Menu
CV
Môj denník (blog ?) Hlody ... (Ch. B. Ch.)
Mini Foto Galérie
Diskusia (kniha návštev)
Komunikačné centrum
Zaujímavé linky
Cestopis - Južná Amerika
Starinky :-)
3.2. - Ch. B. Ch. - nová stránka - február 2006
3.2. - Môj denník - nová stránka - február 2006
2.2. - EĽRO - google vyhľadávanie na stránkach
29.1. - Ch. B. Ch. - nový vtip
29.1. - Lets the music - nový link na Yat-Kha
29.1. - Zbierka alkoholu - nové fľaštičky (cognac)
26.1. - Švajčiarsko - nová veľká fotka
21.1. - Až na pláž La Serena - 15. diel cestopisu
21.1. - Cestopis Južná Amerika - nový link na pláž La Serena
20.1. - Vysoké Tatry - nové veľké fotografie
Vyhľadaj
 
Web sevcik.sk
Kontakt
E-mail: maros@sevcik.sk
ICQ: ICQ Status 309065393
MSN: maros.sevcik@atlas.sk
Skype: maros.sevcik
Obrázok z galérie
Vstúpte
Spriaznené weby
www.EĽRO.sk
www.miniweb.sk
www.gendzo.sk
Jan K. Myšľanov
BIRDZ.SK - objav sám seba!
Ikona
Kód: <a href=”http://www.sevcik.sk” target=”_blank”><img src=”http://www.sevcik.sk/images/ikonaMS.gif”></a>”
Kód: <a href=”http://www.sevcik.sk” target=”_blank”><img src=”http://www.sevcik.sk/images/ikonaMSt.gif”></a>”
Reklama

ATLANTIS
Profesionálny web hosting s PHP, MySQL, e-mail hosting, registrácia domén

Hlasujte, prosím:
Hlasujte za túto stránku v TOP 100, prosím
Veľké oko :-)
Návštevy doteraz:
Návštevy aktuálne:
blog
Kalendár tvrdí: ... toto sa stalo v 2006. januári nášho letopočtu ...
Plánovanie - 29. január 2006 -
Meukow X.O. cognacMal som taký plán (alebo len sen ?), mať do 30-ky vlastného jaguára. Včera som si ho splnil. Dokonca 2-násobne. Nekúpil som si síce 4-kolesového tátoša (ak realita nezodpovedá plánovaniu, treba zmeniť plány), ale 2 kúsky skla (minifľaštičky) plné tekutého zlata (cognac), ktoré jaguár zdobí.
Pekných fľaštičiek tam bolo viac. Malých, čo by sa mi hodili do zbierky i veľkých, plných dobrého vína.
No najmä tam bolo aj za hrsť katalógov, v ktorých sa občas zadarilo nájsť niečo o Národnom parku Plitvické jazerá, kvôli ktorým som tam primárne išiel (letná dovolenka ako produkt zimného plánovania).
Budeme v telke ... - 28. január 2006 -
HK Tatravagónka ŠKP Poprad... keď už dlho nie sme na čele tabuľky.
Ak prestáva kvapkať na karbid, nenakvapká plný rybníček a neostaneme na sucho. V tej kose to potom zmrzne a ľadová plocha je ako vyšitá.
Preložené do slovenčiny: STV konečne začne vysielať priame prenosy z hokejovej extraligy. Začíname už dnes. U nás. HK Tatravagónka ŠKP Poprad privíta Košice.
Necelé 2 týždne - 27. január 2006 -
Turín sa vtedy stane centrom športového sveta. Opäť aspoň na chvíľu nebude dôležité vyhrať, ale zúčastniť sa. XX. Zimné olympijské hry sú za rohom.
Blbý ksicht - 27. január 2006 -
Kedy človek nahodí blbý ksicht ? Keď priemerný ľudský mozog nevládze dostatočne rýchlo pri štandarde 10% (či koľko to) svojej možnej kapacity spracovávať práve prijaté kvantá informácií, ktoré absolútne odporujú všetkým jeho predpokladom, očakávaniam či zvyklostiam ? Alebo je blbý ksicht človeka človeku bežným štandardom a to čo som predviedol predvčerom je už hlboký podpriemer stavu vnímania ?
To dievča ma ku podivu stále dokáže viac a viac prekvapiť.
Šónes nojes járes ! - 26. január 2006 -
Šónes nojes járes !!!29.12.2003 (pondelok) = dovolenka Švajčiarsko
30.12.2003 (utorok) = dovolenka Švajčiarsko
31.12.2003 (streda) = dovolenka Švajčiarsko
Promile i nálada graduje, graduje, graduje. Štuplíky pod tlakom chladených bubliniek efektne upúšťajú fľaše šumivého vína. Sekundová ručička hodiniek už siaha na polnoc. Nad susedným Badenom vystreľujú farebné svetielka ohňostroja. Jedna križovatka vo Wettingene sa otriasa pod „triezvymi“ výkrikmi: Šónes nojes járes !!!
Jeden krásny rok práve končí a nový krásne začína: Šónes nojes járes 2004 !!!
Pražská pálená - 26. január 2006 -
Jaromír NohavicaGrandiózna one man show. Hľadisko vždy preplnené ľuďmi, ich čistým nadšením i skvelou náladou. Na pódiu gitara, heligónka ... a bard.
Ak aj Vám chýba tá silná atmosféra jeho živých vystúpení ... oddajte sa fiktívnemu príbehu:
... prídite s ňou na Stanici Jiřího z Poděbrad. Privedie Vás tam jasná Hvězda. Ak máte akékoľvek starosti, Nechte to koňovi. Na úvod si dajte šport Ragby. Kdyby ste chceli viac, povedzte jej: Moje milá dej mi ješte šanci. Povie nie, tak To nechte být. Veď Svět je malý pomeranč. Darmo Vám tvrdí, že To co nemám nemůžu ti dát. Trpký žiaľ zapite za rohom V bufetě na stojáka. Neospevujte si už ju, ale spievajte napríklad Píseň o té revoluci 1848. Objednajte si svoj posledný Bahama rum. Privítajte nové Staré dobré časy. Priznajte si to, Zostárli jsme lásko ...
... opäť svitá, lepší deň začína Ranní hygiena. Opäť sa na Vás usmievajú zatiaľ neznáme Dívky v šatech z krepdešínu. Zvoláte Halelujá ! Cyklistika spája nie len bicyklom dve duše. Vašim novým krédom je Natáh jsem sadu nových strun. Začne Vám nový Život ...
Ďakujem, Jaromír Nohavica.
Dejte mi lidi ... - 24. január 2006 -
Študentský servis... a já to udělám !!!
Ak máte problémy podobného razenia, zarazte ich šírenie nejakým vhodným spôsobom. Napríklad si po vzore Vtáčikov povedzte: „Chcem pracovať“ alebo „Chcem pracovníka“ !
Alebo si odskočte do Viedne Chňavoviny bez chochmesu :-)
UMTS, čiže 3G - 24. január 2006 -
Najnovší mobil pre použitie v 3G / UMTS sieti :-)Čas bol až do konca marca.
Orange napriek tomu spustil UMTS už vlani. S „plebsom“ sa zatiaľ ale neráta (ak totiž nie ste Lančarič či Belohorcová, nezavoláte si) a ostáva Vám čakať asi až do toho marca.
T-Mobile sa vlani tiež spúšťal. Spustil 3G sieť, čiže Flarion. 3G sieť, čiže UMTS spustil dnes (s praktickým využitím aj pre „plebs“ až od zajtra). Síce len v centre Bratislavy (ajhľa, pupok sveta), ale spustil.
Aké boli podmienky na licenciu UMTS, keď na ich splnenie stačí operátorovi pokryť centrum jedného mesta ? Keď bude Telekomunikačný úrad SR rovnako benevolentný s podmienkami, tak to mám šancu tender na 3. mobilného operátora vyhrať aj s rozdávaním megafónov.
Dogma - 22. január 2006 -
Keď som už načal tú Dogmu ...
Nie že by som sa zrovna cítil ako padlý anjel, ale krídla mám tiež pekne dostrieľané. Najmä to pravé. A to priamo raketou. Konkrétne bedmintonovou. Po dlhom čase som totiž opäť začal hrávať bedminton a následky sú bolestne citeľné.
Boh je mŕtvy - 21. január 2006 -
Zhodou náhod som sa minulý týždeň dostal k pár myšlienkam istého filozofa. Správne, je to Friedrich Wilhelm Nietzsche. Antikrist. Teda, Nietzsche ním priamo nie je (napriek určitým predpokladom Chňavoviny bez chochmesu :-)), v tomto prípade ide „iba“ o jedno z jeho diel. Boh je mŕtvy. Nietzsche zabil boha a vytvoril filozofiu svojho nadčloveka. Potom túto filozofiu zneužil Hitler. Aj keď do plánov na ovládnutie sveta sa mu hodil len nadčlovek. Že boh je mŕtvy nebral do úvahy ani na prackách opaskov SSákov (gott mit uns), on si mŕtvych vyrábal iným spôsobom.
Boh je mŕtvy je jedna z mnohých pekných myšlienok filmu Dogma. Cirkev ho dala na čiernu listinu skôr, než bol hotový (nepáčil sa jej 13. apoštol, to že Ježiš je černoch, či boh ako žena ?). Môže byť pre film vôbec nejaké lepšie doporučenie ? Ak ste Dogmu prepásli na JOJke (to ste zaváhali), určite si ju kúpte ako prílohu časopisu Stereo a Video (videl som ho ešte v týchto dňoch niekde v stánkoch).
Boh je mŕtvy, ale nehovorte to nikomu vo Vatikáne, pokazili by ste im radosť (ale nám uľahčili život). Boh je mŕtvy je ale nesprávny záver (a Nietzsche i Dogma strácajú pointu), predpokladal by totiž, že niečo také ako boh kedysi existovalo. A to je tá základná chyba.
Howgh.
Pláž - 21. január 2006 -
Až ku pláži La SerenaVonku je kosa a budúci týždeň bude ešte väčšia. Našťastie, nie až taká veľká ako v Moskve, ale kosa ako sviňa tu bude. Predstavte si však, aké by to asi bolo teraz ležať na rozhorúčenom piesku pláže, hoc obmývanej studeným morským prúdom ...
Vďaka 15. dielu cestopisu z Južnej Ameriky sa dostanete až na pláž La Serena (btw: ak neviete, aké je to vychutnať si Serenu, pýtajte sa Daniely Hantuchovej Chňavoviny bez chochmesu :-))
TLD a J&T - 21. január 2006 -
Lanovky vo Vysokých TatráchKde bolo, tam bolo, boli raz jedny Tatranské lanové dráhy (TLD). A sú.
Kde bolo, tam bolo, bol raz jeden Jakabovič a jeden Tkáč (J&T). A sú.
Kde bolo, tam bolo, boli raz nové veľké fotky Vysokých Tatier v mojej fotogalérii - aj fotky ich lanoviek na Skalnaté pleso i na Lomnický štít.
Nie v Tróji ... - 19. január 2006 -
... na slovensko-maďarských hraniciach mali sprivatizovať nejaké letisko. Možno by mali šancu pristáť.
Česť ich pamiatke. Úprimnú sústrasť.
Novorozeně - 19. január 2006 -
Notebook mi tíško hudie mp3 Jarka Nohavicu (nechce sa mi vstávať a hľadať CD v poličke, že by som ho štúril do veže). Hrajú Novorozeně a ja si spomínam, že kamarátka má pozajtra termín.
Vopred gratulujem (a možno už aj, len klebeta sa ku mne ešte nedostala)
Všetko bude inak - 19. január 2006 -
Bez ohľadu na to, do akého diára (predpredvlaňajšieho či budúcoročného) čumíte:
22.12.2003 (pondelok) = na Grunty - školenie a vraj večierok
23.12.2003 (utorok) = napáliť si pre istotu Ss2004 + inštalačky Firebirdu do Švajcu
24.12.2003 (streda) = Štedrý deň
25.12.2003 (štvrtok) = dovolenka
26.12.2003 (piatok) = 10:37 prídu od IC Paľa, Radka a Tono
27.12.2003 (sobota) = dovolenka Švajčiarsko
28.12.2003 (nedeľa) = dovolenka Švajčiarsko
Preklad - 19. január 2006 -
Brad, hovoríš na letisko Trója ? :-)Letí, letí, všetko letí, čo má krídla, všetko letí ...
Takto sa mohlo dnes na vláde spievať. Podľa vzoru z čias, keď nám ešte bačoval Mufti (nie že by mi tie časy chýbali). Letiská sa totiž nebudú oficiálne privatizovať hneď, ale vymyslelo sa druhé kolo. Pár minút po vydaní tejto správy som dostal od kamaráta (menovať nebudem, veď SISka vie aj tak všetko Chňavoviny bez chochmesu :-)) preklad oficiálneho vyhlásenia:
Podmazali ste nás málo, chceme viac ...
Seriály - 15. január 2006 -
Nemohol by som radšej namiesto STVčke platiť koncesionárske poplatky do České televize ? Z vďaky za vysielanie seriálov Návštevníci (nech žije expedícia Adam ´84) a Red Dwarf (Červený trpaslík).
Horší ako Mečiar - 15. január 2006 -
Pár krát už zo scény odišli. Pár krát sa opäť vrátili. V tú najmenej vhodnú dobu.
Nie, že by som proti Zdenovi Cígerovi niečo mal, ale načo sa opäť vracal do Slovanu ? Chňavoviny bez chochmesu :-)
Kráter - 14. január 2006 -
KráterNudný pracovný deň. Autobazár žije svojou denno-dennou rutinou.
Zrazu sa na autá znáša poriadna spŕška zeminy a kamenia. Prilieta vďaka výbuchu plynu z neďalekého, práve vzniknutého, krátera. Sodoma-gomora šuviks. Ponúkam však jednoduchú výhovorku:
„... za všetko samozrejme môže Gazprom. Od strachu pred reakciou Európy (to aby tá jej západná časť nemala pocit, že dopláca na spory Ruska a Ukrajiny o ceny plynu a nimi zaplatené dávky miznú kdesy v širokom éteri nad Kyjevom) natlakovali plynovody až tak, že to naše trúbky nevydržali ...“
Nechcem za tú radu príliš. Stačí, keď na mňa pri najbližšom (a každom ďalšom) zdražovaní jednoducho zabudnú Chňavoviny bez chochmesu :-).
Nahrávky - 14. január 2006 -
Hossa, Demitra, Nagy, Višňovský, Pálffy, Svatoš, Hanzuš, Šatan, Bondra, Gáborík, Chára, Stumpel ... Robia Američanom a Kanaďanom z NHL hokej. Na ich i naše šťastie. Góly sa len tak sypú, keď nahrávka strieda nahrávku ...
Hviezdičky SuperStar tiež tvoria nahrávky o dušu spasenú. Kým sú ľudia dostatočne zblbnutí a ochotní platiť za ne. Kým producenti nevypestujú hviezdičky novej série.
Do dejín najlepších (najpotentnejších, najznámejších, najkvalitnejších, kedysi najvyššie postavenejších, najliberálnejších ... žiadny prívlastok nie je vhodný, ale zabudnúť sa na neho dať tak skoro nebude) nahrávačov sa zaradil - áno, je to Palino. Nikdy neviete, kde má skrytú kameru. Neviete, či sa psie kusy s kamerou učil u Vacvalovej a Andrásyho, či u Pročka. Keď už jeho nahrávky so všetkými protagonistami neocení JUDr. Milan Karabín, nech je to aspoň Oscar.
CIA - 14. január 2006 -
Opäť kázala vraždiť nevinných. Prečo ma to už ani neprekvapuje ?
Starý a Mladý vrch - 14. január 2006 -
Machu PicchuVek je relatívny. Najviac by o tom vedeli rozprávať starí Inkovia, kedysi žijúci na Machu Picchu (Starý vrch) a na Wayna Picchu (Mladý vrch). Čosi k téme by určite povedal aj ujo Hiram Bingham (najmä keď vráti Peru späť pamiatky, čo si pobral).
No a mlčať určite nebudú ani Ľubka s Ivom. Ako to tam videli oni nájdete v najnovšej časti (už 14. v poradí) ich cestopisu z Južnej Ameriky.
Navision - 2. diel - 14. január 2006 -
Stále majú o mňa záujem, väčší ako v septembri. Pekné od nich. Ďakujem.
Prídem, pozriem, zistím, uvidím ... a možno zmením dres. Ak ma budú chcieť, ak ma nebudú chcieť, ak budem chcieť ... Zatiaľ som chcel info od Microsoftu. „... nestihneme pekné veci, samé keci, čas uniká ...“ ale aký majú modul mzdy v Navision som sa ako-tak dozvedel, až keď som narobil malé bu-bu-bu a veľké haló.
Braňo z Pereša - 13. január 2006 -
Mojsej vodka (by www.kalerab.sk)Tykáte si s ním niekto ? Ak áno, zožeňte mi, prosím, takúto fľaštičku do mojej zbierky.
On sa totiž chlapec z Pereša rozhodol, že už nebude chlastať, že bude vodku už len vyrábať. Neostáva mi iné, než mu k tejto bohumilej zmene postoja zagratulovať Chňavoviny bez chochmesu :-).

by www.kalerab.sk

Darujem $5 - 13. január 2006 -
$5 - darujemDaruje Vám dnes (obzvlášť keď je piatok 13-teho) niekto niečo zadarmo ? Stránka www.sevcik.sk áno ! (Ale nezvykajte si, pravidlo sa tu z toho nestane Chňavoviny bez chochmesu :-)).
Presne 5 US dolárov ($5) v cafepress.com za tam (viď vľavo) uvedených podmienok. Ja doplňujúce podmienky nemám. Len upozornenie - tých $5 sa ujde len prvému z Vás.
PS: Dajte mi vedieť, kto a ako ste si užili, prosím.
Už sme v BERGu - 13. január 2006 -
Nie že by som mal niečo proti Košiciam, ale určite si ich nepomýľte s Rakúskom. Mám totiž na mysli F BERG TU Košice a nás s LCS.Norisom tam.
Absurdné skratky :-) - 10. január 2006 -
Čítal som novinový titulok, že Luis by chcel vydať vlastné CD. V čase SuperStar si už zjavne aj každá VyVolená nula môže vydať vlastné CD. Keby som ja bol VyVolená 00 (taký malý hajzlík), vydám si z trucu vlastné LCD. Ak som na to malý cvok, pomôžem si s LSD. Nemyslím hneď na najhoršie, ale na Lennonovu Lucy in the Sky with Diamonds. Snáď ma žiadna právnická nula (napr. zo Smer-SD) neobviní z plagiátorstva.
Žiadne CD, LCD, LSD ani Smer-SD sa nekoná. Zrazu mi nejak nie je do spevu Chňavoviny bez chochmesu :-).
Vodná posteľ - 9. január 2006 -
Islas FlotantesZačína Vám ťažký týždeň ? Stále si predstavujete, že ležíte na vodnej posteli ... ?
Zotrvajte ešte chvíľku v tej predstave a poprechádzajte sa po Islas Flotantes na jazere Titicaca (vďaka 13. dielu cestopisu z Južnej Ameriky), kde budete mať rovnaké pocity.
Red Meat - 7. január 2006 -
Poznáte Red Meat ? Že nie ? Tak marš späť do školy a doplniť si vzdelanie. A ak by Vám bolo málo, tu je pokračovanie Chňavoviny bez chochmesu :-).
V kostoloch - 7. január 2006 -
V kostoloch sa dejú rôzne veci. Občas (21.1. o 15:00) sa tam ale zvyknú diať aj veľmi pekné veci.
Monika a Tomáš - gratulujem.
2003 - 7. január 2006 -
Robota po slovensky :-)Zasa až tak moc si roky nepletiem, ako by sa mohlo zdať, ale ten starý diár stále nie som schopný vyhodiť. Veď už v ňom ostáva len zopár dní:
15.12.2003 (pondelok) = 17:45 - do Ke (Po, He) kvôli dolaďovačkám Ss2004, jednoznačne 1. trieda, píšem manuál, 22:35 - príchod do Ke
16.12.2003 (utorok) = ŠS Po - okolo toho aj Humenné
17.12.2003 (streda) = 17:45 - návrat z Ke
18.12.2003 (štvrtok) = do SPP po zostavy, od 2.1.2004 je oficiálny odpočet
19.12.2003 (piatok) = 12:00 - školenie SPP
20.12.2003 (sobota) = na Štúráku update Ss2004, porovnať pracovné lístky
21.12.2003 (nedeľa) = šunky si váľať
Pustite si plyn - 7. január 2006 -
Silvestrovský odkaz STV svojim koncesionárom bol jasný - pustite si plyn. 2-hodinová reklama monopolu predsa musí potešiť každého Chňavoviny bez chochmesu :-).
Trocha inak popúšťalo plyny Rusko Ukrajine. Narobilo sa nejaké bu-bu-bu, primiešalo sa Turkménsko a ekonomicko-energetické perpetum mobile je na svete.
Plyn už syčí z trouby ven ...
ZOH 2006 - 7. január 2006 -
Tento projekt vznikol vďaka podpore Výboru kandidatúry ZOH 2006 Poprad-Tatry.
Teda, nie tento projekt, ale seriál Horská služba, ktorý práve opäť dávajú na Dvojke. STV má prachy na Vysoké Tatry len okolo polnoci. Snáď dajú viac, keď zas raz bude nejaký Výbor kandidatúry ZOH 2XYZ Poprad-Tatry.
Červená a kamienky - 6. január 2006 -
V bezfarebne čiernobielom svete, v svete absolútneho zla a dobra, malé dievčatko v červenom kabáte ako symbol života no potom i nezmyselnej smrti. Vo farebnom svete, na doske z bieleho mramoru na pomníku, malé kamienky vďaky tých, čo prežili.
Konečne som našiel odvahu pozrieť si ten film.
Ak poznáte Schindlerov zoznam, možno viete, o čom hovorím.
Porno Winnetou - 5. január 2006 -
Pred časom som si kúpil knihu. Pred časom som sľúbil, že o nej napíšem ...
... niečo zmysluplné. Nedá sa. Prvých cca 100 strán je o ničom. Ako Winnetou. Len očakávania a „skutek utek“. Potom ale Winnetou a Old Shatterhand rozohrávajú svoju novelu na 3 knihy a končia ju viac-menej bombastickou smrťou. Kdežto Irvin Mirsky na ostávajúcich 100 stranách potupne uteká pred svojou plyšovou porno revolúciou i porno závislosťou až za hranice Supereurópy. Napriek tomu som si v oboch prípadoch (u červeného gentlemana i u plagiátu ideálu) naivne myslel, že sú chvíľami tak trocha aj o mne (tých ani nie 20 rokov, čo mi uplynulo medzi prečítaním oboch kníh nie je zas až tak veľa).
Väčšmi som sa ani nemohol mýliť.
Btw: Čo sa stalo / stane v Zürichu ?
Kokaín - 1. január 2006 -
Jesus Christ Super Star :-)Berte kokaín a možno z Vás raz bude nový Sigmund Freud Chňavoviny bez chochmesu :-).
Alebo radšej po stopách dinosaurov v Sucre a pod dohľadom Ježiša Krista v Cochabamba prejdite do La Paz. Popri tom všetkom nezabudnite čítať najnovší diel cestopisu z Južnej Ameriky.
PF 2006 - 1. január 2006 -
Bol kedysi ešte nedávno jeden taký rok - hovorili sme mu rok 2005. Už je ale úspešne v ... v archíve. Tož MF 2005, PF 2006 Chňavoviny bez chochmesu :-).
Aby tých rokov nebolo málo: Rok 2006 zapíjam Alibernetom. Vinotéka Peter Podola, ročník 2004, výber z hrozna, Strekovský vinohradnícky rajón, Rubáň, panenská úroda. Ospevovaný bol síce ročník 2003, ale veď čas je relatívny.