Menu
CV
Môj denník (blog ?) Hlody ... (Ch. B. Ch.)
Mini Foto Galérie
Diskusia (kniha návštev)
Komunikačné centrum
Zaujímavé linky
Cestopis - Južná Amerika
Minibottles - zbierka
Chata Mlynčeky
Drevorezba
Starinky :-)
30.3. - Sdružení Sběratelů alkoholových Miniatur - poďakovanie sponzorom
30.3. - Hlody (Ch. B. Ch.) - nové vtipy
29.3. - Galéria Autá a Motorky - nové foto (yamaha)
28.3. - Minibottles 31 - nová stránka, nové (pivná pálenka) a preusporiadané minifľaštičky alkoholu
28.3. - Minibottles 26 - nové (Black a Blue absinthe) a preusporiadané minifľaštičky alkoholu
28.3. - Minibottles 8 - nová (Hill`s absinth) a preusporiadané minifľaštičky alkoholu
28.3. - Zákutia Slovenska - nové foto (Vlčia chata)
25.3. - XVIII. ročník EĽRO - 2008 - nové info (Vstupné ?)
25.3. - Anton Budzák - drevorezba - nové diela (fotogaléria)
25.3. - Anton Budzák - drevorezba - nové info (Tvorba)
25.3. - Študentský servis - Anglicko - nová ponuka voľných pracovných miest
20.3. - Sdružení Sběratelů alkoholových Miniatur - nová stránka a nová súťaž (o exklusivní láhev Havel`s Alpen Absinth + miniaturu Havel`s Absinth)
16.3. - Minibottles 30 - nové (scotch whisky Cragganmore, Dalwhinnie, Auld Edinburgh, vodka Alaska, Borovička, Slivovice) a preusporiadané minifľaštičky alkoholu
Vyhľadaj
 
Web sevcik.sk
Kontakt
E-mail: maros@sevcik.sk
ICQ: ICQ Status 309065393
MSN: maros.sevcik@atlas.sk
Skype: maros.sevcik
Obrázok z galérie
Vstúpte
Spriaznené weby
Európske ľudové remeslo
www.miniweb.sk
NAJ . Ten NAJsampodivnejší Zhluk Písmeniek v Doméne, Aký Si Len Viete Predstaviť . sk
www.gendzo.sk
Jan K. Myšľanov
Welcome to portal vazan.blogspot.com
SSaM - Sdružení Sběratelů alkoholových Miniatur
Slovenskedovolenky.sk - chaty, chalupy, penzióny, hotely, kúpele
Pieniny & Dunajec - Váš virtuálny sprievodca po regióne
Ikona
Kód: <a href=”http://www.sevcik.sk” target=”_blank”><img src=”http://www.sevcik.sk/images/ikonaMS.gif”></a>”
Kód: <a href=”http://www.sevcik.sk” target=”_blank”><img src=”http://www.sevcik.sk/images/ikonaMSt.gif”></a>”
Reklama


ATLANTIS
Profesionálny web hosting s PHP, MySQL, e-mail hosting, registrácia domén

Veľké oko :-)
Návštevy doteraz:
Návštevy aktuálne:
blog
Kalendár tvrdí: ... toto sa stalo v 2008. marci nášho letopočtu ...
Earth Hour - 30. marec 2008 -
Earth Hour 2008 - Hodina Zeme - svetlo ohňa horiaceho v kozubeVlčia chata Predsa len sa aj na Slovensku uskutočnila akcia Earth Hour (2008) - Hodina Zeme.
 To keď nám na Vlčej chate v agregáte na výrobu elektrickej energie došiel benzín (bezolovnatý 95 oktánový) a tak sme ostali len pri svetle ohňa horiaceho v kozube Ch.B.Ch. = chňavoviny bez chochmesu :-)
Powerball - 30. marec 2008 -
 Tuším, že som si našiel novú zábavku Ch.B.Ch. = chňavoviny bez chochmesu :-)
Daňové priznanie - 28. marec 2008 -
 V nedeľu (30.3.2008) po 1:59:59 bude hneď 3:00:00. O hodinu menej na podanie daňového priznania Ch.B.Ch. = chňavoviny bez chochmesu :-)
Kráľova hoľa - 28. marec 2008 -
Kráľova hoľaVlčia chata Už dlhšiu dobu máme taký plán, že by sme každý rok mali vyliezť aspoň na jeden seriózny kopec (vrch, štít ... ako si to len nazvete). Slavkovský štít sme posledne zamietli (po skúsenostiach s vysokotatranským Kriváňom sa nám zdá byť až zbytočne moc vysoký na to, že na pol ceste nie je žiadna horská chata), tak sme vymysleli akože aklimatizačný výstup na Kráľovu hoľu. Chata tam síce tiež cestou nie je, ale aspoň to nie je až tak vysoko.
 Zatiaľ sme myšlienku nezrealizovali ...
 ... ale takmer sa nám to podarilo minulý víkend (inde šibačka, oblievačka, u nás chlastačka Ch.B.Ch. = chňavoviny bez chochmesu :-)), hoc ako vždy bolo všetko plné paradoxov. Ako správny turisti sme si vopred nenašli žiadnu turistickú značku (dodatočné zistenie - z Kubách je to po modrej), vybrali sme sa na túru autom (ložiská v aute sa vymieňajú ľahšie ako vlastné kĺby), došli sme len do polovice trasy (resp. do 2/3) nerátajúc strom čerstvo padnutý krížom cez cestu ani zamykanú rampu pod lesom a chatu sme predsa len našli. Taký víkend na Vlčej chate je rovnako povzbudzujúci ako pár minút na vrchole Kráľovej hole. Raz sa ale predsa len vyvezieme aj tam Ch.B.Ch. = chňavoviny bez chochmesu :-)
Drevorezba ... - 25. marec 2008 -
Brekov - medzinárodný výtvarný plenér - Anton Budzák - drevorezbaChivasso Mandria (Taliansko) - Memoriál Pavla Šarišského - Anton Budzák - drevorezba Od Tatier k Dunaju, siroty spievajú ... (resp. od Tatier k Dunaju napriek obliavačke a šibačke sneží a vodiči sa nestíhajú diviť) ...
 Od východoslovenského Brekova po talianske Chivasso Mandria drevorezbári vyrezávajú ... a novými dielami žnú úspechy na poli výtvarného umenia.
Wasabi - 16. marec 2008 -
bude sushi ? :-)bude sushi ? :-) Ešte šťastie, že v krajine "vychádzajúceho slnka" existuje wasabi a sójová omáčka ...
 Inak neviem, neviem, ale nejaponskí gurmeti by na nemastnú-neslanú ryžu zviazanú s kusom surovej ryby (losos, tuniak, platesa, kaviár, morský úhor ...) nejakou burinou (morská riasa) asi nemali čo povedať a sushi by v krajinách "zapadajúceho slnka" ktovieakú obľubu nezískalo.
 ... ale s nimi ... "eboshi nari no kabuto" dolu Ch.B.Ch. = chňavoviny bez chochmesu :-)
Výstava motocyklov ... - 16. marec 2008 -
hosteska na štvorkolkehosteska na motorke Dnes sme boli s kamarátom na 8. ročníku medzinárodnej výstavy motocyklov a príslušenstva Motocykel porobiť pár fotiek. Tie ako tak znesiteľné som si pridal do fotogalérie - na ostatných bolo už aj na môj vkus príliš veľa nepatričných odleskov a cudzích ľudí. Len hostesky sa mi až tak cudzie nezdali ...
 "Vybral" som si tam 2 motorky Harley Davidson - jednu za prijateľných 280 papierov, druhú za nateraz nedostižných milión šesťsto tisíc. Tú si kúpim až keď raz budem veľký a zasrane bohatý (btw: na výstave - veď bola v Inchebe - som videl aj Rozina staršieho), keď si pri svojej budúcej obrovskej vile dám postaviť velikánsky bazén. Niekde do stredu bazénu si zakotvím nejaký pekný hausbót a k nemu budem plávať jednou zo svojich jácht. Medzi vilou a bazénom sa budem presúvať napríklad najdlhšou štvorkolkou (terénny Rolls Royce sa ešte našťastie nevyrába).
 Rád inšpirovaný výstavami plánujem Ch.B.Ch. = chňavoviny bez chochmesu :-)
C.S.I. kriminálka Hlohovec - 13. marec 2008 -
Tatra 815 - Ukradli nám v noci žeriav ! Môžete nám ho dohľadať ?
 Ale samozrejme. Aj nie úplne každodenná požiadavka na našu firmu nás po toľkých skúsenostiach so Slovenskou (a vlastne aj s celoeurópskou - a to Európa siaha až k Uralu a občas aj zaň) realitou neprekvapí. Dohľadávanie ukradnutých áut podľa GPS síce nie je primárna úloha monitoringu vozidiel, ale je to pre našich zákazníkoch (a políciu) veľmi pozitívny benefit. Aj dnes.
 Páchatelia ušli s ukradnutým žeriavom až do Hlohovca. Ani podrobná vektorová mapa Slovenska nedokáže jednoznačne určiť (google tiež nemá podrobné mapy danej lokality), či medzi tými dvoma ulicami, kde auto teraz stojí, je nejaký výrobný areál, pole, zastrešené sklady ... Daná lokalita nič nehovorí ani policajtom, presné GPS súradnice nepomáhajú.
 Druhá bodka pohybujúca sa po mape predstavuje auto majiteľov (nateraz stále okradnutých) žeriavu. Poslali sme ich do Hlohovca, na patričné ulice. Vchod do areálu a svoj žeriav ale musia nájsť sami. Navigujeme ich podľa popoťahovania svojim autom.
 - Teraz sa blížite. Teraz ste to už prešli. Viac na západ, cca 50-100 metrov. Sú tam kryté budovy ? Nevadí, aj spod strechy je signál dostatočný, Váš žeriav priestor neopustil ...
 Našli. Za zamknutými dverami jedného z tamojších skladov. Po okolí sa vraj pohybovali rôzni ľudia, aj označiteľní za podozrivé indivíduá, kryté tmavými okuliarmi či baworákmi a mercedesmi, bez krku (hlavohrude) ... Záležitosť prebrala do svojich rúk polícia, volant nájdeného žeriavu jeho majiteľ, ďalší diel "C.S.I. kriminálky Hlohovec" Ch.B.Ch. = chňavoviny bez chochmesu :-) skončil happy-endom.
Vyberám si peklo - 12. marec 2008 -
Vyberám si PEKLO
a protiváha
Slovenský rajVyberám si PEKLO
a protiváha
Slovenský raj Ak chcete rozumieť hudbe, bolo by ideálne mať aj hudobný sluch. Ak máte "hudobný hluch" hudbe asi nikdy nebudete rozumieť, ale páčiť sa Vám snáď bude aj tak. S výtvarným umením je to analogické, až na to že nejde o "výtvarný hluch" ale "výtvarnú slepotu" Ch.B.Ch. = chňavoviny bez chochmesu :-)
 Napríklad taký prapôvodom Medzilaborčan Andy Warhol. Bol nepochybne dobrým kuchárom (plechovky s Campbellovou polievkou sú kulinársky zážitok) a ešte lepším umelcom (a vydržalo mu to rozhodne na dlhšie než len na "15 minút slávy"), ale čo keby mu tak na palete farieb jedna chýbala ? Napr. oranžová ? To by len bola u niektorých "výtvarná slepota".
 Andy Warhol sa zjavne zatiaľ úplne nevzdal oranžovej ani na palete ani v duši, no pár oranžových fliačkov sa vzdalo jeho. S poloprázdnou paletou, no nikdy nič nevzdávajúc len riekol: Vyberám si PEKLO
 Síce s krížkom po funuse, ale máš moju ex-zelenú podporu, Andy.
MDŽ - 8. marec 2008 -
kvietky ... z láskyZvonky štěstí ... K Medzinárodnému dňu žien ...
Skratka - 8. marec 2008 -
borovička - minibottlesAlaska vodka - minibottles Minulý pracovný týždeň (t.j. kalendárne vlastne ešte tento týždeň - a že vraj "ako ten čas letí") som strávil na ceste po Slovensku. Na služobnej ceste.
 Napríklad z Čadce do Spišskej Soboty sme išli skratkou cez Terchovú a poza Vysoké Tatry. Zvláštny pocit mať Vysoké Tatry pri ceste na východ po pravej ruke a uvedomiť si, že sme v Poľsku, až za spílenou závorou (pred schengenom hraničnou) a na kvalitatívne rapídne horších cestách (aj na slovenské zvyklosti). Aspoň že sa mi v Ždiari na pumpe podarilo rozšíriť si zbierku minifľaštičiek alkoholu - o maďarské kúsky.
 Nočný Spišský hrad je ešte krajší ako denný. Je totiž pekne nasvietený, ale len z hlavnej cesty (raz tam bude aj diaľnica) a nie aj od parkoviska zo strany Žehry. Snáď sa mi aspoň do tretice tadiaľ v noci podarí ísť aj s fotoaparátom (mobil napriek 2 megapixelom nie je fotoaparát).
 Branisko je ešte stále len jednorúrové. Pozitívum - aspoň že pre zmenu bolo otvorené.
 Námestie v centre Prešova je veľmi sympatické - ak ním teda neprechádzate 3-krát zo strany na stranu (po dĺžke, nie po šírke), než sa rozhodnete definitívne si vybrať miesto na večeru (ale chutilo nám). Ďalšia veľmi sympatická vec na prešovskom námestí je Múzeum vín. A najkrajšia - čiernovlasá obsluha v penzióne.
 Záverečné zistenia - Svidník je od Prešova ďalej, než sme si pôvodne mysleli. Hron pramení v strede lúky medzi asfaltovou cestou a železničnou traťou. Čiernohronská železnica v Čiernom Balogu otvára až v máji. Klinový remeň na renaulte laguna nenahradíte silonovými pančuchami, ani keby ste si na služobku vozili ochotnú spolujazdkyňu Ch.B.Ch. = chňavoviny bez chochmesu :-).
Chuť Kanady :-) - 3. marec 2008 -
Canadian Club - minibottles Kanada nám zrušila víza. Nie, že by som sa tam v dohľadnej dobe chystal (nie, že by som nechcel), ale už bolo načase Ch.B.Ch. = chňavoviny bez chochmesu :-)
 Tak aspoň na oslavu prikladám novú fľaštičku canadian whisky Canadian Club z Walkerville, Ontario, Canada (a tiež z Kanady dovezeného Johnnieho Walkera Red Label).
 Ďakujem (za tie fľaštičky).
Chuť Švédska ? - 2. marec 2008 -
volvovolvo Alebo skôr Česka ? Volvo sa žiaľ tak či tak nekoná :-(
Zlato - 2. marec 2008 -
 Cena zlata na svetových burzách (a v zlatníctvach) stúpa. To sa už oplatí ísť na Plitvické jazerá k Veľkému Medveďovi hľadať Poklad na Striebornom jazere (ak ste ho nenašli pred chvíľou na TV Markíza):
Víchrica - 1. marec 2008 -
po víchricipo víchrici Opäť fúka. Niekde "len" tak akurát, niekde je z toho až víchrica. Koľko bude tento-krát odnesených striech, strhnutých elektrických vedení, spadnutých stromov ...
 ... odviatych ilúzií ?
Mesiac knihy - 1. marec 2008 -
marec - mesiac knihy :-) Ešte len pred pár minútami skončil deň, ktorý bývava len každé (teda, takmer každé) štyri roky - 29. február. A keďže február je už v p... preč, prichádza mesiac marec - mesiac knihy.
 Čo tak sa začítať do nejakých objemných zväzkov - napríklad do Leninových spisov ? Ch.B.Ch. = chňavoviny bez chochmesu :-)