Menu
CV
Môj denník (blog ?) Hlody ... (Ch. B. Ch.)
Mini Foto Galérie
Diskusia (kniha návštev)
Komunikačné centrum
Zaujímavé linky
Cestopis - Južná Amerika
Minibottles - zbierka
Chata Mlynčeky
Drevorezba
www.sevcik.sk
Starinky :-)
31.1.2009 - Hlody (Ch. B. Ch.) - nové vtipy
25.1.2009 - Minibottles 39 - nové (Pravá Makovická slivovica, Karpatský čaj, Karpatský elixír, Pirát, Fernet citrus, Afrodita, Ambasador vodka, Rusínska borovička, Makovická Slivka, Vanapo hruška, Vanapo čerešňa, Vanapo marhuľa) a preusporiadané minifľaštičky
25.1.2009 - Minibottles 24 - nová (Araspel - armenian brandy) a preusporiadané minifľaštičky
17.1.2009 - NAJnovšia anketa (Aký je podľa Vás najškaredší motív na eurominciach ?)
17.1.2009 - NAJnovší článok (Najväčšia sranda)
17.1.2009 - Minibottles 7 - nová (scotch whisky Speyburn) a preusporiadané minifľaštičky
17.1.2009 - Minibottles 6 - nová (wodka Gorbatschow) a preusporiadané minifľaštičky
11.1.2009 - In vino veritas - nové linky (Durdovanský Dušan, Fedor Malík, Jurčovič víno, Handzuš & Handzuš vinohradníctvo a vinárstvo)
10.1.2009 - Minibottles - burza zberateľov minibottles v Topoľčanoch ?
10.1.2009 - Diskusia - zväčšený priestor
10.1.2009 - Archív - uzavretý december (2008), otvorený január (2009)
10.1.2009 - Sběratelské burzy SSaM - burza zberateľov minibottles v Topoľčanoch ?
10.1.2009 - Sdružení Sběratelů alkoholových Miniatur - burza zberateľov minibottles v Topoľčanoch ?
Vyhľadaj
 
Web sevcik.sk
Kontakt
E-mail: maros@sevcik.sk
ICQ: ICQ Status 309065393
MSN: maros.sevcik@atlas.sk
Skype: maros.sevcik
Obrázok z galérie
Vstúpte
Spriaznené weby
Európske ľudové remeslo
www.miniweb.sk
NAJ . Ten NAJsampodivnejší Zhluk Písmeniek v Doméne, Aký Si Len Viete Predstaviť . sk
www.gendzo.sk
Jan K. Myšľanov
Welcome to portal vazan.blogspot.com
SSaM - Sdružení Sběratelů alkoholových Miniatur
Slovenskedovolenky.sk - chaty, chalupy, penzióny, hotely, kúpele
Pieniny & Dunajec - Váš virtuálny sprievodca po regióne
Ikona
Kód: <a href=”http://www.sevcik.sk” target=”_blank”><img src=”http://www.sevcik.sk/images/ikonaMS.gif”></a>”
Kód: <a href=”http://www.sevcik.sk” target=”_blank”><img src=”http://www.sevcik.sk/images/ikonaMSt.gif”></a>”
Reklama
ATLANTIS
Profesionálny web hosting s PHP, MySQL, e-mail hosting, registrácia domén

Veľké oko :-)
Návštevy doteraz:
Návštevy aktuálne:
blog
Kalendár tvrdí: ... toto sa (mi) stalo v 2009. januári nášho letopočtu ...
Grilované rebierka - 31. január 2009 -
KošiceKošice V poslednej dobe sa mi darilo večerať v Košiciach takmer častejšie než doma. Musel som si tam teda nájsť svoj obľúbený podnik. Podarilo sa - karczmu Mlyn príliš nepoznal ani nikto z miestnych, tak u mňa začínala s čistým štítom a obrovskými očakávaniami.
 V daždi sme najskôr prešli pár podnikov na Hlavnom námestí a v okolí, dali sem tam pivko, nakladaný hermelín i smažené syrom plnené papričky, ale to hlavné nám stále chýbalo. Grilované rebierka nie a nie nájsť. Našťastie pomohol mobilný google, kus náhody a v pasáži nenápadne skrytú karczmu Mlyn sme našli. Na prvý-krát boli rebierka skvelé, správne prepečené, miestami až do chrumkava, vo vynikajúcej omáčke, so zeleninovou oblohou pre zdanie zdravej výživy Ch.B.Ch. = chňavoviny bez chochmesu :-) ... prežrali sme sa tak, že druhý deň sme odignorovali raňajky a obedovali o dosť neskôr než väčšina národa. Na druhý-krát očakávania z pôvodne až príliš vysoko nadsadenej latky kvality rebierok prekonali realitu. Stále to boli 100-bodové grilované rebierka, ale prvý dojem už nedobehli.
 Do tretice všetko dobré - najbližšia služobka na východ je už zasa na dohľad.
Araspel - 25. január 2009 -
Araspel - armenian brandy - minibottles Keď zberateľ nájde nejakú novú minifľaštičku, ktorá sa mu hodí do zbierky, vždy si ju celý nadšený kúpi (a keď má pri sebe dosť „drobných“, nakúpi aj pre kolegov zberateľov na výmenu). Ešte väčšiu radosť však má, keď mu do jeho zbierky niekto prispeje dobrovoľne.
 Mne sa tak zadarilo včera na výstave. Fľaštičku arménskeho 5-hviezdičkového brandy Araspel z Noy 1877 som si chcel kúpiť, ale predajné kusy už došli. Keď som však začal zháňať ako zberateľ a člen Sdružení Sběratelů alkoholových Miniatur bližšie info, kde by sa Araspel dal aj na Slovensku zohnať, jednu priamo z vlastných zásob predajcu AB Style som dostal do daru.
 Veľmi pekne ďakujem. Uvidíme sa dúfam opäť v Prahe na burze, kde arménske brandy radi kúpia aj ďalší zberatelia. A keby ste začali v minifľaštičkách ponúkať aj svoje vlastné produkty ...
Collection / kolekcia - 25. január 2009 -
minibottles - Pravá makovická slivovica - Karpatský čaj - Karpatský elixír - Pirát - Fernet citrus - Afroditaminibottles - Ambasador vodka - Rusínska borovička - Makovická slivka - Vanapo hruška - Vanapo čerešňa - Vanapo marhuľa Dve nenápadné kolekcie minifľaštičiek alkoholu od domáceho výrobcu Vanapo z potravinárskej (a cestovateľskej - stále hľadám info o Islande) výstavy v Bratislave a koľko z nich radosti v srdci zberateľa - najmä keď kolekcie obsahujú aj moju obľúbenú borovičku a slivovice (ešte keby tam tak chcel byť aj ich absinth ako miniatúrka).
Bordel - 23. január 2009 -
Hron - prameň riekyHron - prameň rieky Na Hrone je bordel. Ľadové kryhy zahatali koryto toku a hrozia povodne.
 Zhruba pred dvoma týždňami som bol Hronu pri prameni. Cesta nad ním bola zaviata snehom (pláň je tam dosť otvorená a správa a údržba ciest sa ten deň nejak od roboty zrovna nepretrhla - hold, ešte nemajú od nás monitoring vozidiel, tak si myslia, že sa môžu flákať, keď ich nik nevidí). Že sa tá kosa ale dostane dolu prúdom až tak neskoro, to by som veru nepovedal.
Grand Cherokee - 18. január 2009 -
JeepJeep Ten červený Jeep Grand Cherokee žiaľ nebude (dnes).
 Jackpot v športke vyhrala iná dobrá duša, nie ja.
Šťastný let ... - 18. január 2009 -
nízkonákladová letecká spoločnosť :-) ... i to všetko ostatné.
 Ešte, že sa do Anglicka neletí od nás (od Vás a ani z Košíc) ponad rieku Hudson.
Michail Sergejevič - 17. január 2009 -
wodka Gorbatschow - minibottleswodka Gorbatschow - minibottles Dalo by sa povedať, že za všetko môže Michail Sergejevič Gorbačov - len keby to tak bola pravda Ch.B.Ch. = chňavoviny bez chochmesu :-). Za všetko môže jeho menovec, ktorý využil Gorbačovovu perestrojku, neslávne známy „suchý zákon“ a tým známe Gorbačovovo meno, čím veľmi šikovným marketingovým ťahom dostal do povedomia svoju wodku Gorbatschow.
 Práve wodka Gorbatschow sa svojím tvarom mimoriadne páčila babke a kúpila nám jej minifľaštičku - na ukážku do vitríny v obývačkovej stene. Vtedy ešte nemohla ani len tušiť, že časom tú minifľaštičku „znárodním“ (a aj ostatné, ktoré medzi tým dokúpila mama) a začnem tak serióznejšie zbierať minifľaštičky alkoholu. Okrem minifľaštičiek medzi časom do zbierky pribúdali aj poháriky-štamprlíky (aj taký originálny na wodku Gorbatschow) ...
 ... a teraz vďaka novému tvaru minifľaštičky wodky Gorbatschow (a ja novej minifľaštičky škótskej whisky Speyburn - hoc obe fľaštičky sú zaradené na iných podstránkach, vedľa svojich druhových „kolegýň“) môžem načať už 39. podstránku svojej zbierky.
Ale no toto ? - 16. január 2009 -
MHK Kežmarok Čo sa stalo ? My sme vyhrali. Po ...
 ... po hodne dlhej dobe. Až sa mi veriť nechce.
Plynár amatér :-) - 16. január 2009 -
 Keď Juščenko začal kradnúť ruský plyn, nasratý Putin buchol do stola a povedal:
 - Gaza nebudet !
 V Izraeli to pochopili doslova ...
Energetická nezávislosť - 10. január 2009 -
V1 - Jaslovské Bohunice Na virtuálnej klávesnici ovládajúcej život stláčame F1 (help, pomoc ...) a spúšťame tým V1.
 ... tak sa tešte krásavice, keď nám jebnú Bohunice ...

 Vždy podstatne lepšie než rusko-ukrajinské chladné skutky a európsky-únijné chladné reči. Najmä, keď celú zodpovednosť za svoje skutky prevzal osobne premiér (a za jeho skutky jeho ne/voliči = daňoví poplatníci).
Burza minibottles - 10. január 2009 -
Scotch Flower Whisky - minibottlesHruškovice s živým ovocem - minibottles Zázraky sa dejú, veci sa hýbu dopredu, minifľaštičkám zdar ... nazvite si to ako chcete, ale zasa mám dôvod mať v súvislosti so zbieraním minifľaštičiek (minibottles) o kus lepšiu náladu.
 Popri burzách zberateľov minifľaštičiek v Prahe a popri výročných schôdzach Sdružení Sběratelů alkoholových Miniatur (SSaM) v Kácově sa rysuje možnosť usporiadať burzu / stretnutie zberateľov minibottles aj na Slovensku - v Topoľčanoch. V diskusii SSaM som možnosť uviedol nasledovne:
 Zdravim vsetkych zberatelov - clenov SSaM i ostatnych priazdnivcov.
 Vdaka novemu zberatelovi / fanusikovi miniflasticiek Mariovi z Topolcian uvazujeme o moznosti usporiadat stretnutie / burzu zberatelov u neho v bare v Topolcanoch. Kto vsetko by ste mali zaujem prist (hodne predbezne niekedy koncom marca/brezna, ale detaily sa budu este priebezne upresnovat) ?
 Verim, ze najma slovenskym zberatelom / fanusikom miniflasticiek, pre ktorych je burza v Prahe daleko, to ulahci moznost vo vacsom sa stretnut.
 Prosim Vase reakcie / napady / navrhy / otazky ...

 Tak prosím, dajte mi info, či máte záujem. Verím, že áno.
Rakety - 10. január 2009 -
 Nemám práve na mysli rakety stredného doletu, len také obyčajnejšie - na tenis. Teda, nie až také obyčajné. Zháňam nejaké špeciálne, zjavne titánové, vykladané platinou, zlatom, diamantami ... aby dokázali bez problémov odpaľovať aj diamantové loptičky.
 Dominika, Dominik - gratulujem k výťazstvu na Hopman Cupe !
Ďalšie cestovky - 9. január 2009 -
gejzír (Herľany)gejzír (Herľany) Katalógy chodia naďalej. Tlačiarne zjavne ešte neboli prerobené na plyn tak ako televízory, ktoré síce čmudili, ale aspoň boli farebné (televízory Lasicu a blahej to pamäti i Satinského). Katalógy sú tiež farebné, ale už nečmudia.
 Hľadám v nich info o možnosti zájsť si na Island - do krajiny gejzírov (horúcich, na rozdiel od nášho studeného gejzíru v Herľanoch). Nie, že by som priamo absolvoval kombináciu Island a Grónsko alebo Nórsko, Island - v stopách Vikingov, ale ako inšpirácia pre individuálnu (v kolektívnom podaní kamarátov) dovolenku to môže byť a aj bude skvelý základ.
Turistika a Hauly - 6. január 2009 -
Skalnaté pleso (Vysoké Tatry)Kriváň (Vysoké Tatry) Dostal som v poslednej dobe nové katalógy pár cestovných kancelárií, s ktorými som sa vlani trošičku turisticky túlal po okolí a na pár ďalších som si spomenul (resp. vygooglil Ch.B.Ch. = chňavoviny bez chochmesu :-)). Je to veľmi pekné vyplnenie času - listovať v nich (a na webe) a plánovať si najmä zahraničnú (domácu zvládnem aj bez cestoviek) víkendovú turistiku na tento rok. V outlooku už mám predbežne zapísané turistické výlety od Outdoorovej cestovnej kancelárie IRBIS, Cestovnej kancelárie ADREN TOUR, Cestovnej kancelárie ROKOŠPORT a SANCHO TOUR.
 Keby sa mi aj časovo opäť príliš nedarilo, určite si nenechám ujsť zájazd, kde je v ponuke aj výlet „autíčkom“ Hauly (Caterpilar Truck model 85 C).
Snehový Betlehem - 6. január 2009 -
snehový Betlehem (Rainerova chata) Aj v Blave je kupodivu trocha snehu. Začiatkom januára by to síce nemalo byť až tak prekvapujúce, ale v Blave ... ?
 Zďaleka to však nie je také, ako vo Vysokých Tatrách. Bol som tam ešte pred pár dňami (povedal by som, že minulý víkend, ale dnes to napriek voľnu víkend nebol, len taký relaxačný voľný deň, aby nový rok nezačínal až tak príliš pracovne). Krátky výlet na Hrebienok, Studenovodské vodopády, Rainerovu a Bilikovu chatu ... a sánkovačku dole kopcom.
 ... a na Rainerovej chate aj snehový Betlehem, ktorý tam už tradične stavia chatát Peter Petras a ku ktorému dnes prišli zavinšovať aj goralský koledníci z Lendaku.
Cenzúra :-) - 6. január 2009 -
 Asi by sa mala u nás opäť zaviesť cenzúra. Napríklad také ... plyn už sičí z trouby ven ... od Lucie Bílé môže pri poklese dodávok plynu z Ruska cez Ukrajinu len na 30% vyzerať ako vyslovená provokácia Ch.B.Ch. = chňavoviny bez chochmesu :-)
PF 2009 - 6. január 2009 -
pohľad na Dunajec, Tri koruny (Trzy korony)Tri koruny (Trzy korony) December v čudu, január na chotári, než človek vytriezvie zo silvestrovskej (či vlastne Novoročnej - ale veď ako na Nový rok, tak po celý rok) opice, ani si neuvedomí ako prišiel už rok 2009. Ten vlaňajší som vítal v Jezersku a na Troch korunách (asi ich premenujú, bo Poliaci sa stále držia zlotého a mi sme už prešli na €) a nedávno sa s ním lúčil v Letanovciach.
 V sms-kách som prial, nech PF nikdy nenahradí povzdych „MF“. Dovolím si však aj prebrať najkrajšie novoročné želanie od Mira Tropka (má ich tam ďaleko viac, tak čítajte):
 Ak sa počas nového roku 2009 stane, že na Vaše dvere zaklope bieda, to nech jej otvorí šťastie a odpovie: Nikto nie je doma !