer až ako zbytočné (resp. že si len celkovo robí reklamu sám sebe / svojim dielam, nech sa mu dačo z toho predáva). 2 hviezdičky z 5, ale aj to len takým výstrelom od boku.
Hodnotenie titulu (63) - 21. január 2020 -

 Príjemné čítanie. Napriek určitým rozpakom som bol v konečnom dôsledku knižkou milo prekvapený a odporúčam ju. Síce nič svetoborné, téma únosu / vraždy tu už X-krát bola a ešte bude, ale autor to vytiahol na lepší priemer - 3,5 hviezdičky z 5.
 Tie moje rozpaky ... Autor začína tragédiou, stratou dieťaťa pri živelnej katastrofe a následne po posune v čase opäť "strata" dieťaťa, teraz už ako hlavná pointa príbehu. Bál som sa, že autor bude dokolečka opakovať túto myšlienku a zacyklí sa v nepodarku a prepletenosti postáv - našťastie som sa mýlil a autor dej / pointu dobre vystaval (aj keď skutočne všetko so všetkým súvisí Ch.B.Ch.
chňavoviny bez chochmesu
:-)). Možno väčším dôrazom na vnútorné pocity a prežívanie postáv až tak nezaujme ortodoxných milovníkov akčnejších detektívok, ale najmä vďaka mužom v príbehu to bolo správne vybalancované aj pre čitateľov, nie len pre čitateľky (aj keď u žien - čitateliek očakávam o knihu väčší záujem).
 Ako veľmi silný moment na mňa sprvoti zapôsobili slová, keď sa ukázalo že chlapček - obeť, považovaný za mŕtveho, predsa len žil. Keď ale autor tento prvok "žitia" použil ešte viac-krát, už ma to ako čitateľa uzemnilo, že príbeh nebude mať taký ťah na bránku, ako by som chcel / dúfal - v zmysle, že to bude väčšmi o tom vnútornom prežívaní matky (a aj jej kamarátky / páchateľky / ...) než o policajnom vyšetrovaní. Vyslovene ma však autor sklamal, keď chlapčekovi - obeti vkladá v jednom z jeho opisovaných prebratí sa z bezvedomia myšlienky na nebo a že v ňom hľadá anjelov ... aby už 3-ročné decko malo byť zaťažené takými bludmi :-(
 Finálna pointa je OK, v tomto prípade - už sa mi to tuším dlhšie nestalo Ch.B.Ch.
chňavoviny bez chochmesu
:-) - pozitívny koniec knižky vítam. Našťastie autor si odpustil negatívne prekvapenia a dejové linky v závere podľa očakávania pospájal a reálne vysvetlil. Nedopovedaný náznak na konci je už len pre dobrý pocit čitateľa, že nad knižkou musel skutočne aspoň troška rozmýšľať Ch.B.Ch.
chňavoviny bez chochmesu
:-)

 PS: 2 technické pripomienky (z toho, čo som si všimol):
 - niekde v texte sa píše "Toyoty Forester" - správne sú to typy áut Toyota RAV4 (na ktorom jazdila páchateľka) a Subaru Forester (na ktorom jazdil jej muž), ako sa správne uvádza na všetkých ostatných miestach
 - ku koncu je pojem "prepperov sen" - odporučil by som v preklade (alebo aspoň niekde pod čiarou) pojem prepper vysvetliť (neviem či má aj slovenský ekvivalent, nenapadol mi ani keď som si ho radšej vygooglil, lebo ani z kontextu som si nebol významom úplne istý)

Hodnotenia kníh - 21. január 2020 -
Marec mesiac knihy
Knihy pre všetkých :-) Ani v decembri som si neodpustil subjektívny pohľad na pár knižiek (môžte si pozrieť moje "Hodnotenie titulu ...") z našej ponuky (btw: už tam máme v ponuke aj e-knihy). Tento raz to boli tieto (v abecednom poradí):
 Karamela (Peter Zeman)
 Katastrofa letu 001 na Zlatých pieskoch (Púchovský David)
 Minulý život (Nolan Dominic)
 Trikrát Beth (Abbot Jeff)
 Ukradnutá mladosť (Leikert Jozef)
 A postupne opäť popridávam aj hodnotenia nejakých tých ďalších knižiek, resp. ich prvotných verzií, ktoré som mal možnosť čítať.
12. výroční členská schůze - 20. január 2020 -
SSaM
Spolek Sběratelů alkoholových MiniaturSSaM minibottles
výroční členská schůze Vážený kolego sběrateli,
 rádi bychom tě pozvali na 12. výroční členskou schůzi "Spolku Sběratelů alkoholových Miniatur", která se tradičně uskuteční v ovocném lihovaru v Kácově (č. p. 110),
 v sobotu 28. března 2020.
 Začátek je plánován na 14:00. Konec setkání neděle ráno.
 Cena vybíraná na občerstvení bude 300,- Kč.
 Upozornění:
 I když bylo na 6. výroční schůzi odhlasováno: "Účast na výroční členské schůzi je povinností každého člena", a počítáme se stoprocentní účastí. Případné, omluvenky očekáváme co nejdříve, ale nejpozději do neděle 22. března 2020 na email spolku. Potvrzení účasti je vítáno.
 Těšíme se na vaši účast
Yeni Raki - 5. január 2020 -
Yeni Raki
minibottles 91 Okrem telenoviel vedia aj dačo poriadne - 45% chlast:
 Yeni Raki
Nikita Lemon - 4. január 2020 -
Nikita Lemon
minibottles 91 Aj Nikita Sergejevič by sa asi divil, že v Outlete v Parndorfe človek pri výpredajoch nájde len milión ľudí z celého sveta, no nenájde nič použiteľné na seba, takmer ani parkovacie miesto a až cestou späť na pumpe (vďaka Ti Slovenská republika za všetky dane a odvody z nafty ... Ch.B.Ch.
chňavoviny bez chochmesu
:-)) nájde svojho menovca ... citrónového, likérového, minifľaštičkového ... Ch.B.Ch.
chňavoviny bez chochmesu
:-)
 Nikita Lemon
Zem spieva - 4. január 2020 -
 Zem slovenská opäť začala spievať - spievajte, tancujte, hrajte ... s ňou:
 Zem spieva
Nový rok - 4. január 2020 -
 Po konci decembra i celého roka opäť začíname niečím novým. Tak nech si môžme povedať, že horšie už bolo Ch.B.Ch.
chňavoviny bez chochmesu
:-)