Menu
CV
Môj denník (blog ?) Hlody ... (Ch. B. Ch.)
Mini Foto Galérie
Diskusia (kniha návštev)
Komunikačné centrum
Zaujímavé linky
Cestopis - Južná Amerika
Minibottles - zbierka
Chata Mlynčeky
Drevorezba
Starinky :-)
1.8. - Marošov blog - august 2006 - nová stránka
1.8. - Ch. B. Ch. - august 2006 - nová stránka a nový vtip
30.7. - Ch. B. Ch. - júl 2006 - nový vtip
30.7. - NAJnovší článok
27.7. - EĽRO - nové info - fotosúťaž
25.7. - NAJnovší článok
24.7. - Vysoké Tatry 10 - nové fotky
24.7. - NAJnovšia anketa
24.7. - NAJnovší článok
23.7. - Pieniny 4 - nové fotky
Vyhľadaj
 
Web sevcik.sk
Kontakt
E-mail: maros@sevcik.sk
ICQ: ICQ Status 309065393
MSN: maros.sevcik@atlas.sk
Skype: maros.sevcik
Obrázok z galérie
Vstúpte
Spriaznené weby
Európske ľudové remeslo
www.miniweb.sk
NAJ . Ten NAJsampodivnejší Zhluk Písmeniek v Doméne, Aký Si Len Viete Predstaviť . sk
www.gendzo.sk
Jan K. Myšľanov
Welcome to portal vazan.blogspot.com
Ikona
Kód: <a href=”http://www.sevcik.sk” target=”_blank”><img src=”http://www.sevcik.sk/images/ikonaMS.gif”></a>”
Kód: <a href=”http://www.sevcik.sk” target=”_blank”><img src=”http://www.sevcik.sk/images/ikonaMSt.gif”></a>”
Reklama
Znížte si svoj účet za internet
ATLANTIS
Profesionálny web hosting s PHP, MySQL, e-mail hosting, registrácia domén

Hlasujte, prosím:
Hlasujte za túto stránku v TOP 100, prosím
Veľké oko :-)
Návštevy doteraz:
Návštevy aktuálne:
blog
Kalendár tvrdí: ... toto sa stalo v 2006. júli nášho letopočtu ...
Ochladenie - 30. júl 2006 -
Pokus o ochladenie medzinárodných vzťahov má na momentálny život na Slovensku len malý vplyv. Slota si s Durayom ešte stále nedali ani len po papuli, tak nie je o čom. Pokus o ochladenie počasia zatiaľ vychádza len v niektorých častiach Slovenska. Hrmí, blýska sa, fúka, ale stále je to od okolia Blavy ďaleko. Tak sme aj tento víkend vyhlásili tropickým teplám neľútostnú vojnu (sme humanisti - fosforové zbrane sme ponechali Izraelu).
Medzi najlepšie prostriedky na ochladenie sa ukázal bazén. Byť až po krk namočený (vo vode) a len sem tam odohnať psa, pripomína zákopovú taktiku vedenia vojny. Ničivé rany teplu dáva aj rezané pivo v bare. Obdobnú vojenskú taktiku komentoval vraj už aj Jan (Žižka) - nepřítele se nebojte a na množstvý nehleďte. Ani polnočné vyrovnanie teplôt grilovanými klobásami a domácou pálenkou nie je armáde úplne neznáme (aktívne maskovanie sa na území nepriateľa).
Btw: Pri oslave víťazstva sme skonštatovali, že teplo je až taká sviňa, že aj červené víno treba dávať do ľadničky, aby malo konzumovateľnú izbovú teplotu.
Seriózny plán - 26. júl 2006 -
Aj tak budem milionárom :-)Mám veľa plánov. Niektoré sú i seriózne.
Napríklad mať do tridsiatky vlastného Jaguára - no zatiaľ mám len prívesok a tak už len tak málo času.
Alebo byť do tridsiatky milionár - tu sa však určitá šanca začína rysovať Ch.B.Ch. = chňavoviny bez chochmesu :-)
2 citáty o charizme - 25. júl 2006 -
Z istého povolebného dokumentu:
... Voliči videli predovšetkým silný volebný potenciál Smeru, charizmu jeho predsedu a ľúbivé predvolebné sľuby ...
Martina Jacová v Brejku:
... „Musia byť inteligentní a mať zmysel pre humor. Potrpím si aj na pekne tvarované ruky. A hlavne na charizmu.“ Áno, Kyla potvrdzuje, že charizma je dôležitá pre všetky ženy, ak nechcú naplno povedať, aký dôležitý je pre ne penis ...
Opäť ... nejbohatší ... - 23. júl 2006 -
Tri KorunyOpäť ... mám v kapse jeden frank ...
opäť ... jsem nejbohatší z bank nad Seinou ...
opäť ... nemám franky v „kapse“. Ani v rukách. Nemám ani korunu. Ani v rukách. Nemám ani 4 zloté. Nechal som im ich tam ako vstupné. Mám Tri Koruny. V nohách.
opäť ... netromfnem banky nad Seinov. Ani nad Dunajcom.
opäť ... sa našťastie nezbavím chuti gurmánskeho špízu na jazyku.
opäť ...
Drahý strýčku Abdule - 21. júl 2006 -
... Hodně štěstí k otevření tvého baru Oáza. Vsadím se, že severně od Bejrútu nenajdeš lepší šiška-burger ...
Nie len Max Klinger mal na vojnu jasný názor. Je horšia než čokoľvek iné. Keď tí hore rozohrajú svoje diabolské „hry“, tí dole potrebujú minimálne „paragraf 8“. Je nejaká spojitosť medzi vtedajšou vojnou (sorry, policajnou akciou) v Kórei a súčasnou vojnou (či čo to vlastne oficiálne je - OSN mlčí ?) v Libanone ? Sú vôbec nejaké spojitosti medzi vojnami „ľudí“ okrem nevinných obetí ? Existuje vôbec ešte niečo také, ako severně od Bejrútu ? Existuje vôbec ešte Bejrút (nestihol som v telke večerné správy) ?
Naša generácia - odchovaná na televízii - si ľahko dosadí za slová obrazy. Raz snáď bude schopná dosadiť si za slová a obrazy aj myšlienky (rozumné). Vidím seriál M*A*S*H - a nevinné obete. Vidím aj Schindlerov zoznam - tam bolo nevinných obetí ďaleko viac.
Prečo ale teraz deti či vnuci bratov a sestier vtedajších nevinných obetí nacizmu vystreľujú rakety na nové nevinné obete ? Som asi zrelý na „paragraf 8“, keď nerozumiem „hre“ tých hore.
Je Ti zima ... ? - 21. júl 2006 -
Dobšinská ľadová jaskyňaKde bolo, tam bolo, bola raz jedna reklama: Je Ti zima dievčatko ?
Kolektívna odpoveď znie: Nie, Ty debil !
Placebo klimatizácie je totiž v troskách a vonkajších cca 37 stupňov Celsia (lokalita - Blava Kramáre) má od normálu hodne, ale hodne ďaleko. Na schladenie teda aspoň pár fotiek z Dobšinskej ľadovej jaskyne. Aj keď aj tam treba najskôr vyšľapať hore kopcom, pri čom sa človek viac než dosť zapotí.
VyVolený ? - 21. júl 2006 -
Idem s dobou (väčšinou dole vodou) a určité technické novinky tiež. V poslednej dobe chcem byť bezdrôtový (drotári i EĽRO to už pre tento rok zabalili) a najmä najrýchlejší. Preto pozitívne reagujem na skratku HSDPA.
Dátovú kartu Option GlobeTrotter od Orange používam už dlhšiu dobu. Teraz konečne nastal ten správny čas preradiť na vyššiu rýchlosť. V Business Everywhere som preradil na 7.2, vo firmwéri na 3.19.0 a ikonky mi už blikajú aj HSDPA štýlom. Len tá rýchlosť ostala na cca 310 Kbps. Čo už, nepatrým medzi vyvolených 10 testovacích firiem, s ktorými sa žiaľ nedá podeliť o skúsenosti, keďže asi podpísali „trim pisk lajstro“.
Placebo - 21. júl 2006 -
Včera nám mali namontovať klimatizáciu. Predbehli však dobu (čas je stále relatívny) a prišli už v utorok. Montovali, montovali, ale na kancelárie na „mojej“ strane chodby akosi nevyšlo. Možno na budúce.
Ja si však aspoň v hlave nosím „placebo klimatizáciu“. Presviedčam sa, že aj ventilátor mi stačí, že vzduch spoza okien je studený, že veniec volantu nebude rozpálený ... Asi mi slnko hodne udrelo na mozog, keď si verím Ch.B.Ch. = chňavoviny bez chochmesu :-)
Sam bongár - 17. júl 2006 -
Na KrivániMinulý týždeň boli vraj v Blave veľké hyce. Neviem posúdiť, nebol som tu, ale bratislavské hyce poznám (aj na tento týždeň sú „sľubované“) a tak som sa zdrhol ochladiť. Do hôr.
Nad Ostrvou síce trocha zahrmelo, ale bongárom to vôbec nevadilo. Ešte som v Tatrách na chodníkoch (a to aj nad pásmom kosodreviny) nezažil toľko múch. Do bludu ich bolo. V horách bolo teplo, chcelo to ľad. Cez Ochtinskú Aragonitovú som to vzal do Dobšinskej ľadovej jaskyne. Pomohlo len dočasne. Schladenie hormónov som sa driapal realizovať na Kriváň. Zmrznutý vlhký mrak na štíte ma dokonale pripravil na snežnú jaskyňu Vitálneho sveta.
Prečo som sa len ja blbec vracal do Blavy ? Že by časom popridávať fotky ?
Nie je všetko ... - 17. júl 2006 -
Minibottles... čo sa bliští ...
Ale také 22-karátové zlato v minifľaštičke likéru Goldwasser poteší. Rovnako ako ďalšie minifľaštičky z Poľska či staré z niekdajšieho Československa. (Veľké fľašky nerátam - víno išlo do „pivničky“, Zbojnícky čaj dočasne tamtiež a všetko ostatné - najmä borovička - sa pilo priebežne Ch.B.Ch. = chňavoviny bez chochmesu :-))
Vďaka do Popradu i Kežmarku
Hory - 2. júl 2006 -
Vysoké Tatry„... ja pôjdem do hôr a tam pomstím krivdu ...“
Aj ja pôjdem do hôr. Teda aspoň dúfam, že to stihnem už túto dovolenku - taký na týždeň predĺženejší víkend okolo festivalu EĽRO. V horách si treba dávať pozor. Horská záchranná služba pri najlepšej vôli nie je všemocná a vždy je lepšie vrátiť sa z túry po vlastných. Ak by to nešlo, HZS alebo ATE zasiahnu. Zásah ATE by mala preplatiť zdravotná poisťovňa, zásahy HZS sú už ale podľa nového zákona spoplatňované. Konečne. Snáď si ľudia budú dávať pozor, alebo sa aspoň poučia z prípadných chýb iných.
Našťastie, krytie nákladov zásahov HZS sa dá poistiť. V poisťovniach Allianz, Generali, Kooperatíva a Union. Ja som využil Union - ako jediný (zatiaľ ?) umožňujú poistiť sa aj online.
Príloha - 1. júl 2006 -
In vino veritas. Vo víne je pravda. V Pravde je (resp. bola včera) príloha. O víne. O víťazoch, o vinárskych bohoch, o ... Národný salón vín.
Videl som dnes predávať Sauvignon - r. 2005, od Mrvu & Stanka - len neviem, či víťazný výber z hrozna, či „menejvíťazný“ neskorý zber. Len za ani nie tri stovky. A ja blbec som si ho nekúpil. Že by som až tak spyšnel, keď už doma mám Alibernet (2005, kabinetný) a Rizling Rýnsky (2005, hrozienkový výber), oboje z Vinotéky Petra Podolu, oboje z Národného salónu vín ?
TTS - 1. júl 2006 -
Toyota Team SlovakiaTo nie je citoslovce pohŕdania [tcc] Ch.B.Ch. = chňavoviny bez chochmesu :-)
Ide o Toyota Team Slovakia a ich dnešný zraz na Pezinskej Babe. Na šťastie, fotky nie len ich maskota sa dajú získať aj odtiaľ - jedna i druhá sada.
Last minute - 1. júl 2006 -
Stihli ste tie posledné last minute už predchádzajúcej vlády ? Je to len čosi vyše hodiny ...
Ak ste mali tú možnosť, výkaz sa dal poslať aj elektronicky. Ak nie, týkal sa Vás len „last hour“. Elektronický výkaz mali brať do polnoci, fyzické preberanie tlačív nanajvýš ak do 19:00, ak sa na tak výrazne predĺžené pracovné hodiny niektorá pobočka niektorej zdravotnej poisťovne odhodlala. RZZP (ročné zúčtovanie zdravotného poistenia) sa malo podať do 30.6.2006.
Ak ste mali tú možnosť, posedeli ste s agentom na pive. Ak nie, aj Vás sa týkal len „last hour“. Ak prišiel poisťovák za Vami na to pivo, stačilo podpísať aj pár sekúnd pred polnocou, inak ste sa tiež museli unúvať len niekam na pobočku poisťovne či banky, kda naháňali nadčasy. DSS (dôchodkové správcovské spoločnosti) mohli nových klientov (už ekonomicky aktívnych, alebo ktorých že to ?) brať tiež len do 30.6.2006. Vraj na poslednú chvíľu vstúpil aj ex-minister financií Ivan.
Prázdniny - 1. júl 2006 -
Hurá, sláva, začali prázdniny !
Ale prečo ja blbec už nie som školopovinný ?