Menu
CV
Môj denník (blog ?) Hlody ... (Ch. B. Ch.)
Mini Foto Galérie
Fotografie na predaj
Diskusia (kniha návštev)
Komunikačné centrum
Zaujímavé linky
Cestopis - Južná Amerika
Minibottles - zbierka
Chata Mlynčeky
Drevorezba
www.sevcik.sk
Starinky :-)
28.3. - Hlody (Ch. B. Ch.) - nové vtipy
27.3. - Európske ľudové remeslo - nové info (XVII. ročník)
27.3. - studentskyservis.info - nový link
27.3. - studentskyservis.cz - nový link
27.3. - studentskyservis.eu - nový link
27.3. - studentskyservis.com - nový link
26.3. - In vino veritas - nový link (Vinárstvo Trnovec)
25.3. - NAJnovší článok (23 hodín)
25.3. - NAJnovšia anketa (Letný čas)
24.3. - Kamaráti a iné zaujímavé stránky a blogy - nový link (Rezbárstvo.sk)
21.3. - NAJnovší článok (Tichá a Kôprová dolina)
21.3. - NAJnovší článok (Mobilný paradox ...)
18.3. - Kežmarok - nový link (Finále)
Vyhľadaj
 
Web sevcik.sk
Kontakt
E-mail: maros@sevcik.sk
ICQ: ICQ Status 309065393
MSN: maros.sevcik@atlas.sk
Skype: maros.sevcik
Obrázok z galérie
Vstúpte
Spriaznené weby
Európske ľudové remeslo
www.miniweb.sk
NAJ . Ten NAJsampodivnejší Zhluk Písmeniek v Doméne, Aký Si Len Viete Predstaviť . sk
www.gendzo.sk
Jan K. Myšľanov
Welcome to portal vazan.blogspot.com
Ikona
Kód: <a href=”http://www.sevcik.sk” target=”_blank”><img src=”http://www.sevcik.sk/images/ikonaMS.gif”></a>”
Kód: <a href=”http://www.sevcik.sk” target=”_blank”><img src=”http://www.sevcik.sk/images/ikonaMSt.gif”></a>”
Reklama


ATLANTIS
Profesionálny web hosting s PHP, MySQL, e-mail hosting, registrácia domén

Veľké oko :-)
Návštevy doteraz:
Návštevy aktuálne:
blog
Kalendár tvrdí: ... toto sa stalo v 2007. marci nášho letopočtu ...
Svadba - 28. marec 2007 -
Svadba :-)Schyľuje sa k sobášu Ch.B.Ch. = chňavoviny bez chochmesu :-)
Beskydy - 28. marec 2007 -
Poznáte skratku z Bratislavy do Beskýd ? Ja áno:
musíte ísť cez Brno až po stopku z Prahy a už ste v ... Ch.B.Ch. = chňavoviny bez chochmesu :-)
Neznajka - 26. marec 2007 -
... Možno ste niektorí čítali knihu Nevedkove dobrodružstvá. Hovorí sa v nej o rozprávkovej krajine, kde žili fafrni a fafrnky, čiže maličkí chlapčekovia a dievčatká, ktorí sa ináč volali kratuľkovia. Nuž Nevedko bol taký malý fafrn-kratuľko. Býval v Kvetnom meste na Zvončekovej ulici a s ním jeho druhovia, Vševedko, Ponáhľajko, Tratiletko, mechanici Šrófik a Šraubík, muzikant Balalajka, maliar Tubôčka, doktor Pilulka a mnohí ďalší. V knihe sa hovorí o tom, ako Nevedko a jeho druhovia cestovali v balóne, ako sa dostali do Zeleného mesta a do mesta Šarkanovky, čo tam všetko videli a čo sa naučili. Keď sa vrátili domov, pustil sa Vševedko a jeho druhovia do práce: začali stavať most cez Uhorkovú rieku, trstinový vodovod i fontány, aké videli v Zelenom meste ...
Kolega ma vrátil do detstva. Opäť začínam čítať "Prikľučenia Neznajki i jego druzej" a "Neznajka v Solnečnom gorode". A nájdem si aj "Neznajka na Lune".
Sexuálne prejavy :-) - 26. marec 2007 -
Jebali chlapci na to ? Ch.B.Ch. = chňavoviny bez chochmesu :-)
Najskôr na ihrisku a potom na izbe ?
Kus poézie - 26. marec 2007 -
In vino veritasVíno - produkt zeme, slnka a poctivej práce vinohradníkov a vinárov musíš zbožne piť. Keď to vieš, budeš dlho žiť a ženy budú si v tebe chlapa ctiť.
Zasa raz som bol hladať inšpiráciu vo vinotéke. Zasa raz som našiel. Tento-krát ma zlákal Tramín červený (koľké to prekvapenie u mňa Ch.B.Ch. = chňavoviny bez chochmesu :-)) - z Víno Nichta a aj z Vinárstva Trnovec.
Prvá výhra - 25. marec 2007 -
Ski Park MHK KežmarokHovorí sa, že prvá výhra všetko prehrá. Dúfam, že ma do zajtra prejde ten pesimizmus (opakujem: pesimizmus, nie parný valec) a že naši (Ski Park MHK Kežmarok) tak ako dnes vyhrajú aj ďalšie 3 zápasy vo finále 1. hokejovej ligy a že tým postúpime do extraligy.
100% - 25. marec 2007 -
Aspoň že v matematike to mám za 100%.
Ešte by som zo seba a z Monitoru 9 z matematiky chytil komplexy Ch.B.Ch. = chňavoviny bez chochmesu :-)
Rezbárstvo ... - 23. marec 2007 -
Rezbárstvo.skAnton Budzák - drevorezbaNenápadne som sa tu posledne sťažoval (bolo to vôbec poznať ? Ch.B.Ch. = chňavoviny bez chochmesu :-)), kto, odkiaľ a ako ma linkuje. Našťastie, existujú aj pozitívne linky. Je ich viac, ďakujem, jedna ma však v danej chvíli zaujala. Ono nie len vrana k vrane, ale aj rezbár k rezbárovi sadajú.
A tak som k Zaujímavým linkám, konkrétne k tým na Kamarátov a iné zaujímavé stránky a blogy pridal nový link. Na Rezbárstvo.sk.
Alkohol - 23. marec 2007 -
Criadores whisky, ArgentinaSpišská borovičkaAlkohol spája. Divná to vetička takto na triezvu hlavu, ale zjavne je to tak. Aj keď sa teda nikto z nich neunúval dať mi to vedieť. Čo už, nemôžem chcieť vedieť všetko.
Jeden si dal moju fotku argentínskej whisky Criadores do svojho podpisu na istom fóre.
Druhý si dal moju fotku Spišskej borovičky medzi svoje záľuby.
Aspoň, že majú chlapci dobrý vkus na dobrý alkohol a dobré stránky Ch.B.Ch. = chňavoviny bez chochmesu :-).
"Felvidék" - 23. marec 2007 -
Spišský hradTo som to ale dopadol. Som rovný Miklósovi Durayovi (posledne označovanému za "hanbu Slovenska v súčasnosti"). Napomáham držať pri živote pohrobkov myšlienky na "Felvidék".
Linkujú (blok Szepes, odsek Fotók a várról - veď to predsa určite všetci rozumiete už na prvé prečítanie Ch.B.Ch. = chňavoviny bez chochmesu :-)) moje fotky Spišského hradu.
To som to ale dopadol :-(
Kurvy sú to - 21. marec 2007 -
Pri stavbe nanajvýš potrebného kostola preťali pápeženci kábel káblovej televízie (a internetu a telefónu - majú vraj triple play). UPC pár hodín opravovala, ale vykašlala sa na to a teraz len tlačí zákazníkom cez infolinku kaleráby do hlavy.
A tak trávime večer ako za starých dobrých čias - pri sviečkach, víne a internete Ch.B.Ch. = chňavoviny bez chochmesu :-)
Alma mater - 21. marec 2007 -
Z mojej Alma mater (btw: načim nám dajakú stretávku poriešiť) už vyliezlo dosť všakovakých ksichtov a ksichtíkov. Na tento sa dá konečne aj dívať, tak zaň prosím už len z princípu hlasujte: Silvia Petrovičová, finalistka Miss 2007.
Monitor 9 - 21. marec 2007 -
Všetci sa do toho Monitoru 9 (škoda, že nie 69 Ch.B.Ch. = chňavoviny bez chochmesu :-)) tak obúvajú ... Ja reku, zima im šľahá na palice, počkám si kým sa to ukľudní, ale už je tu jar a ono stále nič. Musel som sa teda pozrieť aj ja, o čom ten Monitor 9 vlastne bol.
Urobil som to za 80%. Aj by som si išiel pýtať naspäť školné, ale ja som do deviatky nikdy nechodil. Tak teda budem držať hubu a otvorím ju, len keď si nanovo chlipnem Frankovky modrej (Vinotéka - Podola Peter, neskorý zber, r. 2005).
Na zdravie - 19. marec 2007 -
Jozef KubániTak na zdravie,
na šťastie,
na lačno Ch.B.Ch. = chňavoviny bez chochmesu :-)
a na Jozefov
Finito ... - 18. marec 2007 -
... alebo Až to se mnu sekne
Nepoznal som pôvodnú verziu tejto pesničky. Ak ju nepoznáte ani Vy, prečítajte si, vypočujte si a pozrite si, čo na to Jaromír Nohavica.
Góly - body - sekundy - 18. marec 2007 -
SkiPark MHK KežmarokHovorí sa síce športom k trvalej invalidite, ale posledných pár dní sa z toho môjho pasívne-diváckeho prístupu k športu javilo predsa len pomerne pozitívne:
- V 1. hokejovej lige sme (SkiPark MHK Kežmarok) postúpili do finále. So susedmi v Spišskej Novej Vsi to ešte bude slušná mela.
- Veronika Zuzulová bola opäť tretia (tento-krát vo švajčiarskom Lenzerheide). Toto sa nikdy neprestane príjemne počúvať.
- Daniela Hantuchová po piatich rokoch pokorila Indian Wells na turnaji Pacific Life Open. Takéto rakety majú zmysel.
- Začal nový ročník F1. Po odchode Michaela Schumachera a víťaznom príchode Kimiho Räikkönena asi prestanem byť predpojatý voči stajni Ferrari.
Len ten bicykel keby som ešte vybral.
Budem milionár :-) - 18. marec 2007 -
milionár :-)Stále som lenivý pracovať, tak hľadám iné bezbolestné spôsoby, ako získať prachy. Dnes som sa rozhodol, že zo mňa bude milionár Ch.B.Ch. = chňavoviny bez chochmesu :-)
Flekovská trinástka - 18. marec 2007 -
U FlekůČo len kúsok znalejší pražských reálií vedia, že flekovská trinástka je čierne pivo a nie spomienka pedofila. Ja, pražských reálií znalý len minimálne, som si nemohol pivovar a reštauráciu U Fleků nechať ujsť.
Podľa infa sa tam dá najlepšie dostať z Karlovho námestia a naň metrom. Keď som nastupoval do metra, bolo vonku ešte svetlo, no kým som na Karláku vystúpil, slnko už svetlo zhaslo. Karlák som podľa mapy pokladal za sympatické námestíčko v starej Prahe. Je to však dosť hustá dopravná tepna, ktorú som navyše chytil vo večernej dopravnej špičke. Začal som obchádzať námestie, aby som našiel správnu bočnú uličku. Vybral som si zlý smer, tá správna ulička bola tá úplne posledná, tak som aspoň absolvoval podvečernú prechádzku a pekne mi vytrávilo.
Reštaurácia sa hrdí miestom pre viac než 1200 hostí. Keď som tam prišiel ja, bola otvorená ale len jedna miestnosť (našťastie, jeden stôl bol voľný, tak som ho zabral) - hold, do letnej sezóny je zjavne ďaleko.
Či chce hosť pivo sa obsluha (je ich tam požehnane, v letnej sezóne sa asi voľne roztratia medzi ostatnými 1200 hosťami) pýta v podstate len posunkom hlavy. Načapované krígle nosia pingli priebežne po sále, takže na nové pivo sa dlho nečaká. Len pena je medzi časom už mierne opadnutá. Chuť je pomerne v pohode, ale ja ako nepivár by som nepoznal, keby mi načapovali nejaké iné čierne pivo (ešte šťastie, že výber je v Česku viac než slušný). Čakal som skrátka viac (a najmä do originálnych kríglov a nie do obyčajného skla).
Jedál je na výber len pár. Dal som si flekovský guláš s houskovým a so špekovým knedlíkem. Zo zvedavosti, ako taký špekový knedlík vlastne chutí. Chutí dobre, doporučujem ...
... ale radšej v inej hospůdce. Kde nebude obyčajné jedlo a v podstate aj obyčajné pivo predražené. Kde nebudete vyzerať ako exot medzi japonskými turistami (nič proti nim). Kde nebudú ponúkať decové becherovky na vytrávenie (aj oni vedeli, že mäso je tuhšie). Kde Vám heligónkar (oblečený ako Švejk) nebude hrať ako typickú českú skladbu aj Slovenské mamičky. Kde sa budete môcť cítiť skutočne dobre.
Kostol - 18. marec 2007 -
Začali nám stavať v Krasňanoch kostol. Namiesto parkoviska.
Bodaj to Parom skáral ! Na ký fras sa aj sem tí vatikánski prisluhovači serú, kurva ?
Otázky - 18. marec 2007 -
Bratislava: Kedy opäť vyhrá strom ? Nad stavebným pokrokom ?Chcel som toho tento týždeň napísať pomerne dosť. Ale nestíhal som. Blbá výhovorka, ale nestíhal som. Nestíhal som robiť veci, čo mám rád, nestíhal som zavolať ľuďom, ktorých mám rád. Nestíhal som.
Chcel som písať o Prahe, keď som tam opäť bol. Ešte tam budem a snáď skôr než tam opäť budem niečo o nej aj napísať stihnem. Ale tento týždeň som jednoducho nestíhal (napríklad aj kvôli tomu, že zabúdam a potom musím eurá odovzdávať v nádherný čas 4:55).
Chcel som písať aj o Brne. Tam som pôvodne nemal byť (prejazd diaľnicou cez Brno podľa mňa neznamená byť v Brne), ale napokon som tam bol. Keďže som úspešne minul odbočku na Viedeň, musel som si prejsť celý obchvat Brna z jednej i z druhej strany.
Chcel som písať o cyklovýlete, ale podľa predpovede počasia prinášajúcej sneženie opäť aj do nižšie položených oblastí, tak skoro z 2 kolies nič nenapíšem.
Chcel som písať o biliarde, keby boli bývali mali voľný stôl.
Chcel som písať o nadhľade na Bratislavu, ale stačiť budú musieť aj fotky z potuliek s kamarátom. Chcel som tých nadhľadových (v zmysle - z miest položených vyššie na miesta položené nižšie) fotiek z Blavy viac, ale to by som musel mať nabité baterky. Už dlho mám vybité baterky a fungujem len na zotrvačník.
Chcel som ... ale nenašiel som ani len odpoveď na otázky:
Kedy opäť vyhrá strom ? Nad stavebným pokrokom ?
Anabáza do ... Škótska ? - 10. marec 2007 -
Tomintoul - minibottlesBol som v Prahe a čoskoro opäť (streda) do Prahy pôjdem. Reku, ten môj len dočasný návrat do Blavy nazvem taktiež anabázou. Ale nie, nebude to anabáza do Blavy.
Nebude to ani opätovná (aspoň v názve) anabáza do Prahy, ale ... do Škótska. Presne ako v Škótsku som si totiž pripadal v obchodíku Kratochvílovcov. Nie je to síce len o škótskej whisky, majú aj whiskey, rum, tequilu, vodku ... z rôznych končín sveta, ale škótska whisky je skrátka scotch whisky.
Vďaka tomuto výletíku som mohol založiť už svoju 22. stránku v zbierke minibottles. Už teraz sa teším na návrat ... do Škótska Ch.B.Ch. = chňavoviny bez chochmesu :-)
Hokej - 10. marec 2007 -
HK AquaCity ŠKP PopradĎakujeme chlapci, dobre ste to hrali,
za ten dnešný výkon, "Fero" Vás pochváli ...

V tejto sezóne už žiaľ posledný zápas, ale ... uvidíme sa opäť na jeseň. V novom ročníku, v staronovej zostave a s priamym ťahom na bránku súpera. Ďakujem chlapci za sezónu.
Anabáza do ... Prahy 4 - 6. marec 2007 -
Praha - fotogalériaPrečo anabáza ? Lebo Švejk.
Prečo do Prahy ? Lebo nie do Budějovic, ale len na Budějovickú ulicu.
Anabáza do ... Prahy 3 - 6. marec 2007 -
Praha - fotogalériaNeraňajkovávam. Viem, nie je to najzdravší spôsob životosprávy, ale pred prvým infarktom sa zjavne nezmením. Tu v penzióne (dobre hádate, stále som v Prahe Ch.B.Ch. = chňavoviny bez chochmesu :-)) som využil možnosť dať si pripraviť raňajky do balíčka už večer vopred. Napriek skvelej večeri (Slovenská reštaurácia Kriváň) som už takmer polovicu raňajkového balíčka vyžral.
Pivo sa žiaľ do raňajkového balíčka nepridáva (čo to ? nezapôsobil som snáď na recepčnú ?). Večerná zdravotná prechádzka nikomu nezaškodí, tak som sa po pivo prešiel do najbližšieho obchodu. Je to ten obchod na Kačerově, pred ktorým mestský policajti masírovali asfaltový chodník ksichtom jedného miestneho feťáka (mimochodom, pražská mestská polícia vyzerá vo svojich uniformách dosť drsne, u nás sa tak obliekajú len kukláči, keď opäť o niečom "diskutujú" s Černákom).
Btw: vedeli ste, že plechovka Pilsner Urquell má názov, logo a znak vo svojom plechu reliéfne (či ako to nazvať) vytlačené ?
Anabáza do ... Prahy 2 - 6. marec 2007 -
Praha - fotogalériaStále som v Prahe, stále bez priameho napojenia na internet, ale už po večeri a dvoch pivách, takže v pohodovej nálade.
Penzión, v ktorom bývam, má vo svojom areáli Slovenskú reštauráciu. Slovenská reštaurácia sa volá Kriváň. Je milé nájsť v Prahe náhodou Slovenskú reštauráciu s menom Kriváň. Je milé, že aj v Slovenskej reštaurácii Kriváň v Prahe majú české pivo. Je nemilé, že v Slovenskej reštaurácii Kriváň v Prahe dávajú k prepečeným kačacím prsíčkam kupovanú knedľu a nie skvelé české bramborové knedlíky.
Napriek všetkému som s penziónom i Slovenskou reštauráciou Kriváň nadmieru spokojný. A nie len ja. Aj čašník, ktorý je podľa prízvuku našinec, t.j. východniar. Aj bratia Timkovci a vlastne celá kapela No Name, ktorí tu zjavne nie sú prvý ani posledný krát a s radosťou odložia aj učenie sa Oxfordskej angličtiny a pripijú časníkovi k jeho pripravovanej svadbe. Aj ostatní Slováci, o ktorých prítomnosti svedčia autá s EČVčkami BA, KE, PP ...
Anabáza do ... Prahy - 6. marec 2007 -
EC HungariaSom unavený ako pes. Som tak unavený, že sa mi nechce ani spať. Tak ťukám do notebooku. Jednoznačný blbec Ch.B.Ch. = chňavoviny bez chochmesu :-). Pre pripojenie na internet mi tu chýba nejaká Wi-Fi sieť. Nechávať na recepcii zálohu za USB-modem, to nie je na moju CZK peňaženku.
Dnes som išiel na svoju prvú služobnú cestu do zahraničia. Prvú v novom zamestnaní. A do zahraničia len do Prahy, čo pre našinca na šťastie stále zahraničie v podstate nie je. Ešte nemám oprávnenie šoférovať firemné autá, tak som "šoféroval" vlak. Reku, sadnem si do 1. triedy, vyložím na stolík notebook a budem trocha pracovať (teda, čítať rôzne firemné dokumenty, bo ani z vlaku sa na internet a už tobôž nie do firemnej siete rozumne napojiť nedá). V EC Hungaria však žiaľ na prácechtivých zvysoka ... kašlú. Stolíky sú len také vyklápacie z lakťovej opierky, čo ledva udržia plechovku piva (teda, jednu udržia, problémy majú až pri dvoch Ch.B.Ch. = chňavoviny bez chochmesu :-)). A nájsť elektrickú zástrčku (baterka notebooku žiaľ celú cestu z Blavy do Prahy navydrží) sa cestujúcemu podarí nájsť leda ak v predu v rušni. Celá tá 1. trieda vyzerala nejak divne. Ako kasíno. Nie že by som niekedy bol v nejakom kasíne (tak mi treba), ale mám taký vnútorný pocit, že v kasíne to musí vyzerať ako vo vozni 1. triedy EC Hungaria. Je to horšie pre ten vlak či pre kasína ?
Domov idem každopádne iným spôsobom.
Jedna liga - 5. marec 2007 -
SkiPark MHK KežmarokAk si nenakreslíte bodku ... (ani tri Ch.B.Ch. = chňavoviny bez chochmesu :-)) z prvej ligy sa stáva jedna liga. A v tej jednej lige sú už známi semifinalisti. Najnašskejší mi (rozumej SkiPark MHK Kežmarok) sa stretneme s Bystričanmi. Opäť to poriešieme za 4:0 na zápasy ?
Slovan ... - 5. marec 2007 -
HK AquaCity ŠKP PopradAké požičaj, také vráť.
Ako sme jeden zápas na Slovane vyhrali mi, tak jeden zápas u nás vyhrali Slovanisti. Na zápasy na teraz 2:2, pokračujeme opäť 7. marca a to zasa na Slovane.
Stovežatá Praha - 5. marec 2007 -
Praha - Zlatá uličkaPred chvíľou som v telke zachytil len upútavku na jednu z "podstatných" správ dňa: V Prahe sa omladina zabáva aj tým, že vedrá farby vylievajú a priamo hádžu na autobusy miestnej dopravy.
Zajtra sa na to idem pozrieť osobne. Teda, ani nie tak na to (verím, že niečo podobné sa mi v metre nestane), ale jeden nemôže vopred nikdy vedieť. A brať si namiesto klasickej bundy vojenské kongo, ešte dokonca ani len nepoznačené farebnými guličkami paintballu, asi tiež nie je úplne najlepší nápad.
Z farbičiek teda budem riešiť čiernu v čiernom pive U Fleků a jantárovú pri whisky u Kratochvílovcov.
Chodiaci Janko - 4. marec 2007 -
Johnnie Walker Red LabelChôdza je zdravá. Okrem väčšiny lekárov Vám to potvrdí napríklad aj Jozef Pribilinec. A aj chodiaci Janko - Johnnie Walker.
Ku mne prišiel už v šiestej minifľaštičke. Ešte keby tak prišiel aj so svojím modrým bratom - oni by boli stále ležérne chodiaci a ja už vegeťácky ležiaci priaznivec Škótska.
Tridsiatka - 4. marec 2007 -
Meukow cognacČo že je to päťdesiatka ? Nemám šajn, včera sme začali len sériu osláv tridsiatok.
Takže do Abrahámu ešte raz: všetko najlepšie ...
Nováky - 4. marec 2007 -
Ťažko skúšaná oblasť, tie Nováky. Najskôr bane, teraz Vojenský opravárenský podnik.
Úprimná sústrasť.