Menu
Môj denník (blog ?) Hlody ... (Ch. B. Ch.)
Mini Foto Galérie
Diskusia (kniha návštev)
Zaujímavé linky
Cestopis - Južná Amerika
Minibottles - zbierka minifľaštičiek alkoholu
Drevorezba
www.sevcik.sk
www.minibottles.net
www.minibottles.sk
Starinky :-)
31.5.2020 - SSaM - nový termín - 12. výroční členská schůze SSaM (Zbořený Kostelec) - 11.7.2020
31.5.2020 - SSaM - info (nový termín): 12. výroční členská schůze SSaM (Zbořený Kostelec) - 11.7.2020; link: Minirums.com; info (opäť zmenený termín): Burza SSaM (Praha) - 13.6.2020
21.5.2020 - SSaM - link: My Collection of Rum Miniatures
16.5.2020 - Minibottles 139 - nové (rum Blue mauritius Gold; Russkaya Premium vodka) a preusporiadané minifľaštičky
9.5.2020 - Minibottles 14 - nová (Medovica) a preusporiadané minifľaštičky
5.5.2020 - EĽRO - info o 30. ročníku EĽRO
5.5.2020 - 30. EĽRO - Európske Ľudové Remeslo - Kežmarok 9.-11.7.2021 (zmenený termín)
4.5.2020 - Minibottles 86 - nové (Domovina: Borovička, Hruškovica, Slivovica) a preusporiadané minifľaštičky
2.5.2020 - Minibottles 81 - nová (Nestville whisky 6) a preusporiadané minifľaštičky
2.5.2020 - Minibottles 45 - nová (Spišská borovička s horcom kosher, Spišská borovička kosher) a preusporiadané minifľaštičky
1.5.2020 - Archív - uzavretý apríl, otvorený máj 2020
1.5.2020 - Hlody (Ch. B. Ch.) - nová stránka (máj 2020) a nové vtipy
1.5.2020 - Hlody (Ch. B. Ch.) - uzavretá stránka (apríl 2020)
Vyhľadaj
 
Web sevcik.sk
Kontakt
E-mail: maros@sevcik.sk
citizen of
Nutopia
Obrázok z galérie
Vstúpte
Spriaznené weby
Európske ľudové remeslo
Jan K. Myšľanov
SSaM - Spolek Sběratelů alkoholických Miniatur
Reklama
Webglobe Yegon
Hosting pre Vaše podnikanie. Pre vás.

blog
Kalendár tvrdí: ... toto sa (mi) stalo v 2020. máji nášho letopočtu ...
Minirums.com - 21. máj 2020 -
Ron Zacapa Centenario
minibottles 139Austrian Empire Navy Rum
minibottles 138 Kamarát Viktor z Česka - tiež zberateľ minifľaštičiek alkoholu - si vytvoril nový web svojej novej zbierke rumových miniatúrok:
 My Collection of Rum Miniatures

 Pozrite zatiaľ virtuálne a potom u nás na zberateľskej burze minibottles v Prahe aj osobne
Modrý Maurícius - 16. máj 2020 -
Blue Mauritius Gold
minibottles 139Blue Mauritius
Gold Rum Pralines Taký Modrý Maurícius je filatelistov sen.
 Taký zberateľ minifľaštičiek alkoholu sa musí uskromniť - musí mu stačiť Blue Mauritius Gold - aj keby ho zohnal s bonboniérou s čokoládovými pralinkami, plnenými 60% alkoholovou náplňou.
Hodnotenie titulu (74) - 14. máj 2020 -

 Skvelá knižka. Nádherná satira / paródia. Príbeh ako taký a záver síce z môjho pohľadu mierne pokuľhávajú, ale beriem ich len ako spájajúci prvok pre jednotlivé vtipy (stand-up potreboval dajakú nosnú tému). Len ten muzikál o Hitlerovi som nejak nepochopil, toto si autor skutočne mohol odpustiť.
 Inak nádherne až do absurdna, ako to mám rád, rozoberá autor celé naše žitie na sociálnych sieťach / internete všeobecne, ako si ani neuvedomujeme a slepo veríme všetkému čo sa v tom virtuálnom svete deje a ako sa jeho neblahé dôsledky prelínajú do toho reálneho. Ako keď žabe v hrnci pomalinky zahrievame vodu až tak, že si ani neuvedomí, že ju uvarili. Dôsledky dosahu nadnárodných korporácií, sociálnych sietí, e-shopov, politiky (= populizmu na mieru) ... privedené ad-absurdum do detailov, ktoré by mi ani nenapadli - niečo medzi Orwellom, Apokalypsou, vlhkým snom malej veľkej trojky (Mark Zuckerberg, Elon Musk, Jeff Bezos) a chvíľu aj voľným pokračovaním Marxovho Kapitálu.
 Ľudskou rečou (resp. v až cynickej nadsázke, ak sa ešte stále dokážeme pozrieť ďalej, než na špičku vlastného nosu) podané dôsledky dobrovoľnej straty súkromia na internete, stále hlbšieho prepadnutiu konzumu, strate racionálneho myslenia, nekontrolovanej umelej inteligencie v rukách vyvolených, morálnych aspektov aj pri strojovom rozhodovaní a jej algoritmizácii ešte v štádiách vývoja, automatizácie na úkor straty práce / ľudskej dôstojnosti, kastovania spoločnosti, sociálnej / finančnej sile obyvateľstva pri mene nekrytej už ničím reálnym, bigotným predstavám ... "GDPR" sú len písmenká, na ktoré môžeme zabudnúť Ch.B.Ch.
chňavoviny bez chochmesu
:-)
 Krása. Odporúčam nie len ITčkárom ale i laickej / bežnej verejnosti (okrem jedincov žijúcich v jaskyni, či s názormi v stredoveku). A všetkým nám paranoidným, ktorých ešte nesledujú Ch.B.Ch.
chňavoviny bez chochmesu
:-)
 Takmer 4,5 hviezdičky z 5.

 Technické postrehy:
 - V diele sa pre umelú inteligenciu používa slovenská skratku UI ("úíčko"). UI je v IT skratka pre user interface (používateľské rozhranie). Umelá inteligencia má medzinárodnú skratku AI (artificial intelligence). - Aj keď sa mi zdá, že nie je preložené všetko čo by mohlo byť (viď nižšie), preklad do slovenčiny je dobrý, nejak mi z úst starého ítečkara v diele nesedí "úíčko", preferoval by som "áíčko"
 - Nie všetky výrazy v angličtine (prípadných iných cudzích jazykoch) sa mi zdajú preložené. Napríklad ukážky pesničiek. Odporúčam uvádzať všetky preklady aspoň pod čiarou
 - Prosím, prosím, všetky čísla uvádzať číslicami, nie slovne (aj keď takáto prosba mi kvôli spisovnej slovenčine neprešla zatiaľ u žiadnej redaktorky). Je to veľmi neprehľadné / nepraktické, najmä keď v texte často kvantifikujú mnohé pravdepodobnosti s presnosťou na desatiny percent
 - Niekde v texte namiesto "... istú pozornosť s Jabbom Huttom ..." tam má podľa mňa byť "... istú podobnosť s Jabbom Huttom ..."
 - Aká bude finálna grafická podoba diela? Nie len do deja vložené správy, komentáre, "reklamy" ... si podľa mňa zasluhujú špecifické stvárnenie

Hodnotenia kníh - 14. máj 2020 -
Marec mesiac knihy
Knihy pre všetkých :-) Ani v apríli som si neodpustil subjektívny pohľad na knižky (môžte si pozrieť moje „Hodnotenie titulu ...“) z našej ponuky (btw: už tam máme v ponuke aj e-knihy). Aj keď ... tento raz to bola knižka, ktorá vôbec nikde nebola vydaná (ak sa mýlim, opravte ma, prosím) ...
 ... ale postupne opäť popridávam aj hodnotenia nejakých tých ďalších knižiek, resp. ich prvotných verzií, ktoré som mal možnosť čítať ...
Medovica - 9. máj 2020 -
Medovica
minibottles 14 Občas nezaškodí poprechádzať sa uličkami Bratislavy (samozrejme s náhubkom na ksichte, s patričným sociálnym a najmä fyzickým odstupom, s rukami rozožratými od vzájomne všakovako reagujúcich dezinfekcií ... Ch.B.Ch.
chňavoviny bez chochmesu
:-)) a poobzerať sa po ponuke najoriginálnejších obchodíkov. Medový obchod - Honeyshop - ponúka niečo zaujímavé aj pre nás zberateľov minifľaštičiek alkoholu:
 Medovica - vzácna medová pálenka
XXX. ročník EĽRO - 4. máj 2020 -
XXIX. Európske Ľudové Remeslo - Kežmarok
cech Pivovarnícky a cech DebnárskyXXIX. Európske Ľudové Remeslo - Kežmarok
cech Pivovarnícky a cech Debnársky Na 30. ročníku festivalu Európske Ľudové Remeslo v Kežmarku sa uvidíme až počas budúcoročného druhého júlového víkendu - t.j. 9. - 11. júla 2021. Tento rok (2020) bolo EĽRO v Kežmarku kvôli koronavírusovej epidémii a rizikám s ňou spojenými zrušené.
 Okrúhle výročie festivalu bude venované všetkým remeselníkom.
 Menšie predajné trhy, ktoré spoja návštevníkov a tradičné remeslá, by mal Kežmarok privítať v septembri - 4.-6.9.2020.
Domovina - 4. máj 2020 -
Domovina Borovička
minibottles 86Domovina Slivovica
minibottles 86 Máj - lásky čas: K chlastu Ch.B.Ch.
chňavoviny bez chochmesu
:-)
 Alebo iná ľudová múdrosť (vraj): Kamkoľvek sa vyberieš, vezmi si so sebou aj kúsok domoviny.
 Domovina: Borovička, Hruškovica, Slivovica
Nestville - 2. máj 2020 -
Nestville whisky 6
minibottles 81 Konečne som našiel slovenskú whisky aj s tou novou etiketou:
 Nestville whisky 6
Je to kosher? - 2. máj 2020 -
Spišská borovička s horcom kosher
minibottles 45 Je to kosher? A keby aj nie - spišská borovička, obzvlášť s horcom, predsa nemôže uškodiť nikomu Ch.B.Ch.
chňavoviny bez chochmesu
:-):
 Spišská borovička s horcom kosher
Russkaya ... - 1. máj 2020 -
Russkaya Premium vodka
minibottles 139 Ono to nie je minifľaštička v pravom slova zmysle - ale aj decový stakan vodky je kuriózna výnimka potvrdzujúca pravidlo, ktorá moju zbierku minifľaštičiek alkoholu rozšíri:
 Russkaya Premium vodka
Máj ... - 1. máj 2020 -
 Vraj sa nám skončil bláznivý apríl a začal máj - lásky čas.
 Po tom, čo som nechtiac zhliadol čo i len kúsoček Matelkovej sebaprezentácie, pochybujem aj o tom počasí :-(