Menu
CV
Môj denník (blog ?) Hlody ... (Ch. B. Ch.)
Mini Foto Galérie
Diskusia (kniha návštev)
Komunikačné centrum
Zaujímavé linky
Cestopis - Južná Amerika
Minibottles - zbierka
Chata Mlynčeky
Drevorezba
Starinky :-)
29.8. - Vysoké Tatry - nové video (Kriváň)
29.8. - Hlody (Ch. B. Ch.) - nové vtipy
21.8. - Minibottles 26 - nová (Ouzo, Pelinkovac) a preusporiadané minifľaštičky a nový pohárik (Tatranský čaj)
20.8. - www.EĽRO.sk - nové videá (Dobýjanie hradieb 1, Dobýjanie hradieb 2, Kamaráti moji ..., Drevorezba, Lunapark :-), Slovenské mamičky ...)
20.8. - Študentský servis - english info
14.8. - Domáci miláčikovia 7 - nová stránka a nové fotky (ZOO Budapešť)
14.8. - Domáci miláčikovia 6 - nová stránka a nové fotky (ZOO Budapešť)
14.8. - Domáci miláčikovia 5 - nová stránka a nové fotky (ZOO Budapešť)
14.8. - Domáci miláčikovia 4 - nové fotky (ZOO Budapešť)
14.8. - Galéria Autá a motorky 14 - nové foto (Pendolino)
10.8. - Minibottles 14 - nová (Fernet Citrus) minifľaštička
9.8. - Študentský servis - nové english info
7.8. - Domáci miláčikovia 3 - nové fotky (ZOO Bratislava)
Vyhľadaj
 
Web sevcik.sk
Kontakt
E-mail: maros@sevcik.sk
ICQ: ICQ Status 309065393
MSN: maros.sevcik@atlas.sk
Skype: maros.sevcik
Obrázok z galérie
Vstúpte
Spriaznené weby
Európske ľudové remeslo
www.miniweb.sk
NAJ . Ten NAJsampodivnejší Zhluk Písmeniek v Doméne, Aký Si Len Viete Predstaviť . sk
www.gendzo.sk
Jan K. Myšľanov
Welcome to portal vazan.blogspot.com
SSaM - Sdružení Sběratelů alkoholových Miniatur
Ikona
Kód: <a href=”http://www.sevcik.sk” target=”_blank”><img src=”http://www.sevcik.sk/images/ikonaMS.gif”></a>”
Kód: <a href=”http://www.sevcik.sk” target=”_blank”><img src=”http://www.sevcik.sk/images/ikonaMSt.gif”></a>”
Reklama
Kvetinová pošta - urobte radosť svojim blízkym
ATLANTIS
Profesionálny web hosting s PHP, MySQL, e-mail hosting, registrácia domén

Veľké oko :-)
Návštevy doteraz:
Návštevy aktuálne:
blog
Kalendár tvrdí: ... toto sa stalo v 2007. auguste nášho letopočtu ...
Ľuboš Bartečko - 30. august 2007 -
SkiPark MHK KežmarokKežmarskí hokejisti to v extralige myslia viac než vážne. Viac než vážne to s klubom SkiPark MHK Kežmarok myslia aj kežmarskí hokejisti. Sezónu v Kežmarku, skôr než odíde opäť do Švédska, začne aj kežmarský rodák Ľuboš Bartečko.
Nie nadarmo si ja darček kupujem Ch.B.Ch. = chňavoviny bez chochmesu :-)
Hranol - 29. august 2007 -
- Jožku, nejeb do toho hranola, bo še to na cebe zdzigá a natrepeš si piščiská !
Prosím, motajte sa okolo takých ľudí, ktorí skutočne pracujú (napr. na stavbe) a nevypisujú do blogov a najmä do diskusií kraviny o nejakom hranole (alebo nejakom "Hranolovi" ?). Minimálne je to zdravšie pre Váš kardiovaskulárny systém Ch.B.Ch. = chňavoviny bez chochmesu :-)
Kriváň - 27. august 2007 -
Nie tak dávno sa opäť na Kriváň driapali organizovane nejaký národovci či inak až príliš angažovaní tiežturisti. Ja ako tiežturista som sa na Kriváň trepal vlani, takmer "štvornožky", podporovaný partiou, 3 plechovkami Red Bullu a ... a snahou aspoň raz za rok podať "športový" výkon. Dole pod Vysokými Tatrami bola odporná horúčava, na štíte Kriváňa takmer mrzlo a ja napriek tomu spotený ako prasa ...
Celá túra mala len jednu chybičku, cestou na Kriváň chýba nejaká horská chata. Koho všetkého to treba podplatiť, aby som si tam na úpätí mohol nejakú postaviť ?
Pendolino - 27. august 2007 -
PendolínoZlatá dobrá dovolenka a možnosť nevyliezať z postele.
Pendolínom som sa doteraz síce trepal len v smere Praha - Bratislava, ale nechcel by som teda zažiť to čo jeho cestujúci v opačnom smere dnes ráno. Pendolíno nenaštartovalo Ch.B.Ch. = chňavoviny bez chochmesu :-)
Pendolíno stojí kdesi gu Polomy, zamrzli mu všecky CD-ROMy
Dovolenka - 24. august 2007 -
Lomnický štít, Vysoké TatryTri-krát hurá, tri-krát sláva, fanfáry (tie stačí raz, veď nerobíme hluk jak keď včera o 4:20 dajaký magor na hoteli hneď za stenou na plné gule pustil rádio a ostatní hoteloví hostia mu ešte pol hodiny po stenách mlátili) ... konečne odchádzam na dovolenku. Zbohom Blava, zbohom Praha, zbohom ...
Načim mi "do Vysokých Tatroch kus popatric treba" a "dobro došli" od dakoho v Chorvátsku začuť.
Vytrhnuté z kontextu: - 22. august 2007 -
... a o inceste si už počul ?
Čo, o akej ceste ? ...
Video - 19. august 2007 -
EĽRO - Európske ľudové remesloPostúpil som na 2. métu - v experimentoch s videom.
1. métou je, že videá môj foťák Canon PowerShot S1 IS vôbec nakrúca - síce do obrovských avi-súborov, ale aj s počúvateľným zvukom a možnosťou zoomovať počas nakrúcania.
2. métu som pokoril dnes. Po rôznych nie príliš úspešných pokusoch som začal videá konvertovať do DivX formátu - pôvodné množstvo dát sa skomprimuje na prijateľnú mieru a pozerateľnosť a počúvateľnosť sa nejak rapídne nezhoršia. Čo je najkrajšie, aj YouTube si s DivX rozumie, takže svojimi video pokusmi môžem otravovať celý svet Ch.B.Ch. = chňavoviny bez chochmesu :-)
Začal som spomienkami na tohoročný - XVII. ročník festivalu Európske ľudové remeslo - dobýjaním brán mesta Kežmarok.
Na tretiny - 17. august 2007 -
Vratné lahve :-)Prvá tretina je v podstate o ničom. Ako Winnetou. Príliš rozvláčny začiatok, veľa nekompatibilných postáv, de-facto chýbajúci dej. Človek sa aj chce aspoň občas zasmiať, ale nejak nie je čomu.
V druhej tretine dej začína nadobúdať jasné kontúry, postavy sú už vyprofilované, sem-tam úsmev (u diváka), cca jeden-krát aj seriózny smiech (stále u diváka).
Tretia tretina ... smiech už častejší (divák si nedá pokoj), ale ako to vlastne skončilo ?
Vzhľadom na pozitívne referencie som od filmu Vratné lahve čakal kus viac. Ale že teplovzdušný balón sa dá "naštartovať" aj obyčajným zapaľovačom a že sa tým dokonca vie "vyhrabať" z vodnej hladiny, to som teda netušil.
Čo už.
Invex - 17. august 2007 -
Už by sa patrilo, aby som sa konečne aj osobne podíval na Invex do Brna. Vyzerá to tak, že tento rok by mi to mohlo vyjsť priamo ako jednému zo zástupcov jedného z vystavovateľov. Veď aj o našich mzdách (v slovenskej legislatíve) sa tak pekne píše ...
Stretneme sa v pavilóne V, v stánku 56 ?
STV - 17. august 2007 -
V Slovenskej televízii sa to v spravodajstve hodne melie, napriek tomu však odtiaľ (z STV ako takej, nie z redakcie spravodajstva) na šťastie prenikajú aj pozitívne informácie (ktoré samozrejme nebudem konkretizovať v záujme nevyzrádzania interných firemných záležitostí Ch.B.Ch. = chňavoviny bez chochmesu :-)).
Pltníci na Dunajci - 17. august 2007 -
pltníci na DunajciPltníci na Dunajci v Pieninách získavajú z roka na rok na popularite.
Predvčerom som radil šéfovi, kde pred Červeným Kláštorom nájde pltnicu, ako sa z Lesnice dostať naspäť, či si dať túru cez Tri Koruny alebo cez Haligovské skaly, v ktorom goralskom dvore sa najesť ... Dnes sa ma na Zamagurie pýtal brácho, aký je ten hlavný smer na pltníkov na Dunajci. Reku, Červený Kláštor a kus pred ním.
Pltníci na Dunajci v Pieninách získavajú zo dňa na deň na popularite Ch.B.Ch. = chňavoviny bez chochmesu :-)
Koncert - 16. august 2007 -
Jaromír NohavicaV nedeľu večer bol na internete priamy prenos koncertu Jarka Nohavicu. Pekná myšlienka. Vo vlaku sa ale ešte internet nechytá (a českou dátovou kartou tiež ešte nedisponujem) a ani na hoteli, kde som chcel chytiť aspoň záver koncertu, som neulapil žiadnu funkčnú wi-fi sieť. Že pred ním občas stáva Rolls Royce mi bolo prd platné.
ČechomorAle zato včera ... Včera som si kultúrne zážitky do sýta vynahradil. V Pezinku začala najskôr predkapela Karpatské horké, s ktorou som nerátal a hneď po nich nastúpili páni z kapely Čechomor. To bol teda "nářez". Ako bolo publikum pri predkapele pomerne chladné (v sparnom letnom večere dosť príjemné Ch.B.Ch. = chňavoviny bez chochmesu :-)), Čechomor rozpálil každého. Tlieskalo sa, poskakovalo, podupávalo do rytmu, spievalo ... Až dva-krát sa podarilo Čechomor vyvolať na prídavky. Kto bol včera večer v pezinskom amfíku, neľutoval.
Jazykovedné okienko - 13. august 2007 -
hroch- Viete, čo je to "hroch" ?
- Predsa ten malý zelený, na čom šmykol Jánošík Ch.B.Ch. = chňavoviny bez chochmesu :-)
Pendolíno - balada - 13. august 2007 -
Pendolino - Slovenská strelaZa siedmymi horami, za siedmymi dolinami bola nebola ... Ale veď to je jedno, keďže po tých horách a dolinách sa tiahli železničné koľaje a po nich sa promenádovala Slovenská strela, t.j. Pendolíno.
Umelecký dojem zvonka i z vnútra nie je zlý. Zvonka je kde tu namaľovaný Švejk či Karel Gott, vnútri sú vymachlené cestujúce. Rušeň a prvý vozeň sú to isté dopravné teleso (ako motorová Anča). Prvú triedu od plebsu tej druhej oddeľuje jedálenský (či v miestnom žargóne barový) vozeň. Sedadlá su mierne sklápateľné, sedáky nepohyblivé, okienka malé, stolíky labilné, smetné nádoby chýbajúce (alebo neviem improvizovať ?), vešiaky (ak spĺňajú účel, t.j. ak na nich visia zvršky cestujúcich) zavadzajúce, elektrika v zástrčkách vypadávajúca (batérie zle nastavených notebookov to milujú), obsluha korektná, bageta nezasýtiaca, WC čisté, fasovaný čaj (alebo káva) na stole náchylnejší k vyliatiu sa väčšmi než v iných vlakoch (že by daň za vyššiu rýchlosť ?), hlásenia personálu rozvláčne, rýchlosť spôsobujúca "morskú chorobu" ...
Zle dopadnete, keď Vás zrazí Pendolino Ch.B.Ch. = chňavoviny bez chochmesu :-)
On the road - 13. august 2007 -
ZOO BudapešťĎalší víkend za nami. Opäť som troška viac scestovaný, než som bol, ale na Jacka Kerouacka sa nechytám ani omylom.
Nie že by som vyznával tendenciu do tankoch na Budapešť, ale v sobotu som svojou návštevou poctil Budapešť. Teda, nie sám - boli sme na to traja (ale tankisti boli štyria a pes Ch.B.Ch. = chňavoviny bez chochmesu :-)). A aj tú Budapešť sme skresali len na miestnu ZOO (a tú nám miestni skresali cca o tretinu, ktorú prerábajú). Rýchlik (Amicus) z Blavy do Budapešti má "len" čosi vyše 20 (skutočne, čosi vyše dvadsať) zastávok a pri spiatočnej ceste stojí v Štúrove asi pol hodinu. Chvíľami som mal pocit, že aj budapeštianska električka nás predbieha. Príjazd na Nyugati pu. je zázrak sám o sebe - ako návrat o sto rokov. Staničná budova asi pamätá aj Máriu Teréziu a kde je vlastne za železničnou traťou skrytá sama Budapešť, to nemám šajn ani po viacnásobnom preštudovaní mapy. Aspoň, že tá ZOO stála (a stála a stála a stála Ch.B.Ch. = chňavoviny bez chochmesu :-)) za to.
V nedeľu si normálni ľudia väčšinou šunky váľajú, len ja som sa trepal do Prahy. Služobne, že by som v pondelok hneď zavčasu ráno bol schopný imitovať prácu (stav, keď už nevládzem imitovať prácu, tak aspoň imitujem premýšľanie sa nepripúšťal). Nejakým polozázračným spôsobom som zaimitoval, bo už si veziem prdel v Pendolíne smer Blava.
Občas vážne závidím za pecou sediacim domasedom.
Čechomor - 9. august 2007 -
ČechomorZasa raz sa pôjdem kultúrne vyžívať - ak si teda nezabudnem u Dr. Horáka vyzdvihnúť lístok.
Okrem iného aj do Pezinského amfiteátra totiž príde v auguste (konkrétne 15.8.2007 o 20:00 - a to je v podstate za chvíľu) koncertovať kapela Čechomor. Už teraz sa teším.
Braňo Mojsej - 9. august 2007 -
Braňo Mojsej zjavne ku šťastiu nechýba ani stránke www.antimojsej.sk. Kam to ale vedú jej stopy ... Ch.B.Ch. = chňavoviny bez chochmesu :-)
Dubáky - 7. august 2007 -
medveď hnedýUž by sa opäť patrilo ísť na Važec na huby ...
... a na medvede Ch.B.Ch. = chňavoviny bez chochmesu :-)
Mirečku, máš dolary ? - 7. august 2007 -
tvrdá mena :-)Pamätná to veta z ešte pamätnejších Básnikov ... (tuším, že dvojky, ak ma neklame to, čo ostalo z mojej pamäti po čerstvom ríbezláku). Opäť mi zišla na um, keď je reč o peniazoch.
Takže robotu balím, už žiaden stres, pochybné zoznamy pripomienok, verzie, čísla, termíny ... Balím a odchádzam zarábať do virtuálneho časopriestoru Ch.B.Ch. = chňavoviny bez chochmesu :-)
J. Nohavica - koncert - 5. august 2007 -
Jaromír NohavicaHovorí Vám niečo meno Jaromír Nohavica ?
Ak neviete čo s voľným časom 12. augusta od 21:00 a nedostanete sa na jeho koncert pod hradom Hukvaldy osobne, skúste to po internete. Určite to bude stáť za to.
Jackpot - 5. august 2007 -
Jackpot :-)Jackpot som dnes nevyhral, takže zajtra opäť do roboty.
Mazda 323 (robinson) - 5. august 2007 -
Mazda 323 - na predajStále je na predaj. Okrem iného ideálna aj ako prevážač tehál. Z Kovariec do Bratislavy. Všade okolo nás je v Blave stavebný boom, ale my si tehly (nádherných 8 obitých kusov) dovážame.
Čo už, aspoň mám o kladnú referenciu pri predaji naviac Ch.B.Ch. = chňavoviny bez chochmesu :-)
Uhorková sezóna - 5. august 2007 -
JeepPolitici (menovite Fico, Tomanová ...) vyhlásili vojnu novinárom. Myslia si totiž, že to boli práve novinári, kto to s tou vojnou začal. Keci, drísty, plky, žvásty ... prachobyčajná uhorková sezóna.
Aby si ju skutočne užili (tú uhorkovú sezónu), treba ich nahnať do uhorkového poľa pod rozpálené slnko (alebo hneď dve ?), aby si troška zamakali. Aj politici, aj novinári. Aspoň sa nám "normálnym" ľuďom bude pár minút lepšie žiť.
Reset - 1. august 2007 -
Absinthe 80 - minibottlesV piatok podvečer si zresetujme hlavy ...
Aká ušľachtilá myšlienka a hľa koľko prekážok.
- Nie je piatok. Ale veď čas je na šťastie relatívny.
- Resetovať Absinthom (má akurátnych 80%) asi tiež nie je úplne najvhodnejšie (aj keď rýchlosť resetu by bola obdivuhodná).
Pre dnešný nepiatkový večer som teda uprednostnil umiernenejšiu cestu - Tramín červený (slovenské akostné odrodové víno biele suché, výber z hrozna, ročník 2006) od Matyšáka.
100 miliónov - 1. august 2007 -
Miliónová bankovka :-)Jackpot dnes nepadol. Snáď si nezabudnem do nedele podať "žiadanku o väčší než malý kusisko šťastia" Ch.B.Ch. = chňavoviny bez chochmesu :-)
Opäť prvého - 1. august 2007 -
Kalendárom nebolo treba tento krát otáčať. Júl je minulosťou, august ako nový mesiac sa dostavil v strede (skoro doslova Ch.B.Ch. = chňavoviny bez chochmesu :-)) týždňa. Nebyť faktu, že v tento mesiac idem na dovolenku (dúfam, teda), nemalo by zmysel ani otvárať novú stránku.