Menu
CV
Môj denník (blog ?) Hlody ... (Ch. B. Ch.)
Mini Foto Galérie
Diskusia (kniha návštev)
Komunikačné centrum
Zaujímavé linky
Cestopis - Južná Amerika
Minibottles - zbierka
Starinky :-)
1.3. - Archív - uzavretý február, pridaný marec - hlody
1.3. - Ch. B. Ch. - marec - nová stránka
27.2. - Zbierka alkoholu - minibottles 4 - linky
26.2. - Zbierka alkoholu - minibottles 3 - linky
26.2. - Vysoké Tatry - 9 - nová stránka a nové fotky
26.2. - Vysoké Tatry - 8 - nová stránka a nové fotky
25.2. - Vysoké Tatry - 7 - nová fotka
25.2. - Zo života - 2 - nová fotka
24.2. - Marošove stránky - opravený kalendár
24.2. - Ch. B. Ch. - nové vtipy (text i obrázok)
Vyhľadaj
 
Web sevcik.sk
Kontakt
E-mail: maros@sevcik.sk
ICQ: ICQ Status 309065393
MSN: maros.sevcik@atlas.sk
Skype: maros.sevcik
Obrázok z galérie
Vstúpte
Spriaznené weby
www.EĽRO.sk
www.miniweb.sk
www.gendzo.sk
Jan K. Myšľanov
Ikona
Kód: <a href=”http://www.sevcik.sk” target=”_blank”><img src=”http://www.sevcik.sk/images/ikonaMS.gif”></a>”
Kód: <a href=”http://www.sevcik.sk” target=”_blank”><img src=”http://www.sevcik.sk/images/ikonaMSt.gif”></a>”
Reklama
Znížte si svoj účet za internet
ATLANTIS
Profesionálny web hosting s PHP, MySQL, e-mail hosting, registrácia domén

Hlasujte, prosím:
Hlasujte za túto stránku v TOP 100, prosím
Veľké oko :-)
Návštevy doteraz:
Návštevy aktuálne:
blog
Kalendár tvrdí: ... toto sa stalo v 2006. februári nášho letopočtu ...
Jediná prehra - 26. február 2006 -
ich prišla až vo finále, tá naša už skôr.
Puk vie byť občas pekná sviňa.
Opäť nasnežilo - 26. február 2006 -
Sneh vo Vysokých TatráchTu v Bratislave síce toho snehu ani zďaleka nie je toľko čo vo Vysokých Tatrách a ani len omylom nepôsobí tak ukľudňujúco ako tam, ale nasnežilo. Pozemná lanovka sa v tie dni len nenápadne predierala zo Starého Smokovca na Hrebienok - nemala sa kam ponáhľať, vykonávala sa technická údržba.
Technickú údržbu snáď nezanedbali ani na dopravných prostriedkoch v Bratislave. A snáď ani údržbu ciest a tratí. Snehu je málo, tak snáď MHD zajtra nesklame. Snáď, snáď, snáď ... snáď si zvyknem aj na Obchodnú ulicu, ktorú chcú opätovne rozobrať.
Vták KáDeHák - 24. február 2006 -
Nie dosť, že po okolí mutuje vtáčia chrípka (šifru H5N1 by už mohli prekódovať aj do ľudskej reči), vtáctvu začali škodiť aj KáDeHáci.
Čo komu ten chudák bocian urobil, že mu takto kazia meno ?
Exminister spravodlivosti sa vari vážne rozišiel so svojou moderátorkou, bo sa spoločne nedočkali bociana a teraz si to vynahradzuje s nesprávnymi ľuďmi ? Alebo si tam tí vtáci závidia už nie len medzi sebou ?
Mám v tom hokej - 24. február 2006 -
Hrali sme výborne, dobre i dostačujúco. Potom však prišli naši niekdajší bratia s pred pomlčky v názve federácie. „Nedělali“, „vydělali“. Tak sme si zbalili kufre a už sme doma. Olympíjske hry skončili v stredu, pár minút pred polnocou.
Snáď im to vrátime v Lotyšsku.
Vyprážané po papuli - 24. február 2006 -
... ale to robí len ten, čo chce lézt do politiky.
A vtedy som pochopil, čo vedeli už šetci. Že ... kuká na parlament. Oblál ma studený pot. Bolo to možné, šak tam sedeli rovnakí zmrdi jak on. Tá šancu sadnúť si na bratislavský kopec tu bola a ... si tam dvere otváral lakťámi aj nohú.
Šetci to vedeli, len já, starý fas ..., nie ...

Žiaľ aj takto končia niektoré pekné životné príbehy. Tento je lokalizovaný vpravo od Viedne (vivat Rakúsko), za tým ostatným/ostnatým plotom.

ako vždy na drzovku a bez dovolenia skopírované úryvky,
tento krát od Petra Doktorova z mafiánskeho románu English is easy, Csaba is dead

Iné svety - 19. február 2006 -
Šariš - pre väčšinu ľudí tu okolo len Iné svety.
Bars šumne recenzie má toten film „made in Šariš“. Naň budem musieť ísť.
Moderná babka - 18. február 2006 -
štrikujte s internetomMám modernú babku. Originál tohto pulóvra síce zvládla ako z partesu, ale na uštrikovanie jeho kópie už potrebuje aj ona internet. Že by si ho trocha pripomenula.
Používajte aj Vy internet, bude sa Vám štrikovať určite ľahšie.
Tequila gold - 18. február 2006 -
tequila goldtequila silver... tequila je alkohol,
čo z muža robí Nogu,
iba ja som od tequily
Skrúcaný ...
A tak som novými tequilami do mojej zbierky minifľaštičiek alkoholu oslávil návrat vodičského preukazu Štefanovi Skrúcanému Chňavoviny bez chochmesu :-)
Varovanie:
ani zlatá ani strieborná tequila nepatria za volant.
Presnosť ... - 18. február 2006 -
... trafiť od vlastnej modrej žŕdku prázdnej súperovej brány ... Chňavoviny bez chochmesu :-)
Gratulujem chlapci k tretiemu víťaznému zápasu (Rusko 5:3, Lotyšsko 6:3, USA 2:1) v Turíne.
Olympijské hry ? - 18. február 2006 -
Nie len tradícia, ale aj zdravý rozum kážu, aby pri olympijských hrách umĺkli vražedné vášne vojen a iných medziľudských nešvárov. Pre tento svet je to však žiaľ len príliš idylická myšlienka.
Náboženský fundamentalizmus vyznavačov karikovaného proroka neudeľuje bronz či striebro - iba zlato. Aspoň že sa netrochária, ponúkajú hneď 100 kg. V disciplínach sú však minimalisti - je len jedna. Kto donesie hlavu (aj tu sa prejavuje ich minimalizmus, potrebná je len hlava bez tela) autora karikatúr, „vyhral“.
Bobuľový výber - 18. február 2006 -
bobuľový výber :-)... arašidy ...
... bobule ...
... citróny ...
... dyne ...
... ejha ...
... fujha ...
... gigant
...
Úplne všetko je dané len uhlom pohľadu jednotlivca (medzi slepými jednooký kráľom), správnou kategorizáciou (ako Monika z Priateľov ?) alebo určením si priorít. Je podľa tohto najušľachtilejším nápojom materinské mlieko alebo bobuľový výber ?
Materinské mlieko už nejaký ten rok nedegustujem, bobuľový výber si však vychutnám na novom prírastku mojej „vínnej pivnice“ (Rulandské šedé, ročník 2002, Tibava).
Smer je na hovno ! - 18. február 2006 -
Tak som si od srdca patrične nas...rdený zakričal. Hoc to ešte nie je vlastizrada (len opozíciezrada), tak som sa pre istotu poobzeral po tribúnach, či tam niekde nestojí Robko alebo niekto z jeho úderky, čo by ma hodlali spacifikovať. Ak tam aj niekto bol, na moje šťastie sa nepatrične neprejavil.
Sila úderu bola v poriadku, švih zápästia až výnimočne ukážkový, postavenie nôh pevné ...
... len ten výsledný smer letu košíka stál ... nestál za veľa.
Bol som si opäť zahrať bedminton.
Upozornenie pre dámy - 18. február 2006 -
vtáčia chrípka :-)Ak po rozopnutí cudzieho zipsu na nohaviciach nájdete chcípleho vtáka, nehláste to jeho majiteľovi, ani urológovi (aj tak už v najbližších predčasných voľbách nebude kandidovať) ale veterinárom.
Hovorí sa tomu „prevencia pred vtáčiou chrípkou“
USA vs. Irak - 17. február 2006 -
Amíci majú problém. Ono, rozpútať vojnu, to nie je len tak. Tam v plnej zbroji, späť v cínovej rakve ...
Že majú na mále pochopil konečne už aj ich viceprezident Dick Cheney (snáď to čo najskôr pochopí aj náš mlaďas s modrou knižkou a stiahne z Iraku našich vojakov skôr, než ich bude treba dovážať rovnakou linkou). Do vlastných rúk vzal zbraň a nemilosrdne začal strieľať nepriateľov. Ako prvého si vybral právnika. Na domácej pôde.
Pomarančový program - 17. február 2006 -
Pomaranč: Nová vernostná kartaNejakým záhadne nevysvetliteľným spôsobom, možno že dokonca až náhodou, sa jeden nemenovaný, zatiaľ stále len GSM a nie už aj UMTS, pomarančovo vyfarbený telekomunikačný operátor rozhodol pamätať aj na svojich verných zákazníkov. Že by sa skutočne až tak bál pripravovanej prenositeľnosti čísla ? Že by som mu ostal verný ?
Pomaranč prichádza s novým vernostným programom pre zákazníkov (možno si zahráme aj karty). Pomaranče (že by kubánske ?) pre všetkých Chňavoviny bez chochmesu :-)
Kasíno - 17. február 2006 -
Papučovú kultúru na tej najvyššej úrovni dnes podporuje TV Markíza. Už za pár minút sa rozkrúti ruleta, rozdajú karty, roztočia automaty ... Začína sa film podľa skutočnej udalosti - Kasíno.
Tak teda: Otvárajte kasíno, dostal som chuť ... Chňavoviny bez chochmesu :-)
Není všechno ... - 17. február 2006 -
... co jse blyští.
Ale aj striebro sa blyští, ako ako pekne. Radovan Židek by o tom vedel rozprávať. Ďakujeme.
Kto si nevinný ... - 15. február 2006 -
... hoď po mne kameňom (Karol Beck môže aj clenbuterolom).
Zaduli vetry - 12. február 2006 -
Vysoké Tatry - aj Vysoké Tatry po víchriciPočasie vo Vysokých Tatrách bývava prekvapivé. Najmä pre českých turistov, ktorí pôsobia na lavíny asi ako magnet. Občas ale počasie prekvapí aj miestnych horalov. Naposledy sa to počasiu „podarilo“ v novembri 2004.
Pozostatky vtedajšej víchrice sa mi podarilo naživo vidieť a troška aj pofotiť až v lete 2005. A až teraz (hovorí sa tomu aj s krížkom po funuse) sa mi pár tých fotiek Vysokých Tatier po víchrici podarilo konečne hodiť aj do fotogalérie.
Mier, mier ! - 11. február 2006 -
Veď mierim, len Ty sa stále vrtíš ! Chňavoviny bez chochmesu :-)
Len jeden jediný raz sa v mierovom procese stala chybička - troj-centimetrový odklon od nirvány. Tri centimetre vedľa čierneho (biatlonový terč sa vrtel), šestnásty z dvadsiatich výstrelov (stojka), jedna trestná minúta (čas je relatívny) ... aká malá chybička v mierení stojí biatlonovú olympijskú medailu.
Marek Matiaško - gratulujem k piatemu miestu.
Verte-neverte - 11. február 2006 -
Či veríte či neveríte je čisto Vaša vec. V žiadnom prípade si do vlastného presvedčenia nenechajte nikým kecať a pamätajte, že stále platí „dôveruj ale preveruj“.
Nechcem tému veriť či neveriť napasovávať na naše neslobodné svedomie (tí, čo od začiatku nemali čo zavadzať vo vláde už odišli, kiež by ich ešte chceli nasledovať všetci ostatní - len neviem, kto by tam mal ísť vládnuť namiesto nich) ani na protikarikatúrnych militantov (vraj zobrazovať proroka je zakázané, tak ako vedia, že to boli práve jeho karikatúry ? - to im vážne stačí na vytočenie sa pár pochybných slov vedľa akejkoľvek machlaniny ?).
Ja som naivne veril včera večer tabuli odchodov vlakov na železničnej stanici v Trnave. To, že mnou preferovaný a na tabuli odchodov vypísaný rýchlik o 18:37 chodí len v nedeľu mi povedala až predavačka lístkov. Museli sme ísť osobákom (vzhľadom na to, že už tam sme išli osobákom namiesto obsadeného IC - kam sa tí ľudia v piatok doobeda trepú ? - to zas nebolo až tak nevydržateľné) o 18:25 - takže namiesto 2 rumov a piva sme stihli iba jeden rum a kofolu. Potrebovali sme ho.
Ale v Trnave už neverím ani vlastným očiam Chňavoviny bez chochmesu :-)
Krivé obvinenie - 11. február 2006 -
Už len malý Mufti sa nechal počuť, že podajú žalobu na každého, kto ich krivo obviní zo spolupráce s Mikicyklistami.
Ja ich teda obviňujem priamo a žaloba ma obíde Chňavoviny bez chochmesu :-)
Otvorené - 10. február 2006 -
... modrá, čierna, červená, žltá a zelená ...
... farby sveta prepletené v 5 kruhoch ...
... XX. zimné olympijské hry sú otvorené ...
Fašiangová ponuka - 10. február 2006 -
J.&J. OstrožovičAká je vlastne fašiangová tradícia ? Tu v meste už absolútne žiadna (nerátajúc fánky s rumom, či umom, či čím to). Našťastie aspoň východ ešte fašiangy drží.
Fašiangovú ponuku prináša J. & J. Ostrožovič. Aké víno si vyberiete Vy ?
Analýza a štatistika - 5. február 2006 -
Ak analýza dokázala hovno, tak štatistika minimálne dve Chňavoviny bez chochmesu :-)
V januári bol stále najväčší záujem o môj životopis - teda ani nie tak o môj ako o životopis ako taký - ale už to upadá. Premenovať title v stránkach je aj na google priveľa. Do popredia sa predierajú autíčka, motorky a ostatné samohyby - pešo sa už nikomu nechce chodiť a tuším, že sa nikomu už ani nedivím. V prvej desiatke (nie v pive, to musí byť aspoň dvanástka, aby z toho jeden nezhrdzavel) sa ešte držia hlody (humor je asi stále soľou života), galéria fľaštičiek (hold, kto nepije s nami, pije proti nám) a dotiahla sa do nej aj Južná Amerika (cestopis z druhého konca sveta je pekný únik pred smutnou realitou).
Ďakujem za pozornosť.
Maršrutka - 5. február 2006 -
Maršrutka ?Ešte 10 dní a dočká sa ich aj Bratislava. Maršrutky.
A čo že to vlastne je tá maršrutka ? To Vám možno trošku môžu napovedať blogy Miroslava Tropka či Jána Sýkoru, no najmä stránka imhd.
Born to be wild - 4. február 2006 -
Easy riderPieseň Born to be wild od Steppenwolf vezú Amerikou na svojich motorkách Wyatt (Captain America) a Billy.
Born to be wild, to cíti každý Easy rider.
Easy rider výnimočne aj na dvojke STV.
S pánom bohom ... - 4. február 2006 -
... idem od Vás ...
Po Vladkovi (a jeho neúspechu v opúšťaní politickej scény) sa zjavne chystá túto odrhovačku prespievať aj Paľko. Superstar už nestihol, tak obťažuje na vláde (a nie len tam). Zastrája sa, že odíde z koalície, ak si u Mikiho nevydupe schválenie zmlúv o výhrade vo svedomí (štorcuje sa, ako keby mali svedomie).
V toľké šťastie na Slovensku ale žiaľ neverím - aj by sme sa prestali zazmluvňovať v lezení do zadkov cirkvi a navyše by sme sa aj zbavili klerikálov vo vláde.
Tři sestry - 4. február 2006 -
Tři sestryPo pálenej od Jaromíra Nohavicu som si našiel aj ďalšiu hudobnú chuťovku - Tři sestry. Tieto i tamtie mp3 majú síce od oficiálnych zdrojov asi ďaleko, ale veď účel svedčí prostriedky.
Chyby - 4. február 2006 -
- Nepoviete práporčíkom na druhý deň, aké chyby urobili ? - spýtal sa Krafft mierne začudovane.
- Poviem im, ako to treba správne uskutočniť - to stačí. Všetky tieto elaboráty sú aj tak rad-radom zlé, neúplné alebo nepresné. Presne to vedia a majú preto až-až plné nohavice - ale to je efekt, ktorý chcem dosiahnuť. Prečo ? Aby okúsili peklo, ktoré ich ako dôstojníkov čaká. Nútim ich rozmýšľať - kým konečne spoznajú, akí sú úbohí. Lebo to sme predsa všetci ...

Už som si priznal, že nie som neomylný (to mi to trvalo). A priznávam si to stále častejšie a častejšie. Asi sa mi konečne začína dariť učiť na vlastných chybách, len keby ich chcelo byť menej Chňavoviny bez chochmesu :-). Asi by som sa mal viac učiť, napr. aj od kapitána Federsa z Fabriky na oficierov. Nemusel by som svoje chyby zdĺhavo opravovať.
Kultúra - 4. február 2006 -
Pod pojmom kultúra si všetci predstavujeme (sorry, takmer všetci, minister Tóth je po stránke kultúry plonkový) niečo iné. Hustler asi ktovie aká kultúra nie je, ale film Ľud versus Larry Flynt si teda ujsť nenechám (práve začal na Prime).
Rozhovory - 3. február 2006 -
Niet vraj blbých otázok, iba ak blbých odpovedí.
V týchto rozhovoroch boli našťastie všetky odpovede k veci. Veď neodpovedali politici, ale Jaromír Nohavica a Roman Hradecký.
Najkratší - 3. február 2006 -
Najkratší mesiac roka (v kalendári mu nadávajú február) už pár dní funguje všade okolo nás no ja až teraz stíham nejak ho uviesť. Je to z mojej strany rovnako pochybné, ako v už minulom januári, ale tam sú aspoň môj denník aj hlody upratané do zabudnutia v archíve.