Menu
Môj denník (blog ?) Hlody ... (Ch. B. Ch.)
Mini Foto Galérie
Diskusia (kniha návštev)
Zaujímavé linky
Cestopis - Južná Amerika
Minibottles - zbierka minifľaštičiek alkoholu
Drevorezba
www.sevcik.sk
www.minibottles.net
Starinky :-)
28.2.2019 - Minifľaštičky - sny (wanted minibottles): absinthe
24.2.2019 - SSaM - sekcie Na predaj, výmenu (For sale, exchange), Hľadám (Wanted);11. výroční členská schůze (Kácov 6.4.2019)
24.2.2019 - SSaM - sekcia Hľadané minifľaštičky (Wanted minibottles)
24.2.2019 - SSaM - sekcia Minifľaštičky na predaj, výmenu (Minibottles for sale, exchange)
19.2.2019 - Hlody (Ch. B. Ch.) - nové vtipy
16.2.2019 - Minibottles 81 - nová (Spišská borovička) minifľaštičky
16.2.2019 - Minibottles 131 - nové (ron Compañero: Ron elixir orange, Gran reserva, Extra añejo) a preusporiadané minifľaštičky
16.2.2019 - Minibottles 73 - nové (Vodka Status Platinum: Granát, Biely Jaguár) minifľaštičky
14.2.2019 - Zo života 3 - nový (AR v Google Maps na Slovensku) screen
10.2.2019 - 28. EĽRO - fotky - 28. Európske Ľudové Remeslo, Kežmarok 2018
10.2.2019 - 28. EĽRO - fotky
3.2.2019 - Galéria Slovensko - video Nočný Dunaj, nočná Bratislava ...
2.2.2019 - Galéria Bratislava - video Nočný Dunaj, nočná Bratislava ...
Vyhľadaj
 
Web sevcik.sk
Kontakt
E-mail: maros@sevcik.sk
citizen of
Nutopia
Obrázok z galérie
Vstúpte
Spriaznené weby
Európske ľudové remeslo
www.miniweb.sk
Jan K. Myšľanov
SSaM - Spolek Sběratelů alkoholických Miniatur
Reklama
ATLANTIS
Profesionálny web hosting s PHP, MySQL, e-mail hosting, registrácia domén


Booking.com - ubytovanie
Návštevy doteraz:
blog
Kalendár tvrdí: ... toto sa (mi) stalo v 2019. februári nášho letopočtu ...
Hodnotenie titulu (21) - 23. február 2019 -
 Síce často dúfam, ale väčšinou realisticky od bežnej komerčnej literatúry (a nie že by som tým kohokoľvek / čokoľvek chcel uraziť) neočakávam žiadne veľké zázraky, len príjemný relax. Toto ale bolo aj s prižmúrením oka hodne cez čiaru znesiteľnosti / akceptovateľnosti.
 Povedzme, že pár vecí nebolo najhorších - autor rozohral partiu de-facto uzavretej skupinky ľudí na obmedzenom priestore (čo ale nie je originálna myšlienka) dobre, lokácia Mohavskej púšte a nazvem to "manipulátor situáciou" vzdialený pol druha kilometra ako snajper ma zaujali. Aj tie technické opisy snajprovych zbraní a ďalších vychytávok mohli hrať na prijateľný thriler. Dokonca aj fakt, že snajper je vlastne šerifom ma príjemne prebral, lebo v otupelosti po zdĺhavých prázdnych slovách autora (to chcela byť aj psychologická sonda do duší hrdinov knihy?) som niečo podobné už neočakával.
 Ale že 2 ozbrojenci neporazia 3 (v konečnom dôsledku) obete, hoc to naťahujú hrou na mačku a myš? Že tie obete až priveľmi inteligentne, efektívne a takmer rovnocenne vzdorujú, hoc sú v púšti s minimom tekutín, pod nie len psychickým tlakom, zranení, so stratou krvi ... a zavesiť sa pod auto a tak prežiť jazdu poľnou cestou ... na konci vyhodiť do vzduchu všetko čo sa dá ... búrka, len aby bola nejaké zmena ... Zbierka väčších či menších absurdností, nehodných ani C-čkovej hollywoodskej produkcie (Kedy naposledy som niečo hodnotil "cez Hollywood"? Ch.B.Ch.
chňavoviny bez chochmesu
:-) - Rambo / Chuck Norris / Bruce Willis idú definitívne do dôchodku a nechajú sa zahanbiť ledajakým amatérom? Ch.B.Ch.
chňavoviny bez chochmesu
:-))
 Neviem čo, ale niečo tam predsa len vo mne vzbudzovalo určitú zvedavosť, že som knihu napriek všetkému dočítal - preto 1,5 hviezdičky z 5. Ani vnímať to ako recesiu, paródiu, nejakú špecifickú štylizáciu napr. na spôsob Quentina Tarantina nemôžem (nedokážem), Neviem, na akú cieľovú čitateľskú skupinu by som túto knihu smeroval.
Hodnotenie titulu (20) - 23. február 2019 -
 Na jednu stranu nie zlá detektívka, na druhú stranu nič extra. Celé také nejaké rozpačité, lebo ...
 ... Vrážd musí byť samozrejme viac, lebo len jednu rozpísať na pútavú detektívku je málo a zďaleka nie každý to dokáže (uznávam, iné diela autora nepoznám, možno mu krivdím).
 ... A sú to samozrejme vraždy podľa nejakého divného páchateľovho kľúča a pre políciu / verejnosť špecificky naaranžované.
 ... Z hlavnej dvojice vyšetrovateľov musí byť aspoň jeden "divný" - Mia má / mala psychické problémy, premietajú sa jej počas celého deja spomienky, ba až "halucinácie" o sestre dvojčati, ktorá drogovala; aspoň ten druhý sa snaží pôsobiť dojmom normálnosti, že sa mu rozpadla rodina nie je nič výnimočné, dcéru ani nekomentujem. OK, dosť moja chyba, že som nečítal predchádzajúce autorove diela, kde už túto policajnú dvojku a ich históriu určite nejako predstavil - ale: koľko je reálne takých čitateľov, ktorí sa k nejakému dielu dostanú viac-menej náhodou a až na základe dojmu z neho sa rozhodujú, či investujú svoje financie / čas aj na iné, aj staršie diela autora?
 ... Celé to okoreníme poskladaním vyšetrovacieho tímu takmer len na túto príležitosť (Nórsko si nechce pripustiť, že aj pri maximálnom treste 21, či koľko rokov, žiaľ potrebuje "vraždárov"?) a jeho rozpustením, keď sa primieša vyššia moc (tajné služby, armáda ... medzinárodný presah do "veľkej politiky" boja proti terorizmu predsa nič nepokazí) i vnútorným vyšetrovaním (nie každý policajt musí byť predsa zákonite na pozitívnej strane). A keď už všetko speje do finále, hlavní hrdinovia medzi sebou v podstate odmietajú komunikovať / posúvať si zásadné nové informácie, tak strašne zbrklo potrebujú chytiť páchateľa, že ani dvere po sebe nezatvoria ... Ch.B.Ch.
chňavoviny bez chochmesu
:-)
 ... Reálny páchateľ všetko navlečie tak, že úspešne zavádza nie len políciu a indíciami ukazuje na niekoho úplne iného, ktorého sa tiež zbaví. Sám sa v deji zobrazuje až k záveru, aby autor vyzeral ako majster svojho remesla, ktorý čitateľa dokáže celý čas držať v napätí (zasa nechcem nejako extra tvrdiť, že sa mu to nedarí, ale celkovo to na mňa nepôsobí úplne hodnoverne). A samozrejme, nie je to len taký obyčajný pomätenec, ale niekto, kto má potrebu vybavovať si s jedným z polície osobné účty.
 ... Autor ma už od úvodu nenadchol tým, že vymenoval takmer polovicu Nórska a každú tretiu ulicu v Osle, čo nie len od začiatku vyzeralo ale aj bolo v konečnom dôsledku absolútne zbytočné. Ako keby len naháňal prázdne stránky. (btw, prečo sa napr. roky a iné reálne číselné hodnoty vypisujú slovom a nie číslom - napr. neprehľadných tisícdeväťstoosemdesiatsedem namiesto jednoduchých 1987, všeobecne v literatúre, nie len tu?).
 Keď si dám od diela dlhší odstup a prečítam aj niečo iné od autora a s touto hlavnou vyšetrovateľskou dvojicou, tak to možno budem hodnotiť pozitívnejšie, ale teraz nič nad rámec priemeru a očakávaného štandardu. V podstate všetko tu už na X spôsobov bolo a reálne nič nové nepriniesol. Som určite povrchný, ale nemyslím to zle. V danom momente nedokážem dať viac než 3 hviezdičky z 5.
Spišská borovička - 16. február 2019 -
Spišská borovička
minibottles 81 V Nestville o nej píšu, že má Chránené zemepisné označenie a že je Original:
 Spišská borovička
Vodka Status Platinum - 16. február 2019 -
Granát
Vodka Status PlatinumBiely Jaguár
Vodka Status Platinum Sú to síce decovky, ale aj tak ma tieto keramické "minifľaštičky" z Ukrajiny zaujali:
 Vodka Status Platinum - Granát, Biely Jaguár
AR v Google Maps - 14. február 2019 -
Augmented Reality (AR)
v Google Maps (GM)
už aj na SlovenskuAugmented Reality (AR)
v Google Maps (GM)
už aj na Slovensku Už aj na Slovensko sa nám v Alfa teste dostala funkcionalita Augmented reality (AR) do navigácie v Google Mapách (Google Maps - GM). Kto máte možnosť, vyskúšajte si.
Compañero - 12. február 2019 -
Compañero
Ron elixir orange
minibottles 131Compañero
Extra añejo
minibottles 131 Už 131. podstránka mojej zbierky minifľaštičik alkoholu. Vďaka novým rumom:
 Compañero: Ron elixir orange (Trinidad), Gran reserva (Jamaica - Trinidad), Extra añejo (Panama)
28. EĽRO - 10. február 2019 -
XXVIII. Európske Ľudové Remeslo - Kežmarok
EĽRO - Venované Cechu krajčírov a farbiarovXXVIII. Európske Ľudové Remeslo - Kežmarok
Krajčírsky cech a Farbiarsky cech Ešte nikdy mi netrvalo tak dlho pridať na web fotky z festivalu Európske Ľudové Remeslo. Asi to bude tým, že vlani sa mi na EĽRO do Kežmarku nepodarilo prísť osobne. Nechcem zakríknuť, ale tento rok by sa mi to opäť podariť malo.
 Tak dovtedy aspoň tá foto-pripomienka vlaňajška, kedy bolo EĽRO venované cechu krajčírskemu a farbiarskemu.
Hodnotenia kníh - 3. február 2019 -
Knihy pre všetkých :-) Ani v januári som si neodpustil subjektívny pohľad na pár knižiek (môžte si pozrieť moje "Hodnotenie titulu") z našej ponuky. Tento raz to boli tieto (v abecednom poradí):
 Ani nepípni (David Jackson)
 Niečo vo vode (Catherine Steadmanová)
 Pochované klamstvá (Kristina Ohlssonová)
Cesta SNP - 3. február 2019 -
Devín Za chvíľu nalinkujem, ktoré že to knihy som vlastne minulý mesiac recenzoval. Teraz ale jedno odporučenie pomimo toho:
 Červená (Patrik Slanina) - podľa mňa veľmi inšpiratívna knižka, o prechode najvýznamnejšej (a najdlhšej) turistickej trasy na Slovensku, Cesty SNP
XXIX. ročník EĽRO - 2. február 2019 -
Európske Ľudové Remeslo
EĽRO 2019
Kežmarok 12.-14.7.2019
cech Pivovarnícky a cech DebnárskyEurópske Ľudové Remeslo
EĽRO 2019
Kežmarok 12.-14.7.2019
cech Pivovarnícky a cech Debnársky Na 29. ročníku festivalu Európske Ľudové Remeslo (EĽRO) v Kežmarku sa uvidíme opäť druhý júlový víkend - t.j. 12. - 14. júla 2019.
 Festival EĽRO bude venovaný cechu Pivovarníckemu a cechu Debnárskemu.
Nočný Dunaj, nočná Bratislava ... - 2. február 2019 -
 
Výročná členská chôdza SSaM - 2. február 2019 -
SSaM
Spolek Sběratelů alkoholických Miniatur Vážený kolego sběrateli,
 rádi bychom tě pozvali na 11. výroční členskou schůzi SSaM, která se tradičně uskuteční v ovocném lihovaru v Kácově, v sobotu 6.4.2019. Začátek je plánován na 14:00 hod. Konec setkání neděle ráno.
 Těšíme se na vaši účast
Víťazný február? - 2. február 2019 -
 No, necháme sa prekvapiť. Zatiaľ je istý len definitívny koniec januára.