Menu
CV
Môj denník (blog ?) Hlody ... (Ch. B. Ch.)
Mini Foto Galérie
Diskusia (kniha návštev)
Komunikačné centrum
Zaujímavé linky
Cestopis - Južná Amerika
Minibottles - zbierka
Chata Mlynčeky
Drevorezba
www.sevcik.sk
Starinky :-)
30.11. - Hlody (Ch. B. Ch.) - nové vtipy
26.11. - Kežmarok - iné informácie - nový link (Nádej)
24.11. - NAJnovší článok (Konkurencia ...)
16.11. - Minibottles 36 - nové minifľaštičky (tequila, absinth, slivovitz, alte zwetschke, vodka, Jablkovica a Marhuľovica - daroval ovocný liehovar s52, scotch whisky Sheep Dip, romm poldecák) a pohárik (Goral)
7.11. - NAJnovší článok (Šoa)
7.11. - Pravidelná sběratelská burza SSaM - pozvánka na burzu minibottles
7.11. - Archív - uzavretý október, načatý november
7.11. - Hlody (Ch. B. Ch.) - uzavretá stránka (október 2008)
7.11. - Denník či blog - uzavretá stránka (október 2008)
7.11. - Denník či blog - nová stránka (november 2008)
26.10. - NAJnovší článok („Najdôležitejšie“ udalosti 24. až 43. (cca) týždňa)
4.10. - Bojnice 5 - nová stránka a nové fotky
4.10. - Bojnice 4 - nová stránka a nové fotky
Vyhľadaj
 
Web sevcik.sk
Kontakt
E-mail: maros@sevcik.sk
ICQ: ICQ Status 309065393
MSN: maros.sevcik@atlas.sk
Skype: maros.sevcik
Obrázok z galérie
Vstúpte
Spriaznené weby
Európske ľudové remeslo
www.miniweb.sk
NAJ . Ten NAJsampodivnejší Zhluk Písmeniek v Doméne, Aký Si Len Viete Predstaviť . sk
www.gendzo.sk
Jan K. Myšľanov
Welcome to portal vazan.blogspot.com
SSaM - Sdružení Sběratelů alkoholových Miniatur
Slovenskedovolenky.sk - chaty, chalupy, penzióny, hotely, kúpele
Pieniny & Dunajec - Váš virtuálny sprievodca po regióne
Ikona
Kód: <a href=”http://www.sevcik.sk” target=”_blank”><img src=”http://www.sevcik.sk/images/ikonaMS.gif”></a>”
Kód: <a href=”http://www.sevcik.sk” target=”_blank”><img src=”http://www.sevcik.sk/images/ikonaMSt.gif”></a>”
Reklama
ATLANTIS
Profesionálny web hosting s PHP, MySQL, e-mail hosting, registrácia domén

Veľké oko :-)
Návštevy doteraz:
Návštevy aktuálne:
blog
Kalendár tvrdí: ... toto sa (mi) stalo v 2008. novembri nášho letopočtu ...
Reklama - 28. november 2008 -
 Vyhlasujem súťaž o najotravnejšiu vianočnú reklamu. U mňa nateraz (to ešte nie je ani len december, čo nás čaká potom ?) „vyhráva“ táto:
 Vianoce ukulele, T-Mobile mám u prdele ... Ch.B.Ch. = chňavoviny bez chochmesu :-)
Jean Michel Jarre - 27. november 2008 -
OneTwoSold  Neviete, čo robiť tento piatok večer v Bratislave ?
 Ak sa Vám páči Jean Michel Jarre (teda, viac jeho tvorba ako on osobne Ch.B.Ch. = chňavoviny bez chochmesu :-)) a nepodarilo sa Vám už zohnať lístky na jeho koncert na Pasienkoch, jeden lístok dávam do dražby na OneTwoSold. Držím palce najväčšiemu fanúšikovi kultúry.
Depresia :-) - 27. november 2008 -
ulica Martina Ševčíka (Brno)sú to ľudské lebky, kostry, či len zaujímavá plastika pre zvedavých turistov ? Mám deprézy. Bol som minulý víkend v Prahe (nie, z toho deprézy nemám), okrem iného aj na Žižkovskej televíznej veži pár desiatok metrov nad Starým židovským olšanským hřbitovem (to už má k deprézy kúsok bližšie, ale stále to nie je ono), len kúsok od ulice Ševčíkova, ktorú som si neodfotil, lebo som o nej nevedel (a to už za takú malú deprézy stojí). Budem sa tam musieť zastaviť (= odfotiť, veď narcisy rastú aj v zime Ch.B.Ch. = chňavoviny bez chochmesu :-), keď už mám fotku z Brna) po najbližšej burze zberateľov minifľaštičiek alkoholu (budúci víkend).
 Pražskú deprézy mi prehĺbila aj jazyková neznalosť. Naivne (aj keď zasa nie až tak naivne ako jedna zjavne náhodná okoloidúca, pýtajúca si parenicu) som po slovensky oslovoval pakistanských predavačov v obchodíkoch s potravinami neďeleko Václaváku. Mám pocit, že by mali problémy aj s češtinou a vzhľadom na ich stav - apoň podľa mňa boli v to ráno statočne nahulení - aj s angličtinou (ich rodný jazyk neovládam).
 Napriek nádhernej nej a jej nádhernej fotky z nočného Vyšehradu mám stále nepochopiteľnú deprézy.
05:42 - 20. november 2008 -
Pendolíno - Slovenská strela Po dlhom čase zajtra opäť opáčim Pendolíno. Pre zmenu nie pracovne, ale súkromne. Kus ideme Prahe ukázať, ako vyzerá Slovač, keď si tam ide troška užiť.
 Tatársky biftek, čapované české pivo ... Na čo nebudem potom vládať zaostriť sám, to bude musieť zaostriť foťák a ja si to celé pozriem až dodatočne. Predbežne mám v pláne Kratochvílovcov i ďalšie obchodíky s minifľaštičkami a potom prídu na rad ostatné kultúrne pamiatky Ch.B.Ch. = chňavoviny bez chochmesu :-)
Na margo ... - 18. november 2008 -
 Na margo k môjmu mobilnému extempore jedna e-mail odpoveď, ktorú som dostal (citujem):
 Dobry den,
 Vas e-mail som postupil TU SR, odbor statneho dohladu na priame vybavenie.
 S pozdravom
 Roman Vavro, hovorca TU SR
Benzín zadarmo ? - 16. november 2008 -
 Dnes som po dlhom čase opäť tankoval do svojho vlastného auta - v poslednej dobe mali totiž tú česť autá firemné (tankovacou kartou OMV sa to tankuje Ch.B.Ch. = chňavoviny bez chochmesu :-)). Na vlastné oči som si overil, že benzín sa pod vplyvom globálnej krízy (údajnej - keď je cena peňazí podporená len cenou iných peňazí a nie výsledkami reálnej práce, tak sa nedivme finančnému chaosu) výrazne zlacňuje.
 Súkromne tankujem na pumpách Shell a dnes som si doprial ten ich najdrahší (a snáď aj skutočne najlepší) benzín - Shell V-Power Racing. Napriek tomu to bola najnižšia cena za liter paliva, čo som za posledný rok platil. Ešte pár dní krízy a benzín bude zadarmo (a ropní šejkovia budú jazdiť na ťavách - ich spotreba je optimálna Ch.B.Ch. = chňavoviny bez chochmesu :-)).
Spišská hruškovica - 15. november 2008 -
hruškovica - minibottleshruškovice - minibottles Výber tovaru (no dobre, nebudem chodiť okolo horúcej kaše a poviem to rovno - výber chľastu) v našich super a hyper a neviem ešte akých ostatných marketoch stojí za veľké ... „kulové“. Prešiel som takmer všetky podstatné (ktorý obchodný reťazec chce počuť, že je nepodstatný ? Ch.B.Ch. = chňavoviny bez chochmesu :-)) a nájsť produktový rad Zipser (od výrobcu Karloff) sa mi podarilo len v Metre (v Ivánke pri Dunaji).
 Mali tam aj tú našu - podľa skvelého dovetku kežmarskú - Zipser spišskú hruškovicu. Hruškovicu s až neskutočne veľkým „H“. Najlepšiu voľne predávanú (t.j. dostupnú v bežnej predajnej sieti) hruškovicu (domáce pálenky momentálne nepočítam), ktorú som kedy na vlastné hrdlo okúsil (aj keď je pravda, že vzduch Jezerska pridá ten najlepší dojem ku každej jednej pitej nie len hruškovici). Že je skutočne najlepšia nie len podľa môjho názoru je pre mňa fakt, že ju už viac dní aj v Metre majú vypredanú (Borovička, Slivka, Ražná a Dula sú k dispozícii).
 Mať istotu, že mi ju dovezú už začiatkom budúceho týždňa, objednal by som si ju priamo v e-shope jej výrobcu Karloff.
Prieskum trhu - 15. november 2008 -
mobilmobil s 12 Mpx fotoaparátom Volalo mi dnes akési anonymné telefónne číslo. Reku, že sú z takej či onakej agentúry (absolútne nezapamätateľný názov aspoň na 2 riadky) pre prieskum trhu a momentálne robia taký a onaký prieskum a či by som bol ochotný venovať im cca 15 minút svojho drahocenného času (vážne povedali niečo v tomto zmysle - je to normálne, alebo malo ísť len o štandardnú rektoskopiu ?) - bez potreby nadýchnuť sa medzi jednotlivými slovami anketárkou profesionálne odrecitovaná úvodná básnička, ktorá jej nádejnému respondentovi nedáva šancu povedať ani mäkké „f“ (btw: aký je na klávesnici znak pre mäkké „f“ ?). Ale keďže som už bol po obede a prieskum sa týkal služieb mobilných operátorov (naivne by som si aj mohol myslieť, že čítajú môj blog a trampoty po prenose mobilného telefónneho čísla), súhlasil som.
 Na záver mi poďakovali, ako veľmi som im pomohol a ostatné zdvorilostné bla-bla-bla-bla-bla (opäť rektoskopia - predpokladám, že ich anketári chalani hrávajú pri takýchto návykoch po večeroch v gay-porne). Aby som ale mohol poďakovať aj ja tejto agentúre pre prieskum trhu, prosím, nenúťte české anketárky (aj keď so sexi hlasom, čo napravuje predchádzajúci pocit), aby rozprávali po slovensky. Znižuje to dojem z profesionality prieskumu (väčšinu času som mal totiž pocit, že si zo mňa niektorá z kamarátok robí srandu) - znelo to, jak když se já snažím mluvit česky.
A ďalší pranier - 14. november 2008 -
pranier Každý den připisuji na tento seznam jména lidí, kteří mně serou !
 Predstavte si romantický večer, zapadá slnko a koľaje strácajúce sa medzi kopcami pred Vami Vás (alebo aspoň Vaše myšlienky) pomaly unášajú ku krajšej budúcnosti ...
 Aby sa však po tých koľajách dalo niekam cestovať, musíte si od železníc (od jednej z tých spoločností, na ktoré sa železnice rozpadli - polčas rozpadu rovná sa dobe existencie jednej vlády) kúpiť cestovný lístok. Zdanlivo jednoduché, ak teda nehodláte cestovať až koncom decembra, t.j. po vydaní nového grafikonu. Dovtedy (do 14. decembra) máte smolu.
 Ľubka, sorry, asi budeš musieť čakať.
Opäť pranier - 14. november 2008 -
pranier Každý den připisuji na tento seznam jména lidí, kteří mně serou !
 Už som si kedysi „nablogoval“, že som sa stal jedným z tých, ktorý si preniesli mobilné číslo. Dalo by sa povedať, že všetko bolo OK. Bolo až do chvíle, než ma začal s...rdiť T-Mobile Slovensko.
 Vzhľadom na to, že som prenášal číslo z Orange do O2, to znie divne, ale T-Mobile Slovensko ma fakt v tejto súvislosti dokázal nas...rdiť. Aj by som sa divil, ale veď sme na Slovensku. Tí, čo majú SIM od T-Mobile Slovensko sa so mnou, žiaľ, jednoducho neskontaktujú.
 Skúste zatiaľ môj firemný mobil. Z T-Mobile Slovensko mi snáď budú volať najskôr na ten súkromný - aby na vlastné uši počuli, aký sú neschopní (alebo schopní všetkého ?).
Kežmarok vyhral - 11. november 2008 -
MHK KežmarokMHK Kežmarok Dnes Kežmarok (MHK Kežmarok) po neviem ako strašne moc dlhom čase vyhral. A doma. Odniesol si to Trenčín.
 Ďakujem za skvelý darček k meninám.
Cieľová skupina ? - 9. november 2008 -
mobil namiesto pevnej linkymobil namiesto pevnej linky Úprimne by ma zaujímalo, kto má byť cieľovou skupinou jednej z tých stupídnych reklám na pevné telefónne linky ? Lebo rodiny, kde si nevážia svojich predkov a ani etnológovia to nie sú.
 Veď také „niečo požičané“, ako som sa dozvedel, vôbec k slovenským vianociam nepatrí.
Roswell - 9. november 2008 -
UFO :-) Stále sa aj medzi Amíkmi nájde dosť ľudí, ktorých trápi, či pri meste Roswell skutočne našli mimozemšťanov alebo len povojnovú mediálnu bublinu. Barack Hussein Obama asi bude mať tiež dosť inej roboty, aby sa zaoberal práve touto otázkou.
 Všetkých ufológov ukľudním ja, aj keď asi s krížkom po funuse. Keby dnes popoludní sledovali Markízu, vedeli by, že pri Roswelli našli len Winnetouovi ľudia Old Shatterhandov kabát Ch.B.Ch. = chňavoviny bez chochmesu :-)
Skvelý pocit - 8. november 2008 -
Sheep Dip pure malt scotch whisky - minibottlesRomm poldecák - minibottles Je to skvelý pocit mať dobroprajnú rodinu i kamarátov.
 Vďaka nim sa opäť moja zbierka minifľaštičiek alkoholu trocha rozšírila - o „kuriózny“ (aj keď na Slovensku je už skutočne všetko možné Ch.B.Ch. = chňavoviny bez chochmesu :-)) poldecák Romm a škótske whisky Sheep Dip a Black & White (pôvodne zdobiace jeden popradský bar).
 Ďakujem
Burza minibottles - 7. november 2008 -
Alte Zwetschke (Esterházy) - minibottlesSauza conmemorativo tequila anejo - minibottles Vážený kolego sběrateli,
burza SSaM (Sdružení Sběratelů alkoholových Miniatur) se koná v sobotu 29. listopadu v hotelu „Bílý Lev“ na Žižkově, Praha 3, Cimburkova 20. Začátek je v 11:00.
 Těšíme se na Vaši návštěvu.
 Sdružení Sběratelů alkoholových Miniatur
VOSR - 7. november 2008 -
congratulation for Barack Hussein Obama Už je to skutočne veľmi dlho, čo nie som nástenkárom našej onehdajšej triedy na základnej škole, takže som už stratil prehľad, kedy že sa to oslavuje Veľká Októbrová Socialistická Revolúcia (VOSR).
 Taký mám pocit, že teraz niekedy ...
64 žúmp - 7. november 2008 -
 Zakladám združenie 64 žúmp. Len tak. Lebo nemám rád futbal a ešte aby reč nestála ... vždy lepšie takto než zahorieť nenávisťou (ako napr. vlajka).
November Rain - 7. november 2008 -
Tri koruny (Pieniny)Jezersko Kde sa vzal, tu sa vzal, prišiel november. Netuším, ako a kedy to dokázal, veď ešte len toť nedávno som sa večernonočným dažďom predieral z Námestova do Ružomberka (služobne), kochal pohľadom na Tri koruny z kopca nad chatou v Jezersku či posúval ručičky hodiniek pri nezmyselnej zmene (aspoň že pozitívnym smerom Ch.B.Ch. = chňavoviny bez chochmesu :-)) letno-zimného času
 Čas letí tak strašne rýchlo, že niekedy v polovici februára začnem zháňať pre blízkych vianočné darčeky ...