Menu
CV
Môj denník (blog ?) Hlody ... (Ch. B. Ch.)
Mini Foto Galérie
Fotografie na predaj
Diskusia (kniha návštev)
Komunikačné centrum
Zaujímavé linky
Cestopis - Južná Amerika
Minibottles - zbierka
Chata Mlynčeky
Drevorezba
Starinky :-)
27.2. - Hlody (Ch. B. Ch.) - nové vtipy
27.2. - Zo života / kuriozity 2 - nová fotka
27.2. - Minibottles 21 - nové minifľaštičky (brandy, liquore, grappa)
24.2. - Marošove stránky - rozšírený úvod
24.2. - Hitparáda - doplnené foto
23.2. - CV - doplnené info
20.2. - NAJnovší článok (Mobil)
20.2. - Kežmarok a EĽRO - doplnený popis
20.2. - Kežmarok - nový link (UNESCO)
17.2. - Bratislava 4 - nová fotka
15.2. - NAJnovší článok (Film)
15.2. - CV - nové linky
14.2. - Vysoké Tatry 13 - nové fotky
Vyhľadaj
 
Web sevcik.sk
Kontakt
E-mail: maros@sevcik.sk
ICQ: ICQ Status 309065393
MSN: maros.sevcik@atlas.sk
Skype: maros.sevcik
Obrázok z galérie
Vstúpte
Spriaznené weby
Európske ľudové remeslo
www.miniweb.sk
NAJ . Ten NAJsampodivnejší Zhluk Písmeniek v Doméne, Aký Si Len Viete Predstaviť . sk
www.gendzo.sk
Jan K. Myšľanov
Welcome to portal vazan.blogspot.com
Ikona
Kód: <a href=”http://www.sevcik.sk” target=”_blank”><img src=”http://www.sevcik.sk/images/ikonaMS.gif”></a>”
Kód: <a href=”http://www.sevcik.sk” target=”_blank”><img src=”http://www.sevcik.sk/images/ikonaMSt.gif”></a>”
Reklama
Kvetinová pošta - urobte radosť svojim blízkym
ATLANTIS
Profesionálny web hosting s PHP, MySQL, e-mail hosting, registrácia domén

Veľké oko :-)
Návštevy doteraz:
Návštevy aktuálne:
blog
Kalendár tvrdí: ... toto sa stalo v 2007. februári nášho letopočtu ...
Múzeum - 27. február 2007 -
Musée de l'Elysée, Lausanne:
Lomnický štít - východ slnkaMusée de l'Elysée, Lausanne:
Ochtinská aragonitová jaskyňa- Prosím Vás, ako sa najrýchlejšie dostanem do múzea ?
- Dajte sa vypchať !

Alebo ... Musím sa opäť pochváliť. Aj ja som sa dostal do múzea a to dokonca bezbolestnejšou cestou než je vypchatie. Ja som sa tam dostal fotkami.
Najskôr som sa dozvedel z mailinglistu o článočku „Šanca pre všetkých amatérskych fotografov”. Amatér som, fotografovať občas fotografujem a šance sa občas tiež rád chopím. No a potom to už išlo pomerne rýchlo. Upload na „We are all photographers now !” a moje 2 fotky boli v múzeu Musée de l'Elysée, Lausanne, a museum for photography. A dnes ... a dnes som dostal zábery, ako boli aj moje fotky (konkrétne „Lomnický štít - východ slnka” a „Ochtinská aragonitová jaskyňa” ) odprezentované. Samochvála síce smrdí, ale dnes sa fakt musím pochváliť.
Ono síce fotiek východu slnka nad Lomnickým štítom a z Ochtinskej aragonitovej jaskyne mám viac, ale predsa nebudem v múzeu zatieňovať iných fotografov Ch.B.Ch. = chňavoviny bez chochmesu :-)
Rím - 27. február 2007 -
Všetky cesty vedú do Ríma,
len niektoré vedú ... koňovi pod chvost :-)Hovorí sa, že všetky cesty vedú do Ríma.
Všetky žiaľ nie. Niektoré vedú aj do riti, resp. koňovi pod chvost Ch.B.Ch. = chňavoviny bez chochmesu :-)
Neberte, prosím, tieto slová ako doplnok k GPS, ale ako predzvesť pripravovanej fotogaléria z Ríma. Ešte že existujú aj vyslaní redaktori.
Ta vypimo - 25. február 2007 -
pivo = tekutý chlieb :-)Ani z ďaleka to nie je len o štucáku piva či o zbierke vášní. Aj za týmito fotkami sa pre mňa skrýva podstatne ale podstatne viac, než len pár kúskov viac či menej prázdneho skla. A aj tá pieseň - hoc by to celé mohlo vyzerať ako zle skrývaný alkoholizmus - je môjmu srdcu viac než blízka.
Ta vypimo, ta vypimo, dačo dobrô z pohára
bo neviemo, bo neviem, či dožijem do rána ...

Kapelu Družina ste mohli vidieť dnes (a aj včera - na prelome polnoci sa ťažko určuje práve len ten jeden deň) na ČT2 v Noci s Andělem. Veľmi dobré veci spievajú ale ... (mám taký pocit, že už dávno som si nezdôraznil žiadne „ale” Ch.B.Ch. = chňavoviny bez chochmesu :-)) ... hlasový prejav Zuzany Mojžišovej sa môjmu hudebne hluchému uchu zdal predsa len o čosi ľubozvučnejší a precítenejší. Ale veď si to porovnajte na vlastné uši.
Letí, letí ... - 24. február 2007 -
... všetko letí, čo má krídla, všetko letí.
A keď nepoletia ponad Slovensko lietadlá, poletia letoví dispečéri Ch.B.Ch. = chňavoviny bez chochmesu :-)
Našskejší naši - 24. február 2007 -
SkiPark MHK KežmarokAj našskejší naši opäť naskočia na ľad. Prvé 4 mužstvá hokejovej 1. ligy mali pauzu, do bojov sa zapoja až v nedeľu 25. februára vo štvrťfinále. SkiPark MHK Kežmarok bude hostiť ŠHK 37 Patrícia Piešťany. Aj tu potrebujeme 4 víťazné zápasy, ak by nám boli 25. a 26. február s 1. a 2. marcom málo, máme v marcovej rezerve ešte dátumy 4., 6. a 8.
Hokejová extraliga - 24. február 2007 -
HK AquaCity ŠKP PopradLiga začína. A do prvého kola sme dostali papagáje ...
Sám si to, ako takmer neznalý situácie, prekladám nasledovne:
Základná časť hokejovej extraligy sa dneska skončila. Z pôvodne desiatich mužstiev ich osem pokračuje ďalej, do štvrťfinále. My sme skončili na šiestom mieste, ideme teda za tretím, t.j. v stredu 28. februára pôjde HK AquaCity ŠKP Poprad na ľad Slovanu Bratislava pred kamery STV2. V Blave ostaneme aj 1. marca. Oni na oplátku prídu pozrieť sneh do Popradu 4. aj 5. marca. Hrá sa na štyri víťazné zápasy, tak ich možno budeme musieť do Blavy prísť doraziť ešte 7. marca, prípadne si ich necháme ako chuťovku ku nám domov na deviateho. Jedenásteho u nich, to už je len taká poistka Ch.B.Ch. = chňavoviny bez chochmesu :-)
Klesanie - 23. február 2007 -
LCS - Papier na hlavu :-)Klasická otázka v klasickej situácii hľadá odpoveď na otázku:
- Bože, ako hlboko som klesla ?
Že boha niet povedal už Dunbar, pokles o dve poschodia nie je (ešte) hĺbka (ak sa padá z toho najvyššieho) a nie klesla lež klesol. Ale aj tak ... ako znie vlastne tá správna odpoveď ?
Ponocovanie - 23. február 2007 -
Pozrieť sa, ako to vyzerá „na pokraji slávy” - pre to sa už oplatí ponocovať.
Blog - 23. február 2007 -
Našiel som jeden nový blog. Pre mňa nový blog. A zaujímavý. Pre mňa zaujímavý blog. Ako som ho našiel vlastne ani neviem. Asi doporučením na inom blogu. Aj ten iný blog som musel nájsť len nejakým doporučením. Na úplne inom blogu. Tak aj ja teraz doporučujem blog na blogu. To aby sa celý cyklus doporučení nezablog(k)oval.
Zatiaľ sa na tom pre mňa novom a už neviem odkiaľ doporučenom blogu zabávam. Asi by som sa mal nad ním aj zamyslieť, ale mne sa myslieť nechce. V detstve (áno, teraz som už dospelý, aspoň podľa dátumu v občianskom preukaze) ma totiž v dobrom varovali, že „myslieť bolí”. Tak keď sa mi ... nechce, stáva sa zo mňa hypochonder. Ale aj to bolí.
Väzba - 22. február 2007 -
Keď v telenovele bez konca (Predlžovanie väzby pre istého V. F. - boja sa snáď, že „vonku” by ho niekto zastrelil ?) nastupuje nové dejstvo, vždy mi zíde na um komparz, ktorý mu naletel a teraz je ešte tak blbý, že sa k tomu priznáva.
Tak dopadne telenovela, keď je prešpikovaná reklamou a keď komparz neposlúcha režiséra.
Pokazený zrak ? - 22. február 2007 -
Dnes som po pomerne dlhom čase videl v telke zasa seriál Dempsey a Makepeaceová. Tá Makepeaceová vyzerala ako Tara Reid.
Ja mám z tých počítačov asi už vážne pokazený zrak.
Spomienky - 20. február 2007 -
Zbierka vášní :-)Spomienky môže vyvolať čokoľvek. U mňa to teraz bolo náhodné surfovanie po blogoch na sme.sk.
Spomenul som si na zatiaľ posledného silvestra, chatu ... a ako sme sa viac než dobre zabávali Ch.B.Ch. = chňavoviny bez chochmesu :-). Načim si podobnú akciu čo najskôr zopakovať.
Ošúchaný vtip - 17. február 2007 -
Zawahrí (či kto to zo „spolku priateľov U.S.A.Ch.B.Ch. = chňavoviny bez chochmesu :-) ?) sa vyjadril, že G. W. Bush vo svojom poslednom prejave klamal.
Mať istotu, že ide skutočne o Bushov posledný prejav, odpustil by som mu. Aj tomu druhému.
Valentín ? - 16. február 2007 -
Chcel som ostať verný tradíciám - ak je teda nepravidelné tohtomesačné ťukanie do klávesnice pre túto stránku tradíciou - a opäť odcitovať niečo z nejakého filmu (na Markíze práve beží môj obľúbený: Rýchlejší ako smrť), alebo si naposledy (pre tento rok) rypnúť do Valentína.
Z The Quick And The Dead Vám nepoviem nič - ten slovenský dabing mi nejak nesadol a český si pre odcitovanie žiaľ nepamätám. A do Valentína si už rypol iný bloger, tak načo aj ja ?
CV - 15. február 2007 -
Začína to tak vyzerať, že si do životopisu (či do CV ?) doplním vetu:
... z dažďa pod odkvap ... Ch.B.Ch. = chňavoviny bez chochmesu :-)
Romantika - 14. február 2007 -
Náhradná romantika - kvety a svit mesiacaSú dni, keď je všeobecná romantika len náhradným riešením. Napríklad dnes je podľa kalendára konzumný, umelohmotný, američanmi sprznený, prapôvodne francúzsky sviatok Valentína. Nahradíme ho svojskou romantikou.
Noblesnú reštauráciu nahradíme romantickou záhradnou chatkou. Plameň sviečok nahradíme romantickým plameňom vonkajšieho ohniska (napr. spod guláša). Svetlo sviečok nahradíme romantickým svitom mesiaca. Bukrétu ruží nahradíme živými romantickými kvetinkami všade naokolo (napr. v kvetináči zavesenom v okne). S nádejou novonaštudovanú sexuálnu polohu nahradíme romanticky na stole vyloženými nohami (dvoma pármi). Šampanské G. H. Mumm nahradíme Spišskou borovičkou (alebo Spišskú borovičku nahradíme Tramínom červeným a Alibernetom).
A celý 14. február nahradíme každým iným dňom, kedy sa máme skutočne i romanticky radi.
21. storočie - 13. február 2007 -
ElektráreňHurá, sláva ! Elektrika a s ňou i 21. storočie sa vrátili.
A komu že za to vďačíme ? Predsa Elektrárni Ch.B.Ch. = chňavoviny bez chochmesu :-)
Stredovek - 13. február 2007 -
Práve vypli elektrický prúd. Nie len nám doma. Celé Krasňany aj s pouličným osvetlením (dokonca aj s tým na Račianskej ulici) zhltla tma (skoro ako tá najväčšia). Ani Rača nesvieti. Hurá, nech žije stredovek.
V takej tme pri svite monitora (nový svit mesiačika si nechám na Valentína, tešte sa na ďalšiu gýčovitú romantiku) sa aspoň dobre rozjíma. V rozjímaní si spomínam na jeden citát (zasa je to tu Ch.B.Ch. = chňavoviny bez chochmesu :-)) z filmu - tento-krát z Pulp Fiction:
... Tvá prdel spozná středověk ...
A morálne ponaučenie na záver ? Ak nemáte v notebooku nabitú baterku, radšej ani nechoďte von. Nikdy neviete, čo Vás tam môže postretnúť.
Je tehotná - 12. február 2007 -
Mám rád posledné vety v seriáloch
Spievanky, spievanky ... - 11. február 2007 -
... kde ste sa podeli ?
V časoch, keď sa voda sypala, piesok sa lial a panoval nám Len On, na vláde sa pravidelne spievalo. Potom prišlo modré obdobie, šliapalo sa ľuďom po krkoch a do pedálov bicyklov. A teraz ...
Bude sa opäť na vláde spievať ? Mal by som návrh: Bol som chytený pri Číne ...
Médiá - 11. február 2007 -
zvonky štěstí ...Opäť ma pochytila chuť troška si zacitovať. Opäť troška z filmov. Mám totiž taký televízny večer. Práve začal na Prime film Zelená míľa - o poslednej ceste, na ktorú už u nás nik nenastúpi, ak sa teda náhodou neobnoví trest smrti. Neskoro večer (sorry, to už bude zajtra zavčasu ráno) si pozriem ďalší diel Pohotovosti (spať sa bude v aute za volantom, veď nepôjdem po diaľnici ale len po okreskách, kupovať diaľničnú nálepku na firemný voz totiž nemienim). Dnes ale budem citovať z Príbehu z Bronxu, ktorý som prednedávnom už ani neviem opäť koľký-krát videl. Pasuje mi do mojej Valentínskej minisérie Ch.B.Ch. = chňavoviny bez chochmesu :-) kvietkov z lásky:
… za teplých letních nocí se celým okolím nesou hlasy mladých Italů, kteří se dvoří svým holkám
- Ahoj Marie. Vlez si kurva do toho auta !
- Ne !
- Nastup si do auta !
- Nech mě bejt
- No tak kotě, víš jak Tě miluji
- Jó, hovno !
- Tak nastoupíš si do toho auta ?!

Tento krát sú to „zvonky štěstí”
Ostravo, Ostravo ... - 5. február 2007 -
... město mezi městy hořké
moje štěstí
Ostravo Ostravo
černá hvězdo nad hlavou ...

Volá ma, nevolá ma ? A keď zavolá ... ?
Stále z lásky - 5. február 2007 -
Kvietky ... z lásky- Co pak, Hřívo, ztratil jsi řeč ? Co ? Znervózňuje mně, když tu obcházíš jako kocour
- Nemůžu se rozhodnout, jak Ti to řeknu
- A na víc mlsný kocour. Ale takový nemají nikdy lehký život
- Když srdce poroučí, musím ho poslechnout. Říká se to
- Děláš si ze mě legraci ?
- Ty neznáš lásku na první pohled ?
- Cha-cha-cha-cha-cha ! Lump nezná lásku, lump zná je touhu
- Překroutíš všechno co řeknu
- Lump nic neříká, lump doráží
- Hele. Mám těch Tvých narážek dost, sakra !
- Lump nikdy nemá dost, jenom si dává pauzu
- S Tebou se teda mluví o lásce těžko
- Jaká láska, člověče ? Jde Ti jen o bezpečí

Posielam nové kvietky k blížiacemu sa Valentínovi. A romantický film Ch.B.Ch. = chňavoviny bez chochmesu :-)
- Zamiloval jsem se
- Vážně ? Nakonec Ti ještě uvěřím ?
Rúti sa vlak - 4. február 2007 -
parná lokomotíva ŠkodaLen Ty a vrah, to sú Tvoje horory na videu
Hľadáme strach, pochováme sladkých nocí ideu
Rúti sa vlak, strach a hrôza si to brúsi po kraji
Podivný hlas hlási: Rýchlik na tretej koľaji !

Dnes sme sa vybrali do Múzea dopravy. „Dopraviť” sa k novým fotkám. Vystavené exponáty stoja za to. Aj tie staršie športové vozy, kvôli ktorým som tam popravde najmä išiel (sen, mať do tridsiatky vlastného Jaguára ma stále neopúšťa). Ale konečne už viem, kde hľadať lampáreň Ch.B.Ch. = chňavoviny bez chochmesu :-)
A tie sľúbené fotky ? V galérii Autá a motorky na stránkach 9, 10, 11, 12, 13 a 14.
Radosť ? - 3. február 2007 -
V Budapešti opäť Maďari idú proti Maďarom.
Slota musí mať radosť Ch.B.Ch. = chňavoviny bez chochmesu :-)
Povedačky - 3. február 2007 -
Povedá sa povedá, že kto hľadá, nájde.
Tak ja teda hľadám, hľadám, hľadám ...
Sviatky - 1. február 2007 -
Šafrán, krokus ... z láskyUž dlho neboli žiadne sviatky. Vianoce i Nový rok (a to nie len tie „naše”, ale i rusnácke) sú už dávno v ťahu. Načim teda do kalendára niečo nové pripísať, že by sa biznis točil ďalej. Že by ... Valentín ?
Posielam prvý kvietok ... z lásky
Mesiac ... - 1. február 2007 -
Nový mesiac ?Houston, máme problém ...
A vlastne, nemáme. Niet takého problému, ktorý by si zaslúžil prehnanú pozornosť. Takže Houston, Apollo 13 sa môže kľudne vrátiť, nový mesiac sa našiel aj bez nich Ch.B.Ch. = chňavoviny bez chochmesu :-). Musel sa, keďže ten starý je už v ... preč.