Menu
CV
Môj denník (blog ?) Hlody ... (Ch. B. Ch.)
Mini Foto Galérie
Diskusia (kniha návštev)
Komunikačné centrum
Zaujímavé linky
Cestopis - Južná Amerika
Minibottles - zbierka
Chata Mlynčeky
Drevorezba
Starinky :-)
1.10. - Hlody (Ch. B. Ch.) - nová stránka a nové vtipy
30.9. - Minibottles 27 - nové minifľaštičky (scotch whisky The Glenrothes, Inchmurrin, Tobermory, Deanston a Jarosek Absinth)
30.9. - Hlody (Ch. B. Ch.) - nové vtipy
25.9. - NAJnovší článok (ZOO Spišská Nová Ves)
24.9. - Vysoké Tatry - nové video (Lomnický štít - východ slnka)
24.9. - Študentský servis - Práca v Nemecku
22.9. - NAJnovší článok (Smutné)
22.9. - Minibottles 12 - nová (Staroplzenecký absinth) a preusporiadané minifľaštičky
22.9. - Minibottles 13 - preusporiadané minifľaštičky
20.9. - Študentský servis - Práca v Anglicku
18.9. - Galéria domácich miláčikov 8 - nová fotka (jaskynný živočích)
17.9. - Postojna 2 - nová stránka a nové fotky
17.9. - Postojna 1 - nová stránka a nové fotky
Vyhľadaj
 
Web sevcik.sk
Kontakt
E-mail: maros@sevcik.sk
ICQ: ICQ Status 309065393
MSN: maros.sevcik@atlas.sk
Skype: maros.sevcik
Obrázok z galérie
Vstúpte
Spriaznené weby
Európske ľudové remeslo
www.miniweb.sk
NAJ . Ten NAJsampodivnejší Zhluk Písmeniek v Doméne, Aký Si Len Viete Predstaviť . sk
www.gendzo.sk
Jan K. Myšľanov
Welcome to portal vazan.blogspot.com
SSaM - Sdružení Sběratelů alkoholových Miniatur
Ikona
Kód: <a href=”http://www.sevcik.sk” target=”_blank”><img src=”http://www.sevcik.sk/images/ikonaMS.gif”></a>”
Kód: <a href=”http://www.sevcik.sk” target=”_blank”><img src=”http://www.sevcik.sk/images/ikonaMSt.gif”></a>”
Reklama


ATLANTIS
Profesionálny web hosting s PHP, MySQL, e-mail hosting, registrácia domén

Veľké oko :-)
Návštevy doteraz:
Návštevy aktuálne:
blog
Kalendár tvrdí: ... toto sa stalo v 2007. septembri nášho letopočtu ...
Darček - 30. september 2007 -
The Glenrothes - single speyside malt scotch whiskyAký je najlepší darček zo Švajčiarska ?
Pre mňa škótske whisky The Glenrothes - 3 nové kúsky v jednom balení do mojej zbierky minibottles.
Ďakujem.
Krst - 30. september 2007 -
fanúšik Skipark MHK KežmarokJemný opar nad ľadom vítal divákov (kapacita zimáku je 3500 ľudí, ale bolo nás tam určite viac a to sa ešte mnohí nedostali dnu) podtatranského hokejového derby. SkiPark MHK Kežmarok hostil v piatok HK AquaCity ŠKP Poprad. Fankluby oboch táborov sa "prekárali" a aj bubnami (treba priznať, že popradčania majú lepší rytmus) vytvárali skvelú atmosféru. Začalo sa vo veľkom štýle, ale už v 12. sekunde sme (my domáci) na tribúnach onemeli. Kapitán hostí - Arne Kroták - strelil doteraz najrýchlejší gól hokejovej extraligovej sezóny. Potom však našťastie Palovčík a Pavličko rýchlo stav skóre obrátili a keď pred koncom tretiny v oslabení pridal tretí gól Bartečko, nálada bola na maxime. Pokaziť ju nemohol už ani záverečný gól v našej bránke, kaziť to celý čas kazil len hlavný rozhodca Ország. Dres som teda úspešne pokrstil víťazstvom Ch.B.Ch. = chňavoviny bez chochmesu :-)
Náladu mi nepokazí ani dnešná nakladačka vo Zvolene.
Lomnický štít - 24. september 2007 -
Sú chvíle, keď sa chcete nad všetko povzniesť a počkať kým opäť vyjde slnko. Mal som to šťastie počkať si na východ slnka na Lomnickom štíte:
Stovežatá - 22. september 2007 -
Tobermory - minibottlesZasa raz som tento týždeň nevedel, čo so sebou, tak som poslúchol svoje svedomie, nevykašlal sa na pracovnú morálku a hajde do stovežatej Prahy (aspoň raz by som mal skúsiť tie veže porátať, možno teda raz vyleziem na Petřín a začnem si robiť čiarky). Až doma ale človek zistí, kde všade mohol byť, keby vyhlásil štrajk - v Nitre na koncerte Jany Kirschner a Čechomoru s vyhratými lístkami, no ja ...
Ale Praha má aj zopár pozitív. Taká firemná párty nie je zlá, tatársky biftek je vec priam geniálna (najmä pri kombinácii s čiernym pivom) a nové absinthy (Staroplzenecký a Jarosek) a škótske whisky (Inchmurrin, Tobermory a Deanston) do mojej zbierky minibottles sú už len čerešničkou na torte.
Malá NHL ? - 21. september 2007 -
SkiPark MHK KežmarokDnes Ľuboš Bartečko (SkiPark MHK Kežmarok) porazil Žiga Pálffyho (HK 36 Skalica) v zápase hokejovej extraligy 1:2.
Len tak ďalej, chlapci.
Ďakujeme.
Postojnska jama - 18. september 2007 -
jaskyňa Postojnska jama, SlovenijaTak som si uvedomil, že v tej slovinskej jaskyni Postojnska jama je vlastne zakázané fotografovať. Seriózne, oficiálne, nie ako u nás, že si za horibilnú sumu môžete kúpiť nálepku (mám ich nalepené zvnútra v kufri v aute) oprávňujúcu fotiť v tej-ktorej jaskyni.
Už cestou vláčikom však blikali blesky foťákov ostatných, tak reku - neostanem predsa v hanbe, že by som ja prišiel z jaskyne bez fotky. A tak som fotil na drzovku aj pred sprievodkyňou až do chvíle, kým ma taktne upozornila, že fotenie je skutočne zakázané. Keby hneď a nie až po tretine prehliadky vysvetlila (a nie len ona, ale všetci sprievodcovia všetkých jazykových skupín), že fotiť sa môže, ale bez použitia blesku, dalo sa ušetriť trocha toho zbytočného adrenalínu na všetkých stranách. Svetlá bleskov (ak som teda dobre rozumel slovinčine - jazyková príbuznosť je síce pekná vec, ale materčina to, raz darmo, nie je) totiž podporujú rast nejakých zelených mikróbov či iných "svinstiev" na kvapľoch a to by v jaskyni nevyzera príliš príťažlivo.
Tak teda ešte raz - bezbleskové fotky zo Slovinska, z jaskyne Postojnska jama.
Postojna - 17. september 2007 -
Postojnska jama, Vivarij Proteus - SlovenijaPredjamski grad - SlovenijaPrapôvodne sme sa vybrali na týždňovú dovolenku k moru, do chorvátskej Crikvenice. Prečo však ísť na veci príliš jednoducho, keď sa na ne dá ísť aj tak nejak inak, po našom ? Išli sme už o deň skôr, skratkou cez Plitvické jazerá. Stálo to jednoznačne za to. To len majiteľ chaty, ktorú sme náhodne našli v susednej dedinke sa z nás možno nespamätal do dnes.
Potom sme sa už vrátili do pôvodného scenára - more, Crikvenica, skrátka veget. Nestihnúť úvodný prípitok predsa nie je žiadna tragédia, najmä ak sme v ten deň ešte stále mali vlastné zásoby. Neviem si predstaviť sám seba týždeň na pláži, ale veď aj tak som si to nemal možnosť vyskúšať. Ono aj pri mori občas prší.
Jeden deň sa nám Chorvátsko zazdalo kus malé, tak sme išli opáčiť do Slovinska, či aj tam prší. Pršalo. Lepší úkryt ako jaskyňu (Postojnska jama) sme nenašli, ale je pravda, že kvôli nej sme tam vlastne išli. Stálo to za to. Z kusu jaskyne je vivárium (Vivarij Proteus), kde sú okrem pôvodných jaskynných živočíchov (väčšinu sme aj tak nenašli) aj písomné stopy po prvých, nazvime ich objaviteľoch.
Ostatok jaskyne má viac samostatných zatiaľ pre turistov neprepojených priestorov. Všetky ich vyhĺbila riečka Pivka (aký to romantický názov). Do samotnej Postojnskej jaskyne vezie turistov elektrický vláčik, ale aj na pešiu "prechádzku" je tam dostatok miesta. Kvapľov je tam do bludu, takže tie odstránené kvôli koľajniciam či betónovému chodníku zjavne nikomu nechýbajú ani nevadia, to len mňa ešte stále dokážu prekvapiť niektoré detaily. Kvaple pri východe z jaskyne sú čierne. Ono, keď jaskyňa cez vojnu slúži aj ako sklad benzínu a v rámci partizánskej vojny tam pár fašistom "zľahka podkúria", je to poznať ešte desiatky rokov. Len aj tí nemeckí geriatrickí turisti patria do kategórie pre mňa prekvapujúcich detailov. Že by im bolo za vojny málo ?
Neďaleký Predjamski grad je už len čerešničkou na torte, ako by mohla byť situovaná moja budúca vila Ch.B.Ch. = chňavoviny bez chochmesu :-)
Pivovar - 15. september 2007 -
PivovarŽirafa :-)Trubky, tanky a ostatné "plechové" veci navrhli a zmontovali chlapci zo Svidníka. Softwér dodali a nainštalovali Amíci. Ale pivo, to z českého chmelu a sladu (Svijany) musí aj v Chorvátskom malom pivovare variť český sládek.
A že varil dobre a najlacnejšie v celej Crikvenici a že mal najvyššie žirafy, na to poviem len ...
... Ta pamätaj ! Ch.B.Ch. = chňavoviny bez chochmesu :-)
Fedor Flašík - 15. september 2007 -
Údenáč pre Fedora FlašíkaKdesi som čítal, že Fedor Flašík zbiera údenáče.
Jedného údenáča mu teda posielam Ch.B.Ch. = chňavoviny bez chochmesu :-)
Ta pamätaj ! - 15. september 2007 -
Ta pamätaj !Chce to zmenu. Keby aj na Slovensku bola opäť šanca stať sa vyvoleným, skúsim to. Takto len čumím na tých 14 (a možno už len 13) Primákov, ktorí sú VyVolení a menia od základu svoj život alebo sa len utvrdzujú v zbytočnosti zmien. Ja nemením, ešte nemám za čo. Nik si ma nevyvolil, voliť musím sám.
Zvolil som za hrsť čísiel a vyhral 60 Sk. K stámiliónom ďaleko, ale som na dobrej ceste. Zvolil som Profesia.sk a som ďaleko k ... Zvolil som Tramín červený, bobuľový výber, r. 2006 z VVD Dvory nad Žitavou a len spomínam o čo som prišiel, keď som dopil posledný Tramín červený, bobuľový výber, r. 2003 z Tibavy. Zvolil som ...
Keď opäť budem voliť nejakú hovadinu, poprosím našskú úderku nech mi dá poriadne poza uši a povie:
TA PAMÄTAJ !
Občianska vojna - 14. september 2007 -
FotoGaléria Autá a Motorky (a autobusy a trucky a traktory a jachty a lokomotívy a vojenská technika a prototypy a žeriavy)Nie zas až tak dávno sa tam (niekdajšia Juhoslávia) prelievala krv najmä nevinných v občianskej vojne. Dnes tam (Chorvátsko, Slovinsko ...) už našťastie chodievame na dovolenky.
Kiež by táto vojenská technika pred polorozsypanými bývalými kasárňami bola posledným pozostatkom všetkých ozbrojených konfliktov celého sveta.
Smädný som - 14. september 2007 -
Obzerám si teda poličky so svojou zbierkou minifľaštičiek a rozmýšľam, čo načnem. Whisky ani whiskey to dnes nebude, asi siahnem kus hlbšie do vínnej pivničky, bo praví zberatelia minibottles svoje malé tekuté poklady nepijú (ak sú smädní, kúpia si rovno niečo väčšie). Ale obzerať poličku nad stolom môžem:
Hra na skrývačku ... - 14. september 2007 -
Belianska jaskyňa... alebo na slepú babu. Ja si zábavku vždy nájdem. Keď je vonku vplyvom paródie na počasie hrozný nečas, prší za golier alebo len slnko neuveriteľne ťahá oči ... vtedy je najlepší čas zaliezť niekam pod zem. Do ticha, do šerotmy. Skryť sa pred svetom a ostať sám len s tichými pamätníkmi dávnych časov.
Už som sa takto s foťákom pred svetom pár-krát skryl. "Odniesli" si to zatiaľ Dobšinská ľadová jaskyňa, Ochtinská aragonitová jaskyňa, Važecká jaskyňa, Belianska jaskyňa a Postojnska jama. Fotky zo Slovinska ešte čakajú na spracovanie a zverejnenie (snáď už tento víkend), zato Belianska jaskyňa ...
... Belianska jaskyňa mi vydala na 1., 2., 3., 4., 5. a 6. samostatnú stránku fotografií (btw. je to len môj pocit, alebo je skutočne povolenie fotiť v Belianskej jaskyni až nekresťansky drahé ?).
11. november - 13. september 2007 -
Plitvické jazerá / Plitvička jezera11. november ... 11.11. ... meniny, sviatok (či čo to podľa kalendára) má Martin. Prichádza na vyglančenom bielom koni. Dookola padajú veľké snehové vločky, idylka, romantika ...
Chybička se však vloudila. Zatiaľ žiadny biely kôň. Veď nebol Ilči (a Hatátitla jak by dal Ch.B.Ch. = chňavoviny bez chochmesu :-)) náhodou strakatý (či inak farebný) ? Kone Winnetoua a Old Shatterhanda si kráčajú pomalinky vo vzájomných stupajách podmáčanej pôdy okolo Plitvických jazier. Žiadny pod nohami vŕzgajúci sneh, len opar vody rozprskávajúcej sa na skalách či odparujúcej sa zo zeleného machu.
Plitvické jazerá už aj vo fotografiách 1., 2., 3., 4., 5., 6. a 7. stránky fotogalérie.
ZOO SNV - 12. september 2007 -
ZOO Spišská Nová VesRozbehli sme (teda, Mišo rozbehol, ja sa časom pridám) na našich stránkach NAJ . Ten NAJsampodivnejší Zhluk Písmeniek v Doméne, Aký Si Len Viete Predstaviť . sk sériu informácii, hodnotení a fotografií zo zoologických záhrad, ktoré sme poctili návštevou našich fotoaparátov. Zatiaľ máme spracované ZOO Bratislava, ZOO Budapešť a ZOO Košice.
Keď bude kus viac času, pribudne ZOO Spišská Nová Ves. Kým je času pomenej, aspoň za hrsť fotiek stamaď.
Slamové víno - 12. september 2007 -
In vino veritasSlamové víno. Červené akostné odrodové víno s prívlastkom, sladké. Z Malokarpatskej vinohradníckej oblasti, Vinohradníckej obce Bratislava - Rača, Honu Krivé. Limited collection z Villa Vino Rača.
Frankovka modrá 2006.
Tak na toto vínko napriek jeho malému objemu som skutočne úprimne a maximálne zvedavý. Dlhú dobu na dozretie asi odo mňa nedostane.
Cicušky Pipinky - 11. september 2007 -
Dnes som sa motal po Rozadole. Nie je podstatné, čo som tam robil, ale čo som tam okrem iného videl. Cicušky Pipinky stepujúce pred dverami garáže, čakajúce kým jej SBS-kár diaľkovým otvorí východ pre autá.
Čo sú to za šamstri, čo si Cicušku Pipinku privezú k sebe domov, no už je neodvezú k nej domov ? Čo sú to za šamstri, čo Cicuške Pipinke neukážu rozumnejší východ, než cez podzemnú garáž ? Čo sú to za Cicušky Pipinky (pojem ako vždy na drzovku a bez dovolenia prevzatý, tento-krát od Michaely Procklovej), že ... škoda riešiť.
Google AdSense - 11. september 2007 -
... všetky peniaze sveta ... :-)No toto ...
On ten Google AdSense vážne funguje !
Plitvické jazerá - 11. september 2007 -
Rakija
Plitvička jezera, Croatia
Lozovača
Šljivovica
TravaricaPočas dovolenky v Chorvátsku som si splnil jeden z detských snov - išiel som po stopách Winnetoua a Old Shatterhanda hľadať poklad na striebornom jazere až na Plitvické jazerá. Najbližšie by som asi mohol ísť nie niekomu po stopách, ale rovno po krku Ch.B.Ch. = chňavoviny bez chochmesu :-)
Okrem množstva fotiek (keď sa nájde viac času, zverejním) som si doniesol aj suveníry - "ohnivú vodu" do svojej zbierky minifľaštičiek alkoholu.
Extraliga - 10. september 2007 -
SkiPark MHK KežmarokVonku sa dosť výrazne "skosilo". Najskôr sa mi to zdalo na toto ročné obdobie (a na globálne otepľovanie) od prírody neuveriteľne drzé, ale keď som vzal do úvahy fakt, že už začala aj hokejová extraliga ...
Naše prvé výťazstvo prišlo hneď v druhom zápase, dokonca v prvom domácom. Sľubný začiatok od SkiPark MHK Kežmarok - nováčika hokejovej extraligy.
Čas - 10. september 2007 -
S miernym oneskorením som aj ja vzal na vedomie, že už všade na okolí zúri september. Na dovolenke čas beží (alebo tečie ?) trocha iným tempom.
Zajtra bude dokonca onen magicky povestný 11. september. Už dlho nikde nič nelietalo nesprávnym smerom (t.j. lietadlá dole, vlaky a autobusy hore ...) a nezabíjalo nevinných ("kto si nevinný, hoď do mňa kameňom" - kde som to len počul ?), tak snáď bude kľud aj zajtra. Vybuchnem leda tak ja Ch.B.Ch. = chňavoviny bez chochmesu :-)