Menu
Môj denník (blog?) Hlody ... (Ch. B. Ch.)
Mini Foto Galérie
Diskusia (kniha návštev)
Zaujímavé linky
Cestopis - Južná Amerika
Minibottles - zbierka minifľaštičiek alkoholu
Drevorezba
www.sevcik.sk
www.minibottles.net
www.minibottles.sk
Starinky :-)
27.5.2021 - SSaM - info: Zrušená Burza SSaM (Praha, 29.5.2021)
27.5.2021 - SSaM - Zrušená Burza SSaM (Praha,29.5.2021)
18.5.2021 - Minibottles 145 - nové (Absinth LSM; Absinth Depot Berlin; Schleihbrand Pflaume; Slivovice; Twezo rum; Bošácka: Hruškovica, Marhuľovica, Višňovica) a preusporiadané minifľaštičky
18.5.2021 - Minibottles 132 - nová (Casali Slivowitz) a preusporiadané minifľaštičky
17.5.2021 - Minibottles 124 - nové (Delicia Destileria: Čučoriedkovica, Oskorušovica, Eduardo`s: Chilli Pálenka „Dračí Liek”) a preusporiadané minifľaštičky
17.5.2021 - Minibottles 58 - nová (Rum Sandokan Hill`s Liguere) a preusporiadané minifľaštičky
17.5.2021 - EĽRO - info o 30. ročníku EĽRO (EĽRO 2022)
17.5.2021 - 30. EĽRO - Európske Ľudové Remeslo - Kežmarok 8.-10.7.2022 (opäť zmenený termín)
16.5.2021 - Minibottles 39 - nová (Slivovice Kácovka Letovisko Chobot) a preusporiadané minifľaštičky
16.5.2021 - Minibottles 38 - nové (Kácov 2021 XX SSaM: pohárik, hrnček) a preusporiadané minifľaštičky
16.5.2021 - Minibottles 37 - nová (GoldCock whisky single malt XX SSaM years old) a preusporiadané minifľaštičky
8.5.2021 - Archív - uzavretý apríl, otvorený máj 2021
8.5.2021 - Hlody (Ch. B. Ch.) - nová stránka (máj 2021) a nové vtipy
Vyhľadaj
 
Web sevcik.sk
Kontakt
E-mail: maros@sevcik.sk
Obrázok z galérie
Vstúpte
Spriaznené weby
Reklama
blog
Kalendár tvrdí: ... toto sa (mi) stalo v 2021. máji nášho letopočtu ...
Slivovice - 18. máj 2021 -
Slivovice
Galli Distillery
minibottles 145Schleihbrand Pflaume
minibottles 145 Aj slivovice ako nové prírastky do mojej minibottles zbierky alkoholu potešia:
 Slivovice
 Schleihbrand Pflaume
Absinth - 18. máj 2021 -
Absinth
LSM
minibottles 145Absinth
Depot Berlin
minibottles 145 Najradšej mám, keď sa mi do mojej zbierky minifľaštičiek alkoholu podarí doplniť dajaké nové absinthy. Tieto sú z Nemecka:
 Leipziger Absinth Bitterspirituose
 Absinth Depot Berlin
Slivowitz - 18. máj 2021 -
Slivowitz
minibottles 132 Na dohľad Slovensko i Morava, tak prečo by si slivovicu nepálili aj v rakúskej Viedni?
 Casali Slivowitz
Delicia Destileria - 17. máj 2021 -
Čučoriedkovica
Delicia Destileria
minibottles 124Chilli Pálenka „Dračí liek”
Eduardo`s Chilli farm
minibottles 124 Robiť pre seba a zároveň i pre iných nie je nikdy na škodu. Pre seba pália ovocné destiláty a pre obchodných partnerov robia rôzne zaujímavé alkoholické špecialitky.
 Delicia Destileria:
 Čučoriedkovica, Oskorušovica

 Delicia Destileria pre Eduardo`s Chilli farm:
 Chilli Pálenka „Dračí liek”
Sandokan ... - 17. máj 2021 -
Rum Sandokan
minibottles 58 ... Sandokan, zabil tigra a muchy sa bál ... Ch.B.Ch.
chňavoviny bez chochmesu
:-)
 Ale toto je iná prírodná šesťdesiat percentná sila - od Hill`s Liguere, v miniatúrke tvarovke autora Jaroslava Kubu:
 Rum Sandokan
XXX. ročník EĽRO - 17. máj 2021 -
XXIX. Európske Ľudové Remeslo - Kežmarok
cech Pivovarnícky a cech DebnárskyXXIX. Európske Ľudové Remeslo - Kežmarok
cech Pivovarnícky a cech Debnársky Na 30. ročníku festivalu Európske Ľudové Remeslo v Kežmarku sa uvidíme predsa len až počas toho budúcoročného druhého júlového víkendu - t.j. 8. - 10. júla 2022. Aj tento rok (2021) bolo EĽRO v Kežmarku kvôli koronavírusovej epidémii a rizikám s ňou spojenými zrušené.
 Okrúhle výročie festivalu bude venované všetkým remeselníkom.
Slivovica - 16. máj 2021 -
Slivovice Kácovka
minibottles 39 Z "výročky SSaM" v Pálenici Ovocný lihovar Kácovka si predsa musím do zbierky minifľaštičiek alkoholu doniesť aj nejaký nový miestny produkt:
 Slivovice Kácovka Letovisko Chobot
XX SSaM - 16. máj 2021 -
GoldCock
whisky single malt
XX SSaM
minibottles 37Kácov
2021
XX
SSaM
minibottles 38 Aj v aktuálnej stále neľahkej pandemickej situácii kvôli CovID 19 (btw: už ste sa dali aj Vy zaočkovať?) sa podarilo našťastie dospieť do štádia, keď sa zo Slovenska dalo dostať do Česka a tam si pri zachovávaní všetkých bezpečnostných opatrení zorganizovať 13. výročnú členskú schôdzu a voľbu štatutárneho orgánu právnickej osoby "Spolek Sběratelů alkoholových Miniatur" (SSaM). A pri tejto všestranne krásnej príležitosti sme si dali aj dajaké zberateľské darčeky - veď to XX znamená 20. výročie SSaM:
 minifľaštičku GoldCock whisky single malt XX SSaM years old (by Rudolf Jelínek a.s.)
 pohárik a hrnček XX SSaM
Twezo - 12. máj 2021 -
Twezo
minibottles 145 Rum z Trinidadu a Tobaga. No nekúp to Ch.B.Ch.
chňavoviny bez chochmesu
:-)
 Twezo rum
Bošácka Pálenica - 8. máj 2021 -
Bošácka Marhuľovica
Bošácka Pálenica
minibottles 145Bošácka Hruškovica
Bošácka Pálenica
minibottles 145 Nové slovenské miniatúrky alkoholu ma potešia obzvlášť - síce zatiaľ bez slivovice, ale aj tak do mojej minibottles zbierky skvele zapasujú. Bošácka Pálenica ®:
 Bošácka Hruškovica
 Bošácka Marhuľovica (0,04l aj 0,05l)
 Bošácka Višňovica
Hodnotenie titulu (87) - 8. máj 2021 -
 Profesionalita autora sa nezaprie - dielo je zaujímavé, dobre napísané, čitateľov detektívok opäť poteší. Kým sa ale dostal k pointe, k hlavnej téme celej kriminálnej zápletky, tak to možno až zbytočne moc naťahoval / priveľmi zoširoka uvádzal celý dej - ale na druhú stranu tým dobre navnadil čitateľa hľadať páchateľa medzi postavami z úvodu.
 Autor nepriamo ale pekne naznačuje, že všetko tu už bolo - keď jeden z hrdinov na základe svojich znalostí mnohých detektívok správne na mieste činu odhaľuje napokon potvrdený spôsob vykonania vraždy, motív, útek vrahov, vražednú zbraň ... a vlastne aj to, že skutočne išlo o vraždu a nie o nešťastnú náhodu počas hurikánu. Celá pointa diela, že dôvodom je obsah ešte nevydanej knihy obete, je hodne pútavá. Aj prostredie okolo veľmi úspešného kníhkupectva, jeho majiteľa skúseného predajcu a promotéra kníh a ich spisovateľov (a ako sa ukáže tak tak trochu aj kšeftára so vzácnymi knihami a rukopismi) a komunity okolo neho - spisovateľov, zamestnancov kníhkupectva a susedov z ostrova - na pozadí následkov hurikánu, zatraktívňuje dej. Také "bežné prvky" detektívok autor tiež dobre skombinoval - neschopnosť miestnej, štátnej a federálnej polície (FBI) zladiť sa; tajným informátorom je neviem koľká v poradí manželka vinníka, keď sa ju rozhodne "vymeniť za mladší model"; nájomný vrah sa v diele opätovne zjaví len akoby náhodou a len nešťastnou náhodou na neho prídu ... a už spomínané náznaky kšeftov rozprávača príbehu so vzácnymi knihami a rukopismi, naň nasadenej agentky spisovateľky (ale v konečnom dôsledku všetko v štýle "ja nič, ja muzikant") a tým vlastne kontakty na súkromnú vyšetrovaciu agentúru pohybujúcu sa tak trochu na hrane zákona ...
 Autor je profesionál, vie čo si môže dovoliť a čo sa čitateľom páči, príbeh správne zamotá a na konci aj rozmotá s trochou zostávajúceho tajomna - ale zločin je odhalený. Som spokojný, dávam 3,5 (možno až 4) hviezdičky z 5 (autor sa neprekonal, ale drží si svoj nadštandard v žánri).
Hodnotenie titulu (86) - 8. máj 2021 -

 Citát z knihy:
 "Videli sme svetlo na konci tunela. Neuvedomili sme si, že to len v protismere ide ďalší vlak."
 Inak ma na tejto knihe nezaujalo vlastne vôbec nič.

 Netrúfam si ju hodnotiť - toto nie je kniha pre mňa, takže dať 1 hviezdičku (z 5) by nebolo profesionálne. Ani si neviem reálne predstaviť, kto by jej cieľovou skupinou mal byť.
 Autorka v knihe mieša z môjho pohľadu formát bulváru a snahu o odbornú formu, ťažko sa však čítajú oba. Bulvárom je pre mňa už podanie vyše 100-ročného príbehu novinárky, ktorá sa dobrovoľne dala zavrieť do psychiatrickej "liečebne", aby tým dokázala chybnú diagnózu a otrasné podmienky. Prípad univerzitného profesora, ktorý článkom vo váženom vedeckom časopise o ním nasadených falošných pacientoch psychiatrických liečební a stále problematickému stanovovaniu diagnóz poriadne rozvíril verejnú i odbornú mienku, tiež z môjho pohľadu nepodala s najlepším úmyslom - ale len ako lovenie lacnej senzácie, keď svojím v podstate neúspešným hľadaním pôvodných falošných pacientov poukázala na sfalšovanie / klamstvo v pôvodnom výskume a predmetnom článku. Aj samotný omyl, keď autorke najskôr nesprávne stanovili diagnózu z oboru psychických (psychiatrických?) chorôb a až po problémoch našli správnu príčinu (a mnohí iní podobní pacienti žiaľ jej v konečnom dôsledku šťastie nemali), na mňa skôr pôsobí ako pomsta autorky touto knihou voči psychiatrii (aj od stále súčasnej, až po tú ešte dávnu predfreudovskú).
 Autorka z môjho pohľadu neprináša knihou nič nové - problémy v medicíne v psychiatrii i psychológii stále sú, diagnózy sa nestanovujú správne, celkové rozpoznanie čo je choroba psychická a čo fyzická je stále len v plienkach, liečba je neurčitá a lieky sú často len veľkým biznisom no reálne medicínsky len málo pomáhajú ... Len opakovanie problémov, ktoré sú na jednej strane verejne známe, no často odmietané (a je jedno, či odbornými či len laickými kruhmi). Bez nejakého východiska, bez nejakého návrhu riešenia.
 Pre mňa absolútne nezaujímavé dielo.

Hodnotenia kníh - 8. máj 2021 -
Marec mesiac knihy
Knihy pre všetkých :-) Ani v apríli som si neodpustil subjektívny pohľad na knižky (môžte si pozrieť moje „Hodnotenie titulu ...“) z našej ponuky (btw: v ponuke máme aj e-knihy) ...
 Čierne leto (Craven M. W.)
 Dobrí susedia (Edvardsson Mattias)
 ... a postupne (snáď aj budúci mesiac) opäť popridávam aj hodnotenia nejakých tých ďalších knižiek, resp. ich prvotných verzií, ktoré som mal možnosť čítať ...
Máj ... - 8. máj 2021 -
 Vonku prepukol máj - lásky čas.
 Dajte ale počasiu kalendár - nech sa konečne zorientuje, že ten bláznivý apríl je už minulosťou. A druhý kalendár dajte politikom - láska, hoc i v podobe miluj blížneho svojho, je pre nich stále len blbý vtip.