Menu
CV
Môj denník (blog ?) Hlody ... (Ch. B. Ch.)
Mini Foto Galérie
Diskusia (kniha návštev)
Komunikačné centrum
Zaujímavé linky
Cestopis - Južná Amerika
Minibottles - zbierka
Chata Mlynčeky
Drevorezba
Starinky :-)
1.7. - Archív - doplnený Ch.B.Ch. jún, načatý Ch.B.Ch. júl 2006
1.7. - Ch. B. Ch. - jún 2006 - uzavretie stránky
1.7. - Ch. B. Ch. - júl 2006 - nová stránka
28.6. - EĽRO - program EĽRO 2006
24.6. - In vino veritas - nové linky
18.6. - Minibottles - sny - nová stránka
17.6. - Minibottles 13 - nová stránka a nové minifľaštičky
17.6. - Minibottles 12 - nové minifľaštičky
17.6. - Slovenský Raj - upravené komentáre
12.6. - Minibottles - odstránené BZD
Vyhľadaj
 
Web sevcik.sk
Kontakt
E-mail: maros@sevcik.sk
ICQ: ICQ Status 309065393
MSN: maros.sevcik@atlas.sk
Skype: maros.sevcik
Obrázok z galérie
Vstúpte
Spriaznené weby
Európske ľudové remeslo
www.miniweb.sk
NAJ . Ten NAJsampodivnejší Zhluk Písmeniek v Doméne, Aký Si Len Viete Predstaviť . sk
www.gendzo.sk
Jan K. Myšľanov
Welcome to portal vazan.blogspot.com
Ikona
Kód: <a href=”http://www.sevcik.sk” target=”_blank”><img src=”http://www.sevcik.sk/images/ikonaMS.gif”></a>”
Kód: <a href=”http://www.sevcik.sk” target=”_blank”><img src=”http://www.sevcik.sk/images/ikonaMSt.gif”></a>”
Reklama
ATLANTIS
Profesionálny web hosting s PHP, MySQL, e-mail hosting, registrácia domén

Hlasujte, prosím:
Hlasujte za túto stránku v TOP 100, prosím
Veľké oko :-)
Návštevy doteraz:
Návštevy aktuálne:
blog
Kalendár tvrdí: ... toto sa stalo v 2006. júni nášho letopočtu ...
Sugiyamová - 30. jún 2006 -
Na Martinu Hingisovú bol kurz 1.01. Dal som ho na kombinovaný tiket viac-menej len z plezíru. Ale aj tak Sugiyamová vyhrať nemusela Ch.B.Ch. = chňavoviny bez chochmesu :-)
SuperStar III. - 30. jún 2006 -
Keď posledne odchádzal (do histórie), zaspieval nám všetkým na rozlúčku:
„... s pánom bohom, idem od Vás, neublížil som, neublížil som, žiadnemu z Vás ...“
a nasadol do svojej korzičky a pri Elektre vytiahol z vrecka kľúčiky, aby mu nemuseli kukláči otvárať plastickou trhavinou.
Novodobý buditeľ (histórie) ho opäť vytiahol na svetlo sveta (nie len Slovenského, tieň hádže v celej ). Nebude sedieť vo vláde, nebude sedieť v predsedníctve parlamentu, nebude sedieť ... ale bude v koalícii. Tento krát nezaspieval. Považovať ho teda za nenápadne odídeného alebo za nebezpečne prídeného ?
Au = Aurum (zlato) - 24. jún 2006 -
Niekto má zlato v hrdle. Niekto má kopu zlata na konte. Niekto má len zlatú žilu.
Ja mám zlato (zlatá medaila + cena NKVC, Víno Bojnice 2006) vo „vínnej pivničke“.:
Akostné odrodové víno s prívlastkom - kabinetné - suché - r. 2005 - Južnoslovenská vinohradnícka oblasť - Strekovský vinohradnícky rajón - Rúbaň - 11% - cukornatosť hrozna: 20°NM, zvyškový cukor: 1,7 g/l, celkové kyseliny: 5,2 g/l, extrakt: 30 g/l - Vinotéka Peter Podola - Alibernet
Fotonaivita - 23. jún 2006 -
Človek putujúci (by Maroš Ševčík)Kúpim Tatry (by Maroš Ševčík)S určitou dávkou naivity, bez toho, že by som im chcel robiť čo i len skrytú reklamu sa opýtam: Máte konto na AZete ?
V ich fotosúťaži (ona je to asi viac fotosúťaž Sony) Očami Sony som naivne uverejnil dve svoje fotky (viď náhľady po bokoch - originály na kliknutie na ne). Ak sa Vám aspoň troška páčia, prosím, zahlasujte za ne (máte asi len jeden hlas, tak prosím, hlasujte za tú, čo má momentálne hlasov viac).
Viac než ďakujem Vám minimálne momentálne nemôžem povedať. Takže: Ďakujem.
Alma mater - 20. jún 2006 -
Nájde sa nejaká dobrá duša, ktorá by pomohla ?
2, 3, 47, 150 - 17. jún 2006 -
To nie je športka.
To sú voľby a krúžkovanie. Ešte necelú trištvrte hodinu.
B-52 - 17. jún 2006 -
http://minibottles.sevcik.skB-52 Vás zasype leda ak bombami - od strategického bombardéra ťažko očakávať niečo iné..
s52 Vás zasype ... vlastne zaleje - ovocné liehovary to majú vo zvyku. Ja som si u nich objednal nové prírastky do mojej zbierky minifľaštičiek, dokonca s etiketou na želanie. S etiketou s textom: „http://minibottles.sevcik.sk“
Priehrievanie si vlastnej polievočky ma vždy poteší.
Vypichočko - 17. jún 2006 -
 Autobus nás „vypľul“ v strede dediny, pri škole. Autobus v tej dobe nebol problém, dostali sme ho z vtedajšieho Domu detí a pionierov. Škola v tej dobe (a na danom mieste) problémom bola, boli totiž prázdniny a navyše to ani nebola správna škola. Na tak malú dedinu sa to vedúcim aj zdalo divné (nám deckám to bolo šumafuk), ale za chvíľu to nám „meštiakom“ vysvetlili. Dole v dedine bola jedna budova málotriedky. Hore, kam sme potom šliapali obťažkaní našimi ruksakmi (autobus by sa tam neotočil), bola druhá. Vstupná chodba, v triede vľavo chalani a v tej oproti dievčatá. Záchody v domčeku na dvore. Puťák (putovný tábor), 2 kopce za Popradom, sa práve začal.
 ... spomienky v hlave sa mi začínajú rojiť ...
 Ťažký frajeri sme tam boli všetci. Každý mal na dne batohu zatvárací nožík (niekto aj originál rybičku), väčšina z nich nám do konca tábora (10 dní) zhrdzavela. O spacákoch sme síce hovorili, že ich máme otvorené smerom k dievčatám, ale čo by sme s nimi robili, keby náhodou prišli, sme nemali ani šajn. Ale neprišli, ani ony nemali ani šajn, čo by robili s nami. Alkohol nám tiež ešte nič nehovoril, okrem pár fľašiek Alpy v lekárničke. V siedmom ročníku sme ešte boli slušní.
 ... ležiac na posteli, so zatvorenými očami - rojenie myšlienok nachádza svoj smer ...
 Pred puťákom som počul o dosť lákadlách, prečo naň ísť. Vybrať víťazné lákadlo som nevedel, bolo ich dosť:
 Rozprávanie o zvieratkách (návštevníkoch) a zvieratách (miestnej faune) v ZOO. O papagájovi, čo najskôr poznal len slová „Boženka“ a „kurva“ a napokon výraz „Boženka je kurva“. O samozvanom sprievodcovi, ktorý pri rozprávaní o ťavách dostal od jednej z nich zásah rozžuvanou potravou priamo do tváre. O medvedinci, z ktorého sa vypúšťala voda kohútikom na dne kanála, kohútikom, ku ktorému sa muselo naťahovať dlhou tyčou (hlasné zvolanie ošetrovateľa: „Kde je tá tyča od medveďov ?!“ počul každý inak).
 Varovanie pred alkoholizmom. O starších, ktorí si už hovorili trampi, chodievajúcich na puťáky po podhorských krčmách - pri východe z poslednej už ani spacáky nepotrebovali, zaspali, kde padli. O fľaške, kde rumu ostalo už len na dne, o dobrej duši, ktorá do nej zarobila sladený čierny čaj a o švábovi, ktorý si odpil trocha vytečenej sladkej tekutiny a potom liezol po steble trávy systémom: 3-krát pravými nohami vedľa a raz sa trafiť, opäť 3-krát pre zmenu ľavými nohami vedľa a zas len raz presne ...
 ... akoby z diaľky počujem, že svoje rozhodnutie môžem kedykoľvek zmeniť a vstať …
 Zelená, voľakedy vojenská, teraz už len moja košeľa mi padla do vody. Slnko už vystúpilo vysoko nad Veľký Sokol. Aj v rokline sa oteplilo a ja som si košeľu vyzliekal tak neohrabane, že zahučala do vody. Vyschla ešte pred prvým rebríkom. Kamarát „zahučal“ do vody celý. On pred prvým rebríkom nevyschol, tak naň liezol posledný - bez nohavíc, opásaný len v niečiom dlhom kongu. Slušnou cigánskou dedinou (dnes už možno Rómskou osadou) konča Raja (aký to paradox, báť sa domnelého pekla na konci raja) sme statočne unavení po zdolávaní stúpačiek nad Hornádom prechádzali v neskoré popoludnie - so skrytými foťákmi, cukríkmi a našimi bojazlivými pohľadmi sopliakov zo sídliska.
 ... sestrička na tácke štrngá ampulkami a akoby nenápadne blokuje dvere …
 Tá malinká železničná stanica, pár metrov za tunelom, nebola projektovaná na tlupu deciek. Do čakárne sa ich zmestilo len pár, mi ostatní sme posadali a políhali, kde prišlo. Najlepšie miesta boli priamo na železničnom násype, s hlavou opretou o drevené podvaly. Keď sa z tunela vyrútil nákladný vlak, naše najlepšie miesta na ležania sa ako mávnutím čarovného prútika zmenili na najlepšie miesta na posranie sa.
 ... rázne slová doktora „Otvorte, prosím, oči“ - a mne aj po ležiačky padá sánka …
 Bola nádherne vlhká. Bolo to na nej cítiť celé popoludnie. K večeru to už vodou nasiaknutá obloha nevydržala a vyplakala sa na nás letnou búrkou. Dobiehali sme z hory mokrí ako myši. Väčšina cez celú dedinu, kým sme mi, lenivejší, preskakovaním potokov nenašli skratku. V daždi, nevediac čo od nudy, hecovali sme sa, ktorú z hier pre otrlých (animátori, zbystrite pozornosť) si zahráme:
 na ftáčika (naftáčika) - postavíme sa okolo sudu nafty (o OPECu sme ešte nemali šajn, ale barel ropy určite ešte 70$ nestál), zapálime ho a kto po výbuchu odletí najďalej je „naftáčik“
 na Pidižvíka - „dobrovoľníkov“ zaletujeme po jednom do kuka-koniev, spustíme dole kopcom a kto sa odtiaľ vyhryzie skôr, než padne do potoka, je Pidižvík
 na Vypichočko - rozdáte vidličky … a víťaza už neuvidíte
 ... a doktor mi pichá injekcie tesne pod pravé i ľavé oko …
Voľby - 17. jún 2006 -
 Dnes je ten veľký deň - rošáda.
 Vyberieme si iných (iných ?) 150 štamgastov Parlamentky Ch.B.Ch. = chňavoviny bez chochmesu :-)
Retardovaný - 8. jún 2006 -
 Nie retardovaní ale retardovaný. Nie rada ale rad. Nie Národná, ale Jaskový.
Spomaľovačom na cestách sa nadáva aj retardér. Ulica vyzbrojená retardérmi je teda „retardovaná“ Ch.B.Ch. = chňavoviny bez chochmesu :-). A ja, čo po nej, po takto vykrášlenej, od pondelka ešte stále jazdievam, som asi tiež hodný tohto prívlastku.
 Kedysi v nie tak dávnej minulosti na „retardovaný“ Jaskový rad nadávali najhlasnejšie vodiči sanitiek. Do špitálov na Kramároch nie je zas až tak veľa príjazdových ciest, tak keď popri neodmysliteľných bratislavských jamách masírujú pacientov ešte nejaké tie retardéry ... Im nepomôžem a sám sebe len poradím:
 ... spomaľ máš privysokú rýchlosť ...
Zdob si zdub - 5. jún 2006 -
 Nebol som v správny čas na správnom mieste, ale ešte že som tam mal svojich ľudí Ch.B.Ch. = chňavoviny bez chochmesu :-). Aktéri prišli, urobili „bum na bubon“ a dojem. Priamo z akcie som dostal sms-ku a dnes aj doplňujúci e-mail: ... ten sobotňajší koncert bol po p*** dobrý, zabávalo a tancovalo sa, len so spevom to bolo horšie, ich texty asi tažko niekto vedel ...
 Na Slovensko opäť prídu 23.6. Vtedy snáď už budem v pravý čas na pravom mieste.
American beauty - 5. jún 2006 -
 Tak aspoň niečo je príma na začiatku týždňa.
Super Star 3 - 4. jún 2006 -
Depeche Mode - darujem lístok :-) Nie som zas až taká sviňa, aby som Vás nechal za trest a bez odmeny čítať o svojich spleenoch. Za trpezlivosť Vám darujem lístok na Depeche Mode. Vraj čoskoro prídu.
 Ja som bol aj tak vždy metalista Ch.B.Ch. = chňavoviny bez chochmesu :-)
Super Star 2 - 4. jún 2006 -
... help, I need somebody ... Je v podstate len pár minút pred polnocou, pred polnocou do nového pracovného týždňa. Hudobné obdobie ma stále nie a nie opustiť. John Lennon našťastie nebol pochybný „ajtýčkár“ ako ja, inak by som si teraz nenôtil aj:
 ... help, I need somebody,
help, not just anybody,
help, you know I need someone, help
...
 ale nudné ... F1, I need somebody, F1 ...
Super Star 1 - 4. jún 2006 -
... takový schody do nebe, postavit chtěl bych pro Tebe ... Mám hudobné obdobie. Začalo dnes o 21:03. Skončí 9. júla 2006. Spievam si:
 ... takový schody do nebe,
postavit chtěl bych pro Tebe
...
 Nemám ani len na Hviezdnu rotu, či ako sa tí „umelci“ volali Ch.B.Ch. = chňavoviny bez chochmesu :-)
Voľby 2006 - 4. jún 2006 -
Sponzori Bratia Česi (a Moraváci, Slezania ...) sú vždy o kus vpred, či už si to priznáme či nie. Prejavuje sa to aj vo voľbách do parlamentu. U nich boli dnes, my si musíme počkať ešte 2 týždne. U nich v rámci kampane padla aj facka, u nás sa ešte neangažoval nik (ale taká angažovaná skupina voličov ... bolo by trocha veselo Ch.B.Ch. = chňavoviny bez chochmesu :-)). U nich sa najväčšia špina vyhrabávala tesne pred hlasovaním, u nás si tiež nerobím ilúzie. Len v jednom „bratov zo západu“ predbiehame - u nich porazení (hoc, kto že ho vie ?) spochybňujú právoplatnosť výsledkov až teraz, kdežto u nás sa niektorí pre istotu boja už vopred.
 Hold, počkáme si ešte 2 týždne na vylúštenie tajničky, čí sponzori majú širšie lakte a pretlačia si na vŕšok pod Bratislavským hradom viac tých svojich.
MDD - 3. jún 2006 -
Najlepšia kuchyňa v Malých Karpatoch Ľudia ľuďom, dospelí deťom ... tak nejak vyzeral dnešok na mnohých miestach asi nie len Slovensku. Vždy partia ľudí s dobrým srdcom vymyslela a zrealizovala akciu pre deti. Veď Medzinárodný deň detí bol len predvčerom.
 Aj ja „veľké dieťa“ som sa k jednej takej akcii v Malých Karpatoch priplietol. Organizátorom - hasičom ju na pamiatku trocha pofotil. Na guláši spálenú papuľu som si potom večer musel chladiť v protivetre na bicykli Ch.B.Ch. = chňavoviny bez chochmesu :-)
1, 2, predané ! - 1. jún 2006 -
OneTwoSold Radi sa hráte ? Radšej s Playstation Portable, či na notebooku a internete ?
 Nech je to tak či tak, vydražte si u mňa (u mňa na OneTwoSold) hru na PSP: Key of Heaven, alebo PC EDGE kartu: SonyEricsson GC 85.
Pohreb - 1. jún 2006 -
 Nechcel som májový blog končiť rovnako ako ten aprílový. Spomienkou na osobu s láskavým humorom, ktorá nás opustila tak náhle, na človeka s veľkým Č. Tento raz na Človeka plného Človečiny ...
 Po pohrebe ale už musím. Nech Vám je radošinská zem ľahká, pani Kolníková.
„Týkujem ...“ - 1. jún 2006 -
 ... country, kolega, Vy ho chcete zabiť ? ...
 No nezabil by si ich ? Ch.B.Ch. = chňavoviny bez chochmesu :-)
 ... sestrička, death metal ...
Who is who ? - 1. jún 2006 -
 Myslí Vám to „mužsky“ či „žensky“ ? Hlavne, že nie ste z tých, ktorým to nemyslí ...
Podľa možností ... - 1. jún 2006 -
Peugeot z Trnavy Dnes Trnavu opustili prvé slovenské Peugeoty. Im prajem mnoho kilometrov bez nehody a nám vodičom tiež ...
 ... plus dokončené diaľnice (podľa možností bezplatné), bezpečné cesty (podľa možností bez dier), dostatok parkovacích miest (podľa možností po ruke a nie o blok ďalej), nízke ceny benzínu i nafty (podľa možností aj bez nasmerovaných garancií), pomáhajúcu dopravnú políciu (podľa možností aspoň nebuzerujúcu) ...
Sloboda - 1. jún 2006 -
Deň daňovej slobody :-) Aspoň tá daňová.
 Že by som od dnes prestal platiť dane ? Veď Ivanovi to už môže byť jedno a ten nový optimista na to tak skoro nepríde Ch.B.Ch. = chňavoviny bez chochmesu :-)
MDD - 1. jún 2006 -
 Kedy naposledy napadal deťom na MDD sneh ?
 Odpovedať netreba - to bola len taká rečnícka otázka v súvislosti s tou kosou na horách Ch.B.Ch. = chňavoviny bez chochmesu :-)