Menu
CV
Môj denník (blog ?) Hlody ... (Ch. B. Ch.)
Mini Foto Galérie
Diskusia (kniha návštev)
Komunikačné centrum
Zaujímavé linky
Cestopis - Južná Amerika
Minibottles - zbierka
Chata Mlynčeky
Drevorezba
www.sevcik.sk
Starinky :-)
22.2.2009 - Hlody (Ch. B. Ch.) - nové vtipy
22.2.2009 - Minibottles 40 - nová stránka, nové (Chardonnay, Frankovka, vodka, Hruška Konferencia, Ríbezľa Čierna-Titánia, Ríbezľa Červená-Detvan, Višňa Cigánska, Pivovica Holba, Pivovica Litovel, Pivovica Platan, Baza Čierna, Dula Hruškovitá, Dula Jablkovitá, Čučoriedka Lesná) a preusporiadané minifľaštičky
16.2.2009 - Sběratelské burzy SSaM - info k pripravovanej zmene lokality v Prahe a k Výročnej členskej schôdzi (Kácov)
16.2.2009 - SSaM - info k Výročnej členskej schôdzi a k zmene miesta búrz
15.2.2009 - XIX. EĽRO - 19. Európske ľudové remeslo - cech remenárov
14.2.2009 - XIX. EĽRO - nová stránka (19. Európske ľudové remeslo - cech remenárov)
14.2.2009 - XVIII. EĽRO - uzavretá stránka (18. Európske ľudové remeslo - cech rybárov)
14.2.2009 - Minibottles 15 - nová (Vox Raspberry) a preusporiadané minifľaštičky
14.2.2009 - Minibottles 39 - nové (Pravá Makovická slivovica, Karpatský čaj, Karpatský elixír, Pirát, Fernet citrus, Afrodita, Ambasador vodka, Rusínska borovička, Makovická Slivka, Vanapo hruška, Vanapo čerešňa, Vanapo marhuľa, Jablko Topaz, Jablko Gala, Jablko Vista Bella, Hrozno Muškát Ottonel, Cserszegi Fűszeres, Slivka Čačanská raná, Slivka Stanley, Marhuľa Maďarská, Marhuľa Veľkopavlovická, Hruška Williams) a preusporiadané minifľaštičky
8.2.2009 - Minibottles 22 - nová (Slivovice) a preusporiadané minifľaštičky
8.2.2009 - Minibottles for change - nová stránka - minifľaštičky na výmenu
5.2.2009 - In vino veritas - nové linky (Vína z Mlyna, Handzuš & Handzuš vinohradníctvo a vinárstvo, Jurčovič víno, Fedor Malík, Durdovanský Dušan)
1.2.2009 - Archív - uzavretý január, otvorený február
Vyhľadaj
 
Web sevcik.sk
Kontakt
E-mail: maros@sevcik.sk
ICQ: ICQ Status 309065393
MSN: maros.sevcik@atlas.sk
Skype: maros.sevcik
Obrázok z galérie
Vstúpte
Spriaznené weby
Európske ľudové remeslo
www.miniweb.sk
NAJ . Ten NAJsampodivnejší Zhluk Písmeniek v Doméne, Aký Si Len Viete Predstaviť . sk
www.gendzo.sk
Jan K. Myšľanov
Welcome to portal vazan.blogspot.com
SSaM - Sdružení Sběratelů alkoholových Miniatur
Slovenskedovolenky.sk - chaty, chalupy, penzióny, hotely, kúpele
Pieniny & Dunajec - Váš virtuálny sprievodca po regióne
Top 1 Clothing
Ikona
Kód: <a href=”http://www.sevcik.sk” target=”_blank”><img src=”http://www.sevcik.sk/images/ikonaMS.gif”></a>”
Kód: <a href=”http://www.sevcik.sk” target=”_blank”><img src=”http://www.sevcik.sk/images/ikonaMSt.gif”></a>”
Reklama
ATLANTIS
Profesionálny web hosting s PHP, MySQL, e-mail hosting, registrácia domén

Veľké oko :-)
Návštevy doteraz:
Návštevy aktuálne:
blog
Kalendár tvrdí: ... toto sa (mi) stalo v 2009. februári nášho letopočtu ...
GSM komici - 20. február 2009 -
pomaranč Keď zaviedol jeden z mobilných operátorov svoj akože vernostný systém, viedla sa na webe pomerne živá diskusia, či je tá jeho plastová „kreditná“ karta vhodnejšia na oškriabávanie zamrznutých okien auta (nebolo to náhodou v lete ?), alebo na úhľadné tvarovanie kôpok koksu na zrkadle pred šnupnutím si (Hollywood nás pokazil). Teraz mi tento komický operátor poslal novú vernostnú kartu - ako svojmu vernému zákazníkovi.
 Škoda len (pre neho, pre mňa určite nie), že už takmer pol roka nepatrím pod jeho krídla. Číslo 0905...... som si totiž preniesol do O2.
Fruit Distillery - 14. február 2009 -
Pivovica Litovel - minibottlesSlivka Stanley - minibottles Nepoznal som ich a nebyť časopisu Brejk, asi by som ich tak skoro ani nespoznal (možno až sprostredkovane od kolegov - zberateľov na burze Sdružení Sběratelů alkoholových Miniatur (SSaM). Na šťastie, spoznal som ich.
 Fruit Distillery Cooperation - výrobcov exkluzívnych ovocných destilátov (a pivovíc) z Marcelovej. Oslovil som ich a vďaka rýchlej dohode mám už od nich kúpenú celú kolekciu aj v minifľaštičkách. Úspešne som tým naplnil 39. podstránku svojej zbierky minibottles a ešte úspešnejšie (dostal som totiž aj nové vodky od zberateľa z USA) otvoril podstránku s okrúhlym číslom 40.
 Z Fruit Distillery Cooperation moju zbierku obohatili: Jablko Topaz, Jablko Gala, Jablko Vista Bella, Hrozno Muškát Ottonel, Cserszegi Fűszeres, Slivka Čačanská raná, Slivka Stanley, Marhuľa Maďarská, Marhuľa Veľkopavlovická, Hruška Williams, Hruška Konferencia, Ríbezľa Čierna-Titánia, Ríbezľa Červená-Detvan, Višňa Cigánska, Pivovica Holba, Pivovica Litovel, Pivovica Platan, Baza Čierna, Dula Hruškovitá, Dula Jablkovitá a Čučoriedka Lesná.
Piatok 13-teho - 13. február 2009 -
in vino veritasin vino veritas Taký piatok trinásteho ako dnes by som bral aj častejšie (najbližšia šanca bude hneď budúci mesiac). Dostal som až 3 fľaše vína (Tramín červený a Rulandské biele od Matyšáka i Pinot noir zo Švajčiarskeho Vallisu) od kolegov.
 Neskonale ďakujem. A ako sa hovorí, nech Vám pán boh zvyky zachová Ch.B.Ch. = chňavoviny bez chochmesu :-)
 Kým vínka ideálne vyzrejú pre spoločnú konzumáciu (mohli by to stihnúť do apríla, dôvod na degustáciu bude priam ideálny), otvoril som si pre chuť (a za odmenu, že som prežil ďalší pracovný týždeň) fľašku Furmintu od Ostrožoviča.
A že vraj smolný deň.
Mäsiar - 11. február 2009 -
vegetariánska kuchyňa :-) Slovensko zakladá fanklub mäsiarov v Anglicku Ch.B.Ch. = chňavoviny bez chochmesu :-)
Panic - 11. február 2009 -
slovenské euro :-) Už nie som panic, co ho má na nic Ch.B.Ch. = chňavoviny bez chochmesu :-). Teda, už nie som euro panic.
 S eurami (papierovými i kovovými) som prišiel do styku ešte kým neboli našim oficiálnym platidlom (dovolenky a kšefty v zahraničí občas stoja za tú skúsenosť). No a potom to prišlo aj na Slovensko. O eurách som počul. Eurá som videl. Eurá som dostal (v eurobalíčku - balené ako kedysi mlieko v sáčku). V korunách som platil a eurá mi vydávali. V eurách som platil a v eurách mi vydávali. Kartou som platil, keď už to inak ako eurom nešlo. V eurách som robil prevodné príkazy. V eurách som dostal platby (výplata vždy poteší) na účet. Teraz som konečne eurá vybral aj z bankomatu a už ich aj minul.
 Už mi chýba len dostať pár centov do klobúka ako almužnu, ale zas až tak si pojeba...brať život nehodlám.
Minibottles for change - 8. február 2009 -
vodka Štefánik - minibottlesTatranský čaj - minibottles Konečne prinášam trocha systémového riešenia do organizovaného chaosu. Nie, že by som sa zapojil do politiky (na to mi ešte kus zdravého rozumu zostal), ale v mojej zbierke minifľaštičiek alkoholu (minibottles) som jednoznačne identifikoval duplikáty, ktoré ponúkam na výmenu s akýmkoľvek zberateľom či priaznivcom tohto koníčka. Na výmene sa samozrejme vieme skúsiť dohodnúť aj pri iných kúskoch, ale vzhľadom na moje súčasné priority - whisky, whiskey, absinth, slivovica, borovička - to môže byť v niektorých prípadoch problematickejšie.
 Na duplikáty som si vytvoril osobitú stránku a dal som jej honosné meno minibottles for change (angličtinári ma dúfam neprizabijú). V danej chvíli sa tam nájde napríklad pálenka z medu, nejaká tá škótska whisky i americký bourbon, čaje (od 52% vyššie Ch.B.Ch. = chňavoviny bez chochmesu :-)) z Kežmarku, absinth, tekutá spomienka na Milana Rastislava Štefánika či horec z krošien vysokohorských nosičov spod Rysov.
Všetko naj - 5. február 2009 -
všetko naj ...všetko naj ... Veľa zdravia, veľa šťastia, veľa lásky ...
 ... a všetko ostatné naj k Tvojim narodeninám.
1100 - 5. február 2009 -
mobilmobil Konečne mi došlo, prečo pri kúpe lístka na bratislavskú MHD stačí poslať prázdnu SMSku (na číslo 1100, za 80 centov):
 keď sa vraciate večer / v noci / nad ránom / ... priožratý z krčmy / baru / pubu / ... domov / na intrák / ku frajerke / do práce / ... budete radi, že si spomeniete na číslo 1100 (a kde vlastne máte mobil), nie to aby ste si ešte museli spomínať na správny tvar tej SMSky Ch.B.Ch. = chňavoviny bez chochmesu :-)
5. stupeň - 5. február 2009 -
mazda 323fKaliňák a spol. ? Keď sa mi náhodou pokazí prevodovka či šalter a nepôjde mi v aute zaradiť 5. rýchlostný prevodový stupeň, ani na to po novom neprídem. Odkedy platí v meste 50-ka (teda, pre všetkých okrem Roba Kaliňáka ... teda, sorry, pre jeho šoféra), na päťku som si ani nesiahol a aj štvorka sa v bratislavských dopravných zápchach stáva unikátom. Asi sa budem musieť buchnúť po vačku, investovať do diaľničnej nálepky a ísť sa povoziť niekam za hranice všedných dní (alebo si skočiť po obchvate na výlet do Petržalky, čo tiež nie je žiadna výhra Ch.B.Ch. = chňavoviny bez chochmesu :-)).
 Btw: bratislavské dopravné zápchy ... Čítal som práve sadzobník pokút v blokovom konaní (inak dosť zaujímavé čítanie, otázna bude prax - a to na oboch stranách „zákona“). Napríklad také vojdenie na križovatku, ak situácia nedovoľuje pokračovať za križovatkou v jazde, takže by bolo nutné zastaviť vozidlo v križovatke (ohodnotené na 60 zvrchovaných slovenských europeňazí) - už dlho som nešiel v dopravnej špičke cez Račianske mýto, ale tam by sa policajti „zahojili“ na dosť dlhú dobu. V bratislavskej dopravnej zápche bude tiež srandou porušenie zákazu zastavenia a státia na železničnom priecestí, v podjazde a v tuneli a vo vzdialenosti kratšej ako 15 m pred nimi a 15 m za nimi (ohodnotené na 150 ešte zvrchovanejších eurobubákov) - to zastavenie a státie v podjazde je síce o inom než moje pochybné nápady, ale bordel v podchode pred prezidentským palácom (ten v smere od mosta SNP) si tam snáď nebude môcť dovoliť „packať“ už žiadny starý ...ujo.
Island - 1. február 2009 -
gejzír (Herľany, nie Island)gejzír (Herľany, nie Island) ... Ale aj tak máme pred sebou kopu roboty a okolo seba kopu zadkov, ktoré treba nakopať ...
 Našiel som nádherný cestopis o Islande. Síce trocha starší, ale veľmi trefný, čitateľný a lákajúci. Čoskoro chcem ísť na Island. Aj keď s tými gejzírmi je to tam vraj biedne.
Február ? - 1. február 2009 -
 Skutočne už začal február ? A neskončil už aj náhodou ?
 Ako najkratší mesiac v roku mi opäť preletí tak rýchlo, že si to ani neuvedomím. Ešte len toť nedávno boli vianoce a už vraj aj január dal zbohom (asi to bude pravda, lebo mi skončila platnosť diaľničnej nálepky a vonku začal zúriť nový cestný zákon). Marec je za rohom. Tempo plynutia času spomalí asi len tá päťdesiatka.