Menu
CV
Môj denník (blog ?) Hlody ... (Ch. B. Ch.)
Mini Foto Galérie
Diskusia (kniha návštev)
Komunikačné centrum
Zaujímavé linky
Cestopis - Južná Amerika
Minibottles - zbierka
Chata Mlynčeky
Drevorezba
www.sevcik.sk
Starinky :-)
30.12. - Hlody (Ch. B. Ch.) - nové vtipy
24.12. - Minibottles 38 - nová stránka a nové (irish whiskey Clontarf, mezcal, scotch whisky Pride of Islay, Avonside, Pride of Strathspey, Glen Mhor, Sir Walter Raleigh, Something special, Poit Dhubh, High Commissioner, Scotch Flower, španielska whisky DYC, grappa, brandy) a preusporiadané minifľaštičky
23.12. - Miniatury Ski Country - fotky
23.12. - článok - Miniatury Ski Country - Plné nebo prázdné ? Aneb výjimka potvrzuje pravidlo
23.12. - časopis lahvičkář.cz - obálka čísla 2/2008
23.12. - časopis lahvičkář.cz - obsah čísla 2/2008
14.12. - Minibottles 28 - nová mikrofľaštička a minifľaštička (scotch whisky Grant`s)
14.12. - Minibottles 11 - nová minifľaštička (kentucky straight bourbon whiskey Jim Beam)
14.12. - Minibottles 7 - nová minifľaštička (scotch whisky Teacher`s)
7.12. - Minibottles 37 - nová stránka, preusporiadané a nové (whisky Bladnoch, borovička, slivovice, rakija, vodka, pomerančovice, hruškovice, absente, absinth, tequila XQ, Patrón) minifľaštičky
7.12. - Minibottles 35 - nové minifľaštičky (Absinthium Black, scotch whisky Auchentoshan)
7.12. - Minibottles 33 - nové minifľaštičky (šnaps Pflaume, Mirabelle)
7.12. - Minibottles 31 - nové minifľaštičky (japonské Suntory whisky)
Vyhľadaj
 
Web sevcik.sk
Kontakt
E-mail: maros@sevcik.sk
ICQ: ICQ Status 309065393
MSN: maros.sevcik@atlas.sk
Skype: maros.sevcik
Obrázok z galérie
Vstúpte
Spriaznené weby
Európske ľudové remeslo
www.miniweb.sk
NAJ . Ten NAJsampodivnejší Zhluk Písmeniek v Doméne, Aký Si Len Viete Predstaviť . sk
www.gendzo.sk
Jan K. Myšľanov
Welcome to portal vazan.blogspot.com
SSaM - Sdružení Sběratelů alkoholových Miniatur
Slovenskedovolenky.sk - chaty, chalupy, penzióny, hotely, kúpele
Pieniny & Dunajec - Váš virtuálny sprievodca po regióne
Ikona
Kód: <a href=”http://www.sevcik.sk” target=”_blank”><img src=”http://www.sevcik.sk/images/ikonaMS.gif”></a>”
Kód: <a href=”http://www.sevcik.sk” target=”_blank”><img src=”http://www.sevcik.sk/images/ikonaMSt.gif”></a>”
Reklama
ATLANTIS
Profesionálny web hosting s PHP, MySQL, e-mail hosting, registrácia domén

Veľké oko :-)
Návštevy doteraz:
Návštevy aktuálne:
blog
Kalendár tvrdí: ... toto sa (mi) stalo v 2008. decembri nášho letopočtu ...
Vianočné ďakujem - 26. december 2008 -

 Bohatý stôl, výbornú rybu,
 sviatočná večera nech nemá chybu.
 Veľa darčekov, čo srdce pohladia,
 rodinu, priateľov, čo nikdy nezradia.

100 strán - 26. december 2008 -

MANRenault Už nejakú dobu píšem manuál k systému TDM 2009 - truck data memory monitoringu vozidiel. Práve som sa v ňom dostal na 100. stranu (t.j. 17842176 bajtov vo Worde 2007 a 26775552 bajtov v *.pdf) a to ešte ani zďaleka nie som na konci. Je to hodne rozsiahly a dobrý systém (pri využití všetkých jeho softvérových i hardvérových možností).
 Som zjavne pozitívny cvok Ch.B.Ch. = chňavoviny bez chochmesu :-)

Absinth (ako ho piť ?) - 24. december 2008 -

absinth - minibottlesabsinthium - minibottles Kde boli, tam boli, boli raz jedny vianoce (kračún, zimný slnovrat, chanuka ...) a na tie nám Ježimráz priniesol absinth. Reku, nebudeme ho piť len tak ako sedlač (čistý), ale naštudujeme na nete seriózne návody francúzskych absinthových klasikov a podľa nich opáčime.
 Svojho času som pil absinth na spôsob: na dno pohára vaječný koňak alebo iné sladké lepidlo (tak mi akurát zišlo na um, čo by s tým urobil Baileys alebo Carolans ?), na to pekný zelený absinth (farebný kontrast - veď aj oči pijú, nie len hrdlo), ten zapáliť a celé vtiahnuť slamkou do seba (než začne slamka horieť). Je to celé dosť veľká sranda - doporučujem vyskúšať.
 Teraz sme skúsili dva ďalšie, na nete teoreticky naštudované spôsoby:
 - Absinth sa naleje do pohára z hrubšieho skla (väčšia šanca, že ten pohár Vaše pokusy prežije), na absinthovú lyžičku (dá sa nahradiť aj klasickou kávovou, ale nie je to ono, keďže nie je správne „deravá“) sa položí kocka cukru (dá sa použiť aj kryštálový, ak cez originál absinth lyžičku neprepadne do pohára), lyžička s cukrom sa namočí do absinthu v pohári, aby cukor nacucal dostatok absinthu (praktik nalieva absinth z fľaše do pohára priamo cez tú kocku cukru na lyžičke) a následne sa cukor (absinthom pekne nasiaknutý) zapáli. Cukor plný absinthu sa hneď rozhorí (ak ste nalievali absinth cez cukor a lyžičku, tak efektne horí aj celá lyžička), tak ho nechajte horieť až kým nezačne karamelizovať (spoznáte to na farbe cukru). Od absinthu na lyžičke a cukru/karamelu prekvapkávajúceho do pohára začne horieť aj absinth priamo v pohári. Oficiálne by ste mali nechať cukor vyhorieť a následne lyžičkou rozmiešať jeho kvapky v pohári absinthu do úplného rozpustenia. Keď Vám však karamel s prepáčením zaserie celú lyžičku, hneď ho môžete aj s ňou ponoriť do pohára a rozmiešať. Ak to celé horí viac, než sa Vám zdá zdravé, dolejte (t.j. zahaste absinth v pohári) ľadovou vodou alebo sódou. Následne pite (ak ste vzhľadom na pokusy použili viac absinthu a vody, než ste si pôvodne mysleli, rozlejte výsledok do viacerých štamprlíkov). Neuveríte, ale je to fakt dobré - každopádne doporučujem.
 - Dajte urobiť ľad (s dostatočným predstihom, aby ste potom nemuseli smädný čakať; alebo to skúšajte na horskej chate, kde je po ruke zamrznutý potok, kde si narúbete ľadu podľa potreby). Pár kociek ľadu v poháriku zalejete absinthom a podľa potreby prípadne dolejete ešte ľadovou vodou či sódou. Absinth by mal zmeniť farbu na mierne žltú - nadáva sa tomu žltozelená opalescencia absinthu. Následne pite. Aj to je sranda, treba vyskúšať, ale na studeno (aj keď 70% zahreje tak či tak) mne osobne ten absinth až tak moc nechutil.

Letové podmienky - 24. december 2008 -

Scotch Flower whisky - minibottlesVecchia Romagna - minibottles S lietaním to nie je také jednoduché. Aby sa človek vzniesol do výšin, potreboval by krídla - a keď už nemá vlastné, musí sa spoľahnúť na tie na nejakom lietadle. Keď už aj nájde lietadlo, ešte stále nevyhral. Zo Švajčiarska na Slovensko toho veľa nelieta (že by ich tak vytočil „Veľký Mufti“, keď chcel onehdá robiť zo Slovenska druhé Švajčiarsko ? Ch.B.Ch. = chňavoviny bez chochmesu :-)), tak sa musí lietať na Rakúsky Schwechat. Do lietadla Vás tiež nepustia len tak s hoci čím ...
 ... pozor na nadváhu (batožiny, nie seba), ostré a kovové predmety, všakovaké tekutiny a ich balenia ...
 Malé balenia, malé ako minifľaštičky (minibottles), by však mali prejsť aj lietadlom. Prešli. Vďaka, Ľubka.

Vianočné prianie - 24. december 2008 -

Vianoce Nech čerti od Vás smolu odnesú,
 choroby nech stratia Vašu adresu.
 Veľké príjmy,
 malé dane,
 ostatného primerane.

Kračún - 24. december 2008 -
Kračún Kapor je smažený,
 ešte sa mrská,
 prskavka vietnamská
 nejak divne prská.
 Dívam sa na stromček,
 k zemi sa kláti,
 na dvere hasič
 zúfalo mláti ...
Prajem Vám ... - 24. december 2008 -
 ... šťastné a veselé ... a štedré ... a pokojné ... a ...
Zimný slnovrat (12:01) - 21. december 2008 -
východ slnka (Jezersko)západ slnka (Lomnický štít) Dnes opäť nastal okamih zimného slnovratu. Od 12:01 vnímame pohyb Slnka opäť iným spôsobom. Dni budú dlhšie a za čas sa opäť dočkéme stavu, keď nebudeme do a z práce chodiť potme (odhliadnuc od nadčasov a podobných výdobytkov modernej doby).
 Zimný slnovrat mal magickú moc aj v našej histórii. Slávili ho pohania v blízkom i širokom okolí, naši predkovia, dobrí i zlí ... Kračún sa slávi dodnes, aj keď už väčšinou (odkedy si ho pre svoje marketingové potreby ukradla cirkev) pod menom Vianoce.
Whisky selection - 21. december 2008 -
whisky selectionnízkonákladová letecká spoločnosť :-) Že bude nízkonákladová letecká spoločnosť meškať, o tom som nepochyboval (aj keď raz ma už prekvapili). Že však budú meškať až natoľko, že nestihneme ani posledný nočný vlak (odchádzajúci vyše hodinu po oficiálnom prílete lietadla - čo by sa malo dať normálne z letiska na hlavnú železničnú stanicu stihnúť aj na spiatočke Ch.B.Ch. = chňavoviny bez chochmesu :-)) s tým sa nejak nepočítalo.
 Alternatívou ďalšieho presunu sa stali autobusy. Suverénne sme prišli na autobusovú stanicu na Nivy a chceli vojsť dnu. Smola, v Blave skapal pes (áno páni, zvykajte si, už nie ste v Anglicku ale na rodnej hrude), od 23:00 bývava budova autobusovej stanice zatvorená, tak ak máte istotu, že Vám fakt nejaký spoj pôjde (prehľadné cestovné poriadky sú zavreté vnútri v budove), chodte si naň čakať na jeden z nástupných „ostrovčekov“.
 Domov sa naštastie dostal (medzi časom sa síce už aj vrátil do Anglicka a ďalší pôjdu čoskor za ním ...) len kúsok po svitaní. Napriek cestovným strastiam ďakoval, ale nemusel. To ja ďakujem za skvelý darček (Škóti vedia, čo to je dobrá whisky).
Marína - 8. december 2008 -
 ... tak sme si, Marína moja ...
 ... ako tie dva kemeň ...

 Všetko najlepšie všetkým Marínam k dnešným meninám
Whiskey a whisky - 8. december 2008 -
irish whiskey Clontarf - minibottlesDYC whisky - minibottles Kde všade by ste hľadali whiskey ? Napríklad v takom Írsku ? Tak to by ste hľadali správne. Našli by ste napríklad aj irish whiskey Clontarf. A keby ste ju náhodou aj nenašli v Írsku, uspejete s hľadaním aj na mojej už 38. podstránke zbierky minifľaštičiek alkoholu. Tá „skladačka“ na úvod stránky, to je ono.
 A kde by ste hľadali whisky ? V Škótsku ? Máte pravdu. Ale hľadali by ste whisky aj v takom Španielsku ? Asi ani nie, ale keby ste nenašli v Španielsku, nájdete opäť u mňa na 38. podstránke zbierky minifľaštičiek alkoholu. Whisky DYC. Zatiaľ ňou stránku uzatváram, ale už relatívne onedlho sa snáď opäť bude v rozširovaní zbierky (keď dostaviam novú policu) pokračovať.
Záverečná - 7. december 2008 -
tequila Patrón reposado - minibottlestequila Patrón añejo - minibottles Teda, nie až tak úplne záverečná - len pre 37. podstránku zbierky minifľaštičiek. Konkurz na záver vyhrala mexická tequila - Patrón (reposado a añejo).
Preusporiadané ... - 7. december 2008 -
Moravian plum brandy - minibottlesAbsolut kurant - minibottles Aj 37. podstránku zbierky minifľaštičiek alkoholu som začal len preusporiadanými minifľaštičkami. Konkrétne moravskou slivovicou (aj keď s anglickým názvom) a absolútne Ch.B.Ch. = chňavoviny bez chochmesu :-) ochutenou vodkou.
 Čím presne ju zakončím, to ešte neviem. Určite to však bude niektorá z noviniek, ktorú som si doviezol z posledných dvoch výletov do Prahy. Že by to bol absinth, tequila, whisky, mezcal, whiskey, slivovica, vodka, borovička, pomarančovica, hruškovica či rakija ?
Mikrofľaštičky - 7. december 2008 -
fernet classic - minibottlesBlanton`s - minibottles Moja zbierka minifľaštičiek alkoholu sa utešene rozrastá. Napríklad aj o mikrofľaštičky. Objem na nich nie je uvedený, ale vyzerajú ako malilinké ampulky (veď ich hľadajte) - už len nabodnúť ihlu a napojiť infúziou priamo do žili Ch.B.Ch. = chňavoviny bez chochmesu :-)
 Aj vďaka mikrofľaštičkám som mohol úspešne uzavrieť svoju už 36. stránku minibottles (a hneď aj otvoriť novú). Stránku síce končia staršie minifľaštičky - fernet classic a bourbon Blanton`s - ale to len preto, že sem boli presunuté (rád používam pojem „preusporiadané“) z predchádzajúcich podstránok. Na tie som popridával fotky niektorých nových minifľaštičiek, aby boli rovnaké druhy a značky (ale vždy v inom tvare, či s inou etiketou) aspoň trocha pri sebe.
 Na novinkách sa priebežne tiež už pracuje.
Island - 7. december 2008 -
gejzír (Herľany)gejzír (Herľany) Dostali sme taký nápad - ísť na dovolenku na Island.
 Predbežný plán je: september 2009, 2 týždne, partia kamarátov a vytvoriť si plán Ch.B.Ch. = chňavoviny bez chochmesu :-) (v zmysle, čo by sme radi vlastne na tom Islande videli, robili ... a tak). Ak teda máte v pláne ísť aj Vy na Island, dajte info a môžme dačo poriešiť spoločne. A ak ste tam už boli, dajte prosím info, čo na Islande stojí za zhliadnutie (napríklad horúce gejzíry ako protiklad nášho studeného z Herlian).
Pltníci U Zajacov :-) - 5. december 2008 -
pltníci (Pieniny)zajac (či skôr králik :-) Začalo to tak spontánne. Tá webová stránka sľúbila doniesť pizzu do hodiny - stihli to minútu pred polnocou a presvedčili ma, že mám gastrofázu Ch.B.Ch. = chňavoviny bez chochmesu :-). Firemná VPN-ka začala v oranžovej sieti padať s už príliš vysokou frekvenciou, tak som ju „spadol“ pre ten večer úplne a notebooky nám už len tak zvoľna vyhľadávali srdcumilé blbosti. Napr. spomienky na obľúbenú kapelu, pivo (prekombinovali sme to, na zapitie pizze neostalo už ani víno ani pivo) ...
 ... našiel svojich obľúbených Pltníkov. Že budú hrať U Zajacov. Že by nebolo od veci ísť to (hudbu i pivo) opáčiť. Že by nebolo od veci zavolať ešte pár kamarátov. Že by ...
Diaľnica - 5. december 2008 -
Poprad po západe slnka (Lomnický štít) Tak nám otvorili (teda, zatiaľ len slávnostne, veď treba národu ukázať, kde sa strácajú miliardy) nových pár kilometrov severnej D1. Kedy si ich odskúšam na vlastných gumách (aj keď bez gumy je to príjemnejšie Ch.B.Ch. = chňavoviny bez chochmesu :-)) ?
 Z jednej služobky sme sa vrátili len včera a tá nasledujúca (vždy je v nejakom neurčitom časovom pláne nejaká nasledujúca) je zatiaľ nedatovaná. Chatyu nás doma“ tiež padajú (obrazne, nie fyzicky, ale rúcanie sa takýchto istôt na pohode nepridáva). Našincov to do Anglicka (letecky, nie po diaľnici) ťahá (anglická kráľovná pri svojich návštevách robí dobrú reklamu). Hokej tiež žiadna sláva, horské chodníky uzavreté, spišská borovička sa nechladí ... človek bez chrbtovej kosti by až povedal, že zbytočne gumy na novej diaľnici kvôli Popradu drať.
 Musím sa na Blavu vykašľať a čo najskôr štartnúť 5. element !
Tokajský výber ... - 5. december 2008 -
slovenské víno a vinári - in vino veritasslovenské víno a vinári - in vino veritas Chodí Miky okolo ... tož snáď bude veselo, keď prišiel už deň vopred a rozdáva.
 Napríklad také starinky ako 2-putňový tokaj. To sa už hodne dlho nesmie vyrábať. A predávať ? Ta asi áno, alebo ma riadne ošmekli. Nevadí, ja sladkosti (a tokaj nech už je akýkoľvek, teda takmer, sladký je) rád. Bez ohľadu na to, či ho doniesol Miky, či nie.
 Na úsmevy sladkých sladkým.
Everclear - 1. december 2008 -
Everclear - minibottles Tak som ho mal na burze zberateľov minifľaštičiek blízko a stále mi uniká ...
 Ja ho chcem, chcem, chcem Ch.B.Ch. = chňavoviny bez chochmesu :-) takže vítam akúkoľvek pomoc. Vopred ďakujem.
Reklama - 1. december 2008 -
 Vianoce ša la la ... Už len necelý mesiac budeme počúvať tie pseudovianočné hovadiny v reklamách. November je konečne nahradený decembrom, takže časový deficit mám už len cca 100 hodín nadčasov.